Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz dwa najpiękniejsze miasta w Rosji
 • Zobaczysz najważniejsze zabytki i wtopisz się w lokalne życie
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6-12 osób)
 • Będziesz pod opieką polskiego pilota

Rosja budzi różne skojarzenia. Niektórzy widzą w niej tyrana, inni z zachwytem wczytują się w rosyjską literaturę czy podziwiają rosyjską sztukę. Jedno jest pewne – obok Rosji nikt nie przechodzi obojętnie.
Moskwa i Petersburg to dwa miasta najczęściej odwiedzane przez turystów. Nic dziwnego, gdyż te dwa miasta mają wiele do zaoferowania odwiedzającym, od zachwycających zabytków, cerkwi po wspaniałe parki. A co najważniejsze Rosjanie po prostu nas Polaków lubią, więc czujemy się tam dobrze.

Więcej o Rosji na naszym blogu:

Zobacz podobne wyjazdy

Program

Dzień 1: WARSZAWA – MOSKWA
Wylot z Warszawy do Moskwy o 9:45 lub 10:45 (liniami LOT lub Aeroflot). Przylot, transfer do hotelu. Po południu spacer najsłynniejszym deptakiem miasta – ulicą Arbat. Nocleg w Moskwie.

Dzień 2: MOSKWA
Zwiedzanie centrum Moskwy – zaczniemy od Teatru Bolszoj i Placu Rewolucji, a później przejdziemy na Plac Czerwony – zwiedzamy bajkowy Sobór Wasyla Błogosławionego, okazałą XIX-wieczną galerię handlową GUM oraz klimatyczny Sobór Kazańskiej Ikony MB. Po południu odwiedzimy Galerię Trietiakowską – wspaniały zbiór malarstwa i kultury rosyjskiej. Wieczorem czeka nas wycieczka po onieśmielających przepychem najpiękniejszych stacjach moskiewskiego metra. Nocleg w Moskwie.

Dzień 3: MOSKWA – PETERSBURG
Udajemy się do „serca” Rosji – na Kreml z jego majestatycznymi soborami oraz największymi na świecie: armatą Car-puszką i dzwonem – Car-kołokołem. W zależności od godziny odjazdu pociągu do Petersburga dla chętnych wizyta w Soborze Chrystusa Zbawiciela. Przejazd na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem o 17:30 lub 19:30 do Petersburga (poc. Sapsan). Przyjazd do Petersburga o 21:30/23:30. Transfer do hotelu. Nocleg w Petersburgu.

Dzień 4: PETERSBURG
Późne śniadanie w hotelu. Następnie wyruszamy na zwiedzanie dawnej stolicy Imperium Romanowów. Spacer główną ulicą miasta – Newskim Prospektem. Przy nim położona jest jedna z najważniejszych świątyń prawosławia – Sobór Kazański. Następnie, wzdłuż Kanału Gribojedowa, dojdziemy do jednego z symboli Petersburga – Cerkwi Zbawiciela na Krwi. Po zachwyceniu się pięknym wnętrzem tej świątyni przejdziemy Mostem Troickim na drugi brzeg Newy, gdzie zwiedzimy najstarszą część miasta – Twierdzę Pietropawłowską. Nocleg w Petersburgu.

Dzień 5: PETERSBURG
Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Soboru św. Izaaka – największej świątyni Petersburga. Zapoznamy się ze wspaniałymi wnętrzami, wyjdziemy także na kopułę soboru z której rozpościera się doskonały widok na miasto. W dalszej części dnia zobaczymy pomnik Piotra I („Miedziany jeździec”), budynek Admiralicji ze złotą iglicą oraz zabytkowe budynki położone na cyplu Wyspy Wasilewskiej. Późnym wieczorem udamy się nad Newę – czeka nas rejs po rzece i podziwianie pięknie iluminowanych zwodzonych mostów. Nocleg w Petersburgu.

Dzień 6: PETERSBURG
Całodzienna wycieczka do podmiejskiej rezydencji carów w Peterhofie. Zobaczymy olśniewającą złotem Wielką Fontannę, zwiedzimy wyszukane wnętrza Wielkiego Pałacu i odpoczniemy wśród wspaniałych carskich ogrodów. Nocleg w Petersburgu.

Dzień 7: PETERSBURG
Po śniadaniu czeka nas jedno z największych muzeów świata – Ermitaż. Ze względu na różnorodność i ogrom zbiorów tempo zwiedzania każdy dobierze indywidualnie. Po wyjściu z Ermitażu czas wolny na własne spacery po Petersburgu. Nocleg w Petersburgu.

