Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz Madagaskar – wyspę baobabów i lemurów
 • Odwiedzisz lokalne wioski i podejrzysz codzienność mieszkańców
 • Wsłuchasz się w „odgłosy dżungli” podczas wieczornego spaceru
 • Na koniec wyprawy odpoczniesz w Ifaty
 • Start grupy już od 4 osób!!! (max. 12 osób w grupie)

Madagaskar – już sama nazwa działa na wyobraźnię. Wyspa lemurów, dostojnych baobabów i iście rajskich plaż. Kraj gęstych lasów deszczowych, maleńkich wiosek i miasteczek w których wytwarza się oryginalne rękodzieło. Wreszcie kraj pysznej kuchni i serdecznych mieszkańców, którzy z uśmiechem na twarzach zapraszają przyjezdnych do swojego świata pokazując im najpiękniejsze zakątki.
Jeśli marzysz o niezapomnianej przygodzie to nie wahaj się – wyjedź z nami na Madagaskar, a obiecujemy, że wrócisz z bagażem niesamowitych wspomnień.

 

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – ANTANANARIVO
Wylot z Warszawy. Nocny przylot do Antananarivo. Przejazd od hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Antananarivo.

2 dzień: ANTANANARIVO – MORONDAVA – KIRINDY
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Morondavy. Po przylocie ruszamy w stronę położonego w zachodniej części wyspy Parku Narodowego Kirindy. Powstał on w 1997 roku i zajmuje powierzchnię około 72 000 ha. To obszar niezwykle bogaty zarówno pod względem flory (podziwiać tu można różnorodne gatunki baobabów), jak i fauny (wiele zamieszkujących ten obszar zwierząt to endemity czyli gatunki, które żyją tylko tutaj, a my przy odrobinie szczęścia z pewnością podejrzymy niektóre z nich). Wieczorem czeka nas spacer po dżungli w trakcie którego będziemy wypatrywać słynną fossę madagaskarską, a także aktywne nocą lemury. Do naszych uszu docierać też będą przeróżne odgłosy buszu co sprawi, że tego spaceru nie zapomnimy na długo. Nocleg nieopodal parku.

3 dzień: KIRINDY – MORONDAVA
Po śniadaniu ruszamy raz jeszcze do rezerwatu Kirindy, by tym razem za dnia podziwiać jego egzotyczną roślinność. Jeśli będziemy mieli szczęście to zobaczymy też niektóre z gatunków zwierząt. Po południu ruszamy w drogę powrotną do Morondavy. Po drodze zatrzymamy się na słynnej Alei Baobabów, która przez wielu uważana jest niemalże za symbol Madagaskaru. Widok tych potężnych drzew zapiera dech w piersiach, więc będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Przyjazd do Morondavy. Nocleg w Morondava.

4 dzień: MORONDAVA – BETAFO – ANDRANOMAFANA
Po śniadaniu opuszczamy Morondavę i kontynuujemy naszą przygodę. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Andranomafana. Trasa, którą przejedziemy będzie niezwykle malownicza – przejedziemy przez maleńkie wioski, co z pewnością pozwoli nam podejrzeć codzienność lokalnych mieszkańców. Na trasie zrobimy sobie też przystanek malowniczo położonym miasteczku Betafo. Przyjazd do Andranomafana, Nocleg w Andranomafana.

5 dzień: ANDRANOMAFANA – ANTSIRABE
Po śniadaniu udamy się na spacer po okolicy w której jesteśmy. Będziemy delektować się otaczającymi nas widokami, podejrzymy codzienność mieszkańców i dowiemy się więcej o miejscowych zajęciach. Zobaczymy też jak tworzy się miejscowe rękodzieło. Po południu ruszamy w stronę Antsirabe – malowniczego miasta leżącego u podnóża wulkanu Ankaratra na wysokości ok. 1500 m.n.p.m. Nocleg w Antsirabe.

6 dzień: ANTSIRABE – AMBALAVAO
Po śniadaniu krótki spacer po mieście, po którym kontynuujemy naszą podróż na południe Madagaskaru. Na trasie zatrzymamy się w Ambositra, które znane jest na całym świecie ze swojego lokalnego rękodzieła (oczywiście będzie okazja do zakupu pamiątek). Kolejny przystanek zrobimy sobie w Fianarantsoa, a następnie dotrzemy do Ambalavao. Miasto to słynie z charakterystycznych domów z balustradami oraz z wytwarzanego tutaj papieru: antaimoro. Klimat tego miejsca z pewnością nas zachwyci. Nocleg w Ambalavao.

