Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz 2 niezwykłe kraje Azji Południowo-Wschodniej podczas jednej podróży
 • Spróbujesz orientalnej kuchni Wietnamu i Kambodży
 • Zobaczysz najpiękniejsze buddyjskie świątynie
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz pod opieką lokalnych przewodników
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Wyprawa inna niż każda następna, bo Azja ciągle zaskakuje i inspiruje. Nasza wycieczka to egzotyczna przygoda i szkoła życia. Spotkamy różnych lokalnych Azjatów, aby dowiedzieć się więcej o ich codziennym życiu, poznamy ich zwyczaje i zasmakujemy w lokalnej kuchni.
W Wietnamie popłyniemy w rejs po Zatoce Ha Long, miejscu nie bez powodu wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy stolicę Wietnamu, pokonamy Deltę Mekongu oraz zaszalejemy w Sajgonie. Następnie pochłonie nas magiczna Kambodża. Na szlaku Khmerów cofniemy się o setki lat do świata Królestwa Angkoru, zobaczymy najpiękniejsze świątynie i spróbujemy tego, co w lokalnej kuchni najpyszniejsze.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Hanoi.

2 dzień: HANOI
Przylot do Hanoi. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). Czas wolny. Nocleg w Hanoi.

3 dzień: HANOI
Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi – stolicy i jednego z największych miast całego Wietnamu. Zobaczymy między innymi Mauzoleum Ho Chi Minha, zbudowaną w XI wieku pagodę na Jednej Kolumnie oraz muzeum. Następnie ujrzymy wspaniały kompleks Van Mieu nazywany Świątynią Literatury. Powstał on już w 1070 roku na zlecenie cesarza Ly Thanh Tonga jako jedna z pierwszych uczelni państwowych i współcześnie stanowi jeden z najlepszych przykładów architektury wietnamskiej. Następnie pospacerujemy po ulicach starej części miasta Hanoi oraz nieopodal słynnego Jeziora Miecza. Na koniec dowiemy się też nieco na temat tego jak wiele Hanoi ma wspólnego z.. kawą. Czas wolny. Chętni mogą wybrać się w podróż szlakiem wietnamskiej kuchni. Będzie okazja, by spróbować tego, co w tym kraju najpyszniejsze. Posmakujemy między innymi banh cuon (tradycyjnego ryżowego naleśnika) czy słynnych wietnamskich klusek, które są bardzo popularną potrawą wśród lokalsów. Na koniec odwiedzimy też jedną z lokalnych knajpek, gdzie usiądziemy i przyjrzymy się tętniącemu życiem miastu. (dla chętnych, czas trwania: ok. 3 godziny, CENA: ok. 20-35 USD/1 os. w zależności od ilości osób). Nocleg w Hanoi. (Ś)

4 dzień: HANOI – HAI PHONG – ZATOKA HA LONG
Po śniadaniu ruszamy w stronę północnej części Wietnamu, a dokładniej do Hai Phong. Następnie rozpoczniemy przygodę w słynnej Zatoce Ha Long. Jest to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obszar z ponad tysiącem wysepek. Wybitne walory przyrodnicze zatoki sprawiają, że jest to jedno z piękniejszych i niesamowicie malowniczych miejsc na świecie. Wybierzemy się w rejs dookoła wysepek. Na pokładzie będziemy rozkoszować się niezwykłymi widokami, będziemy mieć wiele okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. (Ś, O, K)

5 dzień: ZATOKA HA LONG – HANOI – DA NANG – HOI AN
Dzień rozpoczniemy od podziwiania zjawiskowego wschodu słońca nad akwamarynowymi wodami zatoki Ha Long. Następnie jeszcze przez parę godzin będziemy odkrywać niesamowite zakamarki tego jedynego w swoim rodzaju archipelagu. Następnie wrócimy do Hanoi. Wylot z lotniska w Hanoi do Da Nang. Po przylocie transfer do urokliwego miasta Hoi An. Nocleg w Hoi An. (Ś)

6 dzień: HOI AN
Po śniadaniu udamy się do wioski Cam Thanh, gdzie dowiemy się więcej na temat uprawy białego i brązowego ryżu. Zobaczymy jakie są metody jego wytwarzania oraz w jaki sposób się go łuska. Obiad zjemy w uroczym, tradycyjnym domu (nie tylko nie zabraknie lokalnych specjałów, ale i zobaczymy na własne oczy jak je przygotowywać). Powrót do Hoi An. Pospacerujemy po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO mieście, które słynie z zabytkowych ulic, domów oraz świątyń. Mieszają się w nim niezwykle harmonijnie wpływy różnych kultur i tradycji. Na uwagę zasługuje między innymi Most Japoński – jedyny na świecie kryty most z buddyjską świątynią zbudowany przez przybywających do Wietnamu przybyszy z Japonii. Warto zobaczyć też słynny dom handlowy Tan Ky należący niegdyś do niesamowicie bogatego wietnamskiego kupca. Nocleg w Hoi An. (Ś, O)

