Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz przepiękne filipińskie wyspywysepki
 • Podejrzysz codzienne życie mieszkańców
 • Czeka Cię spotkanie z najmniejszymi małpkami świata
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Filipiny to kraina siedmiu tysięcy przepięknie ulokowanych wysepek. Cebu, Bohol, Camiguin – to jedne z tych wysp, które zwiedzimy w trakcie tej podróży. Będziemy delektować się wspaniałymi widokami i weźmiemy kąpiel w orzeźwiającym wodospadzie. Podejrzymy też codzienne zajęcia mieszkańców, spróbujemy tego, co w filipińskiej kuchni najpyszniejsze i zrelaksujemy się pod palmą przy spokojnym szumie fal. Czego chcieć więcej?
Nie wahaj się i wyjedź z nami w tą niesamowitą podróż na Filipiny – kraju tarsierów czyli maleńkich małpek, przepięknych raf koralowych i niezliczonej ilości rajskich plaż. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Cebu (z przesiadką w jednym lub dwóch portach lotniczych).

2 dzień: CEBU
Przylot do Cebu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Cebu.

3 dzień: CEBU – BOHOL
Dzisiaj wyruszymy z Cebu na kolejną filipińską wyspę, a dokładniej na Bohol. Znajdują się na niej między innymi słynne (o słodkiej i wdzięcznej nazwie) Wzgórza Czekoladowe. Skąd ta nazwa? W porze suchej (okres od lutego do maja) słońce tak przypieka trawę, którą są porośnięte te wzgórza, że nabierają one barw kawowo-czekoladowych i wyglądają jak pudełko pralinek. Powstanie tych pagórków owiane jest wieloma legendami i uchodzą one niemal za symbol całych Filipin. Czas wolny na wyspie Bohol. Nocleg na wyspie Bohol.

4 dzień: BOHOL
Tego dnia zobaczymy słynne Wzgórza Czekoladowe. Następnie ruszymy w stronę parku, w którym zobaczyć można najmniejsze małpki na świecie – Wyraki. Gwarantujemy, że nie będzie można oderwać od nich wzroku! Chętni w parku będą mogli zjechać na linie (Zip Line) nad przepięknym kanionem nad rzeką Loboc. Tego dnia odwiedzimy też kościół Baclayon czyli jeden z najstarszych kościołów katolickich na całych Filipinach. Nocleg na wyspie Bohol.

5 dzień: BOHOL – SIQUIOR
Dzisiaj wyruszymy z wyspy Bohol na wyspę Siquior. Rejs dużą filipińską łodzią. Siquior jest nazywane magiczną wyspą, bo górskie tereny Siquior zamieszkiwane są przez szamanów, którzy leczą, uzdrawiają i odprawiają różnorakie rytuały. Po przyjeździe zakwaterowanie. Relaks. Nocleg na wyspie Siquior.

6 dzień: SIQUIOR
Ten dzień spędzimy na poznawaniu tajemniczych miejsc i zakamarków wyspy. Odwiedzimy klimatyczną jaskinię, a następnie ruszymy nad wodospad, gdzie będziemy mogli zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po powrocie czas wolny na odpoczynek i relaks na rajskiej plaży. Nocleg na wyspie Siquior.

7 dzień: SIQUIOR
Odpoczynek i relaks na rajskiej plaży. Czas wolny. Nocleg na wyspie Siquior.

8 dzień: SIQUIOR – DOMAGUETE
Transfer z Siquior do Domaguete. Miasto to odwiedzane jest licznie przez wielbicieli pływania czy nurkowania, bo panujące tam warunki bardzo sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Domaguete.

9 dzień: DOMAGUETE
Dzisiaj odbędziemy rejs na małą, uroczą wysepkę Apo, słynącą z przepięknej rafy koralowej. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się popływać oko w oko z żółwiami morskimi (z własnym sprzętem: maska z rurką i małe płetwy). Nocleg w Domaguete.

10 dzień: DOMAGUETE – CEBU
Po śniadaniu ruszymy w rejs z Domaguete do Cebu. Po przyjeździe zakwaterowanie. Tego dnia czeka nas coś niesamowitego – będziemy mogli podejrzeć życie rekinów wielorybich (największych przedstawicieli gatunku rekinów) w Oslob. Ci bardziej odważni będą mogli zejść z łodzi do wody i popływać z maską i fajką wśród tych olbrzymów. Po takich atrakcjach udamy się nad przepiękny wodospad Tumalog, gdzie będziemy mieli szansę, by zażyć orzeźwiającej i relaksującej kąpieli. Nocleg w Cebu.

11 dzień: CEBU – BANTAYAN
Dzisiaj wyruszymy z Cebu na Bantayan – wyspę pełną palm kokosowych oraz pól na których uprawia się maniok, banany czy trzcinę cukrową. Oprócz tego Bantayan, jak całe Filipiny, słynie z walk kogutów. Walki te uważane są za filipiński sport narodowy i gromadzą tłumy ludzi. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg na wyspie Bantayan.

