Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz między innymi Hanoi, Ho Chi Minh czy Hoi An
 • Odbędziesz rejs po słynnej zatoce Ha Long
 • Podejrzysz życie mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny pilot

Marzysz o wyjątkowej, egzotycznej wyprawie? Chcesz zwiedzić jeden z najpiękniejszych krajów Azji Południowo-Wschodniej? Chcesz podejrzeć codzienne życie mieszkańców Wietnamu? Jeśli tak, to nie wahaj się, ta podróż jest właśnie dla Ciebie. Podczas tego wyjazdu poznamy najbardziej tajemnicze zakamarki Wietnamu, udamy się w niezapomniany rejs po bajecznej zatoce Ha Long czy pokonamy słynną Deltę Mekongu. Odwiedzimy najważniejsze świątynie, zwiedzimy stolicę i zaszalejmy w Ho Chi Minh czyli dawnym Sajgonie. A gdyby tego było mało to z pewnością poznamy uśmiechniętych lokalsów i spróbujemy specjałów kuchni wietnamskiej. Obiecujemy, że ta wyprawa będzie inna niż każda następna, bo Azja stale zaskakuje i inspiruje.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy.

2 dzień: HO CHI MINH
Przylot do Ho Chi Minh (dawniej Sajgon). Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Ho Chi Minh.

3 dzień: HO CHI MINH – CU CHI – HO CHI MINH
Po śniadaniu wyjazd w kierunku słynnego systemu tuneli Cu Chi wybudowanych podczas wojny francuskiej, a następnie rozbudowanych i rozszerzonych w trakcie wojny w Wietnamie. Całość tworzyło ponad 200 km podziemnych korytarzy (po pewnym czasie część tuneli uległo zniszczeniu i obecnie ciągną się one na długości około 120 km). Wyposażone one były w kuchnie, sale konferencyjne, szpitale, sklepy z bronią, a nawet szkoły. Zbudowane były tak, że mogły wytrzymać liczne bombardowania i ataki. Po zwiedzaniu wąskich, podziemnych kanałów powrót do Ho Chi Minh. Przed wyjazdem spróbujemy jeszcze słynnego wojennego specjału – khoai my luoc (gotowanego manioku). Powrót do Ho Chi Minh – dawnego Sajgonu pełnego kolonialnych zabytków. Zwiedzanie, podczas którego zobaczymy między innymi stary Urząd Pocztowy i poczujemy chrześcijańskie wpływy w znajdującej się nieopodal, wybudowanej w XIX wieku katedrze Notre Dame. Na koniec dnia udamy się na zakupy na lokalnym, gwarnym bazarze Ben Thanh. Wieczorem dla chętnych odkrywanie Sajgonu nocą (przejażdżka vespami czyli skuterami). Na początek napijemy się pożywnego koktajlu, a następnie rozpoczniemy podróż zatłoczonymi, ruchliwymi uliczkami miasta. Delektować się będziemy świeżymi potrawami z owoców morza popijając aromatyczne drinki. Raz po raz będziemy się zatrzymywać, by przyjrzeć się życiu nocnemu. Na koniec przystaniemy w knajpce, gdzie posłuchamy muzyki na żywo (dla chętnych, cena – 590 PLN/os., posiłki w cenie, czas trwania około 4h). Nocleg w Ho Chi Minh. (Ś)

4 dzień: HO CHI MINH – DELTA MEKONGU
Po śniadaniu ruszamy do miasteczka Vinh Long, gdzie pospacerujemy po lokalnym bazarze. Od kolorów i zapachów można dostać niemalże zawrotów głowy, a prawdziwy wietnamski klimat poczujemy właśnie tam. Następnie zobaczymy jak mieszkańcy zajmują się garncarstwem i tworzą wspaniałe naczynia z gliny. Podczas rejsu łodzią zobaczymy jedną z pływających wiosek i dowiemy się jak hodować sumy. Na obiad dotrzemy do jednej z lokalnej rodzin. Tego dnia udamy się jeszcze na lokalne warsztaty, gdzie zobaczymy na własne oczy jak wytwarza się papier ryżowy czy cukierki kokosowe. Wieczór spędzimy w towarzystwie gospodarzy, a na kolację spróbujemy kolejnych lokalnych specjałów. Nocleg w pensjonacie. (Ś, O, K)

