Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz najpiękniejsze miejsca Kostaryki
 • Zobaczysz niesamowite wodospady, dżunglę i parki narodowe
 • Zachwycisz się dzikością przyrody
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4–12 osób)
 • Będziesz nocować w zachwycająco położonych, lokalnych hotelach

Kostaryka to jeden z najpiękniejszych (i jednocześnie najczystszych) zakątków świata. Terytorium tego kraju w jednej czwartej zajmują parki narodowe i tereny chronione, co sprawia, że niemalże każdy zakątek Kostaryki porośnięty jest bujną, zieloną roślinnością. Miejsce to zachwyca więc dzikością przyrody, różnorodnością fauny i flory, przepięknymi jeziorami czy egzotyczną dżunglą. To właśnie tam stanąć można oko w oko z leniwcem, tukanem czy żółwiem – dzika przyroda jest więc na wyciągnięcie naszej ręki. Co więcej, jest to miejsce zamieszkałe przez.. jednych z najszczęśliwszych ludzi świata, co z pewnością pozytywnie wpłynie na przebieg naszej podróży. Jeśli więc chcesz przeżyć przygodę życia i odwiedzić przysłowiowy „raj na ziemi” to wiedz, że podróż na Kostarykę jest tym, czego potrzebujesz.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: SAN JOSE
Wylot z Polski. Przylot do San José – stolicy Kostaryki. Transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny. Nocleg w San José.

2 dzień: SAN JOSE – PARK NARODOWY TORTUGUERO
Dzisiaj ruszamy w podróż do jednego z najpiękniejszych miejsc całej Kostaryki – Parku Narodowego Tortugero, który powstał by chronić.. żółwie. Po drodze przejedziemy też przez Park Narodowy Braulio Carrillo, będzie więc okazja do podziwiania różnorodności miejscowej fauny i flory. Oprócz tego zobaczymy też liczne plantacje bananów czy ananasów. Śniadanie zjemy w trasie (spróbujemy lokalnych specjałów!). Po przybyciu na molo w Caño Blanco wsiądziemy w łodzie, by przepłynąć wzdłuż kanałów. Takim właśnie środkiem transportu dotrzemy do przysłowiowego „raju na ziemi”. Gęsta dżungla, przepiękna plaża, możliwość podejrzenia egzotycznych zwierzaków, palmy kokosowe… to i o wiele więcej czeka na nas w Tortugero. Nocleg w przepięknym hotelu znajdującym się nieopodal Parku Narodowego Tortugero.

3 dzień: PARK NARODOWY TORTUGUERO
Codzienna wycieczka w okolice Parku Narodowego Tortugero. Miejsce to uznano za Park Narodowy w 1970 roku, a jego granice rozszerzano aż trzykrotnie. Niektórzy są zdania, że drugiego tak egzotycznego miejsca nie ma na świecie – park zamieszkują przeróżne gatunki zwierząt (oprócz żółwi są to krowy morskie, małpy, iguany czy nietoperze), oddalony jest on znacznie od miasta, a po jego terenie najlepiej poruszać się łodziami. Co ciekawe, teren nieopodal Parku upodobały sobie małe społeczności (np. Barra del Tortugero), które od lat żyją zgodnie z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie tradycjami, a ich jedynym środkiem transportu jest.. rower. To wszystko razem wzięte sprawia, że podróż do Parku Narodowego Tortugero pozwoli nam z bliska zobaczyć, czym są prawdziwe Karaiby. Przez część dnia oczywiście poruszać się będziemy małymi łodziami, będzie więc okazja do podejrzenia miejscowej fauny i flory. Gwarantujemy, że te widoki zapadają w pamięć na bardzo długo! Nocleg w przepięknym hotelu znajdującym się nieopodal Parku Narodowego Tortugero.

4 dzień: PARK NARODOWY TORTUGUERO – LA FORTUNA
Po śniadaniu opuszczamy okolicę Parku Narodowego Tortugero i wsiadamy w łodzie, którymi wrócimy na molo. Stamtąd ruszamy do miejsca, w którym uprawia się kakao. Będzie więc to nie lada gratka dla każdego miłośnika czekolady. Najpierw dowiemy się nieco o drzewach kakaowych, a następnie zobaczymy jak owoce kakao zostają przekształcane w czekoladę. Będzie oczywiście też okazja, by skosztować jednej z najpyszniejszych czekolad świata. Na nocleg dojedziemy do La Fortuna – miejscowości, która słynie z przepięknych wodospadów, gorących źródeł i bliskości jednego z najbardziej imponujących wulkanów Kostaryki czyli starowulkanu Arenal. Nocleg w La Fortuna.

5 dzień: PARK NARODOWY ARENAL VOLCANO
Po śniadaniu wycieczka do znajdującego się w odległości około 15 km od La Fortuna Parku Narodowego Arenal Volcano. Będzie to okazja, by na własne oczy zobaczyć potężny starowulkan Arenal, którego wysokość przekracza ponad 1600 m.n.p.m. Znajduje się on w paśmie górskim Cordillera de Guanacaste i jest jednocześnie jednym z najmłodszych, ale najbardziej aktywnych wulkanów kraju. U jego stóp znajduje się malownicze jezioro Arenal. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach pejzaży. Nocleg w La Fortuna.

