Dlaczego warto?

 • Odwiedzisz zachwycające rezerwaty przyrodyparki narodowe
 • Zobaczysz słynny Wąwóz Skaczącego Tygrysa i chiński Kamienny Las
 • Odpoczniesz wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować 3* hotelach
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Chiny to jedno z państw Azji i jedna z najstarszych cywilizacji świata. Kraj, który kojarzy się z ryżem, herbatą, wielomilionowymi miastami, świątyniami i przyrodą. Podczas tej podróży na wyciągnięcie naszej ręki będą nie tylko najwspanialsze chińskie zabytki, ale przede wszystkim natura – masywne góry, zapierające dech w piersiach wąwozy i imponujące przełęcze. Każda chwila będzie pełna emocji. Jednego dnia pospacerujemy po szklanym moście zawieszonym na wysokości, innego zobaczymy słynny Wąwóz Skaczącego Tygrysa, a kolejnego udamy się z wizytą do lokalnego znachora, który zajmuje się chińską medycyną naturalną. Jeśli więc chcesz przeżyć niesamowitą przygodę wyjedź z nami do Chin, a pokażemy Ci najwspanialsze zakątki tego kraju.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy.

2 dzień: SZANGHAJ
Przylot do Szanghaju. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po locie. Następnie pospacerujemy po mieście. Udamy się między innymi do przepięknego ogrodu Yuyuan, gdzie zobaczymy chińskie pawilony, zabytkowe kamienie o fantazyjnych kształtach czy zbiorniki wodne nad którymi utworzono tradycyjne mostki. Nieopodal znajdują się kramy na których kupić można niesamowicie oryginalne pamiątki. Następnie udamy się do Świątyni Nefrytowego Buddy. Nazwa nie wzięła się znikąd, ponieważ posągi Buddy znajdujące się w jej wnętrzu pokryte są białym nefrytem. Nocleg w Szanghaju.

3 dzień: SZANGHAJ– ZHANGJIAJIE
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Szanghaju – miasta malowniczo położonego nad rzeką Jangcy. Pospacerujemy między innymi po promenadzie Bund i zobaczymy jedną z najwyższych wież telewizyjnych świata mierzącą prawie 470 metrów. Późnym popołudniem udamy się na stację, gdzie wsiądziemy w pociąg do Zhangjiajie. Nocleg w pociągu.

4 dzień: ZHANGJIAJIE – GÓRY TIEMEN – ZHANGJIAJIE
Przyjazd do Zhangjiajie – miasta założonego już w 221 r. p.n.e pod nazwą Dayong. Stamtąd udamy się w kierunku jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie – góry Tiemen znajdującej się w parku o tej samej nazwie. Na jej szczyt wjedziemy kolejką górską. Niesamowite widoki gwarantowane, będzie więc okazja do ustrzelenia fantastycznych zdjęć. Zobaczymy jaskinie, świątynię i imponujący zawieszony 1430 metrów nad ziemią szklany most, po którym będziemy mieli okazję przejść. Transfer łączony ze szczytu w dół. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Zhangjiajie.

5 dzień: ZHANGJIAJIE
Po śniadaniu ruszamy w kierunku rezerwatu przyrody Wulingyuan położonego w malowniczej scenerii gór Wuling Shan. Transfer łączony. Szklaną windą zbudowaną na zboczu ogromnego klifu wjedziemy na jeden ze szczytów, by podziwiać niesamowitą panoramę okolicy. Następnie zobaczymy słynny naturalny łuk łączący dwie góry. Na koniec dnia ujrzymy jeszcze górę Tianzi. W dół zjedziemy kolejką linową. Czas wolny. Nocleg w malowniczej scenerii w okolicy rezerwatu Wulingyuan.

6 dzień: ZHANGJIAJIE
Po śniadaniu udamy się do słynnego Wielkiego Kanionu. Pospacerujemy po szklanym moście. Dopełnieniem wrażeń będzie niesamowita, otaczająca nas sceneria. Następnie udamy się do jednej z dolin, by być jeszcze bliżej natury, a na koniec odbędziemy rejs łodzią. Po południu odwiedzimy imponującą, klimatyczną i wspaniale oświetloną jaskinię Yellow Dragon. Nocleg w malowniczej scenerii w okolicy rezerwatu Wulingyuan.

