Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz kolonialne kubańskie miasteczka
 • Poznasz radosnych mieszkańców wyspy
 • Jednego dnia wsiądziesz w amerykańskie samochody z lat 50-tych, a innego zatańczysz salsę pod okiem instruktora
 • Odwiedzisz lagunę Guanaroca i zobaczysz różowe flamingi w ich środowisku
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • 4 noce spędzisz w hotelu all inclusive przy rajskich plażach
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego przewodnika

Wyobraź sobie miejsce, gdzie po ulicach jeżdżą amerykańskie samochody z lat 50-tych, gdzie z okien rozbrzmiewa salsa, gdzie oprócz perełek w postaci kolonialnych miast znajdziesz także tropikalną dżunglę, gdzie kilometrami ciągną się plantacje kawy i tytoniu, gdzie w cieniu palm możesz wypocząć na bajecznych plażach popijając mojito..
A jeśli powiemy Ci, że ten raj istnieje naprawdę i możesz go zobaczyć, dotknąć, skosztować i nie musisz pozostawać tylko przy marzeniach?
Tak, to wszystko i o wiele więcej znajdziesz na Kubie. Zapraszamy więc na wyprawę na tę magiczną wyspę, którą możesz poznać razem z nami.
Ten program gwarantuje Ci nie tylko poznanie najpiękniejszych miejsc na Kubie, ale w trakcie wyjazdu pokusiliśmy się też o 4 noce w hotelu all-inclusive. Po trudach zwiedzania należy się nam przecież odrobina odpoczynku i luksusu?
Jedziemy? Vamos!!!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy. Przylot do Havany późnym wieczorem/w nocy. Transfer na nocleg. Nocleg w Havanie.

2 dzień: HAVANA
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Havany. Już pierwszy dzień na Kubie pozwoli nam zasmakować lokalnego klimatu, przespacerujemy się wąskimi uliczkami starego miasta, odwiedzimy kościół San Francisco, targowisko San Jose pełne lokalnego rękodzieła, a także dotrzemy do Capitolu zbudowanego na kształt starszego brata z USA. Odwiedzimy słynne kubańskie Muzeum Rumu, gdzie dowiemy się nieco na temat produkcji tego trunku i zobaczymy twierdzę El Morro – jedną z najstarszych twierdz na Karaibach z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Havanę i okolicę. Po zwiedzaniu udamy się do jednego z miejscowych warsztatów, w którym będziemy mieli okazję dowiedzieć się nieco o samochodach z lat 50-tych (nie sposób nie zwrócić uwagi na te kolorowe pojazdy przemykające raz po raz po kubańskich ulicach). Na koniec sami przekonamy się jak to jest w nie wsiąść, gdyż późnym popołudniem czeka nas przejażdżka po mieście starymi amerykańskimi samochodami. Będzie to niezapomniane doświadczenie. Nocleg w Havanie.

3 dzień: HAVANA
Po kubańskim śniadaniu czas na dalsze zwiedzanie miasta. Tym razem ruszymy szlakiem Ernesta Hemingwaya – znakomitego amerykańskiego pisarza i dziennikarza, który szczególnie upodobał sobie Kubę doskonale odnajdując się w kubańskiej, luźnej atmosferze. Na początek odwiedzimy jego posiadłość ze słynną biblioteczką autora, a następnie pospacerujemy po placu nazwanym jego imieniem. Zatrzymamy się też w restauracji w której Hemingway miał zwyczaj jadać lunch. Następnie dowiemy się więcej o ubóstwianym przez poetę (i opisanym w kilku jego powieściach) drinku Daiquiri (przygotowywany jest on na bazie rumu z dodatkiem syropu cukrowego i soku z limetki). Wieczorem czeka nas nie lada atrakcja. Żadna podróż na Kubę nie może obyć się bez lekcji salsy, dlatego i my będziemy mieli okazję się jej nauczyć pod okiem miejscowego instruktora. Gwarantujemy, że te gorące rytmy porwą każdego. Nocleg w Havanie.

4 dzień: HAVANA – VINALES
Tego dnia pojedziemy eksplorować zachodnią część wyspy, do regionu pełnego plantacji kawy i tytoniu. Najpierw dotrzemy na plantację tytoniu w prowincji Pinar del Rio, gdzie zapoznamy się z tajnikami skręcania cygar. Następnie udamy się malowniczego Vinales, gdzie zobaczymy niezwykłe pejzaże z Doliną Vinales w tle. Po drodze przystaniemy przy gigantycznym malowidle: muralu de la Prehistoria. Mimo, że to „dzieło” budzi zwykle sporo śmiechu, tuż obok serwują najlepszą pinacoladę na Kubie. Więc zdecydowanie warto zrobić tam przystanek! Na koniec udamy się do La Cueva del Indio, czyli jaskini przez którą przepływa podziemna rzeka – niesamowite widoki gwarantowane. Nocleg w Vinales.

