Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz wyjątkowe i magiczne miasta
 • Spróbujesz typowych, lokalnych przysmaków
 • Poznasz lokalnych mieszkańców, ich sztukę i kulturę
 • Jednego dnia zjesz kolację na Saharze, a innego zobaczysz kozy skaczące po drzewach arganowych
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot

Wyprawa „Dzikie Maroko” przeznaczona jest dla tych, którzy chcą poznać Maroko takie, jakie jest naprawdę. Odwiedzimy mniej turystyczne regiony tego kraju, poznamy lokalnych mieszkańców i zobaczymy na własne oczy jak wygląda ich codzienne życie. Skosztujemy tradycyjnych przysmaków. Jednego dnia odpoczniemy na pustyni, a kolejnego zobaczymy kozy skaczące po drzewach arganowych. Czy nie brzmi to nadzwyczajnie? Z pewnością tak, dlatego wyjedź z nami w tę niezapomnianą podróż do Maroko!

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – MARRAKESZ – ESSAOUIRA
Wylot z Warszawy (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 07.50). Przylot do Marrakeszu o godzinie 11.50. Następnie ruszamy do Essaouira – miasteczka o „artystycznej” duszy. Słynie ono obecnie z warsztatów srebra,wyrobów z drewna tujowego, pysznych owoców morza i ryb oraz ze świetnych ciastkarń. Miejsce to pełne jest też muzyki, która podobno „wypędza z ciała złe duchy”. Jego największą atrakcją jest najstarszy za zachodnim wybrzeżu Afryki port. Przejazd potrwa około 3 godziny, jednak w czasie jego trwania będzie okazja, by delektować się niesamowitymi widokami. Po przyjeździe zakwaterowanie w przepięknym, klimatycznym riadzie w starym mieście (riady to lokalne hoteliki, które z racji sposobu budowy są niesamowitą oazą spokoju, „chroniącą” przed zewnętrznym zgiełkiem i hałasem). Przed kolacją zwiedzanie starówki czyli spacer na XVIII-wieczne mury. Kolacja w riadzie. Nocleg w Essaouira.

2 dzień: ESSAOUIRA – AGADIR
Dzisiaj ruszamy w stronę Agadiru – przepięknego miasta leżącego nad Oceanem Atlantyckim. Trasa jest niezwykle malownicza. Miniemy drzewa arganowe po których… skaczą kozy. Prawdopodobnie uda nam się uchwycić je na niejednym zdjęciu. Posłuchamy też nieco na temat „złota Maroka”, który rośnie na tych drzewach. Przyjazd do Agadiru. Zakwaterowanie w hotelu przy Oceanie, czas wolny na spacer o zachodzie słońca lub wyjście do marokańskiego SPA (Koszt: 40 EUR/1 os; 2-godzinny zabieg oczyszczania regenerujący nie tylko ciało, ale i duszę pozwoli nam naładować baterie na cały wyjazd). Kolacja. Nocleg w Agadirze.

3 dzień: AGADIR – TAROUDANT – FOUM ZGOUID
Po śniadaniu udamy się do pobliskiego miasta Taroudant (ważnego ośrodka handlowego całego kraju, które otoczone jest imponującymi murami obronnymi z gliny). Wspaniałe perełki architektoniczne to nie wszystko, gdyż Taroudant kojarzony jest też z typowo marokańskimi zapachami, kolorami i smakami. Na początek udamy na spacer po tradycyjnym souku (targowisku). Pomiędzy straganami, które uginają się od owoców, warzyw, przypraw, oliwek, ziół toczy się codzienność kolorowych mieszkańców, którą również będziemy mogli podejrzeć. To wszystko razem wzięte sprawia, że jest to też wręcz idealne miejsce, aby jeszcze bliżej poznać kraj w którym jesteśmy i jeszcze mocniej poczuć z nim więź. Następnie przez przedłużenie najstarszych gór Anty Atlas ruszamy w dalszą drogę. Mijamy małe wioski Berberów (gdzie czeka nas mała niespodzianka kulinarna) i zatrzymujemy się na przedpolu Sahary, przy wulkanicznych górach, na skrzyżowaniu dawnych szlaków karawan w Foum Zgouid. Kolacja pełna domowych przysmaków. Poznamy typowe smaki tubylców i spędzimy przyjemny wieczór w gościnnej atmosferze. Nocleg w oberży z cudnym widokiem na góry.

4 dzień: SAHARA
Tego dnia poznamy życie Saharyjczyków. Wjedziemy też na byłą trasę rajdu Paryż – Dakar, co pozwoli nam delektować się niesamowitymi pustynnymi krajobrazami. Wielu uważa, że pustynia to magia, pustynia to kobieta, która za każdym razem pokazuje inne oblicze: piękne, tajemnicze, nieprzewidywalne, spokojne i burzliwe (z pewnością będzie okazja, by poznać któreś z nich). Po drodze zatrzymamy się na piknik. Tego dnia czeka nas też 4-godzinny off-road. Późnym popołudniem przejażdżka na wielbłądach na zachód słońca (około 15 minut w jedną stronę). Odpoczynek z przepięknym widokiem. Powrót. Wieczorem natomiast przeżyjemy coś niesamowitego – Saharyjczycy umilą nam wieczór grając specjalnie dla nas na żywo muzykę ludzi pustyni.. Tańce pod niebem pełnym miliona gwiazd mile widziane! Gwarantujemy, że będzie to niezapomniane doświadczenie. Nocleg w namiotach.

