Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz wyjątkowemagiczne miasta
 • Poznasz lokalnych mieszkańców, ich sztukękulturę
 • Posmakujesz oryginalnych marokańskich potraw
 • Zobaczysz jak wygląda tradycyjna, marokańska kolacja pełna muzyki i tańców
 • Będziesz podróżować w małej grupie (5-12 osób)
 • Będziesz nocować w riadach lub hotelach
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot

Jeśli nie lubisz spędzać wiele czasu w gorącym autokarze, zwiedzać w ogromnej grupie, spać w przypadkowych hotelach i smakować takich potraw, które już znasz, to wiedz, że ta podróż jest właśnie dla Ciebie. Zapewniamy Cię, że z nami na pewno wyniesiesz z podróży tak wiele, jak tylko będzie się dało. Poznasz byłe stolice Maroka, marokańską kulturę, tradycje oraz lokalnych mieszkańców. Wszystkie miasta mają do „opowiedzenia” wyjątkowe historie, czasem krwawe i burzliwe, a czasami romantyczne. Oprócz tradycji będzie też miejsce na nowoczesność. Słowem przewodnim stanie się „różnorodność”, ponieważ każde miasto (medyna), zapach, kolor czy dźwięk będzie niepowtarzalny.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: WARSZAWA – MARRAKESZ
Wylot z Warszawy (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 07.50). Przylot do Marrakeszu o godzinie 11.50. Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie. Marrakesz to dawna stolica Maroka, będąca niezwykle egotycznym miejscem z racji nietypowej architektury (stare miasto zamknięte czerwonym murem z gliny), ludzi z różnych rejonów Maroka i świata, dźwięków, zapachów, kolorów czy towarów na tradycyjnym targu („souk”). Tego dnia odwiedzimy przepiękne ogrody Majarella. Pospacerujemy też po starym mieście, pełnym wąskich i krętych uliczek. Po zwiedzaniu czas wolny na odpoczynek. Nocleg w Marrakeszu.

2 dzień: MARRAKESZ – FEZ
Po śniadaniu przejazd do Fez – miasta założonego już w VIII wieku przez Idrisa I. Trasa jest niezwykle malownicza – będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Przyjazd do Fez, zakwaterowanie w riadzie. Czas wolny. Nocleg w Fez.

3 dzień: FEZ
Dzień rozpoczniemy od spaceru po wąskich, egzotycznych uliczkach starówki El- Bali, pełnych osłów i mułów, które wiozą na grzbiecie przeróżne towary. Zobaczymy najważniejsze zabytki, między innymi najciekawsze dzielnice rzemieślników Fezkich (podejrzymy nieco ich codzienne życie). Zobaczymy też synagogę oraz szkołę koraniczną Bou Inania Madrasa. Przemieścimy się także po labiryncie dziewięciu tysięcy uliczek tego starego miasta – uliczek pełnych niespodzianek i pachnących bazarów. Odwiedzimy miejsca, gdzie wytwarzane jest feskie rękodzieło (będzie tam czas na zakupy). Wieczorem typowa, uroczysta marokańska kolacja pełna nie tylko pysznych dań i wina, ale także muzyki i tańców (tańca brzucha oraz tańca wojennego Berberów). Nocleg w Fez.

4 dzień: FEZ – VOLUBILIS – MEKNES – RABAT – CASABLANKA
Wyjazd wcześnie rano z Fez. Dzień ten będzie pełen ciekawej i zaskakującej historii. Zobaczymy Volubilis– stanowisko archeologiczne wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Potem zatrzymamy się w XVII-wiecznej stolicy czyli w Meknes. Zobaczymy ogromne spichlerze z basenem. Będzie też czas wolny na zakupy m.in. oliwek (najlepszych w Maroku)! Kolejne miasto, które odwiedzimy to już obecna stolica, główna siedziba obecnego króla. Udamy się do mauzoleum dziadka i ojca obecnego króla, zobaczymy XII-wieczną wieżę Hassana. Na koniec spacer po dość nietypowej warowni Kazby Udaja. Nocleg w Casablance.

