Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz tajemniczą Islandię, a widoki Cię zachwycą
 • Zobaczysz posępne wulkany, imponujące wodospady i zachwycające gejzery
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować z luksusowych hotelach 
 • Cały czas będziesz pod opieką polskiego pilota, który mieszka w tym kraju od lat i zna każdy jego zakątek

Zapraszamy na ekscytującą podróż przez krainę lodu i ognia, podziwiając miejsca, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Na naszej drodze znajdą się posępne wulkany, imponujące wodospady, czarne plaże, czasem niedostępne lodowce, liczne jeziora czy wspaniałe parki narodowe. Zobaczymy stykające się kontynenty i odbędziemy rejs po jednej z najpiękniejszych lagun świata. Będzie też czas na zwiedzanie najbardziej wysuniętej na północ stolicy świata (Reykjaviku) czy relaks w słynnej Blue Lagoon. Do tego opieka polskiego, doświadczonego pilota, który zna ten kraj jak własną kieszeń; lokalna kuchnia, która nie tylko inspiruje, ale i często zaskakuje oraz noclegi w luksusowych apartamentach. To wszystko razem wzięte sprawi, że będzie to niesamowita wyprawa, której nie sposób zapomnieć, dlatego nie wahaj się i odwiedź z nami tajemniczą Islandię!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – KEFLAVIK – REYKJAVIK
Wylot z Warszawy (zgodnie z rozkładem lotów o 21.35). Przylot do Keflaviku około godziny 23.50. Transfer do hotelu w Reykjaviku. Zakwaterowanie. Nocleg w Reykjaviku.

2 dzień: REYKJAVIK – WULKAN EYJAFJALLAJOKULL – SELJALANDSFOSS – SKÓGAFOSS – REYNISFJARA – VIK
Po śniadaniu opuścimy Reykjavik. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża. Naszym pierwszym przystankiem będą okolice posępnego wulkanu Eyjafjallajokull, którego erupcja w 2010 roku przysporzyła licznych kłopotów w ruchu lotniczym w całej Europie. Następnie zatrzymamy się przy wodospadzie Seljalandsfoss, który można obejść dookoła i obejrzeć pobliską dolinę zza wodnej ściany. Wodospad ma 60 metrów wysokości i spada ze stromego klifu, który kiedyś był fragmentem linii brzegowej. Następnym wodospadem, przy którym przystaniemy jest Skógafoss – jeden z największych i najpiękniejszych wodospadów na całej wyspie. Zdumiewająca szerokość 25 metrów i wysokość 60 metrów sprawiają, że widok jest niezapomniany i można tu zrobić naprawdę spektakularne zdjęcia. Ze względu na obfitą bryzę z wodospadu, często tworzą się tu w słoneczne dni pojedyncze lub nawet podwójne tęcze. W pobliżu Skógafoss, znajduje się Muzeum Ludowe, w którym dowiedzieć się można jak przed wiekami żyli Islandczycy. Wartym odwiedzenia miejscem jest również kanion Fjaðrárgljúfur, który został stworzony poprzez postępującą erozję oraz dzięki wypływającej ze skał wodzie polodowcowej. Relaks. Następnie dla chętnych 1,5 – godzinna wędrówka po lodowcu Sólheimajökull (cena – 80 EUR/os.). Ta wędrówka pozwoli w niezwykły sposób naprawdę „poczuć” oddychający lodowiec, który z daleka wydaje się być potężnym, zimnym, nieruchomym, niedostępnym wzniesieniem. Wyprawa na lodowiec to przygoda unikalna, a przy szybkim tempie globalnej zmiany klimatu, nie znajdziemy jej podobnych w zbyt wielu rejonach świata. Oprócz tego ten spacer po lodowcu to świetny sposób na poznanie Islandii i niepowtarzalne doświadczenie. Zmieniające się światło, nieskończone odcienie koloru niebieskiego, odgłosy pękającego lodu, szczeliny i napotykane jaskinie sprawiają, że zwykły spacer po lodowcu zmienia się w podróż po ogromnym kawałku historii Ziemi. Niesamowite widoki gwarantowane! Osoby, które nie zdecydują się na wejście na lodowiec udadzą się natomiast na spacer do wraku samolotu Dakota. Następnie ruszamy w dalszą podróż, zatrzymamy się między innymi przy słynnym skalnym łuku Dyrholaey, w pobliżu którego obserwować można ogromną liczbę różnych gatunków ptaków, wśród których dominują najbardziej znane na Islandii maskonury. Udamy się też do nowoczesnego, interaktywnego Lava Muzeum. Dzień zakończymy wizytą na czarnej plaży Reynisfjara. Wulkaniczny czarny piach i liczne formacje skalne w kształcie bazaltowych słupów zachwycają. Nocleg w Viku.

