Dlaczego warto?

 • Zobaczysz jedne z najsłynniejszych zabytków Meksyku
 • Weźmiesz udział w hucznie obchodzonym Święcie Zmarłych
 • Skosztujesz meksykańskiej kuchni i poznasz miejscowe tradycje
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 4*
 • Na koniec wypoczniesz na rajskich plażach w Playa del Carmen
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego przewodnika

Meksyk to niesamowity kraj. Oprócz wspaniałych zabytków, świadczących o potędze Majów czy Azteków urzeka on pyszną kuchnią, lokalnymi zwyczajami czy uśmiechem mieszkańców. My w trakcie tej wyprawy doświadczymy tak dużo, jak tylko to możliwe. Oprócz delektowania się widokiem zabytkowych piramid i świątyń czy zwiedzania urokliwych, kolonialnych miasteczek spróbujemy miejscowych specjałów, odpoczniemy na rajskich plażach i weźmiemy udział w tradycyjnie obchodzonym Święcie Zmarłych. Na własne oczy zobaczymy jak celebrują tą uroczystość Meksykanie, poczujemy ich radość wynikającą ze świętowania, doświadczymy tej atmosfery, która nigdzie indziej nie jest podobna.
Zapraszamy na niesamowitą wyprawę do Meksyku w trakcie obchodzonego przez miejscowych Día de Muertos – Dniu Zmarłych. Obiecujemy, że wyjazd ten pozwoli poznać Meksyk z takiej perspektywy, jakiej nie znajdziecie w przewodnikach.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – MEXICO CITY
Wylot z Warszawy. Przylot do Mexico City – stolicy Meksyku. Miasto założone zostało już XIV wieku przez Azteków (jako Tenochtitlán), a obecnie stanowi jeden z głównych ośrodków kulturalnych i biznesowych całego kraju. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Mexico City.

2 dzień: MEXICO CITY
Rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Meksyku. Na początek pospacerujemy po historycznej części miasta. Zobaczymy między innymi Zócalo czyli główny plac w mieście będący jednym z największych placów na całym świecie. Ujrzymy również jedną z największych i najstarszych katedr w Ameryce (Katedrę Metropolitalną), a także zabytkowy Pałac Narodowy, który słynie z imponujących murali przedstawiających historię kraju. Są one w większości autorstwa Diego Rivery – meksykańskiego malarza, grafika i działacza politycznego, męża Fridy Kahlo. O tej artystce również dowiemy się dziś więcej, gdyż udamy się z wizytą do La Casa Azul czyli „Niebieskiego Domu” – budynku w którym narodziła się, mieszkała i zmarła ta najsłynniejsza meksykańska malarka (obecnie dom ten jest otwartym dla zwiedzających muzeum). Nazwa nie wzięła się znikąd, gdyż fasada budowli rzeczywiście jest kobaltowo-błękitna (a budynek mieści się w jednej z dzielnic stolicy). Miejsce to w całości poświęcone jest artystce oraz jej życiu, podziwiać tam można nie tylko jej dzieła, ale także dzieła jej męża. Znajdują się tam również liczne fotografie, pamiątki czy przedmioty osobiste. Wizyta ta z pewnością pozwoli nam się zbliżyć do twórczości Kahlo, a także dowiedzieć się więcej o jej życiu prywatnym. Na koniec udamy się do Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie dowiemy się więcej o historii miejsca w którym jesteśmy. Muzeum słynie z bardzo bogatych zbiorów i kolekcji, dlatego wizyta ta z pewnością będzie nie lada gratką dla każdego wielbiciela historii i sztuki. Nocleg w Mexico City.