5 dzień: DELTA MEKONGU – HO CHI MINH
Śniadanie, po którym wypłyniemy łodzią na pływający targ Cai Be. Następnie udamy się na wyspę Tân Phong, gdzie wsiądziemy na rowery i zwiedzimy malowniczą okolicę. Mijać będziemy miejscowe farmy, domy czy pracujących rolników. Następnie łódź zabierze nas w relaksującą podróż, która zakończy się w mieście Cai Be. Po rejsie transfer do Ho Chi Minh. Czas wolny. Nocleg w Ho Chi Minh. (Ś)

6 dzień: HO CHI MINH – DA NANG – HOI AN
Po śniadaniu wylot z lotniska w Ho Chi Minh do Da Nang. Po przylocie transfer do urokliwego miasta Hoi An. Po drodze będzie okazja, by zobaczyć słynne Marmurowe Góry – skupisko pięciu imponujących wzgórz nazywanych Górami Pięciu Żywiołów. Nazwa nie wzięła się znikąd, bo poszczególne nazwy wzgórz odnoszą się do wody, ognia, ziemi, metalu i drewna. Przyjazd do Hoi An. Po zakwaterowaniu w hotelu pospacerujemy po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO mieście, które słynie z zabytkowych ulic, domów oraz świątyń. Na uwagę zasługuje tam między innymi Most Japoński – jedyny na świecie kryty most z buddyjską świątynią, zbudowany przez przybywających do Wietnam u przybyszy z Japonii. Nocleg w Hoi An. (Ś)

7 dzień: HOI AN – TRA QUE – HOI AN
Po śniadaniu przejażdżka rowerowa wśród malowniczych scenerii. Dotrzemy do jednej z wiosek – Tra Que słynącej z ogromnej ilości aromatycznych ziół. Podejrzymy codzienne życie mieszkańców i ich pracę. Na obiad zjemy lokalne pyszności (między innymi tam huu – małe szaszłyki z wieprzowiny i krewetek). Rejs statkiem do portu w Cua Dai, przy ujściu rzeki Thu Bon. W porcie przesiądziemy się w tradycyjne łodzie o nazwie thung chai, wykonywane najczęściej z bambusa i często używane przez lokalnych rybaków. Niewielki rozmiar łódki pozwoli nam na odkrycie najbardziej niedostępnych zakamarków. Następnie powrót do Hoi An, czas wolny na dalsze odkrywanie miasta lub relaks na plaży. Nocleg w Hoi An. (Ś, O)

8 dzień: HOI AN – MY SON – HOI AN
Po śniadaniu udamy się w kierunku zabytkowego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kompleksu świątyń hinduistycznych My Son. Jest to tak ważne miejsce w Wietnamie, jak Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. Już samo położenie tego zabytku zachwyca, bo znajduje się ono w środku dżungli otoczonej pasmami górskimi (stąd też nazwa nawiązująca do wzgórz – My Son oznacza dosłownie „piękna góra”). Pierwsze budowle powstały już około IV wieku. Korzystano z nich aż do XV wieku, po czym niestety popadły w zapomnienie. Dopiero w XIX wieku ponownie odkryto piękno tego miejsca. Po zwiedzaniu powrót do Hoi An. Czas na odkrywanie miasta lub relaks. Nocleg w Hoi An. (Ś)

9 dzień: HOI AN – DA NANG – HANOI
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Hanoi. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Chętni mogą wybrać się w podróż szlakiem wietnamskiej kuchni. Będzie okazja, by spróbować tego, co w tym kraju najpyszniejsze. Posmakujemy między innymi banh cuon (tradycyjnego ryżowego naleśnika) czy banh mi (słynnej wietnamskiej kanapki). Następnie zatrzymamy się w jednym z bia hoi (klub piwny), gdzie napijemy się świeżego piwa. Na kolację zjemy słynne pho lub pho tron. Na deser spróbujemy lodów. (dla chętnych, cena – 140 PLN/os.). Nocleg w Hanoi. (Ś)

