Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Gruzja magiczna z Batumi (7+7)

Dlaczego warto?
 • Zobaczysz najpiękniejsze miejsca w Gruzji
 • Po zwiedzaniu kilka dni spędzisz odpoczywając w Batumi
 • Będziesz uczestniczyć w gruzińskich biesiadach
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-14 osób)
 • Będziesz pod opieką duetu: polski pilot i gruziński kierowca

Gruzja – z czym Ci się kojarzy?
Każdy kto jedzie pierwszy raz do Gruzji ma o tym kaukaskim kraju własne wyobrażenie. Większości Gruzja kojarzy się z pięknymi widokami górskimi, ciepłym morzem, z odrobinę „wschodnim zamieszaniem”, miejscem nie zadeptanym jeszcze tak bardzo przez turystów jak zachód… I to wszystko prawda. Jednak Gruzja to coś więcej, niż tylko piękne widoki. Gruzja to kraj, gdzie już od pierwszego momentu można się poczuć jak w domu lub jak w odwiedzinach u starych, dobrych znajomych. To miejsce, gdzie na każdym kroku spotkamy się z gościnnością i życzliwością mieszkających tu ludzi. A dopełnieniem całości będzie gruzińska kuchnia, która zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia, wspaniałe gruzińskie wino oraz niesamowite uczty z tradycyjnymi toastami.
Gruzja jest jednym z tych miejsc, które z powodzeniem można nazwać rajem na ziemi, a ten kto choć raz ją odwiedzi – będzie chciał tam wrócić.
Zapraszamy więc do Gruzji, kraju winem płynącego.

Program

1

Dzień

WARSZAWA - KUTAISI

Wylot z Warszawy – zgodnie z rozkładem lotów Wizzair, o godzinie 15.25 (lot bezpośredni). Na gruzińskiej ziemi, w Kutaisi wylądujemy około godziny 20.45. Jeszcze tylko formalności celne i już oddychamy gruzińskim powietrzem. Przejazd na nocleg do Kutaisi.

2

Dzień

KUTAISI – UPLISCICHE – ANANURI – KAZBEGI

Po śniadaniu ruszamy w rejony północno-zachodniej Gruzji, a dokładniej w stronę znajdującego się u stóp lodowca Kazbegi. Jest to położona na wysokości 1750 m n.p.m miejscowość, słynąca z niesamowitych krajobrazów i pejzaży. Część trasy przemierzymy słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze zatrzymamy się między innymi się w Uplisciche, aby zwiedzić jedno z gruzińskich miast skalnych i jednocześnie jeden z najstarszych ośrodków mieszkalnych w tym regionie. Przystaniemy też przy malowniczo położonej twierdzy Ananuri, która pochodzi już z przełomu XVI i XVII wieku. Przyjazd do Kazbegi. Kolację zjemy u naszych zaprzyjaźnionych gospodarzy. Nocleg w Kazbegi.

3

Dzień

KAZBEGI – MCCHETA – TBILISI

Dziś wstajemy nieco wcześniej, by jeepami podjechać pod przepięknie położoną cerkiewkę Cminda Sameba, gdzie będziemy podziwiać wschód słońca i górskie pejzaże z majestatyczną górą Kazbek w tle. Tego dnia śniadanie z widokiem na zapierający dech w piersiach krajobraz. Po krótkim odpoczynku ruszamy w stronę stolicy Gruzji – Tbilisi. Po drodze zwiedzimy Mcchetę (dawną stolicę Gruzji), a także górujący nad nią klasztor Dżwari, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Przyjazd do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

4

Dzień

TBILISI

Po śniadaniu ruszamy odkrywać stolicę Gruzji – Tbilisi. A zdecydowanie jest co odkrywać. Już samo położenie miasta zachwyca, wąwóz rzeki Kury otoczony przez liczne wzgórza. Przespacerujemy się po starym mieście – zobaczymy między innymi najważniejsze tbiliskie cerkwie: Sioni, Metechi, Anczischati. Usiądziemy też w klimatycznej lokalnej knajpce, aby przy zapachu kawy, poczuć rytm miasta. Następnie wyjazd kolejką pod twierdzę Narikała, skąd rozciąga się widok na całe miasto. Wieczorem czeka nas kolejna gruzińska supra, tym razem z pokazem gruzińskich tańców. Nocleg w Tbilisi.

