Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca w Jordanii
 • Spędzisz noc na pustyni pod milionem gwiazd
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3*, 4* i 5*
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny pilot, który zna Jordanię jak własną kieszeń
 • Spędzisz 4 dni nad Morzem Czerwonym nurkując w niesamowicie krystalicznych wodach
 • Wyżywienie w cenie

Wyobraź sobie, że możesz cofnąć się w czasie do epoki biblijnej, że możesz zobaczyć dawne miasta w pełnej okazałości.
Wyobraź sobie noc w hotelu o milionie gwiazd i będą to gwiazdy nad Twoją głową, a wokół jedynie piach pustyni.
Wyobraź sobie, że po nocy na gorącej pustyni możesz ponurkować w niesamowitych rafach koralowych lub po prostu „pochodzić” po wodzie w Morzu Martwym.
Tego wszystkiego i o wiele więcej możesz doświadczyć w Jordanii. Kraj ten, mimo swojego otoczenia i łatki Bliskiego Wschodu z otwartymi ramionami wita turystów.
Daj się porwać w niezwykłą podróż do Jordanii!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Ammanu. Wieczorny/nocny przylot. Przejazd do hotelu na nocleg. Nocleg w Ammanie.

2 dzień: AMMAN – JERASH – AJLUN – AMMAN
Śniadanie, po którym ruszamy do Jerash – miasta zwanego Pompejami Wschodu. Jest to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Zwiedzanie. Spacer po mieście wzdłuż Cardo (głównej ulicy z czasów rzymskich) rozpocznie się od okazałego Łuku Triumfalnego Hadriana. Następnie zobaczymy hipodrom, świątynię Zeusa, dwa rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i okazałą Bramę Północną. Po drodze zatrzymamy się nieopodal zamku Ajlun, który pełnił funkcję fortecy w okresie wojen krzyżowych. Zamek jest wspaniałym przykładem obronnej architektury islamu. Nocleg w Ammanie.

3 dzień: AMMAN – ZAMKI PUSTYNI – AMMAN
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Jordanii – Ammanu, który wymieniany był już w Starym Testamencie pod nazwą Rabbat Ammon (Rabba). Zobaczymy między innymi teatr rzymski oraz cytadelę, skąd roztacza się widok na stare miasto. W obrębie wzgórza znajduje się pałac Umajjadów. Ta pochodząca z VII lub VIII wieku budowla została niestety częściowo zniszczona przez trzęsienie ziemi. Nieopodal niej znajduje się unikalna świątynia Herkulesa oraz wieża Abbasydów. Następnie przejazd w kierunku wschodnim, gdzie wśród piasków pustyni znajdują się zamki z czasów Umajjadów. Zwiedzanie Kasr Al-Charana, najlepiej zachowanego zamku w Jordanii. Następnie wizyta w Kusajir Amra. Największą atrakcją zamku są doskonale zachowane kolorowe freski pochodzące jeszcze z czasów bizantyjskich. Ostatnim pustynnym zamkiem na trasie zwiedzania jest Kasr Al-Azrak. Nocleg w Ammanie.

4 dzień: AMMAN – MADABA – NEBO – WADI MUJIB – KERAK – PETRA
Śniadanie. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tys. lat. do Madaby – miasta rozsławionego w okresie bizantyjskim, jako jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Do dziś zachowały się wspaniałe mozaiki bizantyjskie w cerkwi św. Jerzego. Znajduje się tam Mapa z Madaby – mozaika z VI w. zbudowana z około 2 milionów elementów. Następnie udamy się na Górę Nebo, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Stamtąd ruszamy do Wadi Mujib, najniżej położonego rezerwatu na Ziemi, który leży na wybrzeżu Morza Martwego. Rozpoczniemy trekking w rezerwacie. Będzie to dość niezwykła forma trekkingu, ponieważ przez większość czasu będziemy poruszać się po przepięknych wodnistych ciekach. Pod stopami poczujemy nieco rwący strumień, natomiast nad naszymi głowami widzieć będziemy otaczające nas zjawiskowe i strzeliste ściany kanionu. Gwarantujemy, że będzie to nadzwyczajne przeżycie, które wspominać będziemy przez bardzo długi czas. Po trekkingu Droga Królewska poprowadzi nas dalej do Kerak, gdzie zwiedzimy ruiny kościoła krzyżowców: między innymi salę recepcyjną i sanktuarium Abu Sulejmana oraz jeden z najsłynniejszych zamków krzyżowców – Kerak, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Przejazd do Petry, słynącej z wyjątkowych budowli wykutych w skałach, między innymi z Al-Chazna („Skarbiec Faraona), Ad-Dajr („Klasztor”) czy z tak zwanego Pałacu Córki Faraona. Nocleg w Petrze.