10 dzień: HANOI
Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi – stolicy i jednego z największych miast całego Wietnamu. Zobaczymy między innymi Mauzoleum Ho Chi Minha, zbudowaną w XI wieku pagodę na Jednej Kolumnie oraz Muzeum Etnologii. Następnie ujrzymy wspaniały kompleks Van Mieu nazywany Świątynią Literatury. Powstał on już w 1070 roku na zlecenie cesarza Ly Thanh Tonga jako jedna z pierwszych uczelni państwowych i współcześnie stanowi jeden z najlepszych przykładów architektury wietnamskiej. Wieczorem pospacerujemy po ulicach starej części miasta Hanoi oraz nieopodal słynnego Jeziora Miecza. Nocleg w Hanoi. (Ś)

11 dzień: HANOI – NINH BINH
Po śniadaniu ruszymy w kierunku prowincji Ninh Binh. Po drodze zatrzymamy się w Hoa Lu – jednym z najważniejszych miejsc Wietnamu. Tam odkryjemy znajdującą się w środku lasu świątynię z X wieku. Stamtąd ruszamy do Nho Quan, gdzie zjemy obiad. Następnie udamy się na wycieczkę rowerową do wioski Gia Hung. Trasa jest niezwykle malownicza, bo prowadzi wzdłuż rzeki Boi. Tego dnia odwiedzimy jeszcze Rezerwat Przyrody Van Long, gdzie wsiądziemy 1,5 godzinną wyprawę łodzią podczas której podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach krajobrazy z charakterystyczną, zieloną, bujną roślinnością, pola ryżowe, skaliste szczyty czy kanały. Po rejsie udamy się do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Ninh Binh. (Ś, O)

12 dzień: NINH BINH – ZATOKA HA LONG
Po śniadaniu ruszamy w stronę północnej części Wietnamu – Zatoki Ha Long. Jest to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obszar z ponad tysiącem wysepek. Wybitne walory przyrodnicze zatoki sprawiają, że jest to jedno z piękniejszych i niesamowicie malowniczych miejsc na świecie. Wybierzemy się w rejs dookoła licznych wysepek. Na pokładzie będziemy rozkoszować się niezwykłymi widokami, będziemy mieć wiele okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. (Ś, O, K)

13 dzień: ZATOKA HA LONG – HANOI
Dzień rozpoczniemy od podziwiania zjawiskowego wschodu słońca nad akwamarynowymi wodami zatoki Ha Long. Następnie jeszcze przez parę godzin będziemy odkrywać niesamowite zakamarki tego jedynego w swoim rodzaju archipelagu. Po rejsie udamy się w drogę do Hanoi, po drodze zatrzymując się jeszcze w wiosce Phu Lang, gdzie mieszkańcy na co dzień trudnią się garncarstwem. Nocleg w Hanoi. (Ś)

14 dzień: HANOI
Czas wolny w Hanoi. Można wykorzystać go wedle uznania. Odpoczynek, odkrywanie miasta, kosztowanie tradycyjnej kuchni, ostatnie zakupy. Nocleg w Hanoi. (Ś)

15 dzień: POŻEGNANIE
Śniadanie. W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot z Hanoi. (Ś)

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy na rok 2020 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Ho Chi Minh, Hanoi-Warszawa to ok. 2800 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 2800 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Ho Chi Minh, Hanoi-Warszawa (do kwoty 2800 PLN)
 • 2 przeloty lokalne (Ho Chi Minh – Da Nang, Da Nang – Hanoi)
 • 13 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, pensjonaty, 1 noc na statku)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: 13 śniadań, 4 obiady, 2 kolacje
 • Wizę elektroniczną do Wietnamu
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany van/bus na całej trasie, 2 lokalne przeloty: Ho Chi Minh – Da Nang; Da Nang – Hanoi, przeprawa statkiem i łodziami
 • Bilety wstępu do miejsc wspomnianych w programie
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie – koszt ok. 10-20 USD/os./dzień
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych 4-godzinnej przejażdżki vespami po Sajgonie (dzień 3) – 590 PLN/os.
 • Dla chętnych street food w Hanoi (dzień 9) – 140 PLN/os.

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • hotele 3*, pensjonaty (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg na pokładzie statku

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Wjazd do Wietnamu na podstawie paszportu i ważnej wizy elektronicznej. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

Opis transportu

 • wynajęty, klimatyzowany van/bus na całej trasie
 • rejs statkiem
 • 2 lokalne przeloty: Ho Chi Minh – Da Nang, Da Nang – Hanoi
 • rowery
 • przeprawy łodziami

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.