7 dzień: ZHANGJIAJIE- GUILIN
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Guilin. Po przylocie udamy się do zjawiskowej jaskini Redd Flute nazywanej przez wielu Pałacem Sztuki Naturalnej. Ta wapienna jaskinia w swoim wnętrzu ukrywa nie tylko liczne stalaktyty, stalagmity i inne formacje skalne, ale też wielobarwnie podświetlone jezioro i inskrypcje. Tego dnia zobaczymy też słynne wzgórze nad rzeką, gdzie jedna ze skał przypomina trąbę słonia zanurzoną w wodzie. Przyjrzymy się też skale Fubo, która zasłynęła dzięki swojemu oryginalnemu kształtowi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Guilin.

8 dzień: GUILIN – YANGSHUO
Po śniadaniu ruszamy w stronę Yangshuo – położonego w malowniczej scenerii miejsca, które słynie z wielości ostańców (wzgórz o fantazyjnych kształtach). Część trasy przemierzymy łodzią, będzie więc okazja by zrelaksować się w zapierającym dech w piersiach otoczeniu. Po przyjeździe czeka nas wycieczka rowerowa po okolicznych wioskach. Tego dnia pospacerujemy też po najstarszej ulicy Yangshuo. Nocleg w Yangshuo.

9 dzień: GUILIN – KUNMING
Po śniadaniu wizyta w przepięknym parku Yangshuo. Na rozległym terenie będzie okazja, by nie tylko delektować się zachwycającą scenerią przyrody i tradycyjnymi pawilonami, ale i będzie możliwość, by podejrzeć codzienność mieszkańców, którzy uwielbiają poranki spędzać właśnie w tym miejscu (trenując wtedy między innymi Tai Chi). Następnie transfer na stację i przejazd pociągiem do Kunming – miasta nazywanego Miastem Wiecznej Wiosny. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Kunming.

10 dzień: KUNMING – DALI
Po śniadaniu ruszymy w stronę miejsca nazywanego przez lokalsów Dragon Gate. Jest to wielki, kamienny budynek osadzony stromym na klifie. Ścieżki, groty, tajemnicze pomieszczenia i figury buddyjskie mozolnie wykonane z kamienia robią niesamowite wrażenie. Następnie zobaczymy słynny Kamienny Las czyli zjawiskową grupę ostańców skalnych. Formacje kształtem przypominają zwierzęta, grzyby czy drzewa, wśród z nich znajdują się naturalnie utworzone mostki i łuki. Wieczorem udamy się na stację, gdzie wsiądziemy w pociąg do Dali. Nocleg w Dali.

11 dzień: DALI
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Dali i okolic. Udamy się między innymi do miasteczka Xizhou, gdzie pospacerujemy po lokalnym, klimatycznym i niesamowicie pachnącym bazarze. Zobaczymy tradycyjne domy Bai, a następnie odbędziemy rejs po drugim pod względem wielkości jeziorze w Chinach – Er Hai. Na koniec dnia zobaczymy to, co najpiękniejsze na starym mieście Dali i odwiedzimy słynną handlową ulicę pełną kolorowych kramów i chińskich knajpek. Nocleg w Dali.

12 dzień: DALI – LIJIANG
Po śniadaniu ruszymy w stronę Lijiang. Odwiedzimy słynny park narodowy, gdzie zobaczymy malowniczo usytuowany Black Dragon Pool czyli słynny, chiński staw. Następnie udamy się do Muzeum Naxi Dongba gdzie dowiemy się nieco o słynnej mniejszości Naxi, która od wieków kultywuje i pielęgnuje swoją unikalną, starożytną kulturę Dongba i żyje zgodnie z jej zasadami i przekazywanymi przez pokolenia tradycjami. Inne mniejszości mieszkające w okolicy to między innymi ludy Bai, Lisu czy Miao, ale pomimo różnorodności, wielu ścierających się ze sobą zwyczajów, tradycji, języków i architektury tych ludów współistnieją one w zgodzie i niesamowitej harmonii. Następnie pospacerujemy po kolorowym, klimatycznym i gwarnym starym mieście oraz udamy się na wieżę Wangu, skąd podziwiać będziemy niesamowitą panoramę okolicy. Nadzwyczajne widoki gwarantowane! Nocleg w Lijiang.

