Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz 3 niezwykłe kraje podczas jednej podróży
 • Spróbujesz pysznej, orientalnej kuchni Tajlandii, Wietnamu i Kambodży
 • Zobaczysz najpiękniejsze buddyjskie świątynie i pałace
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz pod opieką lokalnych przewodników
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Chcesz zwiedzić trzy niesamowite kraje Azji Południowo-Wschodniej? Marzysz o wyjeździe podczas którego nie tylko zetkniesz się z historią i zabytkami kraju, ale i jego kulturą, kuchnią i przyrodą? Chcesz przeżyć inspirującą przygodę? Jeśli tak to wiedz, że ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. W trakcie tej wyprawy zwiedzimy Tajlandię, Kambodżę i Wietnam. Podróż rozpoczniemy od zachwycającego Bangkoku, skąd ruszymy do Siem Reap, by zobaczyć między innymi najważniejszy zabytek Kambodży czyli świątynie Angkor Wat. Na koniec udamy się do Wietnamu, gdzie czekają na nas nie tylko kolejne zabytki, ale i zapierające dech w piersiach malownicze widoki. W trakcie podróży zetkniemy się z azjatycką kulturą, podejrzymy codzienne życie mieszkańców i spróbujemy aż trzech rodzajów kuchni Azji Południowo-Wschodniej: wietnamskiej, kambodżańskiej i tajskiej. Jeśli więc chcesz przeżyć podróż życia, która zachwyci i zainspiruje to nie wahaj się i wyrusz z nami do Azji, a gwarantujemy, że zapamiętasz ten wyjazd do końca życia. Nie odkładaj dłużej swoich marzeń, spełniaj je!

Więcej o Tajlandii, Wietnamie i Kambodży na naszym blogu:

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Bangkoku.

2 dzień: BANGKOK
Przylot do Bangkoku. Transfer z lotniska do hotelu. W zależności od godzin przylotu odpoczynek po locie lub spacer po mieście. Bangkok to nie tylko tętniąca życiem stolica, ale i największe miasto Tajlandii nazywane „Miastem Aniołów”. Starożytne świątynie tajskie, kolorowe pałace czy gwarne bazary zachwycają. A do tego tajska kuchnia uliczna, która zaspokoi swoimi smakami i oryginalnością podniebienie nawet najbardziej wybrednego smakosza. Nocleg w Bangkoku.

3 dzień: BANGKOK
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Bangkoku. Zobaczymy między innymi najważniejszy i najbardziej imponujący Wielki Pałac Królewski, którego budowę rozpoczęto już w 1782 roku. Od XVIII wieku do połowy XX wieku kompleks był oficjalną rezydencją króla Tajlandii. Na terenie pałacu znajduje się najświętsza świątynia buddyjska Wat Phra Kaew nazywana Świątynią Szmaragdowego Buddy. Tego dnia udamy się też do świątyni Wat Pho (jednej z najstarszych świątyń Bangkoku), w której znajduje się ponad 1000 wizerunków Buddy. Miejsce to znane jest też jako słynna szkoła tradycyjnego masażu tajskiego. Po zwiedzaniu wsiądziemy w łódź i ruszymy w rejs wzdłuż kanału Thonburi, gdzie podejrzymy codzienne życie słynnego „wodnego ludu”. W drodze powrotnej zatrzymamy się jeszcze przy przepięknie udekorowanej tłuczoną porcelaną Świątyni Świtu, uchodzącej za symbol Bangkoku. Nocleg w Bangkoku. (Ś, O)

4 dzień: BANGKOK – PŁYWAJĄCY TARG DAMNOEN SADUAK – BANGKOK
Po śniadaniu wyruszymy na jedyny w swoim rodzaju pływający targ Damnoen Saduak. Jest to jeden z ostatnich i największych bazarów w Tajlandii na którym targuje się na łódkach. Sprzedawcy w tradycyjnych kapeluszach na głowach oferują kolorowe owoce, oryginalne rękodzieło czy tradycyjne przysmaki tajskiej kuchni, jest więc w czym wybierać (a dodatkowo można podszkolić swoje umiejętności negocjacyjne, bo w Tajlandii trzeba targować się wszędzie). Następnie powrót do Bangkoku. Pospacerujemy po tajemniczych zaułkach i po raz kolejny zasmakujemy w lokalnych specjałach. Dowiemy się też czym różnią się buddyjskie i chińskie świątynie i poobserwujemy jak wygląda życie blisko słynnej Yaowarat Road – ulicy na której znajduje się kolorowe i gwarne Chinatown. Dzień zakończymy podziwianiem zapierającego dech w piersiach widoku na rzekę Chao Phraya. Nocleg w Bangkoku. (Ś, O)

