Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz Buenos Aires – tętniącą życiem stolicę Argentyny
 • Będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach lodowcowe pejzaże
 • Odkryjesz zachwycające miejscowe parki narodowe
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6-12 osób)
 • Będziesz pod opieką lokalnych przewodników
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Naszą przygodę rozpoczniemy w tętniącej życiem stolicy Argentyny – Buenos Aires. Pospacerujemy po przepięknych alejkach, zobaczymy najważniejsze zabytki i wtopimy się w miejscowy klimat. Stamtąd ruszamy do przepięknego Bariloche malowniczo położonego u stóp Andów. Kolejnym punktem naszej podróży będzie El Calafate, a na koniec udamy się do Ushuaia. W trakcie wyprawy oprócz upamiętniających historię zabytków zobaczymy też najważniejsze parki narodowe, rzeki czy jeziora. Oczywiście będzie też okazja, by delektować się widokiem imponujących lodowcowych pejzaży, które zapierają dech w piersiach nawet tym, którzy widzieli już bardzo wiele.
… a to wszystko to jedynie początek niezapomnianej przygody. Wyruszacie z nami?

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Buenos Aires.

2 dzień: BUENOS AIRES
Przylot do Buenos Aires – tętniącej życiem stolicy Argentyny. W zależności od godziny przelotu transfer do hotelu na nocleg lub zwiedzanie. Na początek zobaczymy Plaza de Mayo – główny plac miasta na którym odbywają się najważniejsze uroczystości. To właśnie tam znajduje się słynny pomnik historyczny, który wybudowany został już w 1811 roku. Następnie ujrzymy siedzibę prezydenta czyli Casa Rosada, która ze względu na swój kolor nazywana bywa „Różowym Domem”. Zagłębimy się też w wielobarwne i różnorodne Buenos Aires, podejrzymy codzienne zajęcia mieszkańców i dowiemy się więcej o kraju w którym jesteśmy. W trakcie wycieczki pospacerujemy po słynnej alei Avenida de Mayo, zobaczymy wysoki na prawie 70 metrów obelisk, zajrzymy w głąb San Telmo czy zwiedzimy portową dzielnicę La Boca wraz z jej kolorową uliczką Caminito. Dowiemy się też więcej o najmłodszej, ale najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Buenos Aires i pospacerujemy po Palermo. Na koniec zobaczymy cmentarz La Recoleta, gdzie pochowani są najwybitniejsi i najbardziej zasłużeni mieszkańcy Argentyny, w tym Ewa Perón – działaczka społeczna i żona prezydenta Juana Peróna. Obok cmentarza znajduje się katolicki kościół Matki Bożej z Pilar, który również będziemy mieli okazję zobaczyć. Nocleg w Buenos Aires.

3 dzień: BUENOS AIRES
Kontynuujemy zwiedzanie Buenos Aires. Tego dnia zobaczymy między innymi imponujący gmach opery Teatro Colón. Jego działalność zainaugurowano już w 1908 roku, a na jego deskach od tego czasu wystąpiła niezliczona ilość artystów z całego świata. Nam uda się poznać to (słynące z nienagannej akustyki) miejsce od wewnątrz. Zwiedzanie rozpoczniemy od bogato zdobionego holu. Zobaczymy też jedno z pomieszczeń w którym podziwiać można dzieła lokalnego malarza. Następnie zachwycać się będziemy kolejnymi wspaniale zdobionymi salami (między innymi pomieszczeniami w których odbywają się koncerty muzyki kameralnej). Ilość zdobień, ornamentów, dekoracji, luster czy zabytkowych kolumn zachwyca nawet tych, którzy wiele już widzieli. Nocleg w Buenos Aires.

4 dzień: BUENOS AIRES
Śniadanie po którym ruszamy na dalsze zwiedzanie Buenos Aires i okolic. Na początek zobaczymy oficjalną rezydencję prezydenta Argentyny. Następnie zatrzymamy się w San Isidro, które słynie z neogotyckiej katedry, brukowanych uliczek, kolonialnych domków i starożytnego placu. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Tigre malowniczo położone u ujścia delty Rio Parana. Obszar ten zyskał na znaczeniu już w 1580 roku, jednak dopiero pod koniec XVIII wieku osiedlili się tam pierwsi mieszkańcy (byli to głównie przemytnicy, którzy za sprawą „labiryntów” strumieni i wysepek mogli wprowadzać towar do kraju unikając opłat celnych). Z czasem jednak teren ten zaczął się znacznie rozwijać i obecnie ma do zaoferowania dużo więcej. Rejs łodzią wśród małych wysepek porośniętych bujną roślinnością. Czas na odpoczynek. Powrót do Buenos Aires. Nocleg w Buenos Aires.

5 dzień: BUENOS AIRES – BARILOCHE
Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd nastąpi wylot do Bariloche. Przylot do Bariloche (a dokładniej San Carlos de Bariloche) – malowniczo położonego u podnóża Andów argentyńskiego miasta. Scenerie tego miejsca zachwycają, gdyż otoczone jest ono rozległymi jeziorami i masywnymi górami. Nocleg w Bariloche.