6 dzień: LA FORTUNA – JEZIORO ARENAL – MONTEVERDE
Dziś wstaniemy nieco wcześniej. Z hotelu w La Fortuna ruszymy w stronę zapory nad jeziorem Arenal (jest to największe jezioro całej Kostaryki, a także miejsce, które upodobały sobie liczne gatunki ptaków). Tam wsiądziemy w łodzie, by dotrzeć do znajdującego się po drugiej stronie zbiornika malowniczego miasteczka Rio Chiquito. Oczywiście podczas przeprawy łodziami nie zabraknie przepięknych krajobrazów (a jeśli pogoda pozwoli będzie też okazja, by jeszcze raz spojrzeć w stronę potężnego wulkanu Arenal). Z Rio Chiquito transfer do Monteverde. Tego dnia będziemy mieć też możliwość, by naprawdę z bliska podejrzeć codzienność mieszkańców. Dowiemy się więcej o tradycyjnym rolnictwie, trzcinie cukrowej, produkcji kawy czy czekolady. Będzie też okazja, by samemu przygotować niektóre z tradycyjnych przekąsek (np. krówkowe cukierki). Nocleg w Monteverde.

7 dzień: REZERWAT LAS MGLISTY MONTEVERDE
Po śniadaniu wyprawa do Rezerwatu Las Mglisty Monteverde. Wycieczka ta pozwoli nam jeszcze bliżej przyjrzeć się miejscowej przyrodzie, gdyż obszar rezerwatu jest domem dla wielu gatunków zwierząt (nietoperzy, wiewiórek, jaguarów, ciem czy ponad 400 gatunków ptaków). Po zwiedzaniu czas wolny. Chętni mogą udać się na trekking (dla chętnych, CENA: 120 USD/os.). Rozpocznie się on od przejażdżki słynnymi „powietrznymi kolejkami” w górę, podczas której podziwiać można zapierające dech w piersiach widoki. Następnie wędrówka (między innymi po imponujących, wiszących mostach czy ścieżkach prowadzących do najgłębszych części lasów tropikalnych). Nocleg w Monteverde.

8 dzień: MONTEVERDE – RINCÓN DE LA VIEJA
Śniadanie, po którym opuszczamy Monteverde. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Rincón de la Vieja. Po przyjeździe czas na delektowanie się okolicą czy korzystanie z atrakcji oferowanych przez przepięknyie położony hotel. Nocleg w Rincón de la Vieja.

9 dzień: RINCÓN DE LA VIEJA i okolice
Czas na regenerację ciała (a może i jednocześnie duszy). Dzisiaj czeka nas wizyta w miejscowym SPA – sauna, baseny z termalną wodą wulkaniczną czy błotne okłady to tylko jedne z wielu atrakcji z których będziemy mogli skorzystać. Po wizycie chętni mogą udać się na 45-minutową wycieczkę konną malowniczą, leśną ścieżką. Zakończy się ona spacerem do wodospadu Oropéndola (wycieczka dla chętnych, koszt. ok. 40 USD/os.). Nocleg w Rincón de la Vieja.

10 dzień: RINCÓN DE LA VIEJA – MANUEL ANTONIO
Po śniadaniu ruszamy do leżącego w prowincji Puntaneras Manuel Antonio, gdzie znajduje się Park Narodowy o tej samej nazwie. Założono go w 1972 roku i jest on najmniejszym kostarykańskim Parkiem Narodowym. Zachwycające plaże, szlaki turystyczne, wodospady i dzikość przyrody stoją przed nami otworem. Nocleg w Manuel Antonio.

11 dzień: MANUEL ANTONIO
Czas wolny na relaks, odpoczynek i delektowanie się otaczającym pięknem przyrody. Nocleg w Manuel Antonio.

12 dzień: MANUEL ANTONIO
Czas wolny na relaks. Dla chętnych możliwość zorganizowania wyprawy do Parku Narodowego Manuel Antonio (wycieczka dla chętnych, koszt ok. 16 USD/os.). Powierzchnia tego porośniętego bujną roślinnością parku wynosi ponad 600 hektarów (a oprócz spaceru po lesie tropikalnym można tam również odpocząć na rajskiej plaży). Przy odrobinie szczęścia podczas wycieczki towarzyszyć nam mogą urocze małpki kapucynki, szopy czy kolorowe, egzotyczne ptaki. Nocleg w Manuel Antonio.

13 dzień: MANUEL ANTONIO – SAN JOSE
W zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko w San José i wylot do Warszawy.

14 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dodatkowe atrakcje dla chętnych:

 • trekking wśród zapierających dech w piersiach pejzaży – 120 USD/os. (dzień 7)
 • wycieczka konna – 40 USD/os. (dzień 9)
 • wycieczka do Parku Narodowego Manuel Antonio– 16 USD/os. (dzień 12)

TERMINY/CENY

TERMIN CENA (4-5 osób) CENA (6-12 osób)
01.11-14.11.2019
PROMOCJA
19570 PLN
18970 PLN
17270 PLN
16770 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu.Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-San José-Warszawa to ok. 3500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-San José-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • 12 noclegów zgodnie z programem: hotele 3* i 4*
 • Śniadania
 • Podczas pobytu w Tortugero (dzień 2 i 3): wyżywienie 3 razy dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Transport zgodnie z programem: minivan/bus, przeprawy łodziami
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (możliwość dopłaty do obiadokolacji – 1570 PLN/os.)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 3190 PLN
 • Dla chętnych atrakcji dodatkowych

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* – pokoje 2-osobowe (dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 3190 PLN).

Przykładowe hotele:

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia zakończenia wyjazdu. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

Opis transportu

 • Komfortowy minivan/bus
 • Przeprawy łodziami

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.