5

Dzień

KACHETIA – DAWID GAREDŻA

Gruzini szczycą się tym, że to oni dali światu wino! Udamy się więc do krainy, która słynie z uprawy winogron – Kachetii. Naszym pierwszym przystankiem będzie klasztor Dawid Garedża, tuż przy granicy z Azerbejdżanem. Zobaczymy kompleks, a potem wyskrobiemy się do wykutych w skale pieczar z freskami.  Następnie odwiedzimy malownicze miasteczko Sighnagi i zatrzymamy się przy znajdującym się nieopodal monastyrze w Bodbe. Po zwiedzaniu zatrzymamy się u jednego z naszych przyjaciół, aby w jego winnicy skosztować lokalnych trunków i dowiedzieć się nieco na temat produkcji wina w Gruzji. Na nocleg wrócimy do Tbilisi.

6

Dzień

TBILISI – ACHALCICHE

Po śniadaniu opuszczamy Tbilisi i ruszamy na południe. W drodze do Achalciche przejedziemy przez słynny kurort Borżomi, gdzie (jeśli czas pozwoli) z samego źródła spróbujemy ulubionej wody mineralnej radzieckich notabli. Następnie zobaczymy zamek-twierdzę Rabati pochodzącą już z XII wieku. Znajduje się tam te ciekawe muzeum opowiadające o historii tego miejsca. Na nocleg dojedziemy do Achalciche (lub Wardzii).

7

Dzień

WARDZIA - BATUMI

Po śniadaniu zwiedzanie Wardzii, które znajduje się w regionie Samce-Dżawachetii. Wardzia to skalne miasto-twierdza malowniczo położone na zboczu góry Eruszeli. Już w średniowieczu miejsce to służyło jako ochrona przed najazdami mongolskimi. Po zwiedzaniu ruszamy nad morze do Batumi. Miasto to wywołuje zwykle skrajne uczucia, jedni są zachwyceni, inni patrzą z niedowierzaniem na współczesną architekturę miasta. Jedno jest pewne – obok Batumi nikt nie przejeżdża obojętnie. Oczywiście Batumi, oprócz morza ma do zaoferowania o wiele więcej. Warto zobaczyć małą, choć klimatyczną starówkę, przespacerować się deptakiem wzdłuż morza, czy odwiedzić lokalny targ i giełdę złota. Nocleg w Batumi.

8

Dzień

BATUMI

Czas wolny w Batumi. Relaks. Możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Noclegi w Batumi.

9

Dzień

BATUMI

Czas wolny w Batumi. Relaks. Możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Noclegi w Batumi.

10

Dzień

BATUMI

Czas wolny w Batumi. Relaks. Możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Noclegi w Batumi.

11

Dzień

BATUMI

Czas wolny w Batumi. Relaks. Możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Noclegi w Batumi.

12

Dzień

BATUMI

Czas wolny w Batumi. Relaks. Możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Noclegi w Batumi.

13

Dzień

BATUMI

Czas wolny w Batumi. Relaks. Możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych. Noclegi w Batumi.

14

Dzień

BATUMI - KUTAISI

Po śniadaniu opuszczamy Batumi i ruszamy do Kutaisi. Trasa będzie niezwykle malownicza, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Po przyjeździe (jeśli czas pozwoli) wizyta na lokalnym targu pełnym oryginalnych pamiątek, biżuterii, rękodzieła czy gruzińskich przypraw. Będzie okazja do zakupu pamiątek. Nocleg w Kutaisi.

15

Dzień

POŻEGNANIE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie ruszamy na zwiedzanie Kutaisi i okolic. Udamy się między innymi do Gelati, małego miasteczka nieopodal Kutaisi, w którym zobaczymy monastyr Gelati. Znajdują się w nim zjawiskowe freski i cenne manuskrypty pochodzące nawet z XIII wieku. Następnie zobaczymy malowniczo położony zespół klasztorny Mocameta. Wieczorem czeka nas ostatnia już supra. Wzniesiemy ostatni toast na gruzińskiej ziemi i udamy się na lotnisko. Wylot z Gruzji zgodnie z rozkładem lotów Wizzair o 21.20. Przylot do Warszawy o 22.45.