6 dzień: BARILOCHE
Po śniadaniu ruszamy poznawać okolicę w której jesteśmy. Na początek przejedziemy nieopodal imponującego jeziora Nahuel Huapi. Następnie dotrzemy do miejsca znajdującego się u stóp góry Campanario. Wjazd na szczyt. Czas na delektowanie się imponującą panoramą okolicy. Dzisiaj czeka nas też poznawanie półwyspu Llao Llao (gdzie znajduje się między innymi zabytkowa kaplica San Eduardo). Cała trasa, którą dziś przemierzymy jest niezwykle malownicza – będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Na nocleg wrócimy do Bariloche. Nocleg w Bariloche.

7 dzień: BARILOCHE – EL CALAFATE
Wylot do El Calafate – jednego z miast argentyńskiej Patagonii. Jego nazwa nie wzięła się znikąd, gdyż pochodzi od hiszpańskiej nazwy krzewu berberysu bukszpanolistnego Calafate. Nocleg w El Calafate.

8 dzień: PERITO MORENO
Po śniadaniu ruszamy w stronę niesamowitego lodowca Perito Moreno położonego w Parku Narodowym Los Glaciares. Już sama trasa w jego stronę oferuje wiele zapierających dech w piersiach widoków. Na początek przejedziemy nieopodal przepięknego jeziora Argentino będącego największym jeziorem całego kraju. Następnie droga przebiegać będzie wśród stale zmieniających się krajobrazów: od patagońskich stepów przez bujną roślinność aż po lodowcowe pejzaże. Po dotarciu do celu naszej dzisiejszej podróży czas na trekking po lodowcu i delektowanie otaczającym pięknem tego cudu natury. Na nocleg wrócimy do El Calafate.

9 dzień: REJS KATAMARANEM
Po śniadaniu ruszamy w kierunku Punta Bandera. Katamaranem przemierzymy część jeziora Argentino kierując się w stronę lodowca Upsala. Widoki zapierają dech w piersiach, a dryfujące imponujących wielkości kry lodowcowe zachwycają nawet tych, którzy już wiele widzieli. Czas na delektowanie się otaczającymi nas pejzażami. Będzie też oczywiście okazja to ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po rejsie powrót do portu, a następnie transfer powrotny do hotelu. Nocleg w El Calafate.

10 dzień: EL CALAFATE – USHUAIA
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot do leżącego w południowej Argentynie miasta Ushuaia. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Ushuaia położona jest na Ziemi Ognistej czyli wyspie oddzielonej od lądu cieśniną Magellana. Ze względu na swoją lokalizację jest to nie tylko najbardziej wysunięte na południe miasto całej Argentyny, ale też Ameryki Południowej, a nawet świata. Czas tutaj spędzony z pewnością będzie niezapomniany, gdyż miejsce to słynie z zapierających dech w piersiach krajobrazów. Nocleg w Ushuaia.

11 dzień: USHUAIA
Po śniadaniu ruszamy do Parku Narodowego Tierra del Fuego (inaczej nazywanego Parkiem Narodowym Ziemi Ognistej). Założono go w 1960 roku, a całość zajmuje powierzchnię około 63 tysięcy hektarów. Z racji takiej wielkości obszar parku jest bardzo zróżnicowany: w zależności od miejsca podziwiać tam można lodowcowe krajobrazy, górzyste scenerie, jeziora, a nawet klifowe wybrzeża czy małe plaże. Trasa którą przemierzymy biegnie przy Kanale Beagle, dlatego otaczające nas widoki będą niesamowite. Po przyjeździe wyprawa po parku. Następnie wracamy do Ushuaia po drodze zatrzymując się jeszcze przy jednym z jezior, którego kolory zmieniają się w zależności.. od panującej pogody. Drugą połowę dnia rozpoczniemy od wycieczki katamaranem, którym ruszamy na dalsze poznawanie Argentyny. Dotrzemy na wyspę, która słynie z wielości zamieszkujących ją gatunków ptaków (kormoranów, albatrosów, mew czy kaczek). Następny przystanek zrobimy sobie na wysepce Isla de los Lobos zamieszkiwanej przez kolonię lwów morskich. Na koniec dotrzemy do słynnej latarni morskiej Les Eclaireurs nazywanej „latarnią na końcu świata”. Powrót do Ushuaia. Nocleg w Ushuaia.

12 dzień: USHUAIA – BUENOS AIRES
Śniadanie. Następnie w zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Buenos Aires.

13 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot z Buenos Aires.

14 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (6-12 osób)
28.11-11.12.2020 20960 PLN
13.03-26.03.2021
PROMOCJA (ważna do 30.10.2020)
19960 PLN
19160 PLN
27.11-10.12.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
20660 PLN
19960 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (10 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Buenos Aires-Warszawa to ok. 3500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Buenos Aires-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • 4 lokalne przeloty na trasach: Buenos Aires-Bariloche, Bariloche-El Calafate, El Calafate-Ushuaia, Ushuaia-Buenos Aires (do kwoty 1000 USD)
 • 11 noclegów zgodnie z programem (hotele 4*)
 • Śniadania
 • 1 lunch (dnia 4)
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus; przeprawy katamaranami, łodzią)
 • Bilety wstępu
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 20-30 USD/1 os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 2360 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 4* – pokoje 2-osobowe (dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2360 PLN).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Argentyny. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus
 • 4 lokalne przeloty na trasach: Buenos Aires-Bariloche, Bariloche-El Calafate, El Calafate-Ushuaia, Ushuaia-Buenos Aires
 • Przeprawy katamaranami, łodzią

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.