Dlaczego warto?

 • Odwiedzisz lokalne wioski i zobaczysz jak naprawdę żyją Malgasze
 • Zobaczysz lemury podczas nocnego spaceru po dżungli
 • Trekking wśród skalistych wapieni w parku Tsingy
 • Na koniec odpoczniesz na rajskich plażach
 • Start grupy już od 4 osób!!! (max 12 osób w grupie)
 • Przeloty, bilety wstępu, wyżywienie w cenie

Madagaskar – już sama nazwa działa na wyobraźnię. Wyspa lemurów, dostojnych baobabów, przyjaznych mieszkańców. Kraj, gdzie po trekkingu w lesie deszczowym, możemy odpocząć na iście rajskich plażach popijając mleczko ze świeżych kokosów.

Więcej o Madagaskarze możesz przeczytać na naszym blogu:

 

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień:
Wylot z Warszawy (z przesiadką w 1 lub 2 portach). Nocny przylot do Antananarivo. Przejazd od hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: ANTANANARIVO – AMBOHIMANGA – ANTANANARIVO
Po śniadaniu udamy się na wyprawę, która pozwoli nam poznać lepiej kulturę i historię Madagaskaru. Odwiedzimy święte dla Malgaszy wzgórze Ambohimanga na którym znajduje się pierwsza siedziba króla Madagaskaru, letnia rezydencja królowej oraz grobowce królewskie. To wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miejsce stanowi najważniejszy symbol tożsamości narodowej Malgaszy. Jeśli czas pozwoli tego dnia odwiedzimy też kolorowy targ pełny lokalnego rękodzieła. Nocleg w Antananarivo.

3 dzień: ANTANANARIVO – ANTSIRABE
Po śniadaniu wyruszamy na południe. Na trasie będziemy mijać krajobrazy pełne pól ryżowych, rzek, zielonych wzgórz oraz typowych lokalnych wiosek z plemienia Merina, które zamieszkuje centralną część wyspy. Po dotarciu do Antsirabe zwiedzimy to urocze, pokolonialne miasteczko, zbudowane przez norweskich misjonarzy. Jest ono znane z kolorowych rikszy, zwanych tu pousse-pousse, a także ze źródeł termalnych oraz kamieni półszlachetnych. Jest to popularne miejsce na wypady weekendowe. Na obrzeżach miasta znajduje się piękne turkusowe jezioro, gdzie wybierzemy się na wycieczkę aby podziwiać krajobraz okolicznych małych wiosek. Nocleg w Antsirabe.

4 dzień: ANTSIRABE – MIANDRIVAZO
Po śniadaniu kontynuujemy dalszą podróż w kierunku południowo-zachodnim. Krajobraz powoli będzie się zmieniał. Po dotarciu do naszego celu – miasta Miandrivazo, zakwaterujemy się w hotelu i będzie czas na odpoczynek. Hotel położony jest na wzgórzu w buszu, więc można się tam wsłuchiwać w odgłosy dżungli do woli. Nocleg w Miandrivazo.

5 dzień: MIANDRIVAZO – MORANDAVA – PARK KIRINDY
Po wczesnym śniadaniu ruszamy w dalszą podróż w kierunku zachodniego wybrzeża i miasta Morandava. Po przyjeździe i lunchu przesiądziemy się w jeepy z napędem 4×4 i pojedziemy piaszczystą drogą do Parku Kirindy. Po drodze przejedziemy przez słynną Aleję Baobabów. Zresztą baobaby będą nam towarzyszyć jeszcze długo potem. Po dotarciu do Kirindy zakwaterujemy się w namiotach (namioty stałe z prywatną łazienką). A wieczorem prawdziwy hit – nocny spacer z przewodnikiem po buszu, gdzie będziemy wypatrywać aktywnych właśnie nocą lemurów oraz ich wroga – fossa. Nocleg w Kirindy.

6 dzień: KIRINDY – BEKOPAKA
Po śniadaniu kolejna przygoda – wyprawa do Rezerwatu Kirindy, gdzie przez 2 godziny będziemy tropić różne gatunki lemurów oraz kameleonów. Po spacerze udamy się w dalszą podróż piaszczystą drogą, w kierunku wioski Bekopaka. Ale zanim tam dotrzemy będą nas czekać 2 przeprawy tratwami przez rzekę Tsiribihina i Manambolo. I to właśnie z Bekopaka następnego dnia rozpoczniemy zwiedzanie Parku Narodowego Tsingy de Bemaraha. Nocleg w Bekopaka.

