Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Omanie
 • Zobaczysz najważniejsze zabytki Omanu
 • Poznasz prawdziwych Beduinów
 • Spędzisz noc na pustyni pod niebem pełnym miliona gwiazd
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Razem z Tobą będzie polski pilot
 • Wyżywienie w cenie

Wyobraź sobie przyjemny wieczór na pustyni przy ognisku w towarzystwie Beduinów. Opowieści, muzyka, pyszne jedzenie, piasek. A potem noc pod niebem pełnym miliona gwiazd. Czy nie jest to wyjątkowe wyobrażenie? Z pewnością jest, ale gwarantujemy, że w Omanie oprócz tego możesz doświadczyć o wiele więcej! W trakcie tej wyprawy zobaczymy wspaniałe zabytkimalownicze krajobrazy tego tajemniczego Królestwa. Poznamy zarówno przeszłość tego kraju, jak i zobaczymy współczesne barwne bazary i tętniące życiem miasta. Kraj ten, mimo swojego otoczenia i łatki Bliskiego Wschodu z otwartymi ramionami wita turystów, więc daj się porwać w niezwykłą podróż do Omanu!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Omanu.

2 dzień: MUSKAT
Przylot w godzinach nocnych lub wczesnoporannych, czas na zakwaterowanie i odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Omanu – Muskatu. Zobaczymy Wielki Meczet Sułtana Kabusa (jeden z największych otwartych dla niemuzułmanów meczetów na Bliskim Wschodzie) oraz Królewski Teatr Operowy. Następnie malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża przemieścimy się w kierunku chaotycznego, ale niesamowicie klimatycznego targowiska Muttrah. Ten barwny souk kryje w sobie wszystkie omańskie specjały: kadzidła, balsamy, chusty, wyroby ze srebra i wiele innych. Po zakupach chwila odpoczynku w porcie. Następnie wizyta w muzeum Bait Al Zubair, gdzie dowiemy się nieco o historii i dziedzictwie kraju w którym jesteśmy. Na koniec dnia ujrzymy Pałac Al Alam, będący rezydencją obecnego władcy Omanu. Nocleg w Muskacie.

3 dzień: MUSKAT – JABREEN – BAHLA – NIZWA
Po śniadaniu ruszymy w stronę Nizwa. Po drodze wizyta w forcie Jabreen. Wieże, brązowe ściany, balkony z oryginalnymi balustradami, łuki czy dziedziniec tej budowli pozostały praktycznie w takim stanie, w jakim zostały wybudowane. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ zamek ten został wybudowany w czasach pokoju, a nie wojen. Jego władca pasjonował się nauką i sztuką, co sprawiło, że pałac ten stał się jednym z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych zabytków. Następnie przejedziemy do niepowtarzalnej górskiej wioski – Misfat Al Abriyeen położonej na wysokości 1000 m n.p.m. wśród plantacji palm daktylowych, skąd udamy się do kolejnego malowniczego miejsca – Al Hamra. Jest to najstarsza wioska w Omanie pełna charakterystycznych domków z gliny (powstałych nawet 400 lat temu!). Po południu będzie szansa, by wspiąć się na najwyższy szczyt Omanu – Dżabal Szams (Góra Słońca), skąd podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz znajdujący się nieopodal Wielki Kanion. Tego dnia zatrzymamy się też na chwilę w Bahla, czyli w niewielkim mieście, w którym zobaczymy jeden z najstarszych fortów w całym kraju, który niegdyś chroniony był przez ponad 12 kilometrowe mury. Przyjazd do Nizwa. Nocleg w Nizwa.

4 dzień: NIZWA – BIRKAT AL MOUZ – PUSTYNIA WAHIBA
Po śniadaniu zwiedzanie Nizwy, miasta słynącego z rozwiniętego rzemiosła artystycznego. Zobaczymy tam Twierdzę Nizwa będącą jednym z najbardziej imponujących fortów w Omanie. Następnie pospacerujemy po lokalnym bazarze, który jest kolejnym wyjątkowym targowiskiem pełnym rękodzieła, pamiątek i smaków charakterystycznych dla Bliskiego Wschodu. Po zakupach przejedziemy do wioski Birkat Al Mouz, skąd wyruszymy w niezapomnianą podróż na pustynię Wahiba. Po przyjeździe będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe wydmy oraz beduińskie osady, bo region ten jest domem dla kilku tysięcy Beduinów. Wieczorem typowa arabska kolacja przy ognisku z występami na żywo. Nocleg na pustyni.

