Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Kolumbii, te znane i te poza szlakiem
 • Zwiedzisz region z najlepszą kawą na świecie
 • Odwiedzisz rajskie wysepki otoczone turkusowymi wodami
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Kolumbia to niezwykły kraj, pełen klimatycznych kolonialnych miasteczek, pysznego jedzenia i uśmiechniętych mieszkańców. Kolumbia to również idealne miejsce dla miłośników kawy, niezwykłej przyrody i wielbicieli nurkowania.

Zapraszamy w niesamowitą podróż, w trakcie której poznamy Kolumbię od podszewki. Pokażemy Wam nie tylko najważniejsze miasta, ale też zatańczymy salsę wspólnie z miejscowymi, skosztujemy lokalnego jedzenia… a to wszystko to jedynie początek niezapomnianej przygody… Daj się oczarować i jedź z nami na wspólne odkrywanie Kolumbii!

Więcej o Kolumbii na naszym blogu:

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień:
Wylot z Polski. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Bogocie.

2 dzień: BOGOTA
Tego dnia poznamy stolicę Kolumbii – Bogotę. Już samo położenie miasta zachwyca, gdyż leży ono w północnych Andach (na wysokości około 2640 m n.p.m). Zwiedzanie. Pospacerujemy po historycznej dzielnicy La Candelaria, gdzie znajdują się zabytkowe kościoły, budowle rządowe czy charakterystyczne, kolonialne budynki. Ujrzymy też główny plac miasta czyli Plaza Bolivar, na którym odbywają się najważniejsze uroczystości Bogoty. Następnie odwiedzimy Muzeum Botero pełne dzieł sztuki kolumbijskich artystów. Udamy się również do Muzeum Złota posiadającego największą i najbogatszą na świecie kolekcję sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich lub do Muzeum Szmaragdów (kamień ten jest głównym kamieniem eksportowym Kolumbii). Na koniec wjedziemy kolejką linową na Wzgórze Monserrate, skąd podziwiać będziemy nadzwyczajną panoramę miasta.

Po południu/wieczorem dla chętnych istnieje możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych:

 • Lekcja gotowania, w trakcie której odwiedzimy lokalny targ, na którym kupimy świeże produkty, z których następnie ugotujemy znane potrawy kuchni kolumbijskiej – CENA: 60-80 USD/os. (grupy 3-6 osób)
 • Lekcja salsy, w czasie której nauczyciele znanej szkoły tańca Paso Latino nauczą nas podstawowych kroków; naukę, którą wyniesiemy z tej lekcji z pewnością niejednokrotnie wykorzystamy podczas tej podróży – CENA: 35-50 USD/os. (grupy 4-10 osób)
 • Gra w tejo, czyli w tradycyjny kolumbijski sport, w który grają wszyscy już od ponad 500 lat, będzie też okazja do spróbowania lokalnych piw – CENA: 20-40 USD/os. (min. 4 osoby)

Nocleg w Bogocie.

3 dzień: BOGOTA – GUATAVITA – BOGOTA
Po śniadaniu opuszczamy Bogotę i udamy się w okolice malowniczego jeziora wysokogórskiego Guatavita. Trekking wśród zapierających dech w piersiach widoków. Wokół jeziora krąży wiele legend (między innymi legenda El Dorado), a jego pochodzenie nie jest znane (wielu jednak twierdzi, że jego powstanie związane jest z uderzeniem meteorytu). Dla tubylczych plemion Czibcza jest to miejsce święte, gdzie od wieków odbywały się przeróżne religijne ceremonie. Aby lepiej zrozumieć ich tradycje będziemy mieli okazję, by poznać tą społeczność (nazywaną również Muiskami lub Mwiskami). Na nocleg wrócimy do Bogoty.

4 dzień: BOGOTA – ARMENIA
Śniadanie. Następnie transfer na lotnisko, skąd nastąpi przelot samolotem lokalnych linii lotniczych do Armenii, pięknego miasta leżącego w samym sercu regionu znanego z najlepszej kolumbijskiej kawy. Nocleg w Armenii.

5 dzień: ARMENIA – COCORA – SALENTO
Po śniadaniu ruszamy w stronę Valle de Cocora – doliny, będącej częścią Parku Narodowego Los Nevados w Andach. Okolica ta słynie z imponujących palm woskowych, które osiągają wysokość nawet powyżej 70 metrów i uważane są za narodowe drzewa Kolumbii. Lekki trekking. Stamtąd ruszymy do Salento, malowniczego miasteczka z ciekawą architekturą. Pospacerujemy po klimatycznych uliczkach z wiejskimi domkami, wtopimy się w lokalny klimat i zaczerpniemy powietrza przed dalszą podróżą. Być może uda nam się zobaczyć tam kolibry, które niezwykle upodobały sobie to miejsce (w całej Kolumbii żyje ich ponad 150 gatunków, a ogrody w Salento są chyba jednym z ich ulubionych miejsc). Salento to też rzecz jasna kawa i amerykańskie jeppy Willys, które raz po raz przemykają uliczkami miasteczka. Nocleg w Armenii.