5 dzień: CASABLANKA – EJ JADIDA – ESSAOUIRA
Casablanka to miejsce, w którym każdy może znaleźć romantyzm dawnych lat. Zaczynamy zwiedzanie miasta od wizyty w niesamowicie zaprojektowanym meczecie (powstałym na zlecenie poprzedniego Króla Hassana II). Wizyta tam będzie wielką gratką dla miłośników architektury. Następnie wycieczka po mieście samochodami z postojami na zdjęcia przy ciekawych miejscach. W jej trakcie poznamy starą Casablankę (w której czas się zatrzymał w latach 20 XX wieku) oraz nową Casablankę czyli miasto nowoczesne i luksusowe (jak przystało na ekonomiczną stolicę Maroka!). Po Casablance jedziemy na ryby do małego portu El Jadida. Zwiedzamy miasteczko, które było bazą wypadową bogatych poszukiwaczy przygód z Portugalii w XVI wieku (zaglądamy do cysterny i wchodzimy na mury miasta). Następnie czas wolny, po którym udamy się do biało – niebieskiego miasteczka (perełki na naszej trasie) czyli do Essaoury. Nocleg w riadzie w Essaoury.

6 dzień: ESSAOUIRA
Dzień rozpoczniemy od spaceru po XVIII-wiecznej starówce oraz po dzielnicy żydowskiej. Potem zwiedzanie kazby czyli XVIII-wiecznego zamczyska, a następnie czas wolny. Essaouira to miasteczko o „artystycznej” duszy. Słynie ono obecnie z warsztatów srebra,wyrobów z drewna tujowego, pysznych owoców morza i ryb oraz ze świetnych ciastkarń. Miejsce to jest muzyki, która podobno „wypędza z ciała złe duchy”. Jego największą atrakcją jest najstarszy za zachodnim wybrzeżu Afryki port. W trakcie czasu wolnego można odpocząć na pięknej plaży (istnieje również możliwość wynajęcia za dodatkową opłatą quadów, możliwa jest także przejażdżka na wielbłądach ). Na chętnych czeka również możliwość uprawiania sportów wodnych (np. surfingu). Można także odwiedzić hammam (marokańskie SPA), gdzie można zregenerować nie tylko ciało, ale i duszę (koszt ok. 40 EUR/1 os.). Wieczorem wyjście do klubu na tańce, co jeszcze bardziej pozwoli nam się wczuć w miejscowy klimat. Nocleg w Essaouira.

7 dzień: ESSAOUIRA – MARRAKESZ
Po śniadaniu opuszczamy Essaouire i ruszamy w drogę powrotną do Marrakeszu. Przyjazd do Marrakeszu. Następnie zwiedzanie, w trakcie którego zobaczymy między innymi pałac Bahia – wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO niesamowitą marokańską perełkę architektoniczną. Ujrzymy również wspaniale zdobione grobowce Sadyttów (niezwykły przykład architektury arabskiej). Na koniec udamy się na słynny plac Jemnna El Fna, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można na nim zobaczyć zaklinaczy węży, treserów małp, muzykantów oraz skosztować takich lokalnych przysmaków jak np. grillowe kozie głowy, kiełbaski baranie, móżdżek, ślimaki. Nocleg w Marrakeszu.

8 dzień: MARRAKESZ – POŻEGNANIE
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot z Marrekeszu (zgodnie z rozkładem lotów o godzinie 12.35). Przylot do Warszawy o godzinie 18.35.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Podane godziny przelotów mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych.

Terminy/ceny

TERMIN
Terminy tego wyjazdu już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (2200 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 30 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa to ok. 1000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 1000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa (do kwoty 1000 PLN)
 • 7 noclegów zgodnie z programem: hotele lub riady (pokoje 2-osobowe)
 • Wyżywienie dwa razy dziennie: śniadania i obiady lub kolacje
 • Uroczystą kolację w Fez
 • Transport zgodnie z programem: samochód/minivan/bus
 • Opiekę lokalnych przewodników
 • Opiekę polskiego pilota (Martyny Łukasiak)
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Napiwków
 • Biletów wstępu zgodnie z programem (ok. 60-80 EUR/os.)
 • Dla chętnych wizyty w hammamie z masażem (ok. 40 EUR/os.)
 • Dla chętnych dopłata do pokoju 1-os. – 970 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w klimatycznych riadach (uroczych, marokańskich domach przebudowanych na hotele) lub hotelach, pokoje 2-os. (dla chętnych dopłata do pokoju jednoosobowego-970 PLN).