5 dzień: BANGKOK – SIEM REAP
Śniadanie. Następnie w zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko i przelot do Siem Reap. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku wyruszymy w kierunku największej i najbardziej znanej świątyni Kambodży – świątyni Angkor Wat będącej jednym z najlepiej zachowanych przykładów architektury Khmerów. Po zwiedzaniu czas na relaks i podziwianie zachodu słońca. Nocleg w Siem Reap. (Ś)

6 dzień: SIEM REAP
Po śniadaniu wsiądziemy w tuk-tuki i udamy się w stronę świątyni Preah Khan zbudowanej w 1191 roku przez wielkiego Dżajawarmana VII. W pobliżu tego miejsca znajduje się umieszczona na sztucznej wyspie buddyjska świątynia Neak Pean, którą również będziemy mieli okazję zobaczyć. Udamy się też w kierunku wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątyni Ta Prohm. Stamtąd malowniczą trasą ruszymy do miasta Angkor Thom – ostatniej stolicy imperium khmerskiego. Znajduje się między innymi świątynia Bayon z wieżami ozdobionymi 216 uśmiechającymi się twarzami Buddy czy zbudowana w XI wieku świątynia Baphuon. Zobaczymy też Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla ze wspaniałymi rzeźbami Apsara. Nocleg w Siem Reap. (Ś)

7 dzień: SIEM REAP – KOMPONG KLEANG – SIEM REAP
Po śniadaniu wyruszymy do Kompong Kleang – pływającej wioski położonej nieopodal Siem Reap. Trasa jest niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Mijać będziemy rozlewiska, pola ryżowe, domy na palach. Po dotarciu na miejsce wsiądziemy w łodzie i popływamy po jeziorze na obszarze którego mieszkają lokalsi. Obiad w formie pikniku w jednym z lokalnych domów. Po powrocie do Siem Reap przejażdżka skuterami. Dowiemy się więcej o lokalnych potrawach, sposobach ich przygotowania i odkryjemy niesamowite Siem Reap nocą. Nocleg w Siem Reap. (Ś, O)

8 dzień: SIEM REAP – BATTAMBANG
Po śniadaniu malowniczą drogą ruszamy do Battambang – drugiego co do wielkości miasta Kambodży. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu wsiądziemy w tuk-tuki i zasmakujemy w prawdziwej, gwarnej, kambodżańskiej atmosferze. Nocleg w Battambang. (Ś)

9 dzień: BATTAMBANG – PHNOM PENH
Dzisiaj wyruszymy na przejażdżkę rowerową w głąb Kambodży (możliwość zastąpienia rowerów tuk-tukami). Podpatrzymy powszednie życie mieszkańców, ich domki, lokalne warsztaty. Podejrzymy też ich codzienne zajęcia takie jak wykonywanie noży czy przygotowywanie tradycyjnej pasty rybnej prahok. Następnie wyruszymy do Phnom Penh – stolicy Kambodży. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Phnom Penh. (Ś)

10 dzień: PHNOM PENH
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh. Udamy się między innymi do Pałacu Królewskiego zbudowanego w 1866 roku oraz ujrzymy Srebrną Pagodę. We wnętrzu pałacu znajdują się liczne eksponaty, które król Kambodży otrzymywał jako prezenty lub przywoził z podróży po innych krajach. D najsłynniejszych należy ponad 90-kilogramowy posąg Buddy. Odwiedzimy też Muzeum Narodowe, które powstało w 1917 roku i Wat Phnom – najważniejszą pagodę w Phnom Penh. Po południu udamy się do Muzeum Ludobójstwa Toul Sleng, miejsca znanego jako S-21. W tym więzieniu i sali tortur z reżimu Czerwonych Khmerów tysiące ludzi było torturowanych i mordowanych. Na koniec dnia udamy się na lokalny targ tzw. bazar rosyjski, gdzie będzie można zakupić lokalne pamiątki i zrobić zakupy. Nocleg w Phnom Penh. (Ś)

