Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz dwa kraje podczas jednej podróży: Dominikanę i Haiti
 • Zobaczysz niesamowite miasta, rwące wodospady, egzotyczne parki
 • Na miejscowych plantacjach dowiesz się więcej o lokalnych specjałach
 • Odpoczniesz na rajskich plażach
 • Będziesz podróżować w małej grupie (6-12 osób)
 • Będziesz pod opieką lokalnych przewodników
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Zapraszamy Was w podróż, podczas której poznacie dwa kraje wraz z wszystkim tym, co w nich najlepsze. Naszą wyprawę rozpoczniemy do Dominikany – kraju który słynie nie tylko z niekończących się plaż pokrytych białym piaskiem. Dominikana to o wiele więcej, dlatego my „sięgniemy wzrokiem” nieco dalej, zajrzymy w głąb wyspy i niemal poznamy ją od podszewki! Zwiedzimy kolonialne miasteczka, zachwycimy się bujną roślinnością, poznamy najważniejsze zabytki i podejrzymy codzienność mieszkańców, którzy nie przestają się uśmiechać i tańczyć jakby karnawał trwał tu cały rok. Na kilka dni udamy się też do graniczącego z Dominikaną Haiti, gdzie zagłębimy się w lokalne zwyczaje, spróbujemy pysznej kuchni i dowiemy się więcej o historii tego kraju.
… a to wszystko to jedynie początek niezapomnianej przygody. Wyruszacie z nami?

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – SANTO DOMINGO
Wylot z Warszawy. Przylot do stolicy Dominikany – Santo Domingo. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie (od godziny 14.00). W zależności od godzin przylotu: czas wolny lub odpoczynek. Nocleg w hotelu w Santo Domingo.

2 dzień: SANTO DOMINGO
Po śniadaniu dowiemy się nieco o stolicy Dominikany czyli o Santo Domingo. Jest to malownicze miasto, w którym nowoczesność łączy się w nadzwyczajny, harmonijny sposób z tradycją i lokalnymi zwyczajami. Chwilę pospacerujemy po historycznym centrum miasta „La Zona Colonial” – miejscu, które niesamowicie przypomina stolicę Kuby – Hawanę (przez co kręcono w nim sceny do wielu filmów, m.in. do „Hawana-miasto utracone” czy do słynnego „Ojca Chrzestnego”). Zobaczymy najważniejsze budowle i zamki. Odwiedzimy również manufakturę cygar, gdzie dowiemy się więcej o ich produkcji. W końcu jesteśmy w kraju w który słynie z najlepszych cygar na świecie. Nocleg w Santo Domingo. (Ś)

3 dzień: SANTO DOMINGO – SANTIAGO
Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Santiago – drugie pod względem wielkości miasto Dominikany. To właśnie tam znajduje się słynny i niesamowicie ważny dla Dominikańczyków pomnik Monumento a los Heroes de la Restauracion. Powstał on w 1944 roku, mierzy ponad 70 metrów. Upamiętnia on ofiary wojny z końca XIX wieku, podczas której stronami była Hiszpania i pragnąca odzyskać suwerenność Republika Dominikany. Tego dnia udamy się też do miasteczka San Francisco de Macorís, gdzie dowiemy się nieco o procesie produkcji dominikańskiego kakao. Oczywiście będzie okazja, by delektować się tym lokalnym specjałem podczas degustacji. Obiad. Nocleg w Santiago. (Ś,O)

4 dzień: SANTIAGO – DAJABÓN – CAP HAITIEN
Po śniadaniu ruszamy do położonego przy granicy z Haiti miasta Dajabón. Przekraczamy granicę Dominikany z Haiti i ruszamy w stronę położonego w północnej części Haiti miasta, a dokładniej do Cap Haitien. Założono je już w 1670 roku i przez ponad 100 lat funkcjonowało ono jako Cap-Français będąc stolicą francuskiej kolonii Haiti. Nocleg w Cap Haitien. (Ś)