5 dzień: SAHARA – AGDZ
Dzisiaj czeka nas kolejny dzień pełen wrażeń. Przejedziemy imponującą Doliną Tysiąca Kazb leżącą przy dolinie rzeki Draa. W trakcie przejazdu będziemy mieli wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w inne czasy. Mijać będziemy wioski z gliny, mężczyzn w turbanach na osiołkach, kolorowo otulone w bawełnę kobiety Sahary. Dzisiaj zwiedzimy też filmową kazbę, a po zwiedzaniu herbatka na dachu z widokiem na gaj palmowy. Nocleg w kazbie z gliny (przepiękna kazba położona w samym sercu oazy). Kolacja. Nocleg w Agdz.

6 dzień: AGDZ – OUARZAZATE – AIT BEN HADDOU – GÓRY ATLASU WYSOKIEGO – MARRAKESZ
Po śniadaniu opuścimy Agdz. Pierwszym naszym przystankiem będzie leżące u stóp Atlasu Wysokiego miasto Ouarzazate (nazywane jest ono „małym Hollywood”). Spacer po studiu filmowym. Następnie ruszamy w stronę wioski filmowej Ait Ben Haddou (wpisana jest ona na listę dziedzictwa UNESCO), w której robione były zdjęcia do takich filmów jak np. „Klejnot Nilu”, „Gladiator” czy „Królowa Pustyni”. Następnie malowniczą trasą (będzie okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć) ruszamy do Marrakeszu. Po przyjeździe zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Nocleg w Marrakeszu.

7 dzień: MARRAKESZ
Marrakesz to dawna stolica Maroka, będąca niezwykle egotycznym miejscem z racji nietypowej architektury (stare miasto zamknięte czerwonym murem z gliny), ludzi z różnych rejonów Maroka i świata, dźwięków, zapachów, kolorów czy towarów na tradycyjnych targach. Zwiedzanie. Marrakesz słynie z ogrodów, więc i my się udamy do tych najsłynniejszych, czyli do ogrodów Majarella, rozsławionych obecnie przez projektanta mody Y.S.L. Odwiedzimy też lokalne muzeum i pospacerujemy po starym mieście (medynie). Spacer krętymi uliczkami obłożnymi przeróżnym towarem i lokalnymi wyrobami budzi nie lada wyzwanie! Odwiedzimy też słynną zielarnię oraz słynny plac cyrkowców, magików czy zaklinaczy wężów czyli plac Jamaa El Fna. Na jego środku dymią garkuchnie, z których kucharze serwują różne smakołyki. Można skosztować np.: grillowanych kozich głów, ślimaków, kiełbas baranich. Czas wolny. Nocleg w Marrakeszu.

8 dzień: POŻEGNANIE
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Marrekeszu (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 12.35). Przylot do Warszawy o godzinie 18.35.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Podane godziny przelotów mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

Terminy/ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2200 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa to ok. 1000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa (do kwoty 1000 PLN)
 • 7 noclegów zgodnie z programem – riady, hotele, oberża, kazba (pokoje 2-osobowe), namioty
 • Wyżywienie 2 razy dziennie zgodnie z programem: śniadania i kolacje
 • Kolację na Saharze z muzyką i tańcami
 • Transport zgodnie z programem (samochód terenowy)
 • Opiekę lokalnych przewodników (w niektórych miejscach)
 • Opiekę polskiego pilota (Martyny Łukasiak)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Biletów wstępu do miejsc ujętych w programie (ok. 25-35 EUR)
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych wizyty w hammamie z masażem (40 EUR/1 os.)
 • Dla chętnych dopłata do pokoju jednoosobowego – 960 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • hotele, riady, oberże, kazba (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg w obozowisku w namiocie

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wiz. Na granicy muszą oni okazać PASZPORT (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Maroka).

POGODA
W Maroku wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach.  Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj.  Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

CZAS
-1 godzina w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

RELIGIA
Dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dirham marokański. Najlepiej jednak mieć ze sobą Euro, które bez problemu wymienić można na miejscu, np. w banku lub kantorze (należy jednak unikać kantorów w hotelach lub na lotniskach, ponieważ obowiązujący tam kurs wymiany jest zwykle inny). Bez problemu można także wypłacać pieniądze z wielu dostępnych bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest porozumiewanie się choćby za pomocą Skype.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Obowiązuje ruch prawostronny. Na drogach trzeba być ostrożnym, ponieważ Marokańczykom zdarza się łamać przepisy drogowe. Co prawda, na wielu ulicach porządku pilnuje żandarmeria i policja, jednak w większości przypadków są to ulice ruchliwe, więc zadaniem służb jest jedynie kierowanie ruchem.

JEDZENIE
Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Maroka nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– zgodnie z lokalnym prawem do meczetu mogą wchodzić jedynie wyznawcy islamu, jednak podczas podróży odwiedzimy te miejsca święte, do których wejście jest możliwe nie tylko dla muzułmanów, należy więc wtedy pamięć o odpowiednim ubiorze (chusty, dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:
-wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
-przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
-dywany
-babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

Opis transportu

 • komfortowe samochody terenowe

Specyfikacja wyjazdu

Wyprawa „Dzikie Maroko” przeznaczona jest dla tych, którzy chcą poznać Maroko takie, jakie jest naprawdę. Odwiedzimy mniej turystyczne regiony tego kraju, poznamy lokalnych mieszkańców i zobaczymy na własne oczy jak wygląda ich codzienne życie. Skosztujemy tradycyjnych przysmaków. Jednego dnia odpoczniemy na pustyni, a kolejnego zobaczymy kozy skaczące po drzewach arganowych. Czy nie brzmi to nadzwyczajnie?

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.