Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Meksyku
 • Ujrzysz fascynujące piramidy, niesamowite wodospady i kolonialne miasta
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3* i 4*
 • W Playa del Carmen wypoczniesz w opcji All Inclusive
 • Będziesz pod opieką polskojęzycznego przewodnika

Meksyk to niesamowity kraj, który oprócz wspaniałych zabytków, świadczących o potędze Majów czy Azteków urzeka krajobrazami i uśmiechem mieszkańców. My w trakcie tej wyprawy doświadczymy tak dużo, jak tylko to możliwe. Oprócz zabytkowych piramid i świątyń czy urokliwych, kolonialnych miasteczek zobaczymy też imponujące wodospady, odpoczniemy na rajskich plażach i z pewnością spróbujemy przepysznej, lokalnej kuchni. Będzie też okazja, by podejrzeć codzienność mieszkańców i wtopić się w miejscowy klimat. Czyż nie za to wszystko razem wzięte kocha się podróże?
Zapraszamy na niesamowitą wyprawę do Meksyku. Zobaczymy nie tylko najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca, ale także miejsca niedostępne dla zwykłych turystów. Poznamy po prostu prawdziwy Meksyk, co sprawi, że wyjazd ten pozostanie w pamięci na bardzo długo.

 

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – MEXICO CITY
Wylot z Warszawy. Przylot do Mexico City – stolicy Meksyku. Miasto założone zostało już XIV wieku przez Azteków, a obecnie stanowi jeden z głównych ośrodków kulturalnych i biznesowych całego kraju. Po przylocie transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Mexico City.

2 dzień: MEXICO CITY
Rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Meksyku. Na początek udamy się do Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie dowiemy się więcej o historii miejsca w którym jesteśmy. Muzeum słynie z bardzo bogatych zbiorów i kolekcji, dlatego wizyta ta z pewnością będzie nie lada gratką dla każdego wielbiciela historii i sztuki. Następnie czeka nas zwiedzanie historycznej części miasta. Zobaczymy między innymi Zócalo czyli główny plac w mieście będący jednym z największych placów na całym świecie. Ujrzymy również jedną z największych i najstarszych katedr w Ameryce (Katedrę Metropolitalną), a także zabytkowy Pałac Narodowy, który słynie z imponujących murali przedstawiających historię kraju. Są one w większości autorstwa Diego Rivery – meksykańskiego malarza, grafika i działacza politycznego, męża Fridy Kahlo. Nocleg w Mexico City.

3 dzień: MEXICO CITY – PUEBLA – OAXACA
Po śniadaniu ruszamy w stronę Puebla – znajdującego się w centralnej części Meksyku miasta, nazywanego „Miastem Aniołów”. Nazwa oczywiście nie jest przypadkowa, gdyż zgodnie z wierzeniami podczas zakładania miasta (1531 rok) aniołowie zstąpili z nieba, by wyznaczyć kształt tego miejsca. Po przyjeździe pospacerujemy po historycznym, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO centrum miasta i zobaczymy najważniejsze zabytki (między innymi charakterystyczną, barokową katedrę). Jeśli czas pozwoli udamy się także na jeden z placów handlowych, gdzie można kupić regionalne produkty z których słynie ten obszar: wyroby skórzane, tekstylia czy przepiękną, tradycyjną ceramikę. Stamtąd ruszamy do malowniczo położonego miasta Oaxaca. Nocleg w Oaxaca.

4 dzień: OAXACA – TEHUANTEPEC
Po śniadaniu ruszamy w stronę największego stanowiska archeologicznego miasta – Monte Albán. Jest to niezwykle malowniczo położone dawne centrum kulturalne Mezoameryki (przez długi czas zamieszkiwane przez rdzenny lud nazywany Zapotekami). Zwiedzanie, po którym ruszamy w dalszą drogę. Tego dnia zobaczymy też znajdujące się w miejscowości Santa María del Tule drzewo cyprysowe. Jest to jedno z największych i najszerszych drzew tego gatunku. Uznawane jest też za jedno z najstarszych, gdyż ma ponad 2000 lat! Na nocleg dotrzemy do Tehuantepec.