7 dzień: AMBALAVAO – TSARANORO
Po śniadaniu spacer po Ambalavao. W jego trakcie odwiedzimy warsztat w którym produkuje się papier antaimoro, gdzie oczywiście dowiemy się więcej na temat jego wytwarzania. Następnie ruszamy w dalszą podróż. Naszym dzisiejszym celem będzie malownicza wioska Tsaranoro położona w dolinie o tej samej nazwie. Stąd rozpoczyna się większość wędrówek w stronę masywu górskiego Andringitra. Nocleg w campie.

8 dzień: TSARANORO
Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie piękna doliny Tsaranoro (trekking). Dzień będzie pełen niesamowitych widoków: na początek będą to liczne pola ryżowe czy pola manioku, a następnie imponujące masywy skalne nazywane „Świętym Lasem”. Miejsce to jest siedliskiem między innymi lemurów ogoniastych, sokołów, kameleonów czy jaszczurek. Zdjęcia, które dziś zrobimy będą niesamowite! Po wędrówce powrót na nocleg. Nocleg w campie.

9 dzień: TSARANORO – RANOHIRA
Po śniadaniu opuszczamy Tsaranoro. Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Ranohira. Podczas transferu podziwiać będziemy zmieniający się krajobraz: od soczysto-zielonych wyżyn, aż do krajobrazów bardziej pustynnych i suchych. Przyjazd do Ranohira. Nocleg w Ranohira.

10 dzień: PARK NARODOWY ISALO
Dzisiejszy dzień poświęcimy na odkrywanie Parku Narodowego Isalo. Zajmuje on terytorium o powierzchni 81 540 ha i obejmuje obszar płaskowyżu zbudowanego z jurajskiego piaskowca. Wędrówka po terenie parku. Występuje tu ponad 400 gatunków roślin i mnóstwo gatunków zwierząt (w tym wiele endemicznych). Z pewnością uda nam się usłyszeć i podejrzeć niektóre z nich. Jeśli będzie możliwość dotrzemy też do naturalnego basenu w którym chętni będą mogli skorzystać z orzeźwiającej kąpieli. Nocleg w Ranohira.

11 dzień: RANOHIRA – TULEAR – IFATY
Celem naszej dzisiejszej podróży będzie Ifaty. Po drodze zobaczymy słynny grobowiec, którego historia blisko związana jest z ludem koczowników Mahafala. Wierzą oni w życie wieczne (i uważają, że osoby, które zmarły tak naprawdę nie umierają). Jedno z ich najważniejszych przysłów brzmi „Dom jest na całe życie, a grób jest na wieczność”, dlatego ich sztuka związana ze śmiercią jest niezwykle interesująca. Następnie zatrzymamy się w Parku Narodowym Zombitsé Vohibasia. Dzisiaj czeka nas też krótka wycieczka po mieście Tuléar (znanym również jako miasto Toliara). Na koniec dnia dojedziemy do rybackiej wioski Ifaty – idealnego miejsca na relaks i odpoczynek. Nocleg w Ifaty.

12 dzień: IFATY
Po śniadaniu dowiemy się więcej o jednej z organizacji, która znacząco przyczynia się do poprawy sytuacji i jakości życia osób okolicy (szczególnie kobiet i dzieci). Osoby współpracujące przy projekcie działają między innymi w zakresie edukacji, zdrowia, rozwoju i kultury pomagając tym najbardziej potrzebującym. Powrót do hotelu. Czas wolny, który można wykorzystać wedle uznania. Okolica obfituje w liczne atrakcje, dlatego z pewnością każdy znajdzie zajęcie idealne dla siebie. Nocleg w Ifaty.

13 dzień: IFATY – TULEAR – ANTANANARIVO
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Tuléar i wylot do Antananarivo. Po przylocie, jeśli czas pozwoli, krótki spacer po mieście. Wieczorem pożegnalna obiadokolacja pełna lokalnych specjałów. Odpoczynek przed wylotem. W godzinach nocnych transfer na lotnisko.

