Dlaczego warto?

 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Meksyku
 • Poznasz fascynujące piramidy, niesamowite wodospady i kolonialne miastach
 • Skosztujesz meksykańskiej kuchni
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-15 osób)
 • Będziesz nocować w hotelach 3* i 4*
 • Wyżywienie w cenie
 • W Cancun będziesz wypoczywać z opcją All inclusive
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilotlokalny przewodnik, który pokaże Ci swój kraj jak nikt inny

Meksyk to niesamowity kraj, który oprócz wspaniałych zabytków, świadczących o potędze Majów czy Azteków urzeka swoją kuchnią i uśmiechem mieszkańców. To idealny kraj dla każdego, gdyż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Znajdziemy tu wspaniałe piramidy, urokliwe kolonialne miasteczka, dżunglę, raj dla plażowiczów, nurków i surferów, przepyszną kuchnię i życzliwych mieszkańców.

Zapraszamy na niesamowitą wyprawę do Meksyku. Zapewniamy oprócz polskiego pilota, lokalnego przewodnika, który zna Meksyk jak własną kieszeń i pokaże nam nie tylko najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca, ale także miejsca niedostępne dla zwykłych turystów. Pokaże nam po prostu swój Meksyk.

 

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Meksyku z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2 dzień: MEXICO CITY
Przylot do Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po locie. Wieczorne wyjście na pierwsze spotkanie z metropolią jaką jest Meksyk. Nocleg w Meksyku.

3 dzień: MEXICO CITY
Po pysznym śniadaniu zaczniemy zwiedzanie historycznej części miasta. Zobaczymy m.in. Zocalo, czyli główny plac w mieście, Katedrę, jedną z największych i najstarszych w Ameryce, odpoczniemy w parku Alameda, zobaczymy Pałac Narodowy (wejdziemy do środka jeśli będzie to możliwe, Muzeum Sztuki. Przespacerujemy się główna aleją miasta – Paseo de la Reforma. Po lunchu odwiedzimy Muzeum Archeologiczne z bardzo bogatymi zbiorami z czasów prekolumbijskich. Nocleg w Meksyku.

4 dzień: SANKTUARIUM MB z GWADELUPY – TEOTIHUACAN
Po śniadaniu odwiedzimy najsłynniejsze w Meksyku Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy -patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejedziemy do Teotihuacan, czyli miejsca, które dosłownie znaczy – tam, gdzie ludzie stają się bogami. Zobaczymy wspaniałe piramidy Słońca i Księżyca i wczujemy się w klimat miejsca, gdzie zgodnie z przekazami jasność oddzieliła się od ciemności. Powrót na nocleg do Meksyku.

5 dzień: MEXICO CITY – PUEBLA – VERACRUZ
Po wczesnym śniadaniu ruszymy do Cholula, miasteczka, którego nazwa oznacza – miejsce ucieczki, w którym spada woda. Tutaj zwiedzimy największą piramidę, jaka została wybudowana przez człowieka. Następnie przejedziemy do Puebla, zobaczymy historyczne centrum miasta, katedrę i kaplicę Rosario. Na nocleg przejdziemy do Veracruz.

6 dzień: VERACRUZ – CATEMACO
Po śniadaniu zwiedzimy Veracruz i port, następnie kontynuujemy naszą podróż do Catemaco. Po lunchu ekscytująca wycieczka łódką na Małpią Wyspę. Catemaco słynie z mieszkających tutaj szamanów. Będzie okazja do zobaczenia ich świata od środka, a dla chętnych rytuał oczyszczenia. Nocleg w Catemaco.

7 dzień: CATEMACO – VILLAHERMOSA
Po śniadaniu zobaczymy imponujące wodospady Epiyantla. Będzie okazja do popływania. Po lunchu przejedziemy do malowniczego miasteczka Villahermosa. Nocleg w Villahermosa.

8 dzień: VILLAHERMOSA – LA VENTA – PALENQUE
Po śniadaniu zwiedzimy stanowisko archeologiczne w La Venta, gdzie oprócz piramid, zobaczymy m.in. bazaltowe rzeźby głów. Popołudniu dojedziemy do Palenque, gdzie będzie czas na relaks. Nocleg w Palenque.