11 dzień: PHNOM PENH – CHAU DOC
Łodzią motorową ruszymy w kierunku granicy z Wietnamem. Jeszcze tylko formalności celne i już możemy cieszyć się pobytem w Chau Doc. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Chau Doc. (Ś)

12 dzień: CHAU DOC – CAN THO
Po śniadaniu rejs łodzią, podczas którego podejrzymy codzienne życie rybaków i spotkamy członków grupy etnicznej Cham. Wczesnym popołudniem wyruszymy do Can Tho uważanego za największe miasto delty Mekongu. Do Can Tho dotrzemy pod koniec dnia. Czas wolny. Nocleg w Can Tho. (Ś)

13 dzień: CAN THO – HO CHI MINH
Śniadanie, po którym udamy się na pływający targ Cai Rang. Ta wizyta pozwoli nam jeszcze lepiej wtopić się w lokalny, wietnamski klimat. Następnie wyruszymy do miasta Ho Chi Minh czyli dawnego Sajgonu. Nocleg w Ho Chi Minh. (Ś)

14 dzień: HO CHI MINH – HANOI
Zwiedzanie Ho Chi Minh (dawnego Sajgonu) – miasta pełnego kolonialnych zabytków. Zobaczymy między innymi stary Urząd Pocztowy, poczujemy chrześcijańskie wpływy i zderzymy się z tragiczną historią Wietnamu w Muzeum Pamięci Wojny. Pospacerujemy też po ulicy Dong Khoi. Następnie udamy się na lotnisko, skąd przelot do Hanoi. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Hanoi. (Ś)

15 dzień: HANOI
Po śniadaniu zwiedzanie Hanoi – stolicy i jednego z największych miast całego Wietnamu. Zobaczymy między innymi Mauzoleum Ho Chi Minha, zbudowaną w XI wieku pagodę na Jednej Kolumnie oraz Muzeum Etnologii. Następnie ujrzymy wspaniały kompleks Van Mieu nazywany Świątynią Literatury. Powstał on już w 1070 roku na zlecenie cesarza Ly Thanh Tonga jako jedna z pierwszych uczelni państwowych i współcześnie stanowi jeden z najlepszych przykładów architektury wietnamskiej. Po zwiedzaniu pospacerujemy po ulicach starej części miasta Hanoi oraz nieopodal słynnego Jeziora Miecza. Spróbujemy też tego, co w kuchni wietnamskiej najpyszniejsze. Będzie okazja, by posmakować banh cuon (tradycyjnego ryżowego naleśnika) czy banh mi (słynnej wietnamskiej kanapki). Następnie zatrzymamy się w jednym z bia hoi (klub piwny), gdzie napijemy się świeżego piwa. Na kolację zjemy słynne pho lub pho tron. Na deser spróbujemy lodów. Nocleg w Hanoi. (Ś, K)

16 dzień: HANOI – ZATOKA HA LONG
Po śniadaniu ruszamy w stronę północnej części WietnamuZatoki Ha Long. Jest to wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obszar z ponad tysiącem wysepek. Wybitne walory przyrodnicze zatoki sprawiają, że jest to jedno z piękniejszych i niesamowicie malowniczych miejsc na świecie. Wybierzemy się w rejs dookoła licznych wysepek. Na pokładzie będziemy rozkoszować się niezwykłymi widokami, będziemy mieć wiele okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć. Kolacja i nocleg na pokładzie statku. (Ś, O, K)

17 dzień: ZATOKA HA LONG – HANOI
Dzień rozpoczniemy od podziwiania zjawiskowego wschodu słońca nad akwamarynowymi wodami zatoki Ha Long. Następnie jeszcze przez parę godzin będziemy odkrywać niesamowite zakamarki tego jedynego w swoim rodzaju archipelagu. Po rejsie udamy się w drogę do Hanoi. Czas wolny na relaks lub ostatnie zakupy. Nocleg w Hanoi. (Ś)