14 dzień: POŻEGNANIE
Wylot z Antananarivo. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może nastąpić o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny

TERMIN CENA (4-7 osób) CENA (8-12 osób)
02.05-15.05.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
19960 PLN
19560 PLN
18960 PLN
18560 PLN
27.06-10.07.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
19960 PLN
19560 PLN
18960 PLN
18560 PLN
08.08-21.08.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
19960 PLN
19560 PLN
18960 PLN
18560 PLN
05.09-18.09.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
19960 PLN
19560 PLN
18960 PLN
18560 PLN
17.10-30.10.2021
PROMOCJA (ważna do 29.01.2021)
19960 PLN
19560 PLN
18960 PLN
18560 PLN

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (10 000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Antananarivo-Warszawa to ok. 4500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Antananarivo-Warszawa (do kwoty 4500 PLN)
 • 2 przeloty lokalne (Antananarivo – Morandava oraz Tulear – Antananarivo)
 • 13 noclegów: hotele, pensjonaty, bungalowy, 2 noclegi w campie (noclegi 2-osobowe)
 • Wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje) (oprócz dnia 11 i 12)
 • Lunch (dzień 5 i dzień 10)
 • Bilety wstępu zgodnie z programem
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus)
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy wjazdowej (ok. 35 EUR płatne na lotnisku)
 • Obiadokolacji w Ifaty – ok. 20 EUR/osoba/posiłek
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 1460 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele polscy potrzebują wiz, aby wjechać na teren Madagaskaru. Wizy wydawane są na lotnisku na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Koszt wizy to ok. 35 EUR.

POGODA
Styczeń/luty to lato na Madagaskarze, średnie temperatury – ok. 30 stopni. Jest to pora deszczowa, ale pada głównie wieczorami. Listopad – temperatury 25-25 stopni, spora wilgotność powietrza. W centrum wyspy jest trochę chłodniej. Maj – pora sucha, więc mniej opadów, temperatury 20-30 stopni.

CZAS
+ 1 w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Mieszkańcy Madagaskaru posługują się głównie językiem malgaskim. Przydatny jest także język francuski. Angielski nie jest zbyt popularny.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Woda mineralna – 1 EUR, 1 kg bananów – 0,5 EUR,
Towary europejskie jak kosmetyki – ceny porównywalne do cen w Europie.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Na miejsce zabieramy ze sobą euro i wymieniamy na lokalną walutę – ariary (AR). W większych miastach jest też możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu (najlepiej kartą VISA, gdyż z Master Card zdarzają się problemy)

INTERNET/WI-FI
W większych miastach można skorzystać z kafejek internetowych. Można też kupić kartę SIM lokalnego operatora i korzystać z internetu pakietowego.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.
W większych miastach nie ma problemu z zasięgiem, w pozostałych częściach kraju jest gorzej.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

JEDZENIE
Większość potraw jest na bazie ryżu. Warto spróbować lokalnej wołowiny a na wybrzeżu owoców morza. Wegetarianie też znajdą coś dla siebie. Nie brakuje warzyw i owoców.

WODA
Można pić tylko wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Nie ma szczepień obowiązkowych, zaleca się jednak szczepionki na żółtaczkę typu A i B, tężec, dur brzuszny, polio, błonica. Dodatkowo osoby, które odwiedzały w ostatnim czasie kraje z zagrożeniem żółtej gorączki, obowiązkowo muszą mieś przy sobie potwierdzenie szczepienia na nią. LEKI ANTYMALARYCZNE:  Obowiązkowo należy mieć przy sobie: np. malarone, lariam, paludrine, doxycyklina

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

 • Latarka (na wyspie często są przerwy w dostawie prądu)
 • krem ochronny z wysokim filtrem UV najlepiej 50,
 • kapelusz na głowę,
 • repelent przeciwko komarom z DEET najlepiej stężenie 50%,
 • leki (przeciw biegunce, nawadniające, przeciw bólowe, plaster)
 • wilgotne chusteczki do rąk, antybakteryjny płyn do rąk,
 • kurtka przeciwdeszczowa,
 • lipiec, sierpień – ciepła bluza (temperatura w centrum wyspy spada nawet do 5 stopni w nocy),
 • wygodne buty i buty trekkingowe,
 • wysokie kolanówki przydadzą się w lesie deszczowym jako ochrona przed pijawkami,
 • rozmówki francuskie

Życie na Madagaskarze toczy się własnym rytmem. I należy o tym pamiętać. Tamtejsza rzeczywistość będzie często wystawiać nas na próbę, ale nas to nie zniechęca. Jak mówią na Madagaskarze: albo nauczysz się tam cierpliwości albo zupełnie ją stracisz 🙂

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy samochód/minivan/bus
 • 2 lokalne przeloty (Antananarivo – Morandava oraz Tulear – Antananarivo)

Potrzebne dokumenty

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele polscy potrzebują wiz, aby wjechać na teren Madagaskaru. Wizy wydawane są na lotnisku na podstawie ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży). Koszt wizy to ok. 35 EUR.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.