12 dzień: BANTAYAN
Dzień ten poświęcimy na lepsze poznanie wyspy Bantayan, na której spędzimy kilka kolejnych dni. Zwiedzanie rozpoczniemy od wycieczki objazdowej po wyspie, zobaczymy jej najciekawsze miejsca, dowiemy się nieco o jej historii i usłyszymy kilka ciekawostek na jej temat. Odwiedzimy między innymi park Mangrowy, który zaskakuje wielością kolorów i odcieni nie tylko zieleni, największy targ rybny, jeden z najstarszych kościołów katolickich na wyspie (który, co ciekawe, zrobiony jest z… koralowca!). Zajrzymy też do jaskini zamieszkiwanej przez nietoperze, zobaczymy stary fort Hiszpański i pospacerujemy po molo. Wieczorem poznamy nieco specjałów lokalnej kuchni. Zasmakujemy nie tylko w miejscowych warzywach, świeżych owocach morza czy rybach, ale i zagłębimy się w to, jak przygotowuje się lokalne przysmaki. Mini warsztaty kulinarne (lub jak kto woli: przyśpieszony kurs gotowania filipińskiej kuchni:)!) poprowadzi rodowita Filipinka, zapewniamy więc, że będzie to bardzo ciekawe doświadczenie i..zabawa, bo to my wybierzemy produkty, z których nauczymy się przyrządzać potrawy po filipińsku. Na koniec dnia dowiemy się też nieco na temat ziołolecznictwa, ponieważ na wyspie królują takie zioła jak Moringa, Guava czy Aloes, które mają mnóstwo leczniczych i oczyszczających zastosowań. Chętni będą mogli nabyć tradycyjny susz z tych roślin, a podczas całego wyjazdu korzystać z niego na miejscu do woli. Nocleg na wyspie Bantayan.

13 dzień: BANTAYAN
Tego dnia wyruszymy w niezapomniany rejs po okolicznych wyspach. Odwiedzimy lokalne wioski, gdzie spędzimy czas z tubylcami. Będzie okazja, by dowiedzieć się nieco na temat ich życia, kultury czy zwyczajów. Podczas podróżowania zatrzymamy się w hodowli ryb Lapu-Lapu. Jej budowa i położenie niejako zaskakuje, ponieważ hodowla ta w całości zbudowana jest z bambusa i znajduje się na środku morza. Po powrocie czas wolny. Chętni udać się mogą do największej na wyspie areny na której odbywają się słynne walki kogutów. Będzie to okazja, by od podszewki poznać ten lokalny zwyczaj, uważany przez Filipińczyków niejako za swój sport narodowy. Tego dnia chętni mogą również odwiedzić miejscowego, niezwykle szanowanego Szamana. Dla chętnej osoby Szaman odprawi duchowy rytuał za pomocą magicznych kryształków i będzie w stanie powiedzieć nieco na temat zdrowia i przodków tej osoby (czas trwania jednego seansu to około 3 godziny). Nocleg na wyspie Bantayan.

14 dzień: BANTAYAN
Odpoczynek i relaks na rajskiej plaży. Czas wolny. Nocleg na wyspie Bantayan.

15 dzień: BANTAYAN – CEBU – POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotu transfer z Bantayan do Cebu. Wylot do Warszawy (z przesiadką w jednym lub dwóch portach lotniczych).

16 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Wszystkie rejsy łodziami uzależnione są od pogody oraz stanu morza.

Aktywności fakultatywne dla chętnych:

 • Zip Line nad kanionem (ok. 9 USD)
 • pływanie wśród wielorybów (ok. 20 USD)
 • wizyta u lokalnego Szamana (ok. 8 USD)

TERMINY/CENY

TERMIN
Terminy na rok 2020 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5500) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Cebu-Warszawa to ok. 3500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Cebu-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem (klimatyczne hoteliki, pokoje 2-os.)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, klimatyzowany bus; przeprawy promami i łodziami)
 • Bilety wstępu
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Opłaty wylotowej (ok. 15 USD)
 • Wyżywienia (oprócz śniadań) – ok. 5-10 USD/dzień
 • Dodatkowych atrakcji dla chętnych: Zip Line nad kanionem (ok. 9 USD), pływanie wśród wielorybów (ok. 20 USD), wizyta u lokalnego Szamana (ok. 8 USD)
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os.– 770 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Celowo nie śpimy w wielkich, turystycznych resortach, ale mniejszych, klimatycznych hotelikach i resorcikach (pokoje 2-osobowe z łazienkami). Pozwoli nam to poznać Filipiny takie, jakie są od wewnątrz, a nie jedynie przez pryzmat komercyjnych kompleksów hotelowych.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na Filipiny na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Filipin). Należy okazać również bilet powrotny. Podczas wylotu pobierany jest „podatek wylotowy” (ok. 15 USD).

POGODA
Klimat w różnych regionach Filipin jest odmienny. Tak naprawdę każdy czas jest dobry na wyjazd na Filipiny, ponieważ zawsze jest tam ciepło. Od grudnia do czerwca panuje tam pora sucha, która szczególnie sprzyja podróżowaniu i kąpielom wodnym. Od lipca do listopada również jest przyjemnie, ale częściej padają deszcze.

