Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najważniejsze zabytki całego Kijowa
 • Pospacerujesz słynnymi ukraińskimi alejami, parkami i dzielnicą rządową
 • Zwiedzisz Czarnobyl i opuszczone miasto Prypeć
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-14 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot

Kijów – stolica Ukrainy, słynne „Miasto Złotych Kopuł” pełne nie tylko majestatycznych cerkwi, ale i pomników, parków czy zachwycających muzeów upamiętniających często burzliwą historię całego kraju. Podczas tej podróży oprócz Kijowa odwiedzimy Czarnobyl, gdzie w 1986 roku doszło do jednej z największych katastrof jądrowych. Stamtąd ruszymy do tajemniczego i opuszczonego miasta Prypeć zwanego „Miastem Widmo”.

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwą Ukrainę z bliska i przekonać się jak wydarzenia z przeszłości wpłynęły na obecny kształt kraju – nie wahaj się i wyjedź z nami, a obiecujemy, że wrócisz bogatszy nie tylko o nową wiedzę, ale i doświadczenia, które są tak ważne dla każdego podróżnika.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: KIJÓW
Wylot z Warszawy. Przylot do Kijowa. Zwiedzanie miasta. Przez Park Tarasa Szewczenki dojdziemy pod słynną Złotą Bramę o którą Chrobry miał wyszczerbić swój miecz – Szczerbiec. Następnie zwiedzimy obiekt z listy UNESCO – Sobór Mądrości Bożej. Pozostaniemy w klimacie majestatycznych cerkwi – czekają nas Sobór św. Michała zwany soborem „o Złotych Kopułach” i przepiękny Sobór św. Andrzeja. Dalej przespacerujemy się klimatyczną uliczką Andrijewski spusk, gdzie będzie czas na obiad i zakup pamiątek. Część trasy w kierunku Majdanu Niezależności pokonamy kolejką terenową tzw. funikulerem. Na Majdanie zobaczymy statuę słowiańskiej bogini Berehyni, Michała Archanioła – patrona miasta, pomnik legendarnych założycieli Kijowa, a przede wszystkim liczne miejsca upamiętniające niedawną rewolucję. Do hotelu wrócimy główną reprezentacyjną aleją miasta – Kreszczatikiem. Nocleg w Kijowie.

2 dzień: KIJÓW – CZARNOBYL – PRYPEĆ – KIJÓW
Po śniadaniu czeka nas wyjazd ok. 100 km za Kijów do tzw. Strefy czarnobylskiej – terenu opuszczonego przez ludzi po katastrofie jądrowej z 1986 roku. Przejedziemy przez kolejne punkty kontrolne aż do miast Czarnobyl i Prypeć. Zwiedzimy oba te miasta – opuszczone szpitale, sklepy, place i szkoły. W Prypeci zjemy obiad w dawnej stołówce pracowniczej. Odwiedzimy również tereny dawnej elektrowni i poznamy czym było tzw. „Oko Moskwy”. W trakcie zwiedzania przewidzianych jest wiele tzw. foto-stopów. Wieczorem powrót do Kijowa. Nocleg w Kijowie.

3 dzień: KIJÓW
Na początek czeka nas zwiedzanie dzielnicy rządowej. Budynek Banku Centralnego, siedziba Werhownej Rady (Parlamentu), Pałac Maryński (siedziba prezydenta). Będziemy mieli okazję podziwiać również tzw. Dom z Chimerami – dzieło Władysława Horodeckiego zwanego „polskim Gaudim”. W dalszej części dnia zaplanowaliśmy spacer do Ławry Peczerskiej – kolejnego obiektu z listy UNESCO, jednego z najświętszych miejsc świata prawosławnego. Po południu dotrzemy do górującego nad okolicą słynnego pomnika „Ojczyzny-Matki” i zwiedzimy Muzeum udziału Ukrainy w II wojnie światowej. Nocleg w Kijowie.

4 dzień: KIJÓW – POŻEGNANIE
Czas wolny na własne spacery po Kijowie. Dla chętnych możliwość zorganizowania wyjazdu do słynącego z nieprzyzwoitego przepychu kompleksu rezydencji byłego prezydenta Janukowycza położonego kilkanaście kilometrów za Kijowem. Przejazd na lotnisko. Wylot z Kijowa. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY/CENY

TERMIN CENA (4-14 osób)
03.06-06.06.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
4960 PLN
4460 PLN
09.09-12.09.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
4960 PLN
4460 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (1500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kijów-Warszawa to ok. 1000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Kijów-Warszawa (do kwoty 1000 PLN)
 • 3 noclegi zgodnie z programem (hotele 3*, pokoje 2-os.)
 • Śniadania
 • Bilety wstępu do atrakcji wspomnianych w programie
 • Wjazd do tzw. strefy czarnobylskiej
 • Transport zgodnie z programem: w Kijowie (tam gdzie konieczne) transport komunikacją miejską, do Czarnobyla transfer łączony autobusem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia (oprócz śniadań)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 390 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy).

POGODA
Znaczna część terytorium Ukrainy leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego (jedynie południe kraju należy do strefy klimatu morskiego). Pogoda jest więc podobna do pogody panującej w ciągu roku w Polsce.

CZAS
+1 godzina w stosunku do czasu letniego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język ukraiński. Na zachodzie kraju, głównie we Lwowie, można próbować porozumiewać się po polsku. Znajomość języka rosyjskiego jest powszechna, jednak z uwagi na napiętą sytuację polityczną nie zawsze jest on chętnie używany.

RELIGIA
Większość mieszkańców Ukrainy to wyznawcy religii prawosławnej.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe niż ceny w Polsce. Budżet na wyjazd niższy niż ten, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Ukrainy jest hrywna (UAH). Pieniądze można wymienić przed wyjazdem w Polsce albo po przylocie na Ukrainę. Jeśli zdecydujemy się na wymianę na miejscu to najlepiej wziąć ze sobą EURO lub DOLARY i wymienić na HRYWNĘ w licznych kantorach lub bankach (jeśli chcemy wymieniać DOLARY to ważne jest to, aby banknoty były wydane po 2000 roku i nie były zniszczone).

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu upowszechnia się. Dostęp do Wi-Fi jest możliwy w wielu miejscach publicznych, hotelach czy restauracjach.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

BEZPIECZEŃSTWO/RUCH DROGOWY
Ukraińcy dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Stan dróg w wielu miejscach jest zły, często brakuje podstawowego oznakowania. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Ukrainę nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz żółtaczkę. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do miejsc świętych wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym
– proszę pamiętać o zabraniu nie tylko lżejszej odzieży, ale i bluzy/swetra (przydadzą się na chłodniejsze wieczory) oraz kurtki przeciwdeszczowej
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– w okresie letnim przydadzą się z pewnością krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– wyszywankę – tradycyjną, ręcznie wyszywaną haftem koszulę
– rękodzieło, biżuteria, drewniane figurki, ozdoby
– słodycze (wyroby ze słonecznikiem, słodkie serki pokryte czekoladową glazurą, słodycze ROSHEN)
– naturalne kosmetyki
– alkohol (ukraińską wódkę, wina, koniak)
– ukraińskie przysmaki do piwa (suszone ryby, kalmary, owoce morza)

Opis transportu

Po Kijowie będziemy poruszać się pieszo lub komunikacją miejską. Do Czarnobyla transfer łączony komfortowym autobusem.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.