3 dzień: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN – MEXICO CITY
Dzisiaj ruszamy w stronę stanowiska archeologicznego Teotihuacán. Jego nazwa pochodzi z języka nahuatl i tłumaczy się ją najczęściej jako „miejsce w którym ludzie stają się bogami”. Najsłynniejszymi zabytkami są tutaj: świątynia Quetzalcoatla (świątynia Pierzastego Węża) z licznymi rzeźbami przedstawiającymi głowy bogów, Piramida Słońca (będąca jedną z najstarszych i największych piramid w Mezoameryce) czy Piramida Księżyca. Dzisiaj dowiemy się też czegoś na temat tradycyjnego meksykańskiego napoju o nazwie pulque, który wytwarzany jest z rośliny uznawanej niegdyś przez Indian za świętą. Powrót do Mexico City. Wieczorem dowiemy się więcej o obchodzonym tutaj Święcie Zmarłych. Warto pamiętać, że w Meksyku obchodzone jest całkowicie inaczej niż w odmiennych częściach świata, gdyż jest to okazja do hucznego radowania się (zarówno w gronie najbliższych żywych, jak i zmarłych). Mieszkańcy często udają się na groby zmarłych wraz z kwiatami, jedzeniem (takim jak na przykład „chleb zmarłych”) czy napojami. Czasem towarzyszy im muzyka. Typowe wtedy jest również tworzenie ołtarzy ku czci tych, którzy już odeszli (niektórzy tworzą je na cmentarzach, inni w swoich domach). Na ołtarzach tych składa się ofiary: świece, potrawy, szklanki z wodą, alkohol czy zabawki. Co ciekawe, ofiary te muszą być jak najlepsze i jak najbardziej przemyślane, gdyż Meksykanie wierzą, że umarli nie tylko spędzają z nimi ten dzień, ale są też strażnikami dobrobytu pozostałej na ziemi rodziny w inne dni, a co za tym idzie, jeśli skuszą i ugoszczą ich tym, co mają najlepsze, to rodzina będzie żyć w dostatku i spokoju. Takie celebrowanie Día de Muertos (bo tak nazwa Dnia Zmarłych brzmi w języku hiszpańskim) nie bez powodu od 2008 roku wpisane jest na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, gdyż rzeczywiście jest to sposób świętowania, którego nie podejrzymy z takim rozmachem w żadnym innym miejscu. Nocleg w Mexico City.

4 dzień: MEXICO CITY
Po śniadaniu ruszamy w stronę znajdującej się na południu Mexico City dzielnicy Xochimilco. Obszar ten znany jest przede wszystkim ze stosowanego tu charakterystycznego sposobu uprawy, a mianowicie uprawy na poletkach nazywanych lokalnie chinampas. Co ciekawe, mimo że miejsce to jest częścią metropolii Meksyk nadal żyje się tu zgodnie z przekazywanymi tradycjami wiejskimi, co sprawia, że przez chwilę poczujemy się jak w innym świecie. Charakterystycznym widokiem w tej dzielnicy są też ukwiecone łódki (trajineras), którymi podróżuje się po kanałach. Nocleg w Mexico City.

5 dzień: MEXICO CITY – MERIDA
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Mexico City do malowniczego, kolonialnego miasteczka Merida. Jest to stolica stanu Jukatan nazywana też „Białym Miastem” ze względu na kolor znajdujących się tam budynków. Panujący tam klimat i atmosfera zachwycają każdego. Nocleg w Merida.

6 dzień: MERIDA – CHICHEN ITZA – PLAYA DEL CARMEN
Po śniadaniu przejedziemy do Chichen Itza, prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów. Jego założenie nastąpiło najprawdopodobniej pomiędzy IV, a VI wiekiem, natomiast największy i najbardziej znaczący rozwój przypada na X-XI wiek. Z czasem niestety miasto straciło na znaczeniu, a w XV wieku całkowicie opustoszało. Rozpoczęte w 1924 roku wykopaliska pozwoliły jednak odkryć na nowo imponujące budowle i przykłady prekolumbijskiej sztuki, dzięki czemu to zabytkowe stanowisko archeologiczne w 1988 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania zobaczymy najważniejsze budowle. Następnie ujrzymy znajdującą się nieopodal Cenote Ik Kil – naturalną jaskinię ze zbiornikiem z lazurową wodą (uważa się, że było to miejsce w którym Majowie zażywali relaksu i odpoczywali medytując). Chwila na delektowanie się, po której ruszamy do położonego na wybrzeżu Morza Karaibskiego Playa del Carmen. Po przyjeździe i zakwaterowaniu czas na zasłużony odpoczynek na rajskich plażach. Nocleg w Playa del Carmen.