9 dzień: PALENQUE
Po śniadaniu przejedziemy do miasta Majów. Zobaczymy niesamowite piramidy, hieroglify i najsłynniejszą Świątynię Inskrypcji. Po południu czas wolny na odpoczynek i zakupy. Nocleg w Palenque.

10 dzień: PALENQUE – CAMPECHE
Po śniadaniu ruszamy w drogę do Campeche, leżącym na Półwyspie Jukatan. Zwiedzimy miasto i odpoczniemy nad Zatoką Meksykańską. Nocleg w Campeche.

11 dzień: CAMPECHE – UXMAL – KABAH – MERIDA
Po śniadaniu przejedziemy do fascynującego punktu archeologicznego Uxmal, gdzie zwiedzimy m.in. Piramidę Wróża czy Klasztor Mniszek. Następnie odwiedzając Kabah, przejedziemy do malowniczego, kolonialnego miasteczka Merida. Nocleg w Merida.

12 dzień: MERIDA – CHICHEN ITZA – CANCUN
Po śniadaniu przejedziemy do Chichen Itza, prekolumbijskiego miasta założonego przez Majów. Zobaczymy m.in. imponującą świątynię wojowników i wieżę zwaną ślimak, która prawdopodobnie wykorzystywana była do obserwacji astronomicznych. Na nocleg przejdziemy do Cancun.

13-14 dzień: CANCUN
Przed nami 2 dni relaksu na najpiękniejszych plażach w Meksyku w hotelu all inclusive.

15 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotu do Polski, transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski

16 dzień: Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (5000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Meksyk i Cancun-Warszawa to ok. 4000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie  Warszawa-Meksyk i Cancun-Warszawa (do kwoty 4000 PLN)
 • 13 noclegów zgodnie z programem (w Cancun hotel All Inclusive)
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiadokolacje (w kilku miejscach zamiast obiadokolacji – obiad), w Cancun All Inclusive
 • Transport zgodnie z programem klimatyzowanym samochodem/busem
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę lokalnego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

Cena nie obejmuje

 • Wydatków na pamiątki
 • Biletów wstępu (ok. 80-100USD)

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • Podczas części objazdowej – noclegi w hotelach 3*
 • Podczas części pobytowej – hotele 4 * – All Inclusive

 

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

POGODA
Ze względu na duże zróżnicowanie geograficzne kraju, pogoda w zależności od regionu jest trochę inna. Przez większą część roku klimat jest sprzyjający do podróży. Jedynie w okresie czerwiec-sierpień opady są częściej.

CZAS
W zależności od regionu. W Mexico City -7 godzin w stosunku do czasu w Polsce w lecie, -8 w zimie

JĘZYK
Językiem urzędowym jest j. hiszpański.

RELIGIA
Przeważa katolicyzm.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce. Oczywiście miejsca bardzo turystyczne będą miały wyższe ceny niż miejsca mniej uczęszczane.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Meksyku jest PESO (MXN)
Na miejscu nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać  DOLARY, które bez problemu wymienimy w banku. W większości miejsc jest także opcja płatności kartą.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. Powoli jest zapewniany w holach hotelowych czy restauracjach. Można także skorzystaż z licznych kafejek internetowych.

TELEFON
Roaming jest wciąż drogi, dlatego najlepiej komunikować się z Polską za pomocą Skype lub z budek telefonicznych.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w USA, trzeba więc zaopatrzyć się w przejściówki.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Meksyku nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp. Należy także zaopatrzyć się w repelenty na komary.

Opis transportu

Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją na całej trasie

Specyfikacja wyjazdu

Meksyk – to wyjazd oznaczony jako SZLAK ZIELONY. Wyjazd przeznaczony dla turysty, który w komfortowy sposób chce zobaczyć najpiękniejsze miejsca w Meksyku. Program został skonstruowany w taki sposób, by przy jednoczesnym zwiedzaniu wielu miejsc, znalazł się czas na niespieszne cieszenie się wakacjami i smakowanie Meksyku. Dzięki wyżywieniu wliczonemu w cenę – wyjazd będzie również dopełniony pod względem kulinarnym. Będzie czas na degustację lokalnych potraw i tańce do białego rana w miejscowych knajpkach.

Potrzebne dokumenty

PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Meksyku. Obywatele RP nie potrzebują wiz.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.