5 dzień: VINALES – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Po śniadaniu ruszamy w stronę Trinidadu. Najpierw jednak zatrzymamy się na zwiedzanie tzw. Perły Południa, czyli Cienfuegos. Miasto słynie z kolonialnej francuskiej zabudowy oraz eleganckich budowli pochodzących już z XIX wieku. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi słynny teatr oraz park Jose Marti. Udamy się też w stronę znajdującej się nieopodal laguny Guanaroca będącej częścią jednego z chronionych obszarów. Miejsce to jest rajem dla każdego wielbiciela przyrody, gdyż zamieszkiwane jest ono przez różowe flamingi (i wiele innych gatunków ptaków). Na koniec dnia dotrzemy do perełki wśród kolonialnych miast Kuby – Trinidadu. Odpoczynek po podróży, czas wolny. Nocleg w Trinidadzie.

6 dzień: TRINIDAD i okolice
Po pysznym, kubańskim śniadaniu zwiedzanie Triniadu i okolic. Trinidad założono około 1514 roku, a od 1998 wraz z pobliską Doliną Cukrowni obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie rozkwitu w dolinie działało jednocześnie kilkadziesiąt zakładów produkujących cukier, jednak obecnie większość z nich nie jest już wykorzystywana do produkcji. Tego dnia zobaczymy znajdującą się w okolicach Trinidadu niesamowitą posiadłość Manaca Iznaga i słynną 43 metrową wieżę, z której rządcy nadzorowali pracę niewolników na plantacjach. Odwiedzimy także Museo Romantico wzniesione już w 1740 roku do którego od wieków sprowadzano najpiękniejsze meble, kryształy czy porcelanę z pałaców z całej Kuby. Ale to nie wszystko, bo znajdujące się wewnątrz oryginalne drewniane sufity, kolorowe ornamenty ścienne i przepiękne, ręcznie malowane kafle zachwycą każdego. Zajrzymy też do baru Canchánchara, który słynie z pysznego kubańskiego drinka przygotowywanego między innymi na bazie brandy, miodu i cytryny. Przed snem przespacerujemy się jeszcze po mieście, wchłaniając jego niesamowity klimat. Być może zatrzymamy się na dłużej, by nie tylko podziwiać tańczących salsę na starówce, ale i spróbować swoich sił na kubańskich parkietach. Nocleg w Trinidadzie.

7 dzień: TRINIDAD – VARADERO
Po śniadaniu ruszymy w stronę Varadero, gdzie czekać na nas będą rajskie plaże i lazurowe wody oceanu. Najpierw jednak zatrzymamy się, aby zobaczyć niesamowity wodospad El Nicho ukryty wśród tropikalnej roślinności. Niesamowite widoki gwarantowane. Przyjazd do Varadero. Nocleg w Varadero.

8 dzień: VARADERO
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

9 dzień: VARADERO
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

10 dzień: VARADERO
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Nocleg w Varadero w hotelu all-inclusive.

11 dzień: VARADERO – HAVANA
Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną do Havany. Po przyjeździe czas wolny. Nocleg w Havanie.

12 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotu przejazd do Havany na lotnisko i wylot do Polski.

13 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-5 osób) CENA (6-12 osób)
15.11-27.11.2020 11560 PLN 10560 PLN
10.01-22.01.2021
PROMOCJA (ważna do 30.11.2020)
11560 PLN
10960 PLN
10560 PLN
9960 PLN
07.02-19.02.2021 11560 PLN 10560 PLN
07.03-19.03.2021 11560 PLN 10560 PLN
04.04-16.04.2021 11560 PLN 10560 PLN
30.05-11.06.2021
PROMOCJA (ważna do 30.11.2020)
11560 PLN
10960 PLN
10560 PLN
9960 PLN
11.07-23.07.2021
PROMOCJA (ważna do 30.11.2020)
11560 PLN
10960 PLN
10560 PLN
9960 PLN
15.08-27.08.2021
PROMOCJA (ważna do 30.11.2020)
11560 PLN
10960 PLN
10560 PLN
9960 PLN
03.10-15.10.2021 11560 PLN 10560 PLN
31.10-12.11.2021 11560 PLN 10560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Havana-Warszawa to ok. 3200 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3200 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Havana-Warszawa (do kwoty 3200 PLN)
 • 11 noclegów zgodnie z programem: 7 noclegów w casas particulares, 4 noclegi w hotelu all inclusive
 • Wyżywienie: śniadania podczas całego pobytu, w Varadero all-inclusive
 • Transport wynajętym, klimatyzowanym samochodem/minivanem/busem zgodnie z programem
 • Wizę wjazdową
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Atrakcje zgodnie z programem w tym: 1-godzinna przejażdżka amerykańskimi samochodami (dzień 2) oraz lekcja salsy (dzień 3)
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika (podczas części objazdowej)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Obiadokolacji (podczas części objazdowej) (ok. 8-15 EUR/os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1560 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi (pokoje 2-osobowe):

 • casas particulares
 • hotel all inclusive

Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego – 1560 PLN.

