Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Kolumbii – te znane i te poza szlakiem
 • Zwiedzisz region z najlepszą kawą na świecie
 • Spędzisz kilka dni w dzikiej Amazonii
 • Odwiedzisz rajskie wysepki otoczone turkusowymi wodami
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Z czym kojarzy się Kolumbia? Z kolonialnymi miasteczkami pełnymi zabytków, roztańczonymi, uśmiechniętymi mieszkańcami i pyszną kawą. Ale Kolumbia to o wiele więcej. My w trakcie tej podróży zwiedzimy nie tylko najważniejsze miasta tego kraju wtapiając się w jego klimat, ale i spędzimy kilka dni w dzikiej Amazonii, gdzie przyroda będzie dosłownie na wyciągnięcie naszej ręki. Będzie też okazja, by podejrzeć codzienność mieszkańców, dowiedzieć się więcej o ich zajęciach czy spróbować lokalnych specjałów.
.. a to dopiero początek tej niezapomnianej przygody!
Daj się oczarować i wyjedź z nami w tą wyjątkową podróż, a obiecujemy, że będziesz ją wspominać bardzo długo.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA-BOGOTA
Wylot z Polski. Przylot do Bogoty. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Bogocie.

2 dzień: BOGOTA
Tego dnia poznamy stolicę KolumbiiBogotę. Już samo położenie miasta zachwyca, gdyż leży ono w północnych Andach (na wysokości około 2640 m n.p.m). Zwiedzanie. Pospacerujemy między innymi po historycznej dzielnicy La Candelaria, gdzie znajdują się zabytkowe kościoły, budowle rządowe czy charakterystyczne, kolonialne budynki. Następnie odwiedzimy Muzeum Botero pełne dzieł sztuki kolumbijskich artystów. Jeśli będzie możliwość udamy się również do Muzeum Złota posiadającego największą i najbogatszą na świecie kolekcję sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich. Tego dnia wjedziemy też kolejką linową na Wzgórze Monserrate, skąd podziwiać będziemy nadzwyczajną panoramę miasta. Nocleg w Bogocie.

3 dzień: BOGOTA – GUATAVITA – BOGOTA
Po śniadaniu opuszczamy Bogotę i udamy się w okolice malowniczego jeziora wysokogórskiego Guatavita. Trekking wśród zapierających dech w piersiach widoków. Wokół jeziora krąży wiele legend (między innymi legenda El Dorado), a jego pochodzenie nie jest znane (wielu jednak twierdzi, że jego powstanie związane jest z uderzeniem meteorytu). Dla tubylczych plemion Czibcza jest to miejsce święte, gdzie od wieków odbywały się przeróżne religijne ceremonie. Aby lepiej zrozumieć ich tradycje będziemy mieli okazję, by poznać tą społeczność (nazywaną również Muiskami lub Mwiskami). Na nocleg wrócimy do Bogoty.

4 dzień: BOGOTA – LETICIA
Po śniadaniu transfer na lotnisko, skąd wylot do Letici – miasta malowniczo położonego na lewym brzegu rzeki Amazonki. Przylot. Po załatwieniu formalności ruszamy w stronę naturalnego rezerwatu Tanimboca. Przywitani zostaniemy typowo amazońskim posiłkiem – grillowaną rybą. Czas na relaks po posiłku, po którym czeka nas krótki spacer po dżungli. Wędrówka ta zaprowadzi nas wprost do przepięknie położonego miejsca, gdzie spędzimy noc. Na tym jednak nie koniec dzisiejszych atrakcji – po zakwaterowaniu wyruszymy na wieczorny spacer wśród bujnej roślinności. Dzisiaj będzie też okazja by spróbować jeszcze jednego lokalnego przysmaku – pizzy „a la Amazonas”. Nocleg w Amazonii.

5 dzień: AMAZONIA
O poranku rozpoczniemy odkrywanie dżungli. Na początek będzie okazja, by odbyć niezapomniany „spacer w koronach drzew” (w jego trakcie czeka nas między innymi lekka wspinaczka linowa czy zjazd tzw. zip line). Następnie około 2-godzinne przemierzanie dżungli. Dzisiaj udamy się też do maloca czyli tradycyjnego, rdzennego domu zamieszkałego przez kilka lokalnych rodzin. Dowiemy się więcej o tradycyjnych roślinach dżungli oraz ich zastosowaniach. Zobaczymy również jak buduje się potrzebne przedmioty przy użyciu tego, co ma się pod ręką oraz jak łowi się ryby w znajdującej się w pobliżu rzece. Nocleg w Amazonii.

