Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

JOGA w Gruzji

Dlaczego warto?
 • Będziesz ćwiczyć jogę z widokiem na Kaukaz
 • Poznasz dziką krainę – SWANETIĘ i jej mieszkańców
 • Będziesz pod opieką doświadczonego instruktora jogi
 • Będziesz podróżować w małej grupie (7-15 osób)

Joga to nie tylko zestaw ćwiczeń fizycznych, ale filozofia życia polegająca na dążeniu do zachowania równowagi między ciałem i umysłem. Ćwicząc ciało, dążymy do oczyszczenia umysłu i uwolnienia się od ograniczających nas napięć. Trudno się jednak zrelaksować i wyciszyć, gdy borykamy się z problemami i bolączkami dnia codziennego.

Dlatego polecamy Wam jedyne w swoim rodzaju warsztaty jogi w Gruzji. Atmosfera tego kraju sprawia, że każdy, kto tu przybywa od razu zapomina o pracy i stresie. Sąsiedztwo potężnego Kaukazu, fantastyczne widoki i piękno dzikiej przyrody koją nerwy i uspokajają. Z kolei towarzystwo uśmiechniętych Gruzinów uczy dystansu do życia i swoich problemów. Jest to więc idealne miejsce do odpoczynku i relaksu. Pozwól nam zabrać Cię do Swanetii, dzikiej górskiej krainy, gdzie, dzięki aktywnemu wypoczynkowi i praktyce jogi, odnajdziesz więź z naturą i zregenerujesz swoje siły. Zadbaj o swoje ciało i duszę, a przy okazji poznaj ten piękny kraj od najlepszej strony.

Program

1

Dzień

Nocny wylot z Warszawy – zgodnie z rozkładem lotów: 23.55.

2

Dzień

Przylot do Kutaisi. Po wczesnym śniadaniu w Kutaisi zwiedzimy najważniejsze zabytki regionu: majestatyczną katedrę Bagrati, uroczą cerkiew Motsameta i klasztor Gelati. Pojedziemy również do kanionu Martvili, w którym czeka nas mały spływ pontonami. Następnie malowniczą drogą pojedziemy do Mestii, stolicy Swanetii, która stanie się naszą siedzibą przez następny tydzień. Nocleg w Mestii.

WARSZTATY JOGI
6- dniowe warsztaty jogi poprowadzi wykwalifikowana instruktorka jogi. Zajęcia będą odbywały się dwa razy dziennie o 8.00 i 18.00. Trudność zajęć i ich intensywność będą dostosowane do kondycji i zaawansowania uczestników warsztatów oraz do naszej aktywności w ciągu dnia.

3

Dzień

Zaczynamy warsztaty jogi!
8.00 zajęcia poranne a po nich obiad
Zwiedzanie Mestii – odwiedzimy Muzeum Swanetii i dom swański, co pozwoli Wam poznać specyficzną kulturę tego regionu i tradycje życia codziennego Swanów.
17.00 zajęcia wieczorne a po nich kolacja. Nocleg w Mestii.

4

Dzień

8.00 zajęcia poranne a po nich obiad
Czas na kontakt z naturą. Wybierzemy się na wycieczkę pod lodowiec Czalaadi: wystarczy krótki i przyjemny spacer by znaleźć się u stóp imponującej lodowej bryły otoczonej malowniczymi szczytami Kaukazu Wielkiego.
17.00 zajęcia wieczorne a po nich kolacja. Nocleg w Mestii.

5

Dzień

8.00 zajęcia poranne a po nich obiad
Wzniesiemy się ponad Mestię dzięki kolejce linowej. Wyjedziemy na szczyt Zuruldi skąd roztacza się piękny widok na Uszbę – najbardziej charakterystyczny szczyt w okolicy. Tam, 2340 metrów nad poziomem morza, można odpocząć w kawiarni lub udać się na spacer po okolicy.
17.00 zajęcia wieczorne a po nich kolacja. Nocleg w Mestii.

