Dlaczego warto?

 • Pospacerujesz po malgaskich wioskach
 • Podejrzysz codzienne życie Malgaszy
 • Zobaczysz kopalnie szafirów i rubinów
 • Udasz się na trekking w niesamowitej scenerii
 • Na koniec wyprawy zrelaksujesz się na rajskich plażach
 • Start grupy już od 4 osób!! (max. 12 osób w grupie)
 • Przeloty, bilety wstępu, wyżywienie w cenie
 • Polski rezydent na miejscu

Madagaskar – już sama nazwa działa na wyobraźnię. Wyspa lemurów, dostojnych baobabów, przyjaznych mieszkańców. Kraj, gdzie po trekkingu w lesie deszczowym, możemy odpocząć na iście rajskich plażach popijając mleczko ze świeżych kokosów. Kraj, gdzie oprócz endemicznych zwierząt i roślin spotkasz się z serdecznością Malgaszy i podejrzysz ich codzienność.

Więcej o Madagaskarze możesz przeczytać na naszym blogu:

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień:
Wylot z Warszawy (z przesiadką w 1 lub 2 portach). Nocny przylot do Antananarivo. Przejazd od hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień: ANTANANARIVO – ANTSIRABE
Po śniadaniu wyruszamy na południe. Na trasie będziemy mijać krajobrazy pełne pól ryżowych, rzek, zielonych wzgórz oraz typowych lokalnych wiosek z plemienia Merina, które zamieszkuje centralną część wyspy. Po dotarciu do Antsirabe zwiedzimy to urocze, pokolonialne miasteczko, zbudowane przez norweskich misjonarzy. Jest ono znane z kolorowych rikszy, zwanych tu pousse-pousse, a także ze źródeł termalnych oraz kamieni półszlachetnych. Jest to popularne miejsce na wypady weekendowe. Na obrzeżach miasta znajduje się piękne turkusowe jezioro, gdzie wybierzemy się na wycieczkę, aby podziwiać krajobraz okolicznych małych wiosek. Nocleg w Antsirabe.

3 dzień: ANTSIRABE – AMBOSITRA – RANOMAFANA
Po śniadaniu udajemy się w dalszą podróż na południe. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Ambositra słynącym z wyrobów drewnianych, lokalnych rękodzieł, skrzyneczek, moździerzy, figurek i innych ozdób. Będziemy mijać piękne krajobrazy, pola ryżowe i domy charakterystyczne dla plemion zamieszkujących tereny centralnej części Madagaskaru. Około południa dotrzemy do wioski położonej w lesie deszczowym – Ranomafana. Po chwili odpoczynku w hotelu, spacer po wiosce pełnej straganów z lokalnymi owocami. Wieczorem, jeśli będzie to możliwe, pospacerujemy po lesie deszczowym. Nocleg w Ranomafana.

4 dzień: RANOMAFANA – AMBALAVAO
Po śniadaniu 3-4 godzinna wyprawa w Parku Narodowym Ranomafana. Będziemy przedzierać się pośród tropikalnej roślinności, tropiąc lemury, ptaki, kameleony, żaby i inne lokalne zwierzaki. Po lunchu wyjazd w kierunku południowo- zachodnim do miasteczka Ambalavao, położonego wśród malowniczych wzgórz. Miasteczko słynie z jednego z największych na Madagaskarze targów lokalnego bydła-zebu. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej winnicy, gdzie można zasmakować malgaskich win. Na miejscu odwiedzimy małą fabrykę papieru, który jest wyrabiany ręcznie tradycyjną metodą z XVI i zdobiony kwiatami. Nocleg w Ambalavao.

