Dlaczego warto?

 • Poznasz Afganistan – nieznany kraj Azji
 • Zwiedzisz miasta takie jak Kabul, Bamian czy Mazar-i Szarif
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

W trakcie tej podróży odkryjemy Afganistan – jeden z krajów Azji Południowej. Naszą podróż rozpoczniemy od zwiedzania stolicy i największego miasta czyli Kabulu. W trakcie wyprawy odwiedzimy też Mazar-i Szarif (jedno z najważniejszych miast dla wyznawców islamu w Afganistanie) czy Bamian (które słynie z pozostałości po kulcie buddyjskim). Oprócz tego będzie też możliwość, by zobaczyć najpiękniejsze jeziora kraju – jeziora Band-e Amir czy udać się w stronę przepięknej Doliny Pandższir. Podróż więc będzie usłana emocjami, a każdy dzień będzie inny niż poprzedni.
Chcesz przeżyć wyprawę inną niż wszystkie poprzednie? Szukasz wyjazdu innego niż to, co oferuje rynek turystyczny? Afganistan to kraj dla Ciebie.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy.

2 dzień: KABUL
Poranny przylot do Kabulu – stolicy i największego miasta w Afganistanie. Zwiedzanie w trakcie którego odwiedzimy między innymi miejscowe muzeum, gdzie dowiemy się nieco o kraju w którym jesteśmy. Zobaczymy też pałac oraz słynne ogrody Babura, zajmujące imponujący obszar ponad 11 hektarów (niegdyś służyły one jako miejsce wypoczynku dla władców z dynastii Mogołów). Będzie też czas na spacery po mieście, które pozwolą nam się wczuć w atmosferę i klimat Kabulu. Nocleg w Kabulu.

3 dzień: KABUL – MAZAR-I SZARIF
Transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do do Mazar-i Szarif – największego miasta północnej części Afganistanu, którego nazwa oznacza „Grób Księcia”. To właśnie tutaj znajduje się imponujący Błękitny Meczet będący jedną z najważniejszych świątyń mieszkających w Afganistanie wyznawców islamu (oczywiście będzie okazja, by ujrzeć tą świątynię na własne oczy). Mazar-i Szarif znane jest też jako jedno z najważniejszych miast w którym produkuje się dywany. Nocleg w Mazar-i Szarif.

4 dzień: MAZAR-I SZARIF – BALCH – MAZAR-I SZARIF
Po śniadaniu udamy się w stronę znajdującego się nieopodal Mazar-i Szarif miasta Balch. Leży ono na równinie Baktrii i założono je już najprawdopodobniej około VI wieku p.n.e. Uważa się, że to właśnie stąd pochodzi wielu wybitnych uczonych, lekarzy czy poetów (miasto odegrało bardzo ważną rolę w rozwoju języka i literatury perskiej). Zwiedzanie podczas którego zobaczymy najważniejsze miejsca, w tym zabytkową cytadelę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

5 dzień: MAZAR-I SZARIF – SAMANGAN – MAZAR-I SZARIF
Po śniadaniu ruszamy odkrywać okolicę Samangan. Zobaczymy między innymi słynne stanowisko Takht-i-Rustam. Jego powstanie datuje się na IV oraz V wiek i usytuowane jest ono na wzgórzu, skąd można podziwiać okolicę. Na nocleg wrócimy do Mazar-i Szarif.

6 dzień: MAZAR-I SZARIF – KABUL – DOLINA PANDŻSZIR – KABUL
Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi przelot powrotny do Kabulu. Po przylocie udamy się w stronę doliny Pandższir. Zobaczymy tam między innymi grobowiec Ahmada Szah Masuda – afgańskiego polityka i dowódcy wojskowego, który wykazał się niezwykłą walecznością i umiejętnościami podczas obrony doliny przed wojskami radzieckimi (dzięki jego postawie został nadany mu przydomek „Lwa Padższiru”). Na nocleg wrócimy do Kabulu.