5 dzień: PUSTYNIA WAHIBA – WADI BANI KHALID – SUR
Po śniadaniu wyruszymy w pustynną podróż, w trakcie której odwiedzimy jeden z miejscowych beduińskich domów. Poznamy gościnność Beduinów, ich tradycje i zasmakujemy w ich aromatycznej kawie. Stamtąd ruszymy w kierunku Wadi Bani Khalid, niesamowicie ukształtowanego pustynnego terenu pełnego koryt wypełnionych płynącą praktycznie przez cały rok błękitną wodą. Następnie przejedziemy w kierunku leżącego nad Zatoką Omańską Sur, gdzie znajduje się fabryka produkująca tradycyjne arabskie statki żaglowe typu „dau”. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas na relaks. Wieczorem przejazd do rezerwatu żółwi Ras Al Jinz, gdzie może uda nam się zobaczyć te żyjątka w ich środowisku. Powrót do hotelu. Nocleg w Sur.

6 dzień: SUR – WADI SHAB – BIMMAH SINKHOLE – MUSKAT
Dziś wyruszymy na południe, w kierunku prowincji Kurajjat. Naszym pierwszym przystankiem tego dnia będzie Wadi Shab, gdzie wsiądziemy w łodzie rybackie, które przewiozą nas do miejsca, skąd rozpoczniemy trekking po pobliskim wąwozie. Następnie czas na odpoczynek podczas którego będzie okazja, by popływać i ponurkować w krystalicznej wodzie oraz zobaczyć Bimmah Sinkhole (bajkowo turkusowe jezioro). Przyjazd do Muskat. Nocleg w Muskacie.

7 dzień: MUSKAT – SALALAH
Po śniadaniu nastąpi przelot lokalnymi liniami lotniczymi do Salalah, miasta w zachodniej części Omanu, położonego nad Morzem Arabskim. Salalah będący stolicą regionu Zufar, nazywany jest „Arabską Stolicą Perfum”. Nocleg w Salalah.

8 dzień: SALALAH
Tego dnia udamy się na zwiedzanie miasta, w trakcie którego zobaczymy między innymi muzeum Al Baleed z imponującą kolekcją eksponatów związanych z historią archeologiczną i morską Omanu. Następnie spacer po bazarze Haffah. Ten klimatyczny souk słynie w głównej mierze z kadzideł o przeróżnych zapachach (a my przecież jesteśmy w Omanie, czyli w krainie kadzidła, dlatego warto zaopatrzyć się w pamiątkowe kadzidełka). Zobaczymy też Pałac Sułtana Al Husn, stare miasto Zufar oraz ruiny Al Balid, których wyjątkowość doceniał już podróżnik Marco Polo. Nocleg w Salalah.

9 dzień: SALALAH
Po śniadaniu wyruszymy w stronę starej wioski rybackiej Taqah, która słynie z sardynek i tradycyjnych dhofarskich domów. Następnie przejedziemy do Sumhuram (Khor Rori), miasta które było ważnym portem oraz głównym centrum handlu kadzidłem. Tam zobaczymy ruiny starożytnego miasta, wpisane na listę UNESCO. Później dotrzemy do grobu biblijnego Hioba, który obecnie jest stanowiskiem archeologicznym, gdzie dowiemy się nieco o tym proroku. Przed powrotem do hotelu, wybierzemy się na malownicze plaże Mughsail, otoczone wysokimi klifami. Nocleg w Salalah.

10 dzień: POŻEGNANIE
Wylot z Omanu do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski w zależności od lotów może nastąpić dzień później.