7 dzień: TSINGY DE BEMARAHA
Dziś czeka nas kolejny intensywny dzień. Tym razem trekking w Parku Tsingy de Bemaraha. Tsingy to niesamowite wapienne masywy ukształtowane przez kwaśne deszcze oraz zmieniający się klimat. Są to formacje skalne unikatowe na skalę światową. Przepiękne lasy kamiennych, spiczastych „igieł” robią niesamowite wrażenie. Dolne piętro masywu to labirynt jaskiń z bogatą szatą naciekową, natomiast górne piętro utworzone jest ze szpiczastych, wysokich (do 80 m), ostro zakończonych form, nazwanych przez Malgaszy Tsingami. Są tak ostre, że wspinaczka po nich nie jest możliwa, dlatego centralne partie masywu znane są jedynie ze zdjęć lotniczych. Zwiedzanie niższych partii jest możliwe jedynie dzięki zamontowanym w nich linom, drabinom i mostom. Na terenie rezerwatu Tsingów występuje bardzo unikalna flora i fauna. Po intensywnym dniu odpoczniemy nad hotelowym basenem. Dla chętnych możliwość skorzystania z masażu (ok. 10 EUR). Nocleg w Bekopaka.

8 dzień: BEKOPAKA – MORANDAVA
Po śniadaniu wyruszymy w podróż powrotną piaszczystą drogą ponownie w kierunku Alei Baobabów, aby tym razem podziwiać tam spektakularny zachód słońca. Po drodze zatrzymamy się przy słynnym i największym z tamtejszych baobaów tzw. Świętym Drzewie, ważnym miejscu dla lokalnych ludzi. Przez całą drogę będziemy jeszcze raz podziwiać te niesamowite drzewa w różnych kształtach i formach. Nocleg w Morandavie.

9 dzień: MORANDAVA – ANTANANARIVO
Dziś luźniejszy dzień. Będzie czas na odpoczynek po wyczynowym trekkingu w Tsingach i regenerację sił. Relaks w hotelu z basenem lub poranne plażowanie. Przelot do stolicy uzależniony jest od godziny lotów. Po powrocie do Tany możliwość odpoczynku nad basenem hotelowym lub wycieczka na pobliski market pamiątek i lokalnych wyrobów. Nocleg w hotelu w Antananarivo.

10 dzień: ANTANANARIVO – ANDASIBE
Po śniadaniu wyruszamy w dalszą podróż, tym razem na wschód. Po drodze będziemy mijać małe wioski wciśnięte w soczysto-zieloną roślinność, charakterystyczną dla tej części wyspy. Zrobimy kilka przystanków na zakupy owoców u lokalnych sprzedawców. Po dotarciu do naszego celu wybierzemy się na tzw. „wyspę lemurów” gdzie będziemy mogli doświadczyć bliskiego kontaktu z tymi endemicznymi zwierzętami w prywatnym parku Vakona. Po zachodzie słońca udamy się wieczorny spacer na skraju lasu Andasibe. Tam zobaczymy i usłyszymy aktywne nocą lemury, żaby, ptaki. Nocleg w Andasibe.

11 dzień: ANDASIBE – TAMATAVE
Rano wybierzemy się na 2-3 godzinną wyprawę po lesie deszczowym. Następnie ruszymy w dalszą drogę na wschodnie wybrzeże, a naszym celem będzie Park Mantadia. Jest to jedyne miejsce na Madagaskarze i na świecie, gdzie można zobaczyć i usłyszeć największe z żyjących lemurów Indri Indri. Wczesnym rankiem wydają one charakterystyczne odgłosy przypominające wycie syren. Spotkamy tam również inne gatunki lemurów, kameleony, żaby, jaszczurki oraz ptaki. W tym parku żyje aż 11 gatunków lemurów dziennych i nocnych. Jest to bardzo ważne miejsce dla światowych naukowców badających faunę i florę Madagaskaru. Po południu dojedziemy do miasta portowego Tamatave. Zwiedzanie miasta z nadmorską promenadą pełną lokalnych przysmaków. Tu będziemy mogli ugasić pragnienie pijąc wodę kokosową i skosztować owoców morza. Nocleg w Tamatave.

12 dzień: TAMATAVE – MAHAMBO – WYSPA SAINTE MARIE
Po bardzo wczesnym śniadaniu przejedziemy do miejscowości Mahambo, skąd odpływa łódź, która zabierze nas na przepiękną, tropikalną i rajską wyspę Ile Sainte Marie. Była ona schronieniem dla piratów, którzy grasowali na Oceanie Indyjskim na przełomie XVII i XIIX wieku. Do dnia dzisiejszego znajdują się tam mogiły piratów i korsarzy angielskich i francuskich. Legenda głosi, iż jest tam zakopany skarb o nazwie Libertalia. Sainte Marie to przede wszystkim jednak przepiękne piaszczyste plaże z kokosowymi palmami, zapach goździków i cynamonu oraz niepowtarzalna atmosfera małych wiosek rozsianych wzdłuż wyspy. Nocleg w bungalowach nad brzegiem oceanu.