Dodatkowe informacje

Wycieczki fakultatywne dostępne w Batumi:

1. Wycieczka do Ogrodu Botanicznego – Po śniadaniu ruszamy do miejsca zwanego przez miejscowych Zielonym Przylądkiem. To właśnie tutaj, na urwistym brzegu nieopodal morza, położony się jeden z najpiękniejszych Ogrodów Botanicznych całego Kaukazu. Podziwiać będziemy niezliczoną ilość gatunków roślin, które (co ciekawe) pochodzą niemalże ze wszystkich stref klimatycznych świata. W pobliżu znajdują się też ruiny bizantyjskiej twierdzy Petra. Czas trwania – ok. 4-6 godzin. Cena ok. 35 EUR /os. (przy grupie min. 4   osób)

2. Wycieczka na jedną z plantacji herbaty – nadmorskie okolice Batumi są wspaniałym miejscem do uprawy herbaty. Służą temu żyzne gleby, odpowiednie nasłonecznienie i oczywiście wilgotna, morska bryza. To wszystko razem wzięte sprawia, że herbata z tego regionu należy do jednej z najpyszniejszych i najbardziej aromatycznych napojów świata. Podczas wizyty na plantacji poznamy tajniki uprawy herbaty, a gospodarz pokaże nam cały proces produkcji krok po kroku. Oczywiście będzie okazja, by delektować się smakiem herbaty. Czas trwania – ok. 4-6 godzin. Cena ok. 35 EUR/os. (przy grupie min. 4 osób)

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Podane godziny przelotów mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (1500 PLN) płatna na 60 dni przed wyjazdem; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem
 • Część w EUR: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty EUR nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa to ok. 1400 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).

 

Cena obejmuje

 • 14 noclegów zgodnie z programem: hotele 3*, pensjonaty (pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie: 14 śniadań, 8 obiadokolacji (podczas części objazdowej)
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy i klimatyzowany minivan/bus, w Kazbegi – samochody 4×4)
 • Uroczystą gruzińską suprę z pokazem tańców
 • Opiekę polskiego pilota i gruzińskiego kierowcy
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa (koszt ok. 1400 PLN)
 • Biletów wstępu – ok. 10-15 EUR
 • Obiadokolacji podczas relaksu w Batumi (8-13 dzień)
 • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 360 EUR
 • Dla chętnych wycieczek fakultatywnych (podczas pobytu w Batumi)
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* i pensjonatach. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Wszystkie hotele i pensjonaty, w których nocujemy są przez nas osobiście sprawdzone. Zawsze gwarantujemy pokoje z łazienkami. Nie ma dopłat dla singli (opcja dokwaterowania). Dla chętnych możliwość dopłaty do gwarancji pokoju 1-osobowego (360 EUR).

Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Gruzji na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu) lub dowodu osobistego.

POGODA
Gruzja to kraj zróżnicowany geograficznie, więc pogoda jest zależna od regionu. Najogólniej – temperatura jest zwykle wyższa o ok. 10 stopni niż w Polsce o danej porze roku. W górach jednak zawsze jest chłodniej a np. w Batumi, gdzie klimat jest już podzwrotnikowy stosunkowo często zdarzają się gwałtowne opady. Najwyższe temperatury utrzymują się od połowy czerwca do końca sierpnia. We wrześniu jest już trochę chłodniej, a krajobraz nabiera kolorów jesiennych. Maj zwykle też jest ciepły, a budząca się do życia przyroda zachęca do przyjazdu.

CZAS
+2 godziny w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język gruziński, ale praktycznie każdy Gruzin mówi po rosyjsku. Z młodszym pokoleniem można także porozmawiać po angielsku.

RELIGIA
Większość Gruzinów należy do kościoła prawosławnego. Na południu kraju, głównie w Adżarii, mieszkają muzułmanie i tam natrafimy na meczety. Katolicy stanowią mniej niż 1%.