6 dzień: ARMENIA – MEDELLIN
Tego dnia odwiedzimy plantację kawy, na której z bliska przyjrzymy się kawie i dowiemy się o niej wszystkiego. Poznamy cały proces od sadzonek aż do powstania aromatycznego napoju. Spróbujemy też lokalnego przysmaku, z którego słynie ten region. Następnie udamy się na lotnisko w Pereira, skąd nastąpi lokalny przelot do Medellin – drugiego pod względem wielkości miasta w Kolumbii. Transfer z lotniska do hotelu. Nocleg w Medellin.

7 dzień: MEDELLIN
Medellin jeszcze 20 lat temu było jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Jednak na początku XXI wieku w mieście zaczęły zachodzić ogromne zmiany i obecnie jest to jedno z najnowocześniejszych miast świata nazywane miastem „wiecznej wiosny”. Czas wolny (dla chętnych wycieczka fakultatywna w okolice Guatape). Nocleg w Medellin.

Wycieczka fakultatywna:

 • Zwiedzanie Guatapé i Piedra del Peñol, podczas którego odwiedzimy Guatapé – niewielką miejscowość nad jeziorem oraz Piedra del Peñol, czyli 200 metrowy blok skalny, z którego roztacza się przepiękny widok na najbliższą okolicę (koszt. 115 USD/os.)

8 dzień: MEDELLIN – SANTA MARTA
Śniadanie. Zwiedzanie Medellin – drugiego co do wielkości kolumbijskiego miasta. Znajduje się tam między innymi słynny plac Botero z najsłynniejszymi rzeźbami jednego z najstarszych kolumbijskich artystów – Fernando Botero. Warto odwiedzić też drugie najstarsze muzeum kraju, w którym podziwiać można nie tylko przykłady obiektów związanych z kulturą pre-kolumbijską, jak i nowoczesne kolekcje. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i wylot do Santa Marta – najstarszego z kolumbijskich miast, założonego już w 1525 roku. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Santa Marta.

9 dzień: SANTA MARTA – PARK TAYRONA – SANTA MARTA
Całodniowa wycieczka do Parku Tayrona – niesamowite widoki gwarantowane. Miejsce to nazywane bywa „rajem na ziemi” i zdecydowanie można się w nim zakochać! Park porośnięty jest palmami kokosowymi i bananowcami, gdzieniegdzie dostrzec można małpy, a gdzieś indziej kameleony czy iguany odpoczywające pośród drzew gęstej dżungli. A do tego czysta plaża, oblewana turkusowymi, spokojnymi wodami. Po zwiedzaniu odpoczynek na plaży Cabo San Juan (a dla chętnych orzeźwiająca kąpiel w wodach Morza Karaibskiego). Powrót do Santa Marta. Nocleg w Santa Marta.

10 dzień: SANTA MARTA – CARTAGENA
Po śniadaniu transfer z Santa Marta do Cartageny, która od 1984 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Cartagena jest miastem w północnej części kraju, położonym nad Morzem Karaibskim, nie bez powodu zwana Perłą Karaibów. Nocleg w Cartagenie.

11 dzień: CARTAGENA
Tego dnia poznamy bliżej Cartagenę. Zobaczymy między innymi fort San Felipe de Barajas zbudowany przez Hiszpanów w czasach kolonialnych i pospacerujemy po dzielnicy Getsemani. Cartagena słynie też z Pałacu Inkwizycji, zabytkowej wieży zegarowej oraz klasztoru San Pedro Claver założonego przez Jezuitów w XVII wieku. Następnie wycieczka kajakami przez las namorzynowy nieopodal wioski rybackiej La Boquilla. Zobaczymy naturalne tunele namorzynowe: Tunel Przyjaźni i Tunel Miłości oraz Szczęścia i podejrzymy codzienność mieszkańców, którzy najczęściej trudnią się rybołówstwem. Po wycieczce kajakami spacer po plaży. Nocleg w Cartagenie.

12 dzień: WYSPY ROSARIO
Tego dnia udamy się do parku narodowego Wysp Rosario, czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Transfer łodzią. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste morze. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny. Nocleg na wyspie.