6

Dzień

8.00 zajęcia poranne a po nich obiad
Najwyższy czas, żeby się trochę wysilić! Trzygodzinna wspinaczka na górę Krzyżową jest wymagająca pod względem fizycznym, ale zmęczenie szybko minie, gdy zobaczycie u swoich stóp całą Mestię. Widok na okoliczne szczyty wynagrodzi Wam trudy. Satysfakcja gwarantowana!
18.00 zajęcia wieczorne a po nich kolacja. Nocleg w Mestii.

7

Dzień

8.00 zajęcia poranne a po nich obiad
Wycieczka do Mazeri, skąd górski szlak wiedzie w stronę lodowca Uszby, a po drodze można podziwiać imponujące wodospady.
18.00 zajęcia wieczorne, a po nich kolacja. Nocleg w Mestii.

8

Dzień

8.00 zajęcia poranne a po nich obiad
Najciekawsze miejsce zostało nam na koniec!  Całodzienna wycieczka samochodowa do Uszguli, wioski usytuowanej wysoko w niedostępnych górach Kaukazu i znanej ze swoich imponujących kamiennych wież.
18.00 zajęcia wieczorne a po nich kolacja. Nocleg w Mestii.
Po kolacji istnieje możliwość zorganizowania koncertu lokalnych artystów, którzy zachwycą Was wykonaniem tradycyjnych pieśni i tańców. Nocleg w Mestii.

9

Dzień

Jedziemy nad morze! Po zakończonych warsztatach i wielu dniach górskich wycieczek, należy się Wam odpoczynek na plaży u wybrzeża Morza Czarnego. Anaklia to niewielka miejscowość z kilkoma wielkimi hotelami, ale leniwa atmosfera tego miejsca świetnie nadaje się do plażowania. Nocleg w Anaklii.

10

Dzień

Cały dzień nad morzem: słońce, kąpiele i opalanie, czegóż więcej można chcieć? Nocleg w Anaklii.

11

Dzień

Powrót do rzeczywistości, czyli do Kutaisi. Po drodze odwiedzimy piękną jaskinię Prometeusza. Zanim opuścicie Gruzję będziecie mogli kupić gruzińskie przysmaki na rynku i zaszaleć w bardzo oldschool’owym wesołym miasteczku w Kutaisi.  Nocleg w Kutaisi.

12

Dzień

Przejazd na lotnisko w Kutaisi ok. 3 nad ranem. Wylot do Polski o godz. 05.50 rano. Przylot do Warszawy o 07.10 czasu polskiego.

Dodatkowe informacje

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN)
 • Część w EUR: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty EUR nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa to ok. 1400 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

Cena obejmuje

 • Zajęcia jogi 2 razy dziennie przez 6 dni z wykwalifikowanym instruktorem
 • 10 noclegów
 • Wyżywienie: w trakcie warsztatów – 2 x dziennie: obiad, kolacja (wegetariańskie); w dni bez zajęć jogi – 2 x dziennie: śniadanie, obiadokolacja
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty komfortowy i klimatyzowany bus, w Mestii samochody terenowe 4×4)
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa – Kutaisi – Warszawa (ok. 1400 PLN)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Wydatków na pamiątki
 • Biletów wstępu (ok. 10-15 USD)
 • Wycieczki do Uszguli (ok. 30-40 USD)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach i pensjonatach. Pokoje 2-3 osobowe . W części noclegów wspólne łazienki.

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Gruzji na podstawie ważnego paszportu (min, 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) lub dowodu osobistego.

POGODA
Gruzja to kraj zróżnicowany geograficznie, więc pogoda jest zależna od regionu. Najogólniej – temperatura jest zwykle wyższa o ok. 10 stopni niż w Polsce o danej porze roku. W górach jednak zawsze jest chłodniej a np. w Batumi, gdzie klimat jest już podzwrotnikowy stosunkowo często zdarzają się gwałtowne opady. Najwyższe temperatury utrzymują się od połowy czerwca do końca sierpnia. We wrześniu jest już trochę chłodniej a krajobraz nabiera kolorów jesiennych. Maj zwykle też jest ciepły a budząca się do życia przyroda zachęca do przyjazdu.