18 dzień: POŻEGNANIE
Śniadanie. Następnie w zależności od godzin przelotów transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. (Ś)

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.
Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Ceny/Terminy

TERMIN
Terminy na rok 2020 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bangkok, Hanoi-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Bangkok, Hanoi-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 16 noclegów zgodnie z programem (hotele 3* i 4*, 1 nocleg na pokładzie statku)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: 16 śniadań, 4 obiady, 2 kolacje
 • Transport zgodnie z programem: klimatyzowany van/bus na całej trasie, 2 przeloty lokalne na trasie Bangkok – Siem Reap i Ho Chi Minh – Hanoi, przeprawy łodziami
 • Bilety wstępu do miejsc wspomnianych w programie
 • Wizę elektroniczną do Wietnamu
 • Wizę elektroniczną do Kambodży
 • Opiekę lokalnych przewodników
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 10-20 USD/os./dzień)
 • Uznaniowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • hotele 3* i 4* (pokoje 2- osobowe)
 • 1 nocleg na pokładzie statku

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Tajlandii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Nie potrzebujemy wiz. Wjazd do Kambodży i Wietnamu na podstawie paszportu i ważnej wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi, a wizy elektroniczne wliczone są w cenę wyjazdu.

POGODA
Najogólniej pogodę w tych 3 krajach można podzielić na 2 pory. Porę chłodną od listopada do lutego, kiedy temperatury osiągają zwykle około 30 stopni i porę deszczową od maja do października. Jednak w porze deszczowej opady wcale nie są regułą, więc spokojnie można odwiedzać te rejony w tych terminach. Praktycznie cały rok nadaje się do podróży.

CZAS
+ 5 godziny w czasie letnim, + 6 godziny w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Języki urzędowe do kolejno: Tajlandia – j. tajski, Wietnam – j.wietnamski, Kambodża – j. khmerski

RELIGIA
Tajlandia i Kambodża: ponad 90% mieszkańców wyznaje buddyzm. W Wietnami prawie 50 % mieszkańców wyznaje różne religie plemienne, buddystami jest niecałe 20%

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Niższe lub porównywalne do cen w Polsce. Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Tajlandia: Walutą jest BAHT (THB). Na wyjazd najlepiej zabrać dolary lub euro i wymieniać na bieżąco w kantorach lub bankach. Najlepiej zabrać walutę w wysokich nominałach, gdyż im wyższy nominał tym lepszy kurs. Bankomaty są dostępne a prowizję zależą od banku.
Kambodża: Walutą jest RIEL KAMBODŻAŃSKI (KHR). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.
Wietnam: Waluta – DONG (VND). Najlepiej zabrać dolary i wymieniać na miejscu.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

JEDZENIE
Kuchnie tajska, wietnamska czy kambodżańska są słynne na całym świecie, więc nawet wybredne podniebienia zostaną zaspokojone. Mamy tu przekrój dań od ostrych przez słodkie. Do tego wyprawa na lokalne targi to feria kolorów, zapachów, smaków.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Tajlandii, Kambodży, Wietnamu nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń buddyjskich wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym. Przed wejściem należy bezwarunkowo ściągnąć buty.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic

Opis transportu

 • wynajęty, klimatyzowany van/bus na całej trasie
 • 2 lokalne przeloty: Bangkok – Siem Reap i Ho Chi Minh – Hanoi
 • przeprawy łodziami

Specyfikacja wyjazdu

Tajlandia, Wietnam, Kambodża –  to wyjazd przeznaczony dla turysty, który chce zobaczyć najważniejsze miejsca w Tajlandii, Wietnamie i Kambodży podczas jednego wyjazdu.  Z tego wyjazdu wyciśniemy ile się da, ale będzie też czas na spokojne smakowanie lokalnej kuchni, poznanie ludzi i delektowanie się otaczającą nas przyrodą.

Potrzebne dokumenty

Polacy wjeżdżają na teren Tajlandii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Nie potrzebujemy wiz. Wjazd do Wietnamu na podstawie paszportu i ważnej wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi. Wjazd do Kambodży na podstawie paszportu, zdjęć paszportowych i opłaty na lotnisku (ok. 40 USD)

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.