13 dzień: SAINTE MARIE
Relaks i plażowanie na wyspie.

Możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji:
• Nurkowanie głębinowe. Scuba Diving (60EUR)
• Pobyt w SPA (masaże i zabiegi w cenie od 20 EUR do 100EUR)
• Wieczór z muzyką malgaską (30EUR)
• Zwiedzanie wyspy na rowerach lub skuterach (5-15EUR za dzień)
• Snorkeling-nurkowanie powierzchniowe z rurką i maską (5-20 EUR)
• Wyprawa do błękitnej laguny na wschodnim wybrzeżu wyspy (70EUR)
• Wyprawa do świętych, naturalnych basenów w skałach na północnym krańcu wyspy (70EUR)

Nocleg w bungalowach nad brzegiem oceanu.

14 dzień: SAINTE MARIE
Wyprawa na wyspę Ile aux Nattes– małą siostrzaną wyspę na południe od Sainte Marie, gdzie nie ma dróg dla samochodów a jedynie piesze ścieżki wśród bujnej, tropikalnej roślinności. W centralnej części tej uroczej wysepki znajduje się stara latarnia morska. Tu w lokalnym barze na iście rajskiej plaży skosztujemy lokalnego trunku Punch Coco-domowego wyrobu na bazie mleczka kokosowego i rumu. Ile aux Nattes gwarantuje niezapomniane wrażenia cudownych wakacji! Będzie to idealne pożegnanie z Madagaskarem w romantycznej scenerii. Nocleg w bungalowach nad brzegiem oceanu.

15 dzień: SAINTE MARIE
Relaks i plażowanie na wyspie. Nocleg w bungalowach nad brzegiem oceanu.

16 dzień: SAINTE MARIE – ANTANANARIVO
Przelot lokalny do Antananarivo. Czas wyjazdu na lotnisko uzależniony jest od godziny lotu. Po powrocie do stolicy czas wolny na zwiedzanie centrum miasta bądź odpoczynek nad basenem hotelowym. Hotel posiada także prywatne muzeum malgaskich przedmiotów użytkowych na przestrzeni dziejów kraju. Nocleg w hotelu w Antananarivo.

17 dzień: DZIEŃ Z ANKIZY GASY – FUNDACJĄ DZIECI MADAGASKARU
Czyli jak wygląda prawdziwe malgaskie życie! Dziś poznamy podopiecznych Fundacji, odwiedzimy małe wioski i zobaczymy jak żyją ich mieszkańcy. Poznamy też zaplecze pracy tamtejszych wolontariuszy w kraju zaliczanym do jednego z najbiedniejszych na świecie. Odwiedzimy lokalne szkoły, gdzie chętni będą mogli przekazać przywiezione dla dzieci prezenty (gry, zabawki, piłki, skakanki, kredki, kolorowanki). Dla nas to drobnostka a dla tych dzieci niewyobrażalnie więcej. Będzie też okazja do odwiedzin w domach Malgaszy, którym pomaga Fundacja. Będzie to dzień pełen emocji i wrażeń, dzięki czemu cała wyprawa zostanie na długo w naszej pamięci. Wieczorem ostatnia, pożegnalna kolacja i około 22.00 przejazd na lotnisko.

18 dzień:
Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W zależności od wybranego przelotu lotniczego wyjazd może być dłuższy o jeden dzień.

Terminy/ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (9 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Antananarivo-Warszawa to ok. 4500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na 2 miesiące przed wyjazdem cena może przekraczać 4500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Przelot na trasie Warszawa-Antananarivo-Warszawa a (do kwoty 4500 PLN)
 • 2 przeloty lokalne (Morandava – Antananarivo oraz Sainte Marie- Antananarivo)
 • 16 noclegów: hotele i bungalowy (pokoje 2-os.), 1 nocleg w namiocie
 • Wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje)
 • Wszelkie opłaty turystyczne i podatki obowiązujące na Madagaskarze
 • Wszystkie bilety wstępu zgodnie z programem (w tym opłaty za lokalnych przewodników, parki narodowe, przeprawa łodzią)
 • Transport busem zgodnie z programem
 • Samochody terenowe 4×4 na trasie Morondava- Kirindy-Bekopaka
 • Przeprawę łodzią na wyspę Sainte Marie
 • Opiekę polskojęzycznego rezydenta
 • Opiekę lokalnego przewodnika (język angielski i francuski)
 • Ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy wjazdowej (ok. 35 EUR)
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków
 • Dodatkowych atrakcji na Sainte Marie i Ile aux Nattes
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1470 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3-gwiazdkowych, w pokojach lub bungalowach dwuosobowych typu DOUBLE lub TWIN z łazienką z gorącą wodą. W miejscach, gdzie temperatura powietrza w nocy utrzymuje się dość wysoka pokoje są wyposażone w wiatrak lub klimatyzację. W części hoteli na trasie znajduje się basen, a w pokojach jest telewizor. Każdy hotel posiada własną restaurację.