5 dzień: AMBALAVAO – ANDRINGITRA
Ten dzień spędzimy aktywnie – udamy się na trekking. Po śniadaniu najpierw wyruszymy samochodem z napędem 4×4 do miejsca, gdzie zaczyna się szlak po masywie górskim Andringitra. Do obozowiska dojedziemy około południa i stąd rozpoczniemy trekking. Po drodze mijać będziemy wodospady, zielone tereny porośnięte endemiczną roślinnością, z pewnością zobaczymy też kameleony i inne egzotyczne zwierzęta. Po około 3 godzinach wyprawy dotrzemy na płaski odcinek nad rzeką, gdzie zjemy lunch. Następnie ruszymy w dalszą drogę wśród kwiatów, sukulentów i zjawiskowych granitowych skał o różnym kształcie, aby dotrzeć do płaskowyżu nazywanego przez miejscowych „księżycowym”. Dalej ruszymy w kierunku kolejnego punktu widokowego, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na zachodnią część masywu górskiego. Niesamowite widoki gwarantowane! Następnie czeka nas już ostatnia część trekkingu tego dnia – zejdziemy w stronę doliny, gdzie znajduje się camping, w którym spędzimy noc. Lokalni przewodnicy wraz z tragarzami rozbiją obóz i przygotują dla nas jedzenie. Kolacja przy ognisku przy akompaniamencie tradycyjnej, malgaskiej muzyki. Nocleg w namiotach 2-osobowych.

6 dzień: ANDRINGITRA – RANOHIRA
Po śniadaniu w campingu kontynuacja trekkingu – dziś czeka nas około 4-godzinna wyprawa, podczas której będziemy mogli podziwiać piękny masyw Tsaranoro, pola ryżowe i małe, leżące u podnóża gór wioseczki. Po zejściu ze szlaku będzie czekał na nas kierowca. Następnie udamy się w dalszą podróż w kierunku zachodniego wybrzeża. Podczas tego odcinka trasy krajobraz zmieni się całkowicie. Opuścimy górzyste tereny zajmujące centralną cześć wyspy, by podziwiać różnorodność krajobrazową kraju. Przed nami równinne pustkowia, a w oddali innego typu wzgórza – granitowe kaniony. Wieczorem dotrzemy do miasteczka Ranohira. Odpoczynek i nocleg w hotelu w Ranohira.

7 dzień: RANOHIRA – ISALO – RANOHIRA
Rankiem po wczesnym śniadaniu wyruszymy na wyprawę po kanionie Isalo. Isalo jest największym parkiem krajobrazowym na Madagaskarze. Znajdziemy tu przepiękne kaniony, różnorodne zarówno pod względem budowy skał jak i występującej roślinności. Podczas wyprawy będziemy wspinać się na szczyty, z których rozciąga się wspaniały widok na sawannę. Spotkamy na swojej drodze lemury Kata, Shifaka, Brązowe, a także jaszczurki, węże i kameleony, różnorodne ptaki. Zobaczymy grobowce skalne ludzi z plemienia Bara, poznamy zwyczaje tego poligamicznego plemienia. Po przygotowanym dla nas obiedzie będzie okazja do kąpieli w naturalnych basenach z wodospadami, utworzonych w szczelinach skał. Nocleg Ranohira.

8 dzień: RANOHIRA – TOLIARA
Po śniadaniu udajemy się w dalszą drogę, w kierunku zachodniego wybrzeża. Naszym celem będzie miasto portowe Toliara, leżące nad kanałem Mozambickim. Po drodze czeka nas przystanek w mieście Ilakaka, rodem z dzikiego zachodu. Miejscowość ta słynie z kopalni szafirów i rubinów i właśnie jedną z nich będziemy mieli okazję odwiedzić. Tu w niebezpiecznych warunkach ludzie ryzykują życie w poszukiwaniu drogich kamieni, licząc na odmianę swojego losu. Po południu dotrzemy do Toliara, gdzie odwiedzimy park, pełen endemicznych roślin typowych dla tego regionu Madagaskaru. Odpoczynek nad basenem hotelowym. Nocleg w Toliara.

9 dzień: TOLIARA – IFATY
Po śniadaniu przejedziemy drogą wzdłuż plaży do Ifaty, małej wioski na wybrzeżu. Dziś mamy czas na plażowanie i relaks nad basenem hotelowym lub oceanem. Nocleg w bungalowach na plaży.

10 i 11 dzień: IFATY
Plażowanie i wypoczynek w Ifaty. Aby urozmaicić nasz wypoczynek – udamy się do lasu baobabów butelkowych tzw. „spiny forest”. Będzie okazja do zobaczenia roślinności i zwierząt charakterystycznych dla bardzo suchego klimatu Madagaskaru. Ta część Madagaskaru jest bardzo upalna.

