Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz miasta pełne starożytnych zabytków i zjawiskowych stanowisk archeologicznych
 • Ujrzysz na własne oczy jedne z największych wydm
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-12 osób)
 • Będziesz nocować nie tylko w hotelach, ale i na pustyni pod niebem pełnym miliona gwiazd
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader
 • Będziesz pod opieką lokalnego przewodnika

Algieria to największe państwo Afryki, którego znaczną część zajmują zjawiskowe pustynie (pokrywają one aż 80% obszaru tego kraju). My podczas tej podróży zobaczymy nie tylko najwspanialsze zabytki Algierii, starożytne ruiny czy stanowiska archeologiczne, ale i spędzimy czas właśnie wśród pustynnych piasków, gdzie stale będziemy mogli podziwiać niesamowite krajobrazy, malunki naskalne, wąwozy i wydmy. Podczas podróży nie zabraknie tradycyjnych przysmaków, a noce będziemy spędzać nie tylko w klimatycznych hotelach, ale i pod gwiaździstym niebem wsłuchując się w przyjemne dźwięki pustyni.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy z przesiadką. Przylot do Algieru. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Algierze.

2 dzień: ALGIER
Po śniadaniu zwiedzanie Algieru – stolicy Algierii nazywanej „Białym miastem”. Określenie to nie jest przypadkowe, ponieważ centrum miasta wypełnione jest biało-niebieskimi budynkami wspaniale komponującymi się zielonymi parkami i kolorowymi ulicami. W trakcie zwiedzania zobaczymy między innymi słynną bazylikę Notre Dame d’Afrique, której budowę rozpoczęto już około 1858 roku. Ta zjawiskowa rzymskokatolicka świątynia (o wysokości ponad 125 metrów) położona jest na klifie, z którego podziwiać można centrum Algieru, Zatokę Algierską oraz nadmorską dzielnicę Bab El Oued. Nocleg w Algierze. (Ś, K)

3 dzień: ALGIER – TIPASA – ALGIER
Tego dnia wyruszymy do oddalonej o około 70 km od Algieru Tipasy. To leżące u stóp góry Chenoua miasto założone zostało najprawdopodobniej przez Fenicjan już około V w p.n.e. Po drodze zobaczymy zbudowane z kamieni mauzoleum Kleopatry i Juby czyli słynny Grobowiec Królów Numidyjskich nazywany też Królewskim Mauzoleum Mauretanii. Odwiedzimy też Muzeum Archeologiczne. Po przyjeździe do Tipasy zwiedzimy ruiny starożytnego miasta, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Te rzymskie pozostałości zajmują dość duży obszar, wśród nich dostrzec można pozostałości amfiteatru, forum czy domów mieszkalnych. Najlepiej zachowane są budynki chrześcijańskie: między innymi kościół i otaczający go cmentarz czy bazylika. Powrót na nocleg do Algieru. (Ś, K)

4 dzień: ALGIER – SATIF
Po śniadaniu wyruszymy do Satif – miasta w północno-wschodniej Algierii. Dzisiaj zobaczymy ruiny twierdzy dynastii Zirid i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO stanowisko archeologiczne Kala de Beni Hammed. Kala de Beni Hammed było założoną w 1007 roku pierwszą stolicą Hammadydów, do dziś zachował się znajdujący się tam w bardzo dobrym stanie wielki meczet. Kolacja i nocleg w Satif. (Ś, K)

5 dzień: SATIF – DŻAMILA – KONSTANTYNA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Konstantyny – trzeciego co do wielkości miasta Algierii, położonego nad rzeką Wadi ar-Rumar uchodzącą do Morza Śródziemnego. Po drodze zatrzymamy się w Dżamili. Odwiedzimy jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych północno-wschodniej Algierii z wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO ruinami rzymskiego miasta. Początki tego miasta sięgają najprawdopodobniej I wieku n.e., kiedy to zostało ono założone przez cesarza Nerva. Obecnie wśród ruin zobaczyć można pozostałości budynków takich jak świątynie, domy czy amfiteatr. Warte uwagi są także łuki tryumfalne, forum oraz mozaiki, którymi wypełnione były dawne mieszkania. Następnie dotrzemy do Konstantyny, gdzie zobaczymy między innymi słynne wiszące mosty. Czas wolny. Nocleg w Konstantynie. (Ś, K)

6 dzień: KONSTANTYNA – TIMGAD – BATNA
Śniadanie. Następnie udamy się, by zobaczyć słynny meczet Amir Abd-el-Kader. Po zwiedzaniu wyruszymy w drogę do Batny, po drodze zatrzymamy się jednak, by zobaczyć słynne stanowisko archeologiczne ze starożytnym kolonialnym miastem rzymskim Timgad (założonym przez rzymskiego cesarza Trajana w 100 roku n.e.). Ten położony nieco na wzgórzu kompleks od 1982 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do Batny, zakwaterowanie. Nocleg w Batnie. (Ś, K)