13 dzień: LIJIANG I OKOLICE
Śniadanie. Następnie ruszymy do rezerwatu, by podziwiać malownicze pasmo górskie o nazwie Śnieżna Góra Nefrytowego Smoka w pobliżu którego rośnie niezliczona ilość chińskich, tradycyjnych ziół. Kolejką linową udamy się na słynne łąki Yunshan Ping, by odpocząć w niesamowitej scenerii – otaczające krajobrazy zapierają dech w piersiach. Po odpoczynku udamy się na niesamowicie kolorowy pokaz taneczny w wykonaniu rdzennej ludności. Tego dnia dotrzemy też do wioski Yuhu i zwiedzimy świątynię Yufeng – miejsce kultu religijnego wyznawców lamaizmu (czyli jednej z odmian buddyzmu). W wiosce Baisha znajdującej się nieopodal mieszka znany na całym świecie doktor Ho, którego będziemy mieli okazję odwiedzić. Ten słynny na całym świecie człowiek zajmuje się chińską medycyną naturalną. Nocleg w Lijiang.

14 dzień: LIJIANG – JEZIORO LUGU
Po śniadaniu ruszamy nad jezioro Lugu. Relaksujący rejs łodzią po jeziorze. Tego dnia odwiedzimy też wioskę Mosuo (Mosuo to jedna z mniejszości etnicznych zamieszkujących brzegi jeziora), gdzie podejrzymy codzienność mieszkańców i więcej dowiemy się o ich stylu życia. Nocleg.

15 dzień: JEZIORO LUGU – LIJIANG
Kolejny dzień na odkrywanie okolic przepięknie położonego jeziora Lugu. Następnie transfer powrotny do Lijiang. Czas wolny. Nocleg w Lijiang.

16 dzień: LIJIANG – WĄWÓZ SKACZĄCEGO TYGRYSA
Po śniadaniu opuścimy Lijiang i udamy się w kierunku słynnego chińskiego Wąwozu Skaczącego Tygrysa – jednego z najbardziej głębokich i spektakularnych wąwozów świata, gdzie wydobywane są między innymi znane na całym świecie kryształy. Trekking wśród zapierających dech w piersiach widoków. Obszar zamieszkiwany jest głównie przed rdzenną ludność Naxi, stąd będzie okazja by podpatrzyć ich codzienne życie. Nocleg w hotelu przy wąwozie.

17 dzień: WĄWÓZ SKACZĄCEGO TYGRYSA – SHANGRI-LA
Po śniadaniu udamy się na trekking w dół. Około południa transfer do Shangri-La. Po przyjeździe czas wolny. Shangri-La słynie z jednego z największych młynów modlitewnych nazwanego Młynem Modlitewnym Szczęśliwego Zwycięstwa. Ta ozdobiona tradycyjnymi płaskorzeźbami budowla na których przedstawione jest 56 chińskich grup etnicznych jest miejscem często odwiedzanym przez buddyjskich pielgrzymów. Nocleg w Shangri-La.

18 dzień: SHANGRI-LA – CHENGDU
Po śniadaniu udamy się na lokalny targ, gdzie od kolorów i zapachów można dostać niemalże zawrotów głowy. Następnie wyruszymy do parku narodowego Putacuo, gdzie natura będzie na wyciągnięcie naszej ręki. Tego dnia zobaczymy też między innymi słynny chiński klasztor Songtsanlin. Wieczorem udamy się na lotnisko, skąd ruszymy w podróż do Chengdu. Przylot, transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Chengdu.

19 dzień: CHENGDU
Po śniadaniu odwiedzimy rezerwat przyrody, w którym przebywają urocze pandy gigantyczne i inne rzadkie gatunki zwierząt, które potrzebują ochrony i pomocy. Tego dnia zobaczymy też słynny posąg Wielkiego Buddy z Leshan. Ten mierzący 71 metrów wysokości siedzący Budda jest jednym z najwyższych posągów Buddy na świecie. W pobliżu znajduje się jedna z czterech najświętszych gór buddyzmu – góra Emei. Nocleg w Chengdu.