5 dzień: TEHUANTEPEC – KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Dziś wstajemy nieco wcześniej i ruszamy w stronę imponującego Kanionu Sumidero. Czeka nas tam przejażdżka publiczną łodzią motorową podczas której przy odrobinie szczęścia zobaczymy zamieszkujące ten teren zwierzęta. Oczywiście nie zabraknie też czasu na spokojne delektowanie się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Są one niesamowite, gdyż ściany kanionu w niektórych miejscach sięgają 1200 metrów wysokości (będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć). Następnie ruszamy w stronę San Cristobal De Las Casas – położonego na wysokości około 2100 m.n.p.m miasta założonego przez Diego de Mazariegas. Nocleg w San Cristobal De Las Casas.

6 dzień: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – SAN JUAN CHAMULA – ZINACANTAN – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Dzisiaj udamy się do San Juan Chamula – uroczego miasteczka zamieszkiwanego przez Indian z plemienia Tzotzil. Indiański folklor harmonijnie miesza się tu z wpływem katolicyzmu i tradycji prekolumbijskich, dlatego możliwość wtopienia się w rytm tego miejsca będzie bardzo ciekawym doświadczeniem. Następnie ruszamy do San Lorenzo Zinacantan, co dosłownie oznacza „krainę nietoperzy”. Będzie czas na podejrzenie codzienności mieszkańców, których stroje są wielobarwne i niesamowicie charakterystyczne. Na nocleg wrócimy do San Cristobal De Las Casas.

7 dzień: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – PALENQUE
Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Palenque. Po drodze przystaniemy w okolicy przepięknych wodospadów Agua Azul (na całość składa się ponad 500 pojedynczych, niewielkich wodospadów, a my zobaczymy niektóre z nich). Co ciekawe, odcień wody jest bardzo głęboki i charakterystycznie błękitny ze względu na dużą ilość zawartych w wodzie minerałów. Po przyjeździe czeka nas chwila odpoczynku, gdyż ta bajkowa sceneria z pewnością pozwoli na niezapomniany relaks. Na nocleg dojedziemy do Palenque, które słynie ze stanowiska archeologicznego położonego w miejscu dawnego miasta Majów. Nocleg w Palenque.

8 dzień: PALENQUE – CAMPECHE
Po śniadaniu przejedziemy do jednego z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych całego Meksyku. Zwiedzanie miasta Majów w trakcie którego zobaczymy niesamowite piramidy, hieroglify i najsłynniejszą Świątynię Inskrypcji. Następnie ruszamy do leżącego na Półwyspie Jukatan Campeche. Nocleg w Campeche.

9 dzień: CAMPECHE – UXMAL – MERIDA
Po śniadaniu przejedziemy do fascynującego punktu archeologicznego Uxmal (stanowisko to znacząco różni się stylem architektonicznym od widzianego dzień wcześniej Palenque, dlatego będziemy mieli okazję by porównać ze sobą różne style budownictwa). Następnie przejedziemy do malowniczego, kolonialnego miasteczka Merida. Jest to stolica stanu Jukatan nazywa też „Białym Miastem” ze względu na kolor znajdujących się tam budynków. Panujący tam klimat i atmosfera zachwycają każdego. Nocleg w Merida.

10 dzień: MERIDA – CHICHEN ITZA – PLAYA DEL CARMEN
Po śniadaniu przejedziemy do Chichen Itza, prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów. Jego założenie nastąpiło najprawdopodobniej pomiędzy IV, a VI wiekiem, natomiast największy i najbardziej znaczący rozwój przypada na X-XI wiek. Z czasem niestety miasto straciło na znaczeniu, a w XV wieku całkowicie opustoszało. Rozpoczęte w 1924 roku wykopaliska pozwoliły jednak odkryć na nowo imponujące budowle i przykłady prekolumbijskiej sztuki, dzięki czemu to zabytkowe stanowisko archeologiczne w 1988 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania zobaczymy najważniejsze budowle, a następnie ruszamy do położonego na wybrzeżu Morza Karaibskiego Playa del Carmen. Po przyjeździe i zakwaterowaniu czas na zasłużony odpoczynek na rajskich plażach. Nocleg w Playa del Carmen.

11 dzień: PLAYA DEL CARMEN
Czas wolny. Relaks na jednej z najpiękniejszych plaż w Meksyku (all-inclusive; brak przewodnika oraz transportu). Playa del Carmen to miejsce, w którym z pewnością uda nam się odprężyć z dala od tłumów turystów zamieszkujących ogromne resorty. Rajskie widoki, spokojna okolica i odpoczynek – taki właśnie będzie ten dzień! Nocleg w Playa del Carmen.