5 dzień: PETRA
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie niesamowitej Petry – miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu – najsłynniejszego zabytku Jordanii, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Petra położona jest na szlaku karawan między dwoma morzami Martwym i Czerwonym. Drogę do niej pokonuje się wąskim wąwozem Siq na którego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do miasta. Przy wyjściu z wąwozu oczom ukazuje się wspaniałe skalne miasto. Można zobaczyć: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Bramę Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielką Świątynię i Miejsce Ofiarne. Nocleg w Petrze.

6 dzień: MAŁA PETRA – WADI RUM
Po śniadaniu zwiedzanie „małej Petry” pełnej bezcennych zabytków, a następnie przejazd do Wadi Rum, unikatowego w skali światowej wąwozu. 4-godzinne safari jeepami, wśród jednego z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata. Kolacja i nocleg w obozie pod milionem gwiazd.

7 dzień: WADI RUM – AKABA
Po śniadaniu przejazd nad Morze Czerwone do Akaby, miasta będącego jedynym portem morskim całej Jordanii. Podobno właśnie z tego miejsca można dostrzec równocześnie aż trzy kraje: Egipt, Izrael i Arabię Saudyjską. Akaba słynie też z zabytków, między innymi ze słynnych ruin jednego z kościołów bizantyjskich czy ruin Fortu Memeluków. Po przyjeździe czas wolny na zakupy i kąpiel. Nocleg w Akabie.

8 – 10 dzień: AKABA
Odpoczynek nad Morzem Czerwonym. Możliwość skorzystania z aktywności fakultatywnych (nurkowanie, sporty wodne, snorkeling). Nocleg w Akabie.

11 dzień: AKABA – MORZE MARTWE
Po śniadaniu ruszamy nad Morze Martwe położone w najgłębszej depresji świata sięgającej ponad 400 m p.p.m. Będzie tu okazja do skorzystania z jedynej w swoim rodzaju kąpieli – ze względu na ogromne zasolenie (ok. 26%) wody morza wypychają pływającego na powierzchnię. Można więc prawie „chodzić po wodzie”. Nocleg w hotelu nad Morzem Martwym.

12 dzień: MORZE MARTWE – BETANIA – AMMAN
Po śniadaniu zwiedzanie Betanii. Ewangelia według św. Jana mówi o Betanii za Jordanem, gdzie Jan udzielał Chrztu. To jedno z niewielu obszarów na świecie w którym sakralno-historyczny charakter miejsca pozostał prawie nienaruszony przez władze czy turystów. Po powrocie do Ammanu czas na ostatnie zakupy i odpoczynek. Nocleg w Ammanie.

13 dzień: POŻEGNANIE
W nocy lub wcześnie rano wylot do Polski.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Możliwość przelotu tanimi liniami lotniczymi Ryanair – o szczegóły zapytaj w biurze.