Na miejscu poza wypoczynkiem i plażowaniem możliwe są dodatkowe atrakcje:
• Wyprawa lokalną łódką typu „pirog” na nurkowanie powierzchniowe z maską i rurką. Koszt 20 EUR od osoby.
• Scuba Diving. Nurkowanie głębinowe z butlą. Koszt 60 EUR od osoby.

Wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Madagaskaru rozciąga się piąta co do wielkości rafa koralową na świecie. Ma ona ponad 450 km długości. Jest to więc niesamowita okazja do pooglądania podwodnego świata. Noclegi w Ifaty.

12 dzień: IFATY – ANTANANARIVO
Wyjazd na lotnisko w godzinach uzależnionych od godziny wylotu. Lokalny przelot do stolicy. Po przylocie możliwa jest wizyta na słynnym targowisku rękodzieł i pamiątek malgaskich lub zwiedzanie stolicy. Wieczorny odpoczynek w hotelu. Hotel posiada także prywatne muzeum malgaskich przedmiotów używanych na przestrzeni dziejów kraju. Nocleg w Antananarivo.

13 dzień: DZIEŃ Z ANKIZY GASY – FUNDACJĄ DZIECI MADAGASKARU
Czyli jak wygląda prawdziwe malgaskie życie! Dziś poznamy podopiecznych Fundacji, odwiedzimy małe wioski i zobaczymy jak żyją ich mieszkańcy. Poznamy też zaplecze pracy tamtejszych wolontariuszy w kraju zaliczanym do jednego z najbiedniejszych na świecie. Odwiedzimy lokalne szkoły, gdzie chętni będą mogli przekazać przywiezione dla dzieci prezenty (gry, zabawki, piłki, skakanki, kredki, kolorowanki). Dla nas to drobnostka, a dla tych dzieci niewyobrażalnie więcej. Będzie też okazja do odwiedzin w domach Malgaszy, którym pomaga Fundacja. Będzie to dzień pełen emocji i wrażeń, dzięki czemu cała wyprawa zostanie na długo w naszej pamięci. Nocleg w Antananarivo.

14 dzień: ANTANANARIVO
Po śniadaniu czas wolny. Wieczorem ostatnia, pożegnalna kolacja i około 22.00 przejazd na lotnisko.

15 dzień:
Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W zależności od wybranego przelotu lotniczego wyjazd może być dłuższy o jeden dzień.

TERMINY/CENY

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (9000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Antananarivo-Warszawa to ok. 4500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na 2 miesiące przed wyjazdem cena może przekraczać 4500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Przelot na trasie Warszawa-Antananarivo-Warszawa (do kwoty 4500 PLN)
 • 1 przelot lokalny ( Toliara – Antananarivo)
 • 13 noclegów (hotele i bungalowy, pokoje 2-os., 1 nocleg w namiotach w campingu)
 • Pokój do dyspozycji przed wieczornym wylotem z Madagaskaru
 • Wyżywienie 2 razy dziennie (śniadania i obiadokolacje)
 • Trekking z przewodnikiem po masywie Andringitra
 • Wszelkie opłaty turystyczne i podatki obowiązujące na Madagaskarze
 • Wszystkie bilety wstępu zgodnie z programem (w tym opłaty za lokalnych przewodników, parki narodowe)
 • Transport busem zgodnie z programem
 • Opiekę polskojęzycznego rezydenta
 • Opiekę lokalnego przewodnika (język angielski i francuski)
 • Ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy wjazdowej (ok. 35 EUR)
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków
 • Dodatkowych atrakcji na plaży w Ifaty
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1470 EUR

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3-gwiazdkowych, w pokojach lub bungalowach dwuosobowych z łazienką z gorącą wodą. W miejscach gdzie temperatura powietrza w nocy utrzymuje się dość wysoka pokoje są wyposażone w wiatrak lub klimatyzację. W części hoteli na trasie znajduje się basen, a w pokojach jest telewizor. Każdy hotel posiada własną restaurację.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele polscy potrzebują wiz, aby wjechać na teren Madagaskaru. Wizy wydawane są na lotnisku na podstawie ważnego (min. 6 miesięcy) paszportu oraz biletu powrotnego. Koszt wizy to 35 EUR.