CZAS
+6 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, +7 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językami urzędowymi są język filipiński oraz język angielski. W niektórych rejonach można porozumieć się również językiem hiszpańskim. W wioskach mieszkańcy często posługują się różnymi dialektami.

RELIGIA
Większość mieszkańców Filipin to katolicy. Część mieszkańców wyznaje również tradycyjne religie plemienne.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Filipin jest peso filipińskie (PHP). 1 PLN = ok. 14 PHP. Na miejsce zabieramy ze sobą DOLARY lub EURO i wymieniamy na lokalną walutę. Jeśli chodzi o płatności to najlepiej płacić gotówką. Płatność kartą jest możliwa jedynie w większych miastach. Pieniądze można wypłacać z bankomatu (najlepiej kartą VISA, gdyż z Master Card zdarzają się problemy), jednak nie zawsze jest to możliwe. Warto więc mieć zapas gotówki przy sobie.

INTERNET/WI-FI
Wi-fi jest w większości hoteli. Można też kupić kartę SIM lokalnego operatora i korzystać z internetu pakietowego.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka wg standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia przejściówek. Można je kupić przez internet (koszt około 2-5 zł).

RUCH DROGOWY
Filipińczycy dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Należy więc nastawić się na czasem nieostrożną jazdę i częste klaksony. Przechodząc przez jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

ETYKIETA/ZWYCZAJE
Filipińczycy są bardzo gościnni i mimo niezbyt wysokiego standardu życia i braku dostępu do niektórych produktów witają przyjeżdżających z uśmiechem i otwartymi ramionami. Ich serdeczność i życzliwość przejawia się na każdym kroku, są otwarci i chętni do pomocy. Najważniejszą dla nich wartością jest rodzina. W wioskach bardzo szanowani są Szamani, którzy odprawiają różne rytuały. Tubylcy proszą ich o pomoc w trudnych sytuacjach życiowych i o uzdrowienie w czasie choroby.

JEDZENIE
Filipińskie potrawy (jak większość potraw azjatyckich) to najczęściej połączenie mięsa, warzyw i ryżu. Oprócz tego Filipiny poszczyć się mogą bardzo smacznymi daniami przygotowywanymi z ryb oraz owoców morza. Filipińczycy uwielbiają również słodkie wypieki (szczególnie bułki) oraz świeże i soczyste owoce, których mają pod dostatkiem.
Jeśli chcemy przygotować danie samodzielnie to zakupy najlepiej robić na lokalnych targach (owocowo-warzywnych, rybnych). Jeśli chcemy natomiast spróbować dań przygotowywanych przez Filipińczyków to warto udać się na tzw. „filipińskie gary”, czyli „knajpki” umiejscowione najczęściej w domach Filipińczyków. Potrawy przygotowywane są w wielkich garnkach, a następnie wystawiane są na zewnątrz. Chętni mogą zajrzeć do nich, znaleźć coś, na co mają ochotę i kupić to danie. Jest to bardzo intrygujące rozwiązanie, ponieważ nigdy nie wiadomo, na jakie smakołyki możemy trafić danego dnia 🙂 Na Filipinach stołować się można również w lokalnych barach i restauracjach.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Nie ma szczepień obowiązkowych, zaleca się jednak szczepionki na żółtaczkę typu A i B, tężec, dur brzuszny. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w repelenty na owady tropikalne (np. repelent przeciwko komarom – najlepiej ze stężeniem 50% DEET).

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– lekka, letnia odzież najlepiej z naturalnych materiałów
– świetnie sprawdza się wodoodporna torba, do której w razie opadów deszczu można schować sprzęt fotograficzny i pieniądze
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– buty do pływania, małe płetwy, maska, fajka do snorkelingu (na Filipinach jest duży problem z wypożyczeniem tego sprzętu, więc trzeba mieć go ze sobą)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– ludowe wyroby rękodzielnicze, biżuteria, talizmany
– susz z roślin leczniczych, przyprawy (np. anyż gwiazdkowaty)
– pamiątki wykonane z kokosów czy trawy kokosowej
– cygara
– kawa

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Przeprawy promami
 • Przeprawa dużą, filipińską łodzią na trasie Bohol – Siquior

Specyfikacja wyjazdu

Wyjazd „Filipiny- w krainie siedmiu tysięcy wysp” przeznaczony jest dla tego turysty, który chce zobaczyć nie tylko jedne z najważniejszych miejsc na Filipinach, ale również chce doświadczyć tego, jakie są Filipiny od wewnątrz. W trakcie tej wyprawy poznasz Filipińczyków wraz z ich kulturą oraz tradycjami. Zasmakujesz też w ich lokalnej kuchni. Zboczysz z turystycznych szlaków i oddasz się podziwianiu filipińskich wioseczek i magicznych zakamarków zamieszkiwanych przez szamanów. Czy nie jest to niesamowita propozycja?

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.