12 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotu transfer na lotnisko w Cancun (zakwaterowanie w hotelu do godziny 12.00). Wylot z Cancun.

13 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN CENA (4-12 osób)
16.02-28.02.2021 14360 PLN
09.03-21.03.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
30.03-11.04.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
27.04-09.05.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
01.06-13.06.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
06.07-18.07.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
10.08-22.08.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
28.09-10.10.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
09.11-21.11.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN
30.11-12.12.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
14360 PLN
13660 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (7000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Mexico City i Cancun-Warszawa to ok. 4000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Mexico City i Cancun-Warszawa (do kwoty 4000 PLN)
 • 11 noclegów zgodnie z programem (hotele 3* i 4*, w Playa del Carmen hotel All Inclusive)
 • Wyżywienie: śniadania; w Playa del Carmen All Inclusive
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, klimatyzowany samochód/minivan/bus
 • Przejażdżka łodzią motorową (transfer łączony)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika zgodnie z programem
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie – ok. 15 USD-20 USD/posiłek
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1560 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i 4* (w Playa del Carmen hotel all inclusive). Pokoje 2-osobowe.

 

Galeria

Szczegóły

INFORMACJE PRAKTYCZNE
DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

POGODA
Ze względu na duże zróżnicowanie geograficzne kraju, pogoda w zależności od regionu jest trochę inna. Przez większą część roku klimat jest sprzyjający podróżowaniu.

CZAS
W zależności od regionu. W Mexico City -7 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce; -8 w stosunku do czasu letniego w Polsce.

JĘZYK
Jeśli chodzi o język urzędowy w Meksyku to na poziomie federalnym nie ma języka urzędowego. W praktyce jednak językiem takim jest język hiszpański (który dominuje w sferze publicznej czy zawodowej). W użyciu są jeszcze 63 języki indiańskie (jednak w większości Meksykanie posługujący się językami indiańskimi znają również język hiszpański).

RELIGIA
W Meksyku najwięcej jest katolików (ponad 80%).

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Ceny porównywalne są do cen w Polsce (budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce). Oczywiście miejsca bardzo turystyczne będą miały wyższe ceny niż miejsca mniej uczęszczane.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Meksyku jest PESO meksykańskie (MXN).
Najlepiej zabrać ze sobą DOLARY, które bez problemu wymienimy na lokalną walutę w banku lub kantorze już na miejscu. W większości miejsc jest także opcja płatności kartą. W miejscach turystycznych nie ma problemu z dostępem do bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji (w miejscach turystycznych) zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Ceny połączeń są dość wysokie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup lokalnej karty SIM. Przewodnik na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Gniazdka według standardu amerykańskiego, więc nasze wtyczki wymagają użycia uniwersalnych przejściówek. Można je kupić przez internet (koszt około 2-5 zł).

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia, jednak jak przed każdą podróżą warto odnowić sobie szczepionkę przeciwko tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Z powodu odmiennej flory bakteryjnej w pierwszych dniach po przybyciu mogą pojawić się kłopoty żołądkowe – warto mieć ze sobą węgiel. Należy również uważać na wysokie temperatury i chronić ciało przed odwodnieniem, przegrzaniem i poparzeniami słonecznymi (używając kremu z filtrem UV). Oczywiście należy też zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Warto zaopatrzyć się również w repelenty na komary.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani – proszę pamiętać, aby unikać roznegliżowania
– krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory
– repelent przeciwko komarom (najlepiej z DEET)

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– wyroby rzemieślnicze (np. wyroby skórzane, wyroby ceramiczne)
– rękodzieło (nawiązujące do czasów prekolumbijskich)
– kolorową biżuterię/ozdoby
– obrusy, chusty
– alkohol (np. tequila), kawa, czekolada
– lokalne przyprawy, sosy do potraw

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • łódź motorowa (transfer łączony)

Specyfikacja wyjazdu

Meksyk, śladami Majów i Azteków to wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Meksyku. Program został skonstruowany w taki sposób, by przy jednoczesnym zwiedzaniu wielu miejsc, znalazł się czas na niespieszne cieszenie się wakacjami i smakowanie Meksyku.

Potrzebne dokumenty

PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.