7 noclegów w casas particulares czyli pokojach prywatnych przystosowanych dla turystów. Pokoje z łazienkami. Na początek wybraliśmy noclegi u Kubańczyków przede wszystkim po to, aby znaleźć się jak najbliżej mieszkańców i ich codzienności. Poza tym kubańskie śniadanie ze świeżo wyciskanym sokiem z tropikalnych owoców nigdzie nie smakuje tak dobrze. Pokusiliśmy się też o 4 noce w hotelu all inclusive przy rajskich plażach Varadero. Po trudach zwiedzania należy się nam odrobina luksusu.

 

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy) oraz Karty Turysty. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem.

POGODA
Kuba leży w klimacie tropikalnym. Najlepszym terminem na odwiedziny wyspy jest okres od listopada do maja (panująca wtedy pora sucha zapewnia nam średnie temperatury 23-26 stopni Celsjusza). W pozostałym okresie temperatury są nieco wyższe i częściej padają deszcze, jednak nie przeszkadzają one w czerpaniu radości z podróży, bo trwają zaledwie kilka minut. Praktycznie więc cały rok jest dobry, by wyjechać na Kubę.

CZAS
-5 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, – 6 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. Z niektórymi młodymi można też próbować dogadać się po angielsku.

RELIGIA
Większość mieszkańców Kuby to katolicy, jednak oficjalnie państwo jest świeckie.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny różnią się w zależności od regionu i miasta. Najogólniej mówiąc, ceny są porównywalne do cen w Polsce. Należy się jednak liczyć z tym, że za obiad w pueblo, czyli tam gdzie jadają lokalsi zapłacimy około 30 PLN, a za podobny obiad w restauracji przy plaży około 80 PLN.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Na Kubie funkcjonują dwie waluty: CUC – peso wymienialne oraz CUP – peso nacjonalne. Turyści za większość usług (noclegi, restauracje) płacą w CUC. W CUP możemy opłacić drobne przekąski
z przydrożnych budek. Na miejsce bierzemy ze sobą EURO i wymieniamy na lokalną walutę.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu nie jest niestety powszechny i praktycznie oprócz większych hoteli nie znajdziemy Wi-Fi. W większych miastach znajdziemy kafejki internetowe, ale ceny są stosunkowo wysokie.

TELEFON
Najlepiej kupić starter lokalnego operatora. Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka wg standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia przejściówek. Można je kupić przez internet koszt około 2-5 zł.

RUCH DROGOWY
Kubańczycy dość swobodnie podchodzą do przepisów drogowych. Jako typowi macho podobnie zachowują się drogach. Należy więc nastawić się na brawurową jazdę i częste klaksony. Przechodząc przez jezdnie należy zachować szczególną ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

ETYKIETA/ZWYCZAJE
Społeczeństwo kubańskie wyznaje kult macho, dlatego szczególnie kobiety powinny wykazać sporą cierpliwość do licznych zaczepek i tzw. „sykania”, które jest tutaj wyrazem uznania. Trzeba też przywyknąć do tego, że kobiety mają tam nadal mało do gadania. Kubańczycy są bardzo gościnni i mimo niezbyt wysokiego standardu życia i braku dostępu do niektórych produktów kipią wręcz radością życia. Ich codzienności nieodłącznie towarzyszy muzyka, która wylewa się z każdego okna i taniec, któremu oddaje się każdy od najmłodszych lat.

BEZPIECZEŃSTWO
Kuba jest krajem bezpiecznym. Wyspa żyje z turystyki, więc mieszkańcy starają się, aby turyści czuli się tam dobrze. Oczywiście podstawowe zasady bezpieczeństwa należy zawsze zachować.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem na Kubę nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w repelenty na owady tropikalne.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– lekka letnia odzież najlepiej z naturalnych materiałów
– świetnie sprawdza się wodoodporna torba, do której w razie nagłej ulewy można schować sprzęt fotograficzny i pieniądze,
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą; sandały, klapki pod prysznic
– „coś na wieczór” – elegantsza garderoba przyda się na wieczorne wyjścia

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– kawa
– rum
– cygara
– instrumenty muzyczne (od bębenków, różnego typu grzechotek po gitary)
– obrazy lokalnych artystów

Opis transportu

Transport wynajętym, komfortowym samochodem/minivanem/busem z klimatyzacją zgodnie z programem.

Specyfikacja wyjazdu

Kuba – kolonialne perełki i rajskie plaże to wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najważniejsze miejsca na wyspie, a na koniec wyprawy odpocząć na rajskich plażach (wyjazd ten jest więc połączeniem zwiedzania i relaksu). Poruszać się będziemy wynajętym samochodem/minivanem/busem. Program skonstruowany jest tak, aby poznać miasta wraz z ich najważniejszymi zabytkami, ale aby także zasmakować lokalnej kultury z jej kuchnią i nocnym życiem. Codziennie oprócz zwiedzania i plażowania będzie okazja do spróbowania swoich sił na parkiecie, w końcu dla Kubańczyków taniec to życie. Na początek wyprawy wybraliśmy noclegi w kubańskich domach, które pozwolą nam na lepsze poznanie mieszkańców i ich codzienności. Następnie pokusiliśmy się o kilka noclegów w hotelu all-inclusive, by odpocząć po kilkudniowym zwiedzaniu.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.