Galeria

 

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele polscy potrzebują wiz aby wjechać na teren Madagaskaru. Wizy wydawane są na lotnisku na podstawie ważnego (min. 6 miesięcy) paszportu oraz biletu powrotnego. Koszt wizy to 35 EUR.

POGODA
Styczeń/luty to lato na Madagaskarze, średnie temperatury – ok. 30 stopni. Jest to pora deszczowa, ale pada głównie wieczorami. Listopad – temperatury 25-25 stopni, spora wilgotność powietrza. W centrum wyspy jest trochę chłodniej. Maj – pora sucha, więc mniej opadów, temperatury 20-30 stopni.

CZAS
+ 1 w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Mieszkańcy Madagaskaru posługują się głównie językiem malgaskim. Przydatny jest także język francuski. Angielski nie jest zbyt popularny.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Woda mineralna – 1 EUR, 1 kg bananów – 0,5 EUR,
Towary europejskie jak kosmetyki – ceny porównywalne do cen w Europie.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Na miejsce zabieramy ze sobą euro i wymieniamy na lokalną walutę – ariary (AR). W większych miastach jest też możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu (najlepiej kartą VISA, gdyż z Master Card zdarzają się problemy)

INTERNET/WI-FI
W większych miastach można skorzystać z kafejek internetowych. Można też kupić kartę SIM lokalnego operatora i korzystać z internetu pakietowego.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.
W większych miastach nie ma problemu z zasięgiem, w pozostałych częściach kraju jest gorzej.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

JEDZENIE
Większość potraw jest na bazie ryżu. Warto spróbować lokalnej wołowiny a na wybrzeżu owoców morza. Wegetarianie też znajdą coś dla siebie. Nie brakuje warzyw i owoców.

WODA
Można pić tylko wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Nie ma szczepień obowiązkowych, zaleca się jednak szczepionki na żółtaczkę typu A i B, tężec, dur brzuszny, polio, błonica. Dodatkowo osoby, które odwiedzały w ostatnim czasie kraje z zagrożeniem żółtej gorączki, obowiązkowo muszą mieś przy sobie potwierdzenie szczepienia na nią. LEKI ANTYMALARYCZNE:  Obowiązkowo należy mieć przy sobie: np. malarone, lariam, paludrine, doxycyklina

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

 • Latarka (na wyspie często są przerwy w dostawie prądu)
 • krem ochronny z wysokim filtrem UV najlepiej 50,
 • kapelusz na głowę,
 • repelent przeciwko komarom z DEET najlepiej stężenie 50%,
 • leki (przeciw biegunce, nawadniające, przeciw bólowe, plaster)
 • wilgotne chusteczki do rąk, antybakteryjny płyn do rąk,
 • kurtka przeciwdeszczowa,
 • lipiec, sierpień – ciepła bluza (temperatura w centrum wyspy spada nawet do 5 stopni w nocy),
 • wygodne buty i buty trekkingowe,
 • wysokie kolanówki przydadzą się w lesie deszczowym jako ochrona przed pijawkami,
 • rozmówki francuskie

Życie na Madagaskarze toczy się własnym rytmem. I należy o tym pamiętać. Tamtejsza rzeczywistość będzie często wystawiać nas na próbę, ale nas to nie zniechęca. Jak mówią na Madagaskarze: albo nauczysz się tam cierpliwości albo zupełnie ją stracisz 🙂

Opis transportu

 • prywatny bus
 • 2 lokalne przeloty
 • samochody terenowe 4×4

Specyfikacja wyjazdu

Nasza wyprawa na Madagaskar to przede wszystkim przygoda. Pokażemy Ci prawdziwe, codzienne życie na wyspie, zobaczysz niesamowite krajobrazy pełne niezwykle bujnej roślinności i zbliżysz się to egzotycznych zwierząt. Poznasz też kulturę lokalnych mieszkańców. Każdy dzień będzie pełen wrażeń, doświadczeń i emocji. Gwarantujemy, że będzie to niezapomniana wyprawa.

Potrzebne dokumenty

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele polscy potrzebują wiz aby wjechać na teren Madagaskaru. Wizy wydawane są na lotnisku na podstawie ważnego (min. 6 miesięcy) paszportu oraz biletu powrotnego. Koszt wizy to 27 EUR.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.