5 dzień: CAP HAITIEN – WYSPA AMIGA – CAP HAITIEN
Po śniadaniu ruszamy w stronę Labadee. Wsiadamy w łodzie, którymi płyniemy na jedną z najpiękniejszych okolicznych karaibskich wysepek – wyspę Amiga. Czas na relaks na przepięknej plaży i kąpiele w krystalicznie czystych wodach. Po odpoczynku łodzią ruszamy wzdłuż soczyście zielonych scenerii do jednej z lokalnych knajpek. Obiad pełen miejscowych przysmaków. Powrót do Cap Haitien. Nocleg w Cap Haitien. (Ś,O)

6 dzień: CAP HAITIEN – MILOT – CAP HAITIEN
Po śniadaniu ruszamy w stronę Milot. Zobaczymy tam malowniczo położoną, zabytkową twierdzę Citadelle La Ferrière. Leży ona na wzniesieniu, dlatego po dotarciu na miejsce będzie czas na delektowanie się imponującą panoramą okolicy. Budowla ta jest jednym z najważniejszych zabytków kraju, a jej budowa (trwająca 15 lat) została zlecona przez haitańskiego przywódcę Henriego Chrostophe’a (cytadela miała chronić przed wojskami francuskimi). Całość wraz z pobliskim pałacem Sans-Souci (który również będziemy mieli okazję tego dnia zobaczyć) wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przed powrotem do Cap Haitien zjemy obiad pełen lokalnych przysmaków, a co więcej obejrzymy miejscowy pokaz folklorystyczny. Powrót do Cap Haiten. Zwiedzanie miasta, w trakcie którego pospacerujemy uliczkami wśród kolonialnych budynków. Zobaczymy też najważniejszy plac oraz katedrę. Nocleg w Cap Haitien. (Ś,O)

7 dzień: CAP HAITIEN
Dzisiaj zagłębimy się w codzienność mieszkańców zamieszkujących Haiti. Dowiemy się też nieco o ich tradycjach, kuchni i zajęciach. Na początek posłuchamy jak robi się miejscowy przysmak wytwarzany z manioku (maniok to roślina bardzo często wykorzystywana przez lokalsów; wytwarza się z niego nie tylko paszteciki, ale też naleśniki czy inne specjały, a następnie podaje z masłem orzechowym lub dżemem wyprodukowanym z lokalnych owoców). Następnie odwiedzimy lokalny zakład garncarski, gdzie na własne oczy zobaczymy jak ręcznie wytwarza się naczynia, doniczki czy inne przedmioty. Na koniec dowiemy się też jak produkuje się rum z którego słynie ta okolica. Nocleg w Cap Haitien. (Ś,O)

8 dzień: CAP HAITIEN – JASKINIA DONDON – CAP HAITIEN
Po śniadaniu ruszamy do Dondon, by zobaczyć tamtejszą jaskinię Voute a Minguet. W jej wnętrzu podziwiać można imponujące formacje skalne. Tego dnia będzie też czas na odkrywanie zakamarków miejsca w którym jesteśmy – licznych plantacji kawy, innych jaskiń czy rzek. Nocleg w Cap Haitien. (Ś,O)

9 dzień: CAP HAITIEN – DAJABÓN – PUERTO PLATA
Po śniadaniu transfer na granicę z Dominikaną. Po jej przekroczeniu ruszamy w stronę Puerto Plata (lub inaczej San Felipe de Puerto Plata). Miasto to swoją nazwę (tłumaczoną jako Srebrny Port) zawdzięcza nikomu innemu jak… Krzysztofowi Kolumbowi, który pojawił się w nim w 1493 roku i ujrzał oświetloną na srebrno położoną nieopodal górę Pico Isabel de Torres pokrytą chmurami. Ten widok podobno tak zaparł dech w jego piersiach, że postanowił nazwać to miejsce Srebrnym Portem. Późnym popołudniem przyjazd do Puerto Plata. Czas na odpoczynek w ekskluzywnych hotelowych wnętrzach, relaks czy regenerację sił przed dalszą podróżą. Nocleg w Puerto Plata. (Ś, O-lunch box, K)