CENY/BUDŻET NA WYJAZD
Porównywalne do cen w Polsce. Chleb – 1.4 zł butelka wody mineralnej – 1.8 zł;
Budżet na wyjazd – porównywalny z tym, jaki zaplanowalibyśmy na pobyt w Polsce.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Gruzji jest LARI, które dzieli się na 100 TETRI. W Gruzji nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY (lepiej EURO, gdyż DOLARY muszą być wydane co najmniej po 2006 roku), które bez problemu można wymienić w licznych kantorach. Ważne jednak, aby banknoty nie były zniszczone, zapisane. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów. Płatność kartą nie jest jeszcze zbyt popularna.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Na terenie Gruzji działa kilku operatorów telefonicznych. Najlepiej kupić starter gruzińskiego operatora (czasami na lotniskach rozdawane są bezpłatne karty SIM). Pilot na miejscu doradzi w jakiej sieci ceny są najkorzystniejsze. Średnia cena za sms do Polski wysłanego z gruzińskiego numeru to 30 groszy/ minuta za połączenie: 40 groszy/ minuta.
Proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu jeśli chcą Państwo skorzystać z gruzińskich kart SIM.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Gruzini jeżdżą szybko i nie do końca zgodnie z przepisami, dlatego przy przechodzeniu przez ulicę należy mieć oczy naokoło głowy. Wiele niebezpieczeństw czyha na gruzińskiego kierowcę: drugi gruziński kierowca, krowa, świnia, pieszy – dlatego mimo pozornego braku jakichkolwiek zasad Gruzini jeżdżą ostrożnie i bezpiecznie choć nam, nawykłym do europejskich zasad, może się wydawać, że na gruzińskich drogach panuje pełna samowola.

ETYKIETA PRZY STOLE
Gruzini to naród bardzo gościnny. Gościa traktują jak członka rodziny. Siedząc przy stole należy przestrzegać etykiety. Głównodowodzącym jest tzw. TAMADA. To on wygłasza toasty i dba o to by nikomu nie zabrakło wina. Wino pijemy po każdym toaście i do dna. Stoły są zwykle suto zastawione i cały czas należy coś zagryzać. Kuchnia gruzińska jest przepyszna, więc od razu należy odpuścić wszelkie diety i rozkoszować się lokalnymi smakołykami. W zależności od regionu, nasi piloci będą polecać lokalne pyszności.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Gruzja została obficie zaopatrzona w źródła wód mineralnych – większość z nich można zakupić w sklepach m. in. borżomi, likani, sairme, nabehlawi, bahmaro.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Gruzji nie są wymagane żadne szczepienia. Oczywiście należy zachować podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców przed spożyciem itp.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do cerkwi wchodzimy odpowiednio ubrani: Panie- przykryte kolana, głowy i ramiona, najlepiej zabrać dwie duże chusty; Panowie – długie spodnie.
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– strój kąpielowy
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą – przydadzą się podczas zwiedzania skalnych miast i wycieczek w górskich miejscowościach; sandały, klapki pod prysznic, dla bardziej wrażliwych – buty do pływania, gdyż plaże w Batumi są kamieniste
– lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– doskonałe gruzińskie wino, choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce; czacza – gruziński bimber
– gruzińska herbata
– wszelkiego rodzaju tradycyjne czapki
– ręcznie robione skarpety
– filcowe zabawki
– emaliowana biżuteria
– akcesoria do picia wina: kielichy, kanci – rogi
– przyprawy: adżyka, sól swańska, chmeli suneli

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy minivan/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • W Kazbegi – samochody 4×4

Specyfikacja wyjazdu

Podczas tego wyjazdu nie tylko zobaczysz najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w Gruzji, ale przede wszystkim poznasz ten kraj, poczujesz jego rytm, skosztujesz pysznego wina i wspaniałych potraw. Program został skonstruowany w taki sposób, by przy jednoczesnym zwiedzaniu wielu miejsc, znalazł się czas na niespieszne cieszenie się wakacjami i smakowanie Gruzji. Wyjazd ten będzie również dopełniony pod względem kulinarnym – zróżnicowanie regionalne gruzińskiej kuchni odnajdziemy na naszych stołach. Do tego wystarczy dodać profesjonalną opiekę pilocką w duecie z naszym przyjacielem zasiadającym za kierownicą minivana/busa i mamy przepis na udany wyjazd.

Zobacz podobne wyjazdy