6 dzień: AMAZONIA
Po śniadaniu powrót do Tanimboca. Następnie udamy się do Leticia, gdzie wsiądziemy w łodzie. Rzeką Amazonką dotrzemy do przepięknego rezerwatu znajdującego się po peruwiańskiej stronie rzeki (w czasie pory suchej około 45-minutowy spacer ścieżką w dżungli, natomiast w porze deszczowej wsiądziemy w małe łódki). Otaczająca przyroda zapiera dech w piersiach – ptaki, małpy, gigantyczne kwiaty lotosu i ogromne drzewa Ceibo zachwycają. Nocą wyruszymy jeszcze na poszukiwania kajmana – przy odrobinie szczęścia z pewnością uda nam się go znaleźć. Nocleg w rezerwacie przyrody Marasha.

7 dzień: AMAZONIA
Powrót do miejsca w którym wsiądziemy w łodzie. Droga powrotna. Następnie ruszamy w stronę położonego nad rzeką Loretoyacu Puerto Nariño. Zatrzymamy się między innymi w Macedonii (która słynie z lokalnej społeczności specjalizującej się w rzeźbieniu w drewnie). Przyjazd do Puerto Nariño – przepięknej, spokojnej wioski. Następnie wizyta muzeum Natutama i rejs łodzią do jezior Tarapoto. To właśnie tam obserwować można różowe i szare delfiny. Chętni będą mogli cieszyć się relaksującą kąpielą. Nocleg w Puerto Nariño.

8 dzień: LETICIA – BOGOTA – ARMENIA
Powrót do Leticia. Jeśli czas pozwoli zwiedzanie miasta. Następnie transfer na lotnisko, skąd powrót do Bogoty, a następnie przelot samolotem lokalnych linii lotniczych do Armenii, pięknego miasta leżącego w samym sercu regionu znanego z najlepszej kolumbijskiej kawy. Nocleg w Armenii.

9 dzień: ARMENIA – COCORA – SALENTO
Po śniadaniu ruszamy w stronę Valle de Cocora – doliny, będącej częścią Parku Narodowego Los Nevados w Andach. Okolica ta słynie z imponujących palm woskowych, które osiągają wysokość nawet powyżej 70 metrów i uważane są za narodowe drzewa Kolumbii. Lekki trekking. Stamtąd ruszymy do Salento, malowniczego miasteczka z ciekawą architekturą. Pospacerujemy po klimatycznych uliczkach z wiejskimi domkami, wtopimy się w lokalny klimat i zaczerpniemy powietrza przed dalszą podróżą. Być może uda nam się zobaczyć tam kolibry, które niezwykle upodobały sobie to miejsce (w całej Kolumbii żyje ich ponad 150 gatunków, a ogrody w Salento są chyba jednym z ich ulubionych miejsc). Salento to też rzecz jasna kawa i amerykańskie jeppy Willys, które raz po raz przemykają uliczkami miasteczka. Nocleg w Armenii.

10 dzień: ARMENIA – MEDELLIN
Tego dnia odwiedzimy plantację kawy, na której z bliska przyjrzymy się kawie i dowiemy się o niej wszystkiego. Poznamy cały proces od sadzonek aż do powstania aromatycznego napoju. Oczywiście będzie też okazja, by spróbować tego specjału. Następnie udamy się na lotnisko, skąd nastąpi lokalny przelot do Medellin – drugiego pod względem wielkości miasta w Kolumbii. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg w Medellin.

11 dzień: MEDELLIN
Medellin jeszcze 20 lat temu było jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Jednak na początku XXI wieku w mieście zaczęły zachodzić ogromne zmiany i obecnie jest to jedno z najnowocześniejszych miast świata nazywane miastem „wiecznej wiosny”. Czas wolny (dla chętnych wycieczka fakultatywna w okolice Guatapé). Nocleg w Medellin.
Wycieczka fakultatywna:

 • Zwiedzanie Guatapé – niewielkiej, malowniczej miejscowości nad jeziorem (koszt ok. 115 USD/1 os. w zależności od ilości chętnych; aby wycieczka się odbyła minimalna liczba chętnych to 4 osoby)

12 dzień: MEDELLIN – SANTA MARTA
Śniadanie. Zwiedzanie Medellin – drugiego co do wielkości kolumbijskiego miasta. Znajduje się tam między innymi słynny plac Botero z najsłynniejszymi rzeźbami jednego z najstarszych kolumbijskich artystów – Fernando Botero. Medellin znany jest też ze słynnej dzielnicy Comuna 13, gdzie znajdują się najdłuższe na świecie ruchome schody zewnętrzne. Spacerując po dzielnicy nie sposób nie zauważyć też kolorowych i oryginalnych dzieł graffiti. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i wylot do Santa Marta – najstarszego z kolumbijskich miast, założonego już w 1525 roku. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Santa Marta.