7 dzień: BATNA – ALGIER – DŻANAT
Po śniadaniu ruszymy do Algieru, gdzie po przyjeździe zjemy obiad, pospacerujemy po mieście, odwiedzimy słynne muzeum. Następnie zjemy kolację i udamy się na lotnisko, skąd ruszymy do Dżanat – miasta leżącego u podnóża pasma górskiego Tasili Wan Ahdżar w południowej Algierii. Dżanat położone jest w oazie na Saharze i założone zostało już w średniowieczu przez lud nazywany Tuaregami. Przylot do Dżanat, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu z widokiem na pustynię. (Ś, O, K)

8 dzień: DŻANAT
Odpoczynek, po którym udamy się do jednej z oaz zamieszkałej przez Tuaregów – lud berberyjski, prowadzący koczowniczy tryb życia i zajmujący się przede wszystkim wypasem zwierząt. Odwiedzimy jedno z muzeów i pospacerujemy po lokalnym, kolorowym bazarze pełnym tradycyjnego rękodzieła. Późnym popołudniem będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Niesamowite widoki gwarantowane. Nocleg w hotelu z widokiem na pustynię. (Ś, O, K)

9 dzień: TADRART
Dzisiaj wyruszymy w stronę regionu nazywanego regionem Tadrart – jednego z najpiękniejszych obszarów pustynnych. Teren ten słynie z niesamowitych skał, wąwozów, wzniesień, różnobarwnych wydm oraz wyrytych dzieł sztuki, które przedstawiają nie tylko zwierzęta i ludzi, ale i symbolizują liczne przemiany kulturowe czy środowiskowe tego obszaru. Po drodze zobaczymy słynne malowidła i zjemy obiad. Dzisiejszą noc spędzimy na pustyni wśród niesamowitych krajobrazów i ogromnych wydm. Będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Kolacja. Nocleg w namiotach na pustyni. (Ś, O, K)

10 dzień: TIN MERZOUGA
Po śniadaniu podróż po mieniącej się wieloma kolorami (od pomarańczowego po czerwony) pustyni pełnej ogromnych wydm. Następnie zwiedzanie jaskiń z prehistorycznymi malowidłami i cennymi artefaktami. Podziwiać będziemy łuki skalne, ryciny, formacje piaskowe. Dzień zakończymy magicznym spacerem po wydmach, z których będziemy mieli okazję podziwiać nadzwyczajną panoramę regionu. Nocleg w namiotach na pustyni w okolicy Tin Merzouga. (Ś, O, K)

11 dzień:
Tego dnia podziwiać będziemy finezyjne, pustynne formacje skalne i prehistoryczne ryciny przedstawiające między innymi zwierzęta (słonie, żyrafy, bydło) i myśliwych. Wieczorem tradycyjna kolacja przygotowana przez lokalnych kucharzy. Spróbujemy pysznej herbaty i nie tylko zobaczymy jak wygląda jej przygotowanie, ale i prawdopodobnie dowiemy się w jakim celu pije się ciepłą herbatę na równie ciepłej pustyni. Nocleg w namiotach na pustyni. (Ś, O, K)

12 dzień: DŻANAT – ALGIER
Powrót do Dżanat. Po drodze zatrzymamy się, by zobaczyć płaskowyż Ahawad pełen błyszczących, metalicznych, szarych i wykonanych z granitu formacji wyglądających jak olbrzymie kule srebra. Następnie ujrzymy słynne malowidła nazywane przez miejscowych „The Crying Cow” przedstawiające ogromne krowy ze łzami w oczach. Przyjazd do oazy w Dżanat (do dyspozycji grupy kilka pokoi, w których będzie można odświeżyć się przed kolacją i powrotem do kraju). Wieczorem ostatnia pożegnalna kolacja przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki. Po kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy (z przesiadką w Algierze). (Ś, K)

13 dzień:
Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Ś-Śniadanie, O-Obiad, K-Kolacja

TERMINY/CENY

TERMIN CENA (4-5 osób) CENA (6-12 osób)
09.02-21.02.2021 16660 PLN 14660 PLN
09.03-21.03.2021 16660 PLN 14660 PLN
30.03-11.04.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
16660 PLN
15960 PLN
14660 PLN
13960 PLN
21.04-03.05.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
16660 PLN
15960 PLN
14660 PLN
13960 PLN
06.10-18.10.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
16660 PLN
15960 PLN
14660 PLN
13960 PLN
30.10-11.11.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
16660 PLN
15960 PLN
14660 PLN
13960 PLN
01.12-13.12.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
16660 PLN
15960 PLN
14660 PLN
13960 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletów lotniczych na trasie Warszawa-Algier-Warszawa to ok. 1600 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na 1,5 miesiąca przed wyjazdem cena może przekraczać 1600 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Przelot na trasie Warszawa-Algier-Warszawa (do kwoty 1600 PLN)
 • Lokalny przelot na trasie Algier-Dżanat-Algier (do kwoty 900 PLN)
 • 11 noclegów zgodnie z programem (hotele 2*, 3* i 4*, namioty)
 • Wyżywienie zgodnie z programem: śniadania, 5 obiadów, 11 kolacji
 • Wizę do Algierii
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, komfortowy samochód/bus; w okolicy Dżanat samochód terenowy
 • Sprzęt campingowy – namioty wyposażone w wygodne materace (śpiwór we własnym zakresie)
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Obecność lokalnego kucharza (podczas pobytu na pustyni)
 • Opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1- os. – 1960 PLN (nie dotyczy noclegów w namiotach)