CZAS
+2 godziny w stosunku do czasu w Polsce

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język gruziński, ale praktycznie każdy Gruzin mówi po rosyjsku. Z młodszym pokoleniem można także porozmawiać po angielsku.

RELIGIA
Większość Gruzinów należy do kościoła prawosławnego. Na południu kraju, głównie w Adżarii, mieszkają muzułmanie i tam natrafimy na meczety. Katolicy stanowią mniej niż 1%.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Chleb – 1.4 zł butelka wody mineralnej – 1.8 zł;
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Gruzji jest LARI, które dzieli się na 100 TETRI. W Gruzji nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY, które bez problemu można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak aby banknoty były wydane po 1996 roku i nie były zniszczone. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów. Płatność kartą nie jest jeszcze zbyt popularna.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Na terenie Gruzji działa kilku operatorów telefonicznych. Najlepiej kupić starter gruzińskiego operatora (czasami na lotniskach rozdawane są bezpłatne karty SIM). Pilot na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze. Średnia cena za sms do Polski wysłanego z gruzińskiego numeru to 30 groszy/ minuta za połączenie: 40 groszy/ minuta.
Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu jeśli chcą Państwo skorzystać z gruzińskich kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Gruzini jeżdżą szybko i nie do końca zgodnie z przepisami, dlatego przy przechodzeniu przez ulicę należy mieć oczy naokoło głowy. Wiele niebezpieczeństw czyha na gruzińskiego kierowcę: drugi gruziński kierowca, krowa, świnia, pieszy – dlatego mimo pozornego braku jakichkolwiek zasad Gruzini jeżdżą ostrożnie i bezpiecznie choć nam, nawykłym do europejskich zasad, może się wydawać, że na gruzińskich drogach panuje pełna samowola.

ETYKIETA PRZY STOLE
Gruzini to naród bardzo gościnny. Gościa traktują jak członka rodziny. Siedząc przy stole należy przestrzegać etykiety. Głównodowodzącym jest tzw. TAMADA. To on wygłasza toasty i dba o to by nikomu nie zabrakło wina. Wino pijemy po każdym toaście i do dna! stoły są zwykle suto zastawione i cały czas należy coś zagryzać. Kuchnia gruzińska jest przepyszna, więc od razu należy odpuścić wszelkie diety i rozkoszować się lokalnymi smakołykami. W zależności od regionu, nasi piloci będą polecać lokalne pyszności.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Gruzja została obficie zaopatrzona w źródła wód mineralnych – większość z nich można zakupić w sklepach m. in. borżomi, likani, sairme, nabehlawi, bahmaro.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Gruzji nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do cerkwi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania skalnych miast i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic, dla bardziej wrażliwych – buty do pływania, gdyż plaże w Batumi są kamieniste
– lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– doskonałe gruzińskie wino, choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce; czacza – gruziński bimber
– gruzińska herbata
– wszelkiego rodzaju tradycyjne czapki
– ręcznie robione skarpety
– filcowe zabawki
– emaliowana biżuteria
– akcesoria do picia wina: kielichy, kanci – rogi
– przyprawy: adżyka, sól swańska, chmeli suneli

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy bus z klimatyzacją na całej trasie
 • W Mestii – samochody terenowe 4×4

Specyfikacja wyjazdu

Joga w Gruzji to wyjazd przeznaczony dla osób, które dzięki praktyce jogi i aktywnemu wypoczynkowi chcą zadbać o swoje ciało i duszę, przy jednoczesnym poznawaniu Gruzji od najlepszej strony. Dzięki wyżywieniu wliczonemu w cenę – wyjazd do Gruzji będzie również dopełniony pod względem kulinarnym – zróżnicowanie regionalne gruzińskiej kuchni odnajdziemy na naszych stołach.

Zobacz podobne wyjazdy