13 dzień: SANTA MARTA – PARK TAYRONA – SANTA MARTA
Całodniowa wycieczka do Parku Tayrona – niesamowite widoki gwarantowane. Miejsce to nazywane bywa „rajem na ziemi” i zdecydowanie można się w nim zakochać! Park porośnięty jest palmami kokosowymi i bananowcami, gdzieniegdzie dostrzec można małpy, a gdzieś indziej kameleony czy iguany odpoczywające pośród drzew gęstej dżungli. A do tego czysta plaża, oblewana turkusowymi, spokojnymi wodami. Jeśli czas pozwoli to po zwiedzaniu odpoczynek na plaży (a dla chętnych orzeźwiająca kąpiel w wodach Morza Karaibskiego). Powrót do Santa Marta. Nocleg w Santa Marta.

14 dzień: SANTA MARTA – CARTAGENA
Po śniadaniu transfer z Santa Marta do Cartageny, która od 1984 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cartagena jest miastem w północnej części kraju, położonym nad Morzem Karaibskim, nie bez powodu zwana Perłą Karaibów. Nocleg w Cartagenie.

15 dzień: CARTAGENA
Tego dnia poznamy bliżej Cartagenę. Zobaczymy między innymi klasztor Convento de la Popa czy zabytkowy fort San Felipe de Barajas zbudowany przez Hiszpanów w czasach kolonialnych, pospacerujemy też po dzielnicy Getsemani. Cartagena słynie też z Pałacu Inkwizycji oraz imponującej wieży zegarowej. Następnie wycieczka kajakami przez las namorzynowy nieopodal wioski rybackiej La Boquilla. Zobaczymy naturalne tunele namorzynowe: Tunel Przyjaźni i Tunel Miłości oraz Szczęścia i podejrzymy codzienność mieszkańców, którzy najczęściej trudnią się rybołówstwem. Po wycieczce kajakami spacer po plaży. Nocleg w Cartagenie.

16 dzień: WYSPY ROSARIO
Tego dnia udamy się do parku narodowego Wysp Rosario, czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Transfer łodzią. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste morze. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny. Nocleg na wyspie.

17 dzień: CARTAGENA
Powrót do Cartageny. Czas wolny w Cartagenie, będzie okazja do wtopienia się tłum i poczucie rytmu miasta. Wieczorem wybierzemy się na warsztaty, gdzie czeka nas kilka godzin tańczenia salsy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Po lekcji udamy się w miasto, by wypróbować swoich sił na parkiecie. Nocleg w Cartagenie.

18 dzień: POŻEGNANIE
Czas wracać! Po śniadaniu czas wolny. Następnie w zależności od godzin przelotu transfer na lotnisko i wylot z Cartageny.

19 dzień: Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy tego wyjazdu na rok 2021 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (15 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa to ok. 4000 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa (do kwoty 4000 PLN)
 • 5 lokalnych przelotów: Bogota-Leticia; Leticia-Bogota; Bogota-Armenia; Armenia-Medellin; Medellin-Santa Marta (do kwoty 600 USD łącznie)
 • 18 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*; w Amazonii: hotele, pensjonaty, domki na drzewie)
 • Wyżywienie zgodnie z programem – śniadania, 2 obiadokolacje (dzień 8 i 9)
 • Podczas pobytu w Amazonii wyżywienie 3 razy dziennie: śniadanie, obiad, kolacja
 • Transport zgodnie z programem – wynajęty, komfortowy samochód/bus; łódź
 • Bilety wstępu
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 20-30 USD/dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2360 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
 • podczas pobytu w Amazonii: domki na drzewie, hotele, pensjonaty

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wizy, aby wjechać do Kolumbii. Wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Kolumbii.

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/bus z klimatyzacją
 • 5 przelotów lokalnych: Bogota-Leticia; Leticia-Bogota; Bogota-Armenia; Armenia-Medellin; Medellin-Santa Marta
 • Łódź

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.