POGODA
Styczeń/luty to lato na Madagaskarze, średnie temperatury – ok. 30 stopni. Jest to pora deszczowa, ale pada głównie wieczorami. Listopad – temperatury 25-25 stopni, spora wilgotność powietrza. W centrum wyspy jest trochę chłodniej. Maj – pora sucha, więc mniej opadów, temperatury 20-30 stopni.

CZAS
+1 godzina w stosunku do czasu letniego w Polsce +2 godziny w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Mieszkańcy Madagaskaru posługują się głównie językiem malgaskim. Przydatny jest także język francuski. Angielski nie jest zbyt popularny.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Woda mineralna – 1 EUR, 1 kg bananów – 0,5 EUR,
Towary europejskie, takie jak kosmetyki – ceny porównywalne do cen w Europie.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Na miejsce zabieramy ze sobą euro i wymieniamy na lokalną walutę – ariary (AR). W większych miastach jest też możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu (najlepiej kartą VISA, gdyż z Master Card zdarzają się problemy)

INTERNET/WI-FI
Na Madagaskarze można korzystać z kafejek internetowych. Można też kupić kartę SIM lokalnego operatora i korzystać z internetu pakietowego. Wi-fi jest też w większości hoteli.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest zakup karty SIM lokalnego operatora. Pilot pomoże Państwu wybrać najlepszą ofertę. Aby skorzystać z tej opcji proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKA z aparatu telefonicznego.
W większych miastach nie ma problemu z zasięgiem, w pozostałych częściach kraju jest gorzej.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

JEDZENIE
Większość potraw jest na bazie ryżu. Warto spróbować lokalnej wołowiny, a na wybrzeżu owoców morza. Wegetarianie też znajdą coś dla siebie. Nie brakuje warzyw i owoców.

WODA
Można pić tylko wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Nie ma szczepień obowiązkowych, zaleca się jednak szczepionki na żółtaczkę typu A i B, tężec, dur brzuszny, polio, błonica. Dodatkowo osoby, które odwiedzały w ostatnim czasie kraje z zagrożeniem żółtej gorączki, obowiązkowo muszą mieś przy sobie potwierdzenie szczepienia na nią. Obowiązkowo należy mieć przy sobie LEKI ANTYMALARYCZNE, np. malarone, lariam, paludrine, doxycyklina

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

 • Latarka (na wyspie często są przerwy w dostawie prądu)
 • krem ochronny z wysokim filtrem UV najlepiej 50
 • kapelusz na głowę
 • repelent przeciwko komarom z DEET najlepiej stężenie 50%
 • leki (przeciw biegunce, nawadniające, przeciw bólowe, plastry): m.in. Nifuroxazyd, Stoperan, ORS- elektrolity, Fenistil
 • wilgotne chusteczki do rąk, antybakteryjny płyn do rąk
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • lipiec, sierpień – ciepła bluza (temperatura w centrum wyspy spada nawet do 5 stopni w nocy)
 • wygodne buty i buty trekkingowe
 • wysokie kolanówki przydadzą się w lesie deszczowym jako ochrona przed pijawkami
 • rozmówki francuskie

Życie na Madagaskarze toczy się własnym rytmem. I należy o tym pamiętać. Tamtejsza rzeczywistość będzie często wystawiać nas na próbę, ale nas to nie zniechęca. Jak mówią na Madagaskarze: albo nauczysz się tam cierpliwości albo zupełnie ją stracisz 🙂

Opis transportu

 • prywatny bus
 • 1 lokalny przelot

Specyfikacja wyjazdu

Nasza wyprawa na Madagaskar to przede wszystkim przygoda. Pokażemy Ci prawdziwe życie na wyspie, zobaczysz niesamowite krajobrazy, zbliżysz się to egzotycznych zwierząt i co najważniejsze poznasz mieszkańców Madagaskaru. Każdy dzień będzie pełen wrażeń, doświadczeń i emocji. Gwarantujemy, że będzie to niezapomniana wyprawa.

Potrzebne dokumenty

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele polscy potrzebują wiz, aby wjechać na teren Madagaskaru. Wizy wydawane są na lotnisku na podstawie ważnego (min. 6 miesięcy) paszportu oraz biletu powrotnego. Koszt wizy to 27 EUR.

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.