7 dzień: HOI AN – HUE
Po śniadaniu opuszczamy Hoi An i ruszamy w stronę Hue. Trasa przebiega malowniczą przełęczą Hai Van, będzie więc okazja do podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. Po dotarciu do Hue zobaczymy między innymi zabytkową Cytadelę Cesarską. Wieczorem pospacerujemy po lokalnym bazarze Dong Ba położonym nieopodal słynnej rzeki Perfumowej. Nocleg w Hue. (Ś)

8 dzień: HUE – HO CHI MINH
Śniadanie, po którym udamy się do słynnej pagody Thien Mu zbudowanej w 1601 roku (współcześnie jest to najwyższa pagoda w Wietnamie). Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zabytków miasta czyli mauzoleum Tu Duc. Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Ho Chi Minh. Przylot, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Ho Chi Minh.(Ś)

9 dzień: HO CHI MINH – DELTA MEKONGU – HO CHI MINH
Po śniadaniu udamy się w kierunku uroczego miasteczka Ben Tre położonego w regionie Delty Mekongu zwanego „Zieloną Wenecją”. Rejs wzdłuż rzeki Chet Say. W czasie podróży zrobimy kilka przystanków, by podejrzeć codzienne życie mieszkańców. Zatrzymamy się w jednym z warsztatów specjalizującym się w tkaniu dywanów (będzie okazja, by wypróbować swoich sił!). Udamy się też w podróż rowerową po okolicznej wiosce (dla chętnych możliwość wynajmu zmotoryzowanej rikszy) wśród tradycyjnych farm, pól ryżowych. Obiad pełen lokalnych specjałów. Powrót do Ho Chi Minh. Nocleg w Ho Chi Minh. (Ś, O)

10 dzień: HO CHI MINH – SIEM REAP
Zwiedzanie Ho Chi Minh – miasta pełnego kolonialnych zabytków zwanego kiedyś Sajgonem. Zobaczymy tam między innymi stary Urząd Pocztowy i poczujemy chrześcijańskie wpływy widząc jeden z kościołów. Pospacerujemy też po ulicy Dong Khoi i lokalnym rynku Ben Thanh. Następnie udamy się na lotnisko, skąd przelot do Siem Reap. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Nocleg w Siem Reap. (Ś)

11 dzień: ANGKOR THOM – ANGKOR WAT – TA PROHM
Po śniadaniu wsiądziemy w tuk-tuki i malowniczą drogą otoczoną stuletnimi drzewami udamy się do ostatniej stolicy imperium khmerskiego – Angkor Thom. Ujrzymy tam między innymi zbudowaną około XII-XIII wieku świątynię Bayon (otoczoną 54 wieżami z uśmiechniętymi twarzami Buddy) czy świątynię Baphuon. Zobaczymy też Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla ze wspaniałymi rzeźbami Apsara. Następnie wyruszymy w kierunku największej i najbardziej znanej świątyni Kambodży – świątyni Angkor Wat będącej jednym z najlepiej zachowanych przykładów architektury Khmerów. Na koniec dnia zobaczymy jeszcze ukrytą wśród bujnej roślinności i wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątynię Ta Prohm. Nocleg w Siem Reap. (Ś)

12 dzień: BANTEAY SREI – NEAK PEAN – SRAH SRANG
Dzisiaj jeszcze bardziej zagłębimy się w codzienne życie mieszkańców – nauczymy przygotowywać się tradycyjne śniadanie, pomożemy przy produkcji makaronu ryżowego czy zbieraniu owoców kokosa, dowiemy się jak lokalsi przetwarzają miejscowe owoce i wytwarzają rękodzieło. Obiad. Następnie zobaczymy świątynię Banteay Srei oraz zbudowaną przez króla Dżaja Warmana VII buddyjską świątynię Neak Pean zlokalizowaną na środku jeziora (którego wody podobno mają właściwości lecznicze). Dzień zakończymy podziwianiem imponującego zachodu słońca. Nocleg w Siem Reap. (Ś, O)

13 dzień: SIEM REAP – KOMPONG KLEANG – SIEM REAP
Po śniadaniu wyruszymy do Kompong Kleang – pływającej wioski położonej nieopodal Siem Reap. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Mijać będziemy rozlewiska, pola ryżowe, domy na palach. Po dotarciu na miejsce wsiądziemy w łodzie i popływamy po jeziorze na obszarze którego mieszkają lokalsi. Obiad w formie pikniku w jednym z lokalnych domów. Na nocleg wrócimy do Siem Reap. Wieczorem dla chętnych odkrywanie Siem Reap nocą (przejażdżka vespami czyli skuterami). Dowiemy się więcej o lokalnych potrawach, sposobach ich przygotowania i odkryjemy niesamowite miasto nocą. (dla chętnych, czas trwania – około 4 h, CENA: ok. 85-100 USD/1 os. w zależności od ilości osób). Nocleg w Siem Reap. (Ś, O)

14 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko i wylot z Siem Reap. Przylot do Warszawy.

Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Dla chętnych możliwość wydłużenia programu o pobyt na Koh Rong (bez polskojęzycznego tour leadera).

15 dzień: SIEM REAP – SIHANOUKVILLE – KOH RONG
Po śniadaniu przelot z Siem Reap do Sihanoukville. Po przylocie łodzią motorową ruszamy na Koh Rong czyli na jedną z najurokliwszych kambodżańskich wysepek. Czas wolny. Nocleg na Koh Rong. (Ś)
16 dzień: KOH RONG
Czas wolny. Spokój, biały piasek i turkusowa woda sprawią, że poczujesz się jak w raju. Nocleg na Koh Rong. (Ś)
17 dzień: KOH RONG
Czas wolny. Spokój, biały piasek i turkusowa woda sprawią, że poczujesz się jak w raju. Nocleg na Koh Rong. (Ś)
18 dzień: KOH RONG – SIHANOUKVILLE – PHNOM PENH
Po śniadaniu transfer do Phnom Penh. Po drodze zatrzymamy się na jednej z plantacji pieprzu, gdzie dowiemy się więcej na temat jego odmian czy technik uprawy i zbioru. Po przyjeździe do Phnom Penh czas wolny. Nocleg w Phnom Penh. (Ś)
19 dzień: PHNOM PENH
W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Cena

TERMIN
Terminy na rok 2021 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Hanoi, Siem Reap-Warszawa to ok. 3000 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Hanoi, Siem Reap-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 3 przeloty lokalne na trasach Hanoi – Da Nang, Hue – Ho Chi Minh i Ho Chi Minh – Siem Reap
 • 12 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 1 nocleg na pokładzie statku)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, 5 obiadów, 1 kolacja
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie, 3 przeloty lokalne, przeprawy łodziami, statkiem, rowerami
 • Bilety wstępu do miejsc wspomnianych w programie
 • Wizę elektroniczną do Wietnamu
 • Wizę elektroniczną do Kambodży
 • Opiekę lokalnych przewodników (w j. angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie – koszt ok. 10-25 USD/os./dzień
 • Dla chętnych dopłaty do pobytu na Koh Rong : 2160 PLN – 2760 PLN (w zależności od ilości osób)
 • Dla chętnych street food w Hanoi (dzień 3) – ok. 20-35 USD/1 os. w zależności od ilości osób
 • Dla chętnych przejażdżki vespami w Siem Reap (dzień 13) – ok. 85-100 USD/1 os. w zależności od ilości osób
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1160 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • hotele 3* (pokoje 2- osobowe)
 • 1 nocleg na pokładzie statku

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Wjazd do Kambodży i Wietnamu na podstawie ważnego paszportu i elektronicznej wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a koszty elektronicznych wiz wliczone są w cenę wyjazdu.

POGODA
Najogólniej pogodę w tych 3 krajach można podzielić na 2 pory. Porę chłodną od listopada do lutego, kiedy temperatury osiągają zwykle około 30 stopni i porę deszczową od maja do października. Jednak w porze deszczowej opady wcale nie są regułą, więc spokojnie można odwiedzać te rejony w tych terminach. Praktycznie cały rok nadaje się do podróży.

CZAS
+ 5 godziny w czasie letnim, + 6 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Języki urzędowe: Wietnam – j.wietnamski, Kambodża – j. khmerski

RELIGIA
Kambodża: ponad 90% mieszkańców wyznaje buddyzm. W Wietnamie prawie 50 % mieszkańców wyznaje różne religie plemienne, buddystami jest niecałe 20%

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce. Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Kambodża: Walutą jest RIEL KAMBODŻAŃSKI (KHR). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.
Wietnam: Waluta – DONG (VND). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

JEDZENIE
Kuchnie wietnamska czy kambodżańska są słynne na całym świecie, więc nawet wybredne podniebienia zostaną zaspokojone. Mamy tu przekrój dań od ostrych przez słodkie. Do tego wyprawa na lokalne targi to feeria kolorów, zapachów, smaków.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Kambodży, Wietnamu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń buddyjskich wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym. Przed wejściem należy bezwarunkowo ściągnąć buty.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

Opis transportu

 • Wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus na całej trasie
 • 3 lokalne przeloty: Hanoi – Da Nang, Hue – Ho Chi Minh i Ho Chi Minh – Siem Reap
 • Przeprawy łodziami, statkami
 • Przejażdżki rowerowe

Potrzebne dokumenty

Wjazd do Kambodży i Wietnamu na podstawie ważnego paszportu i elektronicznej wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a koszty elektronicznych wiz wliczone są w cenę wyjazdu.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.