3 dzień: VIK – FJAÖRÁRGLJUFUR – DIAMENTOWA LAGUNA – REYKJAVIK
Po śniadaniu ruszymy dalej wzdłuż południowego wybrzeża Islandii. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie zjawiskowa diamentowa laguna – miejsce, którego nie można przegapić będąc na wyspie. Oderwane kawałki lodu w milczeniu dryfują w kierunku oceanu, a na plaży leżą małe i duże bryły przypominające diamenty i kryształy. Podczas rejsu po lagunie poczujemy ten niesamowity spokój i ciszę. Jökulsárlón zajmuje obszar około 18 kilometrów kwadratowych, a w najgłębszym punkcie ma ponad 248 metrów. Nie ma co się dziwić, jeśli miejsce to wyda się nieco znajome, bo kręcono w nim sceny między innymi do filmu „Batman: Początek” oraz do Jamesa Bonda. Tego dnia zatrzymamy się jeszcze w Parku Narodowym Skaftafell. Powrót do Reykjaviku. Nocleg w Reykjaviku.

4 dzień: REYKJAVIK – GOLDEN CIRCLE – REYKJAVIK
Po śniadaniu wyjazd z Reykjaviku. Golden Circle, znany u nas bliżej jako Złoty Krąg, jest jedną z najważniejszych atrakcji całej Islandii. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję udać się do trzech punktów, które na długo zapadną w naszej pamięci. Pierwszym z nich jest Park Narodowy Þingvellir, który z powodu swojego geologicznego i historycznego znaczenia wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Właśnie tam, w jednym z jezior, znajduje się miejsce, w którym stykają się płyty tektoniczne: eurazjatycka i północnoamerykańska. Najbardziej wyraźnie możemy zobaczyć to niezwykłe zjawisko w ryfcie Silfra, gdzie Ci najbardziej spragnieni wrażeń mogą zanurkować w lodowatej wodzie i zobaczyć miejsce, w którym spotkały się dwa kontynenty. Haukadalur to dolina, w której znajduje się niezwykły obszar geotermalny. Właśnie tam możemy zobaczyć słynny gejzer Strokkur i Geysir. Mniej więcej co sześć minut można zaobserwować jak słup wody wzlatuje na 30 metrów wzwyż. Można również spacerować dookoła pola geotermalnego i zobaczyć baseny błotne oraz inne nieaktywne kratery gejzerów. Następnie ruszamy w kierunku Gulfoss – jednego z najbardziej popularnych wodospadów na Islandii. Będzie okazja, by podziwiać wspaniały wodospad z niewielkiej odległości, czując na twarzy lekką bryzę z opadającej wody. Następne na trasie są kościół Skálholt i Islandzki Park Koni (Fákasel). Tego dnia odwiedzimy też szklarnię Friðheimar, gdzie z wykorzystaniem ciepła geotermalnego hodowane są pomidory wolne od pestycydów. Islandczycy są w stanie wykorzystać tę energię do uprawiania zielonych papryk, pomidorów i ogórków (warzywa te znajdują oczywiście swoje zastosowanie, między innymi w starej kuchni islandzkiej, w której najczęściej używa się ryb, jagnięciny i produktów mlecznych). Wieczorem powrót do Reykjaviku – to jest ten czas, który poświęcimy na odkrywanie największego miasta Islandii i najbardziej wysuniętej na północ stolicy świata. Podczas zwiedzania poznasz Reykjavík i zobaczysz najbardziej znane atrakcje miasta. Będzie to wspaniała okazja, by zapoznać się z historią, kulturą, ciekawymi faktami i islandzkimi opowieściami. Na koniec dnia wizyta w zachwycającym muzeum Perlan. Nocleg w Reykjaviku.