Dzień 8: POŻEGNANIE
Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy i pożegnanie z dawną stolicą Rosji. Pilot doradzi jak ciekawie spędzić ten dzień w zależności od zainteresowań. Po południu transfer na lotnisko. Lot powrotny do Warszawy o 18.00. (liniami LOT lub Aeroflot). Przylot do Warszawy godzinie 19.05.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMINCENA (6-12 osób)
13.07-20.07.2019

PROMOCJA
(ważna przy zapisie do 18.03.2019)

4770 PLN

4570 PLN

14.09-21.09.2019

PROMOCJA
(ważna przy zapisie do 18.03.2019)

4770 PLN

4570 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (2000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Cena biletu lotniczego na trasie  Warszawa-Moskwa i Petersburg – Warszawa to ok. 1400 PLN łącznie –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1400 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Moskwa, Petersburg-Warszawa (do kwoty 1400 PLN)
 • 7 noclegów: noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 3*
 • 7 śniadań
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty komfortowy bus podczas transferów, pociąg na trasie Moskwa-Petersburg)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Biletów wstępu i biletów na metro (ok. 100 USD)
 • Wizy – nasze biuro pośredniczy w wyrobieniu wiz (ok. 400 PLN)
 • Wyżywienia nieujętego w programie
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 570 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi: pokoje 2-osobowe w hotelach 3*. Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 570 PLN.

Galeria

Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Rosji na podstawie ważnej wizy. Nasze biuro zajmie się procedurą wizową.

POGODA
Z racji tego, że Rosja jest uznawana za jedno z największych państw świata to klimat i pogoda różnią się w zależności od regionu. Przeważnie panującym klimatem jest klimat kontynentalny strefy umiarkowanej i podbiegunowej, na wschodnim wybrzeżu panuje klimat monsunowy, a nad Morzem Czarnym klimat podzwrotnikowy typu śródziemnomorskiego.

CZAS
+ 1 godzina w stosunku do czasu letniego w Polsce.

JĘZYK
Ogólnonarodowym językiem urzędowym na terenie całej Rosji jest język rosyjski. Wiele republik wchodzących w skład Rosji zatwierdziło jednak (oprócz języka rosyjskiego) własne języki urzędowe. Dokładne określenie liczby języków urzędowych nie jest więc do końca możliwe. W Rosji można porozumieć się też w języku ukraińskim. Młodzi coraz częściej mówią po angielsku.

RELIGIA
Większość mieszkańców Rosji to chrześcijanie (znaczna ich część to wyznawcy prawosławia).

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne lub nieco wyższe niż ceny w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Rosji jest rubel rosyjski (RUB). Najlepiej zabrać ze sobą EURO lub DOLARY i wymieniać na miejscu na lokalną walutę (co prawda, można dokonać tego jeszcze w Polsce, ale często ruble sprzedawane są po bardzo niekorzystnym kursie). Wymiany w Rosji najlepiej dokonać w kantorach lub bankach.

INTERNET/WI-FI
W większych miastach ilość udostępnianych sieci Wi-Fi jest spora. Wiele nie zostaje zabezpieczonych hasłem, stąd można z nich swobodnie korzystać. Na prowincji dostęp do internetu wciąż ogranicza się jedynie do hoteli lub restauracji.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem – minuta rozmowy może kosztować aż 16zł! Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

BEZPIECZEŃSTWO/RUCH DROGOWY
Rosjanie dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Stan dróg w wielu miejscach jest zły, często brakuje podstawowego oznakowania. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Rosji nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz błonicę, tężec. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do miejsc świętych wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym
– proszę pamiętać o zabraniu nie tylko lżejszej odzieży, ale i bluzy/swetra (przydadzą się na chłodniejsze wieczory) oraz kurtki przeciwdeszczowej
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– w okresie letnim przydadzą się z pewnością krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– matrioszki (rosyjskie lalki wkładane jedna w drugą)
– wyroby z drewna (między innymi tradycyjnie zdobione łyżki)
– blaszane, tradycyjnie zdobione tace
– słodycze
– alkohol
– można pokusić się o przywiezienie niewielkiego, ręcznie zdobionego samowaru

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy bus
 • Metro w Moskwie i Petersburgu – jest to najwygodniejsza forma przemieszczania się
 • Pociąg na trasie Moskwa-Petersburg

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.