20 dzień: CHENGDU – POŻEGNANIE
W zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko w Chengdu i wylot do Warszawy. Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy tego wyjazdu już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Szanghaj, Chengdu-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Szanghaj, Chengdu-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 2 lokalne przeloty: Zhangjiajie – Guilin, Shangri-la – Chengdu
 • 18 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 1 nocleg w pociągu)
 • Śniadania
 • Bilety wstępu do atrakcji wspomnianych w programie
 • Wizę do Chin
 • Transport zgodnie z programem: wynajęty, komfortowy minivan/bus; 3 transfery pociągami na trasach: Szanghaj-Zhangjiajie, Guilin-Kunming, Kunming-Dali; rejsy łodziami; przejażdżka rowerowa
 • Opiekę lokalnego przewodnika (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia (oprócz śniadań) – ok. 12 -20 USD/os./dzień
 • Zwyczajowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1570 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg w nocnym pociągu

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Chin na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy po powrocie z Chin). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem, a wiza wliczona jest w cenę wyjazdu.

POGODA
Chiny to kraj zajmujący bardzo rozległe terytorium. Na terenie całego państwa występują trzy strefy klimatyczne: zwrotnikowa, umiarkowana i podzwrotnikowa. Klimat umiarkowany występuje w północnej i północno-wschodniej części Chin, południe kraju znajduje się pod wpływami klimatu zwrotnikowego, natomiast część wschodnia, zachodnia i środkowa charakteryzuje się klimatem podzwrotnikowym. Pogoda jest więc zależna od miejsca w którym jesteśmy.

CZAS
+6 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, +7 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym w Chinach jest język mandaryński.

RELIGIA
Najpopularniejszą religią w Chinach jest buddyzm. Wielu chińskich buddystów wyznaje też taoizm. W Chinach żyje niewielu wyznawców chrześcijaństwa czy islamu.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Chin jest RENMINDI (yuan). W Chinach nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY (ważne jednak, aby banknoty USD były wydane co najmniej po 2003 roku i nie były zniszczone), które bez problemu można wymienić w licznych kantorach i bankach. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów.

INTERNET/WI-FI
W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można kupić również kartę SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

KUCHNIA
Kuchnia chińska jest bardzo zróżnicowana. Generalnie pełna jest warzyw, ale w zależności od regionu różni się ona dodatkami, przyprawami i sposobami przyrządzania. Najbardziej popularne odmiany kuchni chińskiej to kuchnia pekińska, kantońska, syczuańska czy szanghajska. Podróżując po Chinach koniecznie spróbować trzeba dań z ryżem, potraw z ryb i owoców morza, pikantnych dań opartych na wołowinie i wieprzowinie, chińskich pierożków czy zup. Charakterystycznymi dodatkami do dań są między innymi sos sojowy, sos ostrygowy czy ocet ryżowy. Często jada się pałeczkami, co wbrew pozorom jest czynnością prostą i z łatwością można się tego nauczyć.

BEZPIECZEŃSTWO
Chiny są krajem niezwykle bezpiecznym, nie ma się więc czego obawiać planując tam podróż. Oczywiście jak wszędzie należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Tylko w niektórych hotelach wtyczki takie jak w Polsce. Trzeba więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Chin nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani: Paniom przydać mogą się chusty zakrywające ramiona, a Panom dłuższe spodnie (w Chinach nie obowiązują tak rygorystyczne zasady dotyczące ubioru jak w niektórych krajach, ale oczywiście odwiedzając miejsca święte należy podporządkować się miejscowym zwyczajom i nie należy być zbytnio roznegliżowanym)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą; sandały, klapki pod prysznic
– polar/sweter na chłodniejsze wieczory, lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jedwabne szale, obrazy na jedwabiu, jedwabne wachlarze
– pałeczki do jedzenia wykonane m.in. z bambusa, metalu czy hebanu
– chińską herbatę i zestawy porcelanowe do jej parzenia
– przyprawy, sosy, dodatki do dań (które nadadzą orientalnego charakteru potrawom)
– drobiazgi (figurki, ozdóbki, wisiorki, biżuteria, parasolki)

Opis transportu

 • wynajęty, komfortowy minivan/bus
 • nocny pociąg na trasie Szanghaj – Zhangjiajie
 • pociąg na trasie Guilin – Kunming
 • pociąg na trasie Kunming – Dali
 • lokalny przelot na trasie Zhangjiajie – Guilin
 • lokalny przelot na trasie Shangri-la – Chengdu
 • rejsy łodziami
 • wycieczka rowerowa

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.