13 dzień: CARTAGENA
Powrót do Cartageny. Czas wolny w Cartagenie, będzie okazja do wtopienia się tłum i poczucie rytmu miasta. Wieczorem wybierzemy się na warsztaty, gdzie czeka nas kilka godzin tańczenia salsy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Po lekcji udamy się w miasto, by wypróbować swoich sił na parkiecie. Nocleg w Cartagenie.

14 dzień: POŻEGNANIE
Czas wracać! Po śniadaniu czas wolny. Następnie w zależności od godzin przelotu transfer na lotnisko i wylot z Cartageny.

15 dzień: Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy na rok 2021 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa to ok. 3800 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3800 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Bogota i Cartagena-Warszawa (do kwoty 3800 PLN)
 • 3 lokalne przeloty: Bogota-Armenia; Pereira-Medellin; Medellin-Santa Marta
 • 13 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*)
 • Wyżywienie zgodnie z programem – śniadania, 2 obiady (dzień 4 i 5)
 • Transport zgodnie z programem – wynajęty, komfortowy samochód/bus; transfer łodzią
 • Bilety wstępu
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 20-30 USD/dzień)
 • Dla chętnych atrakcji fakultatywnych (dzień 2 i dzień 7)
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2370 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wizy, aby wjechać do Kolumbii. Wystarczy paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Kolumbii.

POGODA
Kolumbia to kraj leżący blisko równika, co sprawia ze przez większość roku jest tam ciepło, a roczne wahania temperatur są niewielkie. Kraj ten zajmuje bardzo rozległy obszar, stąd nie leży w rejonie występowania jednej strefy klimatycznej, a temperatura zmienia się wraz z wysokością nad poziomem morza i szerokością geograficzną.

CZAS
– 7 godzin w czasie letnim, – 6 godzin w czasie zimowym w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język hiszpański. W niektórych miejscach można porozumiewać się także w języku angielskim.

RELIGIA
W Kolumbii dominującą religią jest chrześcijaństwo. Najwięcej jest katolików.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest peso kolumbijskie. Najlepiej mieć ze sobą DOLARY, które wymienić można na miejscu, między innymi w kantorach. Na miejscu są także bankomaty, z których można wypłacać pieniądze.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych. Jednak czasem transfer nie jest zbyt szybki.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
W większości hoteli gniazdka według standardu amerykańskiego, przydać się może więc przejściówka.

JEDZENIE
Kuchnia kolumbijska łączy w sobie wpływy kuchni indiańskiej, afrykańskiej i hiszpańskiej. Dania i ich smak zależny jest regionu. Najczęściej jada się tam świeże owoce morza, ryby i owoce tropikalne (najsłynniejsze z nich to smoczy owoc, zapota, rambutan, guanabana, akka sellerowa). W potrawach nie może zabraknąć też kolorowych warzyw i roślin strączkowych. Jeśli chodzi o mięso to na stołach królują wołowina, wieprzowina czy kurczak. Popularną słodkością jest deser ze smażonymi bananami.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Kolumbii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto zaszczepić się przeciwko żółtej febrze (szczepienie takie zabezpiecza na okres 10 lat, jako biuro podróży rekomendujemy, aby się zaszczepić). Warto odnowić sobie też szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców czy warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani, nie należy być zbytnio roznegliżowanym (Paniom mogą przydać się chusty zakrywające ramiona, Panom natomiast dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV, strój kąpielowy
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– repelenty na komary
– antybakteryjny żel do rąk
– oprócz lżejszych ubrań z oddychających materiałów warto zabrać sweter/polar na chłodniejsze wieczory, a także lekką kurtkę przeciwdeszczową

CO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– biżuterię w stylu indiańskim
– elementy nawiązujące do czasów kolumbijskich
– biżuterię stylizowana na prekolumbijską
– kawę (kolumbijska kawa należy do jednych z najlepszych na świecie)
– cygara
– aromatyczne przyprawy
– alkohole

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją
 • 3 lokalne przeloty: Bogota-Armenia; Pereira-Medellin; Medellin-Santa Marta
 • Przeprawa łodzią

Specyfikacja wyjazdu

Nasza wyprawa do Kolumbii to coś innego niż proponują biura podróży. Zwiedzamy oczywiście najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Kolumbii, ale zaglądamy też w zakątki, gdzie trudno o turystów. W naszej wyprawie zawsze jest także czas na spokojne delektowanie się filiżanką pysznej kawy, rozmowę z mieszkańcami Kolumbii czy zabawę w lokalnych klubach do białego rana.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.