Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz Arabię Saudyjską – jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu
 • Zobaczysz jedne z najważniejszych zabytków
 • Zachwycisz się bajkowymi sceneriami
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-10 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

Arabia Saudyjska to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. W trakcie tej podróży nie tylko odwiedzimy niektóre z zabytkowych miast, ale i raz po raz delektować się będziemy imponującymi krajobrazami tego tajemniczego Królestwa. Dowiemy się więcej o historii i zwyczajach panujących w Arabii Saudyjskiej, pospacerujemy po tętniących życiem bazarach, posmakujemy miejscowych specjałów. A wszystko to w kameralnej grupie, co pozwoli czerpać z podróży garściami.
Jeśli szukasz wyjazdu innego niż te, które obecnie oferuje rynek turystyczny to wiedz, że wyprawa do Arabii Saudyjskiej jest być może tym, czego właśnie potrzebujesz.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – RIJAD
Wylot z Warszawy. Przylot do Rijad (Riyadh) – stolicy Arabii Saudyjskiej położonej w środkowej części kraju. Nazwa miasta pochodzi od arabskiego słowa ar-Riyāḍ i oznacza „miejsce ogrodów i drzew”. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Nocleg w Rijad (Riyadh).

2 dzień: RIJAD – DŻUDDA
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Dżudda (Jeddah) – miasta położonego w zachodniej części kraju (nad Morzem Czerwonym), które uchodzi za jeden z najważniejszych ośrodków handlowych, przemysłowych i kulturalnych kraju. Przylot, po którym rozpoczniemy zwiedzanie. Z racji tego, że miasto to od wieków odwiedzali liczni pielgrzymi z różnych części świata (udający się przede wszystkim do Mekki) Dżudda uznawana jest też za jedno z najbardziej otwartych i liberalnych miast Arabii Saudyjskiej. Na początek pospacerujemy po historycznej, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO części miasta. Jeśli będzie możliwość zobaczymy też słynny budynek Naseef (którego historia sięga wiele lat wstecz) i jedno z muzeów w którym dowiemy się więcej o historii Dżuddy i nie tylko. Na koniec dnia pospacerujemy po promenadzie, która biegnie nieopodal Morza Czerwonego. Po powrocie do hotelu czas wolny. Nocleg w Dżudda (Jeddah).

3 dzień: DŻUDDA – TABUK
Po wcześniejszym śniadaniu ruszamy na lotnisko. Przelot do położonego w oazie u podnóża gór Harrat al-Uwajrid miasta Tabuk. Widoki, które dziś będziemy mogli podziwiać będą niesamowite, dlatego z pewnością będziemy mieli wiele okazji do ustrzelenia wyjątkowych zdjęć. Zatrzymamy się między innymi w okolicy Al-Shaq (niektórzy nazywają to miejsce również Wielkim Kanionem Arabii Saudyjskiej). Odpoczynek z widokiem na imponujące formacje skalne. Nocleg w Tabuk.

4 dzień: TABUK – AL-ULA
Po wczesnym śniadaniu ruszamy w kierunku górzysto-pustynnego terenu Alzetah. Dzisiaj zobaczymy jedno ze starożytnych miejsc o nazwie Shoaib. Następnie zatrzymamy się w okolicy, która nazywana jest przez wielu jednym z najbardziej imponujących cudów przyrody całej Arabii Saudyjskiej – Tayeb Ism. Wędrówka wśród zapierających dech w piersiach skalnych pejzaży. Po krótkim odpoczynku ruszamy do miasta Al-Ula. Po przyjeździe zakwaterowanie. Nocleg w Al-Ula.

5 dzień: AL-ULA
Dzisiaj (jeśli będzie możliwość) zwiedzimy Al-Ula i okolicę. Zobaczymy między innymi stanowisko archeologiczne Mada’in Salih (Mada’in Saleh), które w 2008 roku wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako pierwszy obiekt Arabii Saudyjskiej. Podziwiać tu można liczne, bogato zdobione grobowce królewskie, które datowane są one na okres między I wiekiem p.n.e. a I wiekiem n.e. W tej okolicy natrafiono też na inskrypcje pochodzące z wcześniejszych okresów, a nawet na prehistoryczne malowidła naskalne. Następnie zobaczymy zabytkowe grobowce Lion Tombs. Transfer na lotnisko i wylot do Rijad (Riyadh). Po przylocie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Rijad (Riyadh).

6 dzień: RIJAD – AD-DIRIJJA – RIJAD
Śniadanie, po którym ruszamy na dalsze odkrywanie kraju w którym jesteśmy. Dzisiaj dowiemy się więcej o historycznym mieście, które słynie z imponujących budowli – Ad-Dirijja (Diriyah). Następnie (jeśli będzie możliwość) zobaczymy fort Masmak, który zbudowano około 1865 roku. Po zwiedzaniu udamy się na miejscowy souk czyli bazar. Wtopimy się w miejscowy klimat i podejrzymy codzienność handlujących mieszkańców. Od kolorów, zapachów czy gwaru można niemalże dostać zawrotów głowy, ale to właśnie w takich miejscach można poczuć prawdziwą lokalną atmosferę danego kraju. Następnie w jednym z muzeów dowiemy się więcej o Półwyspie Arabskim. Przed powrotem do hotelu zrobimy sobie przystanek nieopodal słynnego wieżowca, którego wysokość wynosi 311 m (posiada on 99 kondygnacji i jest chyba jednym z najwyższych budynków miasta). Na tym nie koniec, gdyż jeśli nam się uda to będziemy mieli okazję podziwiać widoki ze szczytu. Nocleg w Rijad (Riyadh).

7 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Rijad (Riyadh). Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Ze względu na wewnętrzne regulacje kraju program zwiedzania może ulec zmianie.
Niektóre atrakcje mogą zostać zostać zamknięte bez wcześniejszego uprzedzenia, w związku z czym część punktów może być niemożliwa do zrealizowania.
W zależności od godzin przelotów przylot do Polski może nastąpić o 1 dzień później.

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy tego wyjazdu na rok 2021 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (12 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Rijad-Warszawa to ok. 2500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Rijad-Warszawa (do kwoty 2500 PLN)
 • 3 przeloty lokalne: Rijad – Dżudda; Dżudda – Tabuk; Al-Ula – Rijad (łącznie do kwoty 250 USD)
 • 6 noclegów zgodnie z programem – hotele 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem: samochody 4×4, samochód/bus
 • Bilety wstępu (oprócz biletów wstępu w dniu 5)
 • E-visę do Arabii Saudyjskiej (do kwoty 120 USD)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Opiekę anglojęzycznego lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 40 USD/os./posiłek)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1660 PLN
 • Biletów wstępu w dn. 5 – koszt ok. 140 USD/1 os. (cena może ulec zmianie)

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz e-visy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

Opis transportu

 • samochody 4×4, samochód/bus
 • 3 przeloty lokalne: Rijad – Dżudda; Dżudda – Tabuk; Al-Ula – Rijad (łącznie do kwoty 250 USD)

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.