5 dzień: REYKJAVIK – PÓŁWYSEP SNÆFELLSNES – REYKJAVIK
Całodniowa wycieczka dla miłośników przyrody. Snæfellsnes to półwysep położony na zachód od Borgarfjörður, w zachodniej Islandii. To miejsce, w którym możemy podziwiać wspaniałe widoki i doświadczyć wielu atrakcji. Mówi się, że ten półwysep jest Islandią w pigułce. Można odwiedzić białe i czarne piaszczyste plaże, takie jak Djúpalónssandur lub złotą plażę Langaholt. Można na niej znaleźć kamienie o unikalnych kształtach i piękne, kolorowe kamyki oraz cieszyć się naturą i podziwiać piękną okolicę. W trakcie wycieczki zobaczymy też jedną z najpiękniejszych gór Islandii – monumentalny Kirkjufell (leżący w miejscowości Grundarfjörður). Odwiedzimy także lodowiec Snæfellsjökull, klify pełne ptaków, skaliste brzegi i plaże z wygrzewającymi się na nich fokami. Zobaczymy wspaniałe góry, kratery wulkaniczne, kolumny bazaltowe Gerðuberg i wiele innych, przepięknych dzieł matki natury. Nocleg w Reykjaviku.

6 dzień: PÓŁWYSEP REYKJANES – BLUE LAGOON SPA – KEFLAVIK
Po śniadaniu odwiedzimy słynną zatokę Reykjanes położoną w południowo-zachodniej części Islandii. Miłośnicy przyrody, ogromnych przestrzeni i przepięknych widoków będą zachwyceni. Na początek zobaczymy duże pole geotermalne Seltún i opuszczone gospodarstwo o nazwie Krýsuvík (temperatura poniżej powierzchni ziemi wynosi w tym miejscu około 200 stopni Celsjusza). Następnie odkryjemy Reykjanesviti – linię brzegową, pełną klifów wspinaczkowych i ogromnych skał wystrzeliwujących z morza. Jest to na pewno niezapomniane miejsce, które przywodzi na myśl scenerie ze skandynawskich powieści kryminalnych lub dramatów. Kolejną atrakcją na naszej drodze jest most pomiędzy dwoma kontynentami – Europą i Ameryką Północną. Nad imponujących rozmiarów szczeliną, miedzy aktywnymi płytami przerzucony jest most, który symbolicznie łączy oba lądy. Zobaczymy też jezioro pomiędzy Sveifluháls i VatnshlíðKleifarvatn, które ma około 97 metrów głębokości i jest uznawane za jedno z najgłębszych jezior na Islandii. Tutejsze legendy mówią, że mieszka w nim potwór, podobny do tego z Loch Ness. Warto wiedzieć, że cały półwysep Reykjanes na którym będziemy znajdować się tego dnia jest parkiem geologicznym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz częścią europejskiej i globalnej sieci geotermalnej. Dzień zakończymy relaksem w Blue Lagoon, gdzie czeka nas kąpiel w gorących źródłach. Następnie udamy się na kolację do jednego z najbardziej znanych islandzkich SPA, które uznane jest przez National Geographic za jeden z cudów świata. Niesamowite widoki gwarantowane. Po Blue Lagoon transfer na lotnisko w Keflavik. Wylot zgodnie z rozkładem lotów o godz. 00:30.

7 dzień:
Przylot do Warszawy (w godzinach porannych, zgodnie z rozkładem lotów o 06.40).

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 

Terminy/Ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2000 PLN) płatna na 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa ok. 1200 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa (do kwoty 1200 PLN)
 • 5 noclegów (hotele 3* i 4*, pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i kolacje
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy samochód/bus)
 • Bilety wstępu
 • Rejs po lagunie lodowcowej Jökulsárlón
 • Relaks w gorących źródłach Blue Lagoon
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Dla chętnych wejścia na lodowiec (dzień 2) – 80 EUR
 • Dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2690 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w luksusowych hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY

Obywatele RP: wjazd na Islandię po okazaniu ważnego paszportu (ważnego co najmniej 6 miesięcy do daty wjazdu na Islandię).

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/bus na całej trasie

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.