 

Aktywności fakultatywne w Akabie:

 • Jazda na nartach wodnych – 26 USD
 • Skok ze spadochronem – 60 USD
 • Jazda skuterem wodnym – 45 USD
 • Nurkowanie – 50-65 USD
 • Snorkeling – 25-35 USD

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-12 osób)
11.07-23.07.2021

PROMOCJA (ważna do 22.12.2020)

9360 PLN

8860 PLN

01.08-13.08.2021

PROMOCJA (ważna do 22.12.2020)

9360 PLN

8860 PLN

22.08-03.09.2021

PROMOCJA (ważna do 22.12.2020)

9360 PLN

8860 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Amman-Warszawa to ok. 2000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Amman-Warszawa (do kwoty 2000 PLN)
 • 12 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 4* i 5*, 1 noc na pustyni)
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Wizę do Jordanii
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • Atrakcje zgodnie z programem w tym: trekking w Wadi Mujib i 4 -godzinna przejażdżka jeepami po pustyni Wadi Rum
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Biletów wstępu (ok. 135 USD)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1360 PLN
 • Aktywności fakultatywnych

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi: hotele 3*, 4* i 5* (pokoje dwuosobowe), 1 nocleg w obozie na pustyni. Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 1360 PLN.

 

 

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Jordanii na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami, a Państwa wiza zostanie wklejona na lotnisku w Ammanie.

POGODA
Klimat w Jordanii jest dość zróżnicowany. Pogoda w różnych częściach kraju zależy głównie od wysokości nad poziomem morza. Obszary położone nisko są dość gorące przez cały rok, natomiast obszary położone wyżej cechują się gorącym latem, ale nieco chłodniejsza zimą. Pogoda sprzyja podróżującym najbardziej od lutego do maja oraz od września do listopada. W okresie wakacyjnym (czerwiec-sierpień) jest także przyjemnie, ale dużo cieplej.

CZAS
+1 godzina w czasie letnim, +2 godziny w czasie zimowym.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Z młodszym pokoleniem można porozumieć się po angielsku.

RELIGIA
W Jordanii przeważa islam, jest on religią państwową. Zwiedzając obiekty sakralne (meczety, synagogi) należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

STRÓJ
Kobiety przyjeżdżające do Jordanii na co dzień nie muszą zakrywać chustami ciała, włosów czy twarzy. Ważne jednak, by nie ubierać się zbyt wyzywająco i unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne do cen w Polsce lub nieco wyższe.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dinar jordański (JOD). Polecamy zabrać ze sobą DOLARY, które można wymieniać w bankach lub w kantorach. Bankomaty, z których można wypłacać pieniądze są dostępne w większych miastach. Używanie kart kredytowych nie jest zbyt popularne.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu i wi-fi jest powszechny jedynie w większych miastach i hotelach. Dodatkowo telefoniczne startery jordańskie często mają w pakiecie internet.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Jedynie w niektórych hotelach gniazdka są takie jak w Polsce, warto więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

RUCH DROGOWY
Jak prawie wszędzie piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – miejscowi użytkownicy dróg dość swobodnie traktują przepisy ruchu drogowego. Podczas przechodzenia przez jezdnię należy uzbroić się w cierpliwość.

JEDZENIE
Jordańska kuchnia jest nietypową mieszanką kuchni tureckiej i arabskiej. Tradycyjny jordański posiłek zaczyna się od tzw. mezze czyli od przystawek. Mogą to być paszteciki, pasty (np. hummus) czy sałatki. Następnie czas na danie główne, które może być zarówno mięsne jak i bezmięsne. Daniem głównym często jest kofte czyli kiełbaski z mięsa mielonego lub falafel (smażone kulki z ciecierzycy). Na koniec oczywiście czas na niesamowicie smaczny deser. Jordańskie słodycze przygotowywane są najczęściej na bazie miodu lub orzechów i podawane są z aromatyczną kawą.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Jordanii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do meczetu, cerkwi, synagogi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie, przed wejściem do meczetu należy bezwarunkowo ściągnąć buty
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, buty wodoodporne (przydadzą się podczas trekkingu w Wadi Mujib), sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– uwielbiający fotografowanie mogą zaopatrzyć się w wodoodporny aparat (który może się przydać podczas trekkingu w Wadi Mujib)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jordańskie słodycze, herbatę, kawę, przyprawy, suszone owoce, orzechy
– ubrania, biżuterię, ozdoby
– wyroby ceramiczne

Opis transportu

 • wynajęty komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.