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP nie potrzebują wiz. Na granicy muszą oni okazać PASZPORT (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu do Maroka).

POGODA
W Maroku wyróżnić można 4 strefy klimatyczne, różniące się od siebie pogodą w poszczególnych okresach. Najlepszą porą do odwiedzenia tego kraju są wiosna i wczesna jesień (temperatury nie są tak wysokie jak latem), jednak tak naprawdę każdy okres jest dobry, aby odwiedzić ten kraj. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli dzień jest bardzo ciepły to wieczory bywają dość chłodne, dlatego powinno się mieć ze sobą okrycie wierzchnie.

CZAS
-1 godzina w stosunku do czasu w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym jest język arabski. Marokańczycy mówią także w języku berberskim. W biznesie i turystyce dominuje język francuski, a w niektórych miejscach można porozumieć się także uproszczonym angielskim.

RELIGIA
Dominującą religią jest islam. Zwiedzając obiekty sakralne należy więc bezwarunkowo podporządkować się miejscowym zwyczajom. W ubiorze należy zachować umiar – unikać roznegliżowania.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą jest dirham marokański. Najlepiej jednak mieć ze sobą Euro, które bez problemu wymienić można na miejscu, np. w banku lub kantorze (należy jednak unikać kantorów w hotelach lub na lotniskach, ponieważ obowiązujący tam kurs wymiany jest zwykle inny). Bez problemu można także wypłacać pieniądze z wielu dostępnych bankomatów.

INTERNET/WI-FI
Dostęp do wi fi jest powszechny w hotelach i restauracjach w miejscach turystycznych.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są bardzo wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy
w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Lepszym wyjściem niż dzwonienie przy pomocy polskiego telefonu jest porozumiewanie się choćby za pomocą Skype.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Takie jak w Polsce.

RUCH DROGOWY
Obowiązuje ruch prawostronny. Na drogach trzeba być ostrożnym, ponieważ Marokańczykom zdarza się łamać przepisy drogowe. Co prawda, na wielu ulicach porządku pilnuje żandarmeria i policja, jednak w większości przypadków są to ulice ruchliwe, więc zadaniem służb jest jedynie kierowanie ruchem.

JEDZENIE
Marokańskich potraw spróbować można zarówno w restauracjach, jak i na targach i bazarach. Niemalże wszędzie można zjeść słynny tażin (tajin) (ryż, kurczak, warzywa). Marokańczycy jedzą także dużo tradycyjnego, pysznego chleba oraz słyną z godnych polecenia wyrobów cukierniczych.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu bez uprzedniego przegotowania.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Maroka nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– zgodnie z lokalnym prawem do meczetu mogą wchodzić jedynie wyznawcy islamu, jednak podczas podróży odwiedzimy te miejsca święte, do których wejście jest możliwe nie tylko dla muzułmanów, należy więc wtedy pamięć o odpowiednim ubiorze (chusty, dłuższe spodnie)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą, sandały, klapki pod prysznic
– sweter lub polar na chłodniejsze wieczory

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
Pamiątek należy szukać na sukach, czyli targowiskach. Można tam kupić:
-wyroby ceramiczne (przede wszystkim tażin (tadżin) czyli tradycyjne marokańskie naczynie)
-przyprawy (szafran, kurkuma, kolendra) lub mieszanki przypraw (nazywane ras-el-hanout)
-dywany
-babouche (tradycyjne pantofle wykonane ręcznie z miękkiej skóry)

Opis transportu

 •  samochód/minivan/bus

Specyfikacja wyjazdu

Wyjazd przeznaczony jest dla tego podróżnika, który nie lubi spędzać wiele czasu w gorącym autokarze, zwiedzać w ogromnej grupie, spać w przypadkowych hotelach i smakować takich potraw, które już zna. Zapewniamy Cię, że z nami na pewno wyniesiesz z podróży tak wiele, jak tylko będzie się dało. Poznasz byłe stolice Maroka, marokańską kulturę, tradycje… a co najważniejsze lokalnych mieszkańców. Obiecujemy, ta podróż będzie niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem!

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.