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • Noclegi w hotelach 2*, 3* i 4* (pokoje 2-osobowe)
 • Podczas kilku ostatnich nocy nocujemy w namiotach z wygodnymi materacami (należy zabrać ze sobą jedynie śpiwór). Trzeba się oczywiście liczyć z pewnymi niedogodnościami w tym czasie jak choćby brak bieżącej wody (przydatne na pewno będą chusteczki nawilżone), jednak czym są takie drobnostki w obliczu noclegu na największej pustyni świata pod milionem gwiazd? (ostatniego dnia wyprawy, przed wylotem do Polski, będzie możliwość skorzystania z prysznica).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP: wjazd na podstawie ważnego paszportu (co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się formalnościami wizowymi przed wyjazdem. Należy pamiętać, że procedura wizowa w przypadku wyjazdu do Algierii może trwać nawet 6 tygodni, prosimy więc o jak najszybszy kontakt, jeśli są Państwo zainteresowani wyjazdem.

POGODA
Pogoda w Algierii jest bardzo zróżnicowana. Temperatura zależy od miejsca, w którym się znajdujemy. Najogólniej mówiąc na północy kraju panuje klimat podzwrotnikowy, natomiast na południu klimat zwrotnikowy suchy i bardzo suchy, określany też jako pustynny. Na północy spodziewać się można umiarkowanie wysokich temperatur, małych rocznych amplitud i wyższego niż na południu poziomu opadów. Południe kraju jest dużo cieplejsze (temperatura w południe może wynosić nawet 40 stopni Celsjusza), występują tam także wysokie dzienne amplitudy temperatur – nocą pustynne powietrze ochładza się nawet do 15 stopni Celsjusza. Występuje tam także mniej opadów.

CZAS
-1 godzina w czasie letnim, -2 godziny w czasie zimowym.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Używa się tam także języka francuskiego, a także różnych dialektów języka berberyjskiego. Z młodszym pokoleniem można próbować porozumieć się po angielsku, jednak jest on słabo znany.

RELIGIA
W Algierii przeważa islam, jednak jego zasady nie są przestrzegane bardzo restrykcyjnie (kraj ten jest umiarkowanie religijny i przyjazny dla odwiedzających). Zwiedzając obiekty sakralne (meczety, synagogi), należy bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny niższe lub porównywalne do cen w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dinar algierski (DZD). W Algierii nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać ze sobą EURO lub DOLARY, które można wymieniać w bankach, kantorach lub na ulicy. Ten ostatni sposób jest bardzo popularny w tym kraju, jednak trzeba uważać, by nie zostać oszukanym.
Praktycznie nie ma możliwości korzystania z kart kredytowych. Dostęp do bankomatów ograniczony jest do większych miast lub hotelu. Najlepiej zabrać więc ze sobą gotówkę.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu i wi-fi jest powszechny jedynie w większych miastach i hotelach. Z internetu można korzystać też w kafejkach internetowych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest kontakt za pomocą Skype. Wygodną opcją jest także korzystanie z popularnych w Algierii budek telefonicznych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Jak prawie wszędzie piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – miejscowi użytkownicy dróg dość swobodnie traktują przepisy ruchu drogowego. Stan dróg jest dość zły, ale wyjątkowe krajobrazy rekompensują wszelkie niedogodności.

JEDZENIE
Potrawy algierskie słyną z niesamowicie aromatycznych przypraw. Do dań dodaje się mięte, szafran, kardamon czy czosnek. Wiele potraw przygotowywanych jest także na bazie chilli czy ostrych papryczek (np. pikantna pasta harissa z papryczek lub odżadża czyli jajka w ostrym sosie pomidorowym). Jada się tam także zupy (m.in. harirę), dania z kuskusem, różnymi mięsami czy owocami morza. Popularne są także desery z owoców, miodu, fig oraz daktyli. I oczywiście, najważniejsze – większość algierskich posiłków popija się herbatą (szczególnie tą miętową) lub kawą.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Algierii nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej
w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do meczetu, cerkwi, synagogi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie. Przed wejściem do meczetu należy bezwarunkowo ściągnąć buty.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– berberyjskie rzemiosło artystyczne (biżuteria, wyroby skórzane, kobierce)
– burnus (tradycyjny rodzaj okrycia wierzchniego)
– ceramikę, tkaniny, wyroby z wikliny

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/bus
 • samochody terenowe

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.