7 dzień: PLAYA DEL CARMEN
Relaks na jednych z najpiękniejszych plaż Meksyku (all-inclusive; brak przewodnika oraz transportu). Playa del Carmen to miejsce, w którym z pewnością uda nam się odprężyć z dala od tłumów turystów zamieszkujących ogromne resorty. Rajskie widoki, spokojna okolica i odpoczynek – takie właśnie będą dni tutaj spędzone. Nocleg w Playa del Carmen.

8 dzień: PLAYA DEL CARMEN
Drugi dzień relaksu (all-inclusive; brak przewodnika oraz transportu). Nocleg w Playa del Carmen.

9 dzień: PLAYA DEL CARMEN – CANCUN
W zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko w Cancun (zakwaterowanie w hotelu do godziny 12.00). Wylot z Cancun.

10 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY/CENY

TERMIN CENA (4-12 osób)
30.10-08.11.2021

PROMOCJA (ważna do 26.02.2021)

14660 PLN

13660 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Meksyk i Cancun-Warszawa to ok. 4000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Meksyk i Cancun-Warszawa (do kwoty 4000 PLN)
 • Przelot na trasie Mexico City – Merida (do kwoty 220 USD)
 • 8 noclegów zgodnie z programem (hotele 4*)
 • Wyżywienie 3 razy dziennie: śniadania, obiady i kolacje; w Playa Del Carmen all-inclusive
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty samochód/minivan/bus
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika (zgodnie z programem)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1160 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe).

Galeria

Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

POGODA
Ze względu na duże zróżnicowanie geograficzne kraju, pogoda w zależności od regionu jest trochę inna. Przez większą część roku klimat jest sprzyjający podróżowaniu.

CZAS
W zależności od regionu. W Mexico City -7 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce; -8 w stosunku do czasu letniego w Polsce.

JĘZYK
Jeśli chodzi o język urzędowy w Meksyku to na poziomie federalnym nie ma języka urzędowego. W praktyce jednak językiem takim jest język hiszpański (który dominuje w sferze publicznej czy zawodowej). W użyciu są jeszcze 63 języki indiańskie (jednak w większości Meksykanie posługujący się językami indiańskimi znają również język hiszpański).

RELIGIA
W Meksyku najwięcej jest katolików (ponad 80%).

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne są do cen w Polsce (budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce). Oczywiście miejsca bardzo turystyczne będą miały wyższe ceny niż miejsca mniej uczęszczane.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Meksyku jest PESO meksykańskie (MXN).
Najlepiej zabrać ze sobą DOLARY, które bez problemu wymienimy na lokalną walutę w banku lub kantorze już na miejscu. W większości miejsc jest także opcja płatności kartą. W miejscach turystycznych nie ma problemu z dostępem do bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji (w miejscach turystycznych) zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Ceny połączeń są dość wysokie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup lokalnej karty SIM. Przewodnik na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka według standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia uniwersalnych przejściówek. Można je kupić przez internet (koszt około 2-5 zł).

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia, jednak jak przed każdą podróżą warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi (używając kremu z filtrem UV). Oczywiście należy też zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Warto zaopatrzyć się również w repelenty na komary.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani – proszę pamiętać, aby unikać roznegliżowania
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– repelent przeciwko komarom (najlepiej z DEET)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– wyroby rzemieślnicze (np. wyroby skórzane, wyroby ceramiczne)
– rękodzieło (nawiązujące do czasów prekolumbijskich)
– kolorową biżuterię/ozdoby
– obrusy, chusty
– alkohol (np. tequila), kawa, czekolada
– lokalne przyprawy, sosy do potraw

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus zgodnie z programem
 • przelot na trasie Mexico City – Merida

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.