Terminy/Cena

TERMIN
Terminy na rok 2019 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Muskat, Salalah-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Muskat, Salalah-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • Przelot lokalny na trasie Muskat-Salalah (do kwoty 500 zł)
 • 9 noclegów zgodnie z programem – 3* i 4* hotele, 1 noc w campie na pustyni
 • Wyżywienie zgodnie z programem – śniadania i obiadokolacje
 • Transport w Omanie zgodnie z programem – samochód terenowy/bus
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Opiekę polskiego pilota i anglojęzycznego lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy do Omanu (20 USD/os. płatne na lotnisku w Muskacie)
 • Dla chętnych dopłaty do pok. 1-os – 1970 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • Noclegi w hotelach 3* i 4*. Pokoje dwuosobowe z łazienkami. Dla chętnych możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego – 1970 PLN
 • 1 noc w campie na pustyni (beduińskie namioty z prywatnymi łazienkami)

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz opłaty wjazdowej dokonywanej na lotnisku (20 USD).

POGODA
Położenie Omanu w strefie klimatu zwrotnikowego suchego sprawia, że temperatury w tym kraju są dość wysokie, a opady rzadkie. Najlepszym okresem dla podróżujących są miesiące od października do kwietnia, kiedy to upał nie jest aż tak odczuwalny. W okresie letnim temperatury mogą sięgać nawet 45 stopni.

CZAS
+2 godziny w stosunku do czasu letniego w Polsce, +3 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Z młodszym pokoleniem można porozumieć się po angielsku.

RELIGIA
W Omanie dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne (m.in. meczety) należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom i normom religijnym, a w ubiorze zachować umiar – unikać roznegliżowania (wchodząc do meczetu Panie muszą mieć przykryte kolana, głowę i ramiona, a Panowie założone długie spodnie; przed wejściem do świątyni należy bezwarunkowo ściągnąć buty).

STRÓJ
Kobiety przyjeżdżające do Omanu na co dzień nie muszą zakrywać chustami ciała, włosów czy twarzy. Ważne jednak, by nie ubierać się zbyt wyzywająco i unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny wyższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest rial omański (OMR). 1 rial omański = 1000 baisa. Polecamy zabrać ze sobą EURO lub DOLARY, które można wymieniać w bankach lub w kantorach. Bankomaty, z których można wypłacać pieniądze są dostępne w większych miastach. Używanie kart kredytowych nie jest zbyt popularne.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu i wi-fi jest powszechny jedynie w większych miastach i hotelach. Dodatkowo telefoniczne startery omańskie często mają w pakiecie internet.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

RUCH DROGOWY
Stan dróg w Omanie jest całkiem dobry, a kierowcy starają się jeździć w miarę bezpiecznie. Nie zmienia to jednak faktu, że jak prawie wszędzie zarówno piesi, jak i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

BEZPIECZEŃSTWO
Oman uznawany jest za jeden z najbardziej otwartych, przyjaznych i tolerancyjnych krajów arabskich. Dodatkowo z raportu o konkurencyjności turystyki na rok 2017 Światowego Forum Ekonomicznego wynika, że jest jednym z najbezpieczniejszych krajów świata (zajął zaszczytne czwarte miejsce na liście 136 ocenianych pod względem bezpieczeństwa krajów). To z pewnością sprawia, że nie ma się czego obawiać planując tam wyjazd.

JEDZENIE
Kuchnia omańska jest niesamowitą mieszanką różnorodnych smaków. Do przygotowania potraw w Omanie najczęściej wykorzystuje się mięso drobiowe, baranie lub ryby. Wszystko to doprawione jest aromatycznymi przyprawami i często podawane z ryżem. Oman słynie także z daktyli (które uznawane są za oznakę gościnności) serwowanych wraz z omańską kawą.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Omanu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie; przed wejściem do meczetu należy bezwarunkowo ściągnąć buty
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– biżuterię, ozdoby, wyroby ze srebra
– przyprawy, daktyle, kawę, omańską chałwę
– paszminę – tradycyjną, ręcznie tkaną chustę z kaszmiru lub z mieszanki kaszmiru i jedwabiu
– kumę – tradycyjną omańską czapkę noszoną przez mężczyzn
– kadzidła, perfumy

 

Opis transportu

 • samochód terenowy/bus
 • lokalny przelot Muskat – Salalah

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.