7 dzień: KABUL – BAMIAN
Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do Bamian – miasta będącego jednym z najważniejszych centrów buddyzmu w całym Afganistanie (znajduje się tutaj wiele pozostałości związanych z kultem buddyjskim). Już samo jego położenie zachwyca, gdyż leży ono u w górach Hindukusz u podnóży masywu Baba. Po przylocie czas na odkrywanie okolicy, w trakcie którego zobaczymy między innymi zabytkowe jaskinie (które służyły ludziom jako mieszkania). Nocleg w Bamian.

8 dzień: BAMIAN
Po śniadaniu udamy się na znajdujący się w centrum miasta bazar. Będzie to niesamowita okazja, by poczuć miejscową atmosferę i podejrzeć codzienność mieszkańców. Następnie udamy się w stronę Darya Ajdhahar (lub inaczej Doliny Smoka), gdzie będziemy mogli zobaczyć imponujących rozmiarów formację skalną (według legend jest ona pozostałością po czasach w których smok prześladował mieszkańców wioski do czasu aż Hazrat Ali – mąż Fatimy czyli córki proroka Mahometa – nie zabił go). Nocleg w Bamian.

9 dzień: BAMIAN – BAND-E AMIR – BAMIAN
Dzisiaj czeka nas kolejny dzień pełen atrakcji. Po śniadaniu ruszamy w stronę niesamowitego obszaru jakim jest teren kilku jezior Band-e Amir (jest ich sześć i leżą one na terenie pierwszego parku narodowego w Afganistanie utworzonego w 2009 roku). Kolor ich wód jest wyjątkowy, gdyż mienią się one barwami od szafirowych do turkusowych. Według legend zbiorniki te zostały stworzone przez zięcia Mahometa, dlatego też wierzy się w ich lecznicze moce, co powoduje, że są one celem pielgrzymek. W zależności od chęci i sił: spacer lub odpoczynek wśród zapierających dech w piersiach widoków. Na nocleg wrócimy do Bamian.

10 dzień: BAMIAN
Dzisiaj zobaczymy między innymi zabytkowe miasto-cytadelę Shahr-e Gholghola. Miejsce to nazywane bywa też „Miastem Krzyków” ze względu na mającą tam miejsce masakrę dokonaną przez mongolskiego zdobywcę Czyngis-Chana (XIII wiek). Trasa, którą przemierzymy jest niesamowita, dlatego z pewnością będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po dotarciu zwiedzanie i delektowanie się panoramą. Nocleg w Bamian.

11 dzień: BAMIAN – KABUL
Poranny transfer na lotnisko. Przelot do Kabulu. Po przylocie czeka nas wycieczka do Pul-i-Sayad (miejsca leżącego w afgańskiej prowincji Kapisa). Na nocleg wrócimy do Kabulu. Czas wolny. Nocleg w Kabulu.

12 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin przelotu czas wolny lub transfer na lotnisko. Wylot z Kabulu. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.
Ze względu na wewnętrzne regulacje kraju program zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-6 osób) CENA (7-10 osób)
10.02-21.02.2021 18560 PLN 16960 PLN
31.03-11.04.2021

PROMOCJA
(ważna do 29.01.2021)

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

02.06-13.06.2021

PROMOCJA
(ważna do 29.01.2021)

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

08.09-19.09.2021

PROMOCJA
(ważna do 29.01.2021)

18560 PLN

17960 PLN

16960 PLN

16560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa to ok. 3300 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kabul-Warszawa (do kwoty 3300 PLN)
 • 4 przeloty lokalne (Kabul – Mazar-i Szarif; Mazar-i Szarif – Kabul; Kabul – Bamian; Bamian – Kabul)
 • 10 noclegów zgodnie z programem (hotele, pensjonaty)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty samochód/minivan, samochody 4×4)
 • Wizę wjazdową
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (10-20 USD/1 os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1960 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-osobowe).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Afganistanu na podstawie wizy wjazdowej oraz paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan; samochody 4×4
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Mazar-i Szarif
 • Przelot lokalny na trasie Mazar-i Szarif – Kabul
 • Przelot lokalny na trasie Kabul – Bamian
 • Przelot lokalny na trasie Bamian – Kabul

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.