10 dzień: PUERTO PLATA
Śniadanie. Dzisiaj czeka nas wycieczka w kierunku słynnych „27 charcos”, czyli kompleksu 27 zapierających dech w piersiach wodospadów. Będzie czas na delektowanie się okolicą i aktywne spędzenie czasu. Powrót do hotelu. Czas wolny. Tropikalna okolica i rajskie plaże nie pozwolą jednak się nudzić. Nocleg w Puerto Plata. (all-inclusive)

11 dzień: PUERTO PLATA – LAS TERRENAS
Po śniadaniu przejażdżka na Playa Grande, czyli jedną z najpiękniejszych plaż na Dominikanie. Krystalicznie czysta, szumiąca woda i odgłosy rajskich ptaków umilą spędzane tam chwile. Niedaleko plaży jest bar, w którym posmakować można niesamowicie smacznie przyrządzonych mięs, ryb czy owoców morza. Stamtąd ruszamy w podróż w stronę półwyspu Samana, w czasie której znowu będzie okazja by podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy, przeplatające się pola i plantacje oraz rajskie plaże. Celem naszej dzisiejszej wyprawy jest Las Terrenas – mała, non stop tętniąca życiem, rybacka wioska z najpiękniejszymi gajami palmowymi na wyspie. To właśnie tutaj spędzimy noc. Smaczne bary i restauracje z pewnością zachwycą nasze podniebienia, a w licznych sklepach i na bazarach znajdziemy oryginalne i kolorowe pamiątki. Nocleg w Las Terrenas. (Ś)

12 dzień: LAS TERRENAS
Śniadanie. Odpoczynek na rajskiej plaży, przy której woda jest tak spokojna, że można mieć wrażenie, iż odpoczywa się w basenie, a nie w morzu. Czas wolny, który można wykorzystać wedle uznania. Odkrywanie niesamowitych, porośniętych bujną roślinnością miejsc półwyspu Samana pełnych zatok i wodospadów. Zakupy na lokalnych bazarach. Poznawanie barów i klubów, w których muzyka porwie do tańca każdego! Nocleg w Las Terrenas. (Ś)

13 dzień: WODOSPAD EL LIMON
Po śniadaniu ruszamy na podbój okolicy. Dzisiaj czeka nas wycieczka nad wodospad El Limon. Na początek wędrówka (czas trwania: ok. 40 minut) w stronę imponującego, 50-metrowego wodospadu. Odpoczynek wśród zapierających dech w piersiach okoliczności przyrody. Będzie okazja do zrobienia fantastycznych zdjęć, a chętni będą mogli skorzystać z orzeźwiającej kąpieli. Powrót. Nocleg w Las Terrenas. (Ś,O)

14 dzień: PARK NARODOWY „LOS HAITISES”
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego LOS HAITISES, podczas którego z pewnością towarzyszyć będą nam niesamowite odgłosy i śpiewy rajskich ptaków. Zobaczymy liczne formacje skalne oraz jaskinie (Las Lineas, San Gabriel), w których podziwiać można niezwykłe przykłady malowideł i rzeźb. Nocleg w Las Terrenas. (Ś,O)

15 dzień: LAS TERRENAS – SANTO DOMINGO
Śniadanie. Następnie transfer na lotnisko w Santo Domingo, skąd wylot do Polski. (Ś)

16 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Ś-śniadanie, O-obiad, K-kolacja

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy tego wyjazdu na rok 2021 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (9000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Santo Domingo-Warszawa to ok. 3300 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3300 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Santo Domingo-Warszawa (do kwoty 3300 PLN)
 • 14 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 4*)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (śniadania, 8 obiadów, 1 kolacja, dn. 10 all-inclusive)
 • Transport zgodnie z programem (komfortowy, klimatyzowany samochód/minivan/bus; przeprawy łodzią)
 • Bilety wstępu
 • Opłaty na granicy między Dominikaną i Haiti
 • Opiekę lokalnych przewodników (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 15-30 USD/1 os./dzień)
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 3060 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* – pokoje 2-osobowe (dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 3060 PLN).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Dominikana i Haiti: Obywatele RP wjeżdżają na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży).

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Przeprawy łodzią

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.