Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz m.in. Pekin, Chengdu czy Szanghaj
 • Zobaczysz część słynnego Muru ChińskiegoZakazane Miasto
 • Poznasz chińską kulturęzwyczaje Chińczyków
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Będziesz nocować w 3* hotelach
 • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Chiny to jedno z państw Azji i jedna z najstarszych cywilizacji świata. Kraj, który kojarzy się z ryżem, herbatą, wielomilionowymi miastami, świątyniami i naturą. I właśnie wszystko to będzie na wyciagnięcie naszej ręki. Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty w Pekinie – klimatycznym mieście pełnym wspaniałych świątyń, chińskich dzielnic, uniwersytetów i zabytków. Stamtąd ruszymy do Xi’an, które słynie z imponującej Wielkiej Pagody Dzikich Gęsi. Odwiedzimy też Chengdu i Guilin, a nasza wyprawa zakończy się w Szanghaju malowniczo położonym nad rzeką Jangcy. Poznamy chińskie tradycje i zwyczaje, oswoimy się z chińską kulturą i spróbujemy tego, co w kuchni tego kraju najpyszniejsze. Oprócz podziwiania zabytków znajdziemy też czas na delektowanie się wspaniałymi widokami. Jeśli więc pragniesz poznać Chiny „od wewnątrz” nie wahaj się, wyjedź z nami do Chin, a pokażemy Ci w nich wszystko, co najwspanialsze.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy.

2 dzień: PEKIN
Przylot do Pekinu – stolicy Chin. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godzin przylotu odpoczynek po locie lub zwiedzanie, podczas którego zobaczymy między innymi Pałac Letni czyli miejsce odpoczynku cesarzy chińskich. Miejsce to słynie z imponującego Wzgórza Długowieczności, bliskości sztucznego jeziora Kunming, tradycyjnych pawilonów, pięknego ogrodu i pałaców. Po zwiedzaniu czas na odpoczynek. Nocleg w Pekinie.

3 dzień: PEKIN
Po śniadaniu podróż w stronę słynnego Wielkiego Muru Chińskiego, który chronił północne Chiny przed najazdami nieproszonych gości. Dotrzemy do jednej z najlepiej zachowanych sekcji o nazwie Mutianyu, skąd podziwiać będziemy mury, wieże obronne, liczne fortyfikacje i zapierające dech w piersiach widoki. Tego dnia zobaczymy też kompleks grobowców dynastii Ming (w grobowcach spoczywa 13 z 16 cesarzy całej dynastii). Na koniec ujrzymy jeszcze olimpijski Stadion Narodowy nazywany Ptasim Gniazdem. Nocleg w Pekinie.

4 dzień: PEKIN
Po śniadaniu zobaczymy między innymi słynną Świątynię Nieba czyli wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kompleks imponujących świątyń taoistycznych. Pospacerujemy też po placu Tian’anmen (nazywanym Placem Niebiańskiego Spokoju) będącym największym publicznym placem na świecie. Ujrzymy Zakazane Miasto czyli dawny kompleks pałaców cesarskich dwóch chińskich dynastii: Ming i Qing. Pałace powstawały zgodnie z zasadami tradycyjnej chińskiej architektury i wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako największa na świecie kolekcja bardzo dobrze zachowanych drewnianych konstrukcji. Po zwiedzaniu ruszymy rikszami po dzielnicy hutongów. Dowiemy się czym one są i dlaczego są tak popularne wśród miejscowych. Późnym popołudniem udamy się na stację, gdzie wsiądziemy w pociąg do Xi’an – jednego z najważniejszych historycznie miast Chin. Nocleg w pociągu.

5 dzień: XI’AN
Nad ranem dotrzemy do Xi’an. Tego dnia zobaczymy między innymi Wielką Pagodę Dzikich Gęsi – buddyjską świątynię wzniesioną już w 652 roku (czyli za czasów panowania dynastii Tang). Przed wejściem do tej sakralnej budowli zobaczyć można posąg szanowanego mnicha i podróżnika Xuanzanga, który wielokrotnie przywoził sutry (buddyjskie księgi) i figurki Buddy z Indii do Chin i gromadził je właśnie w Wielkiej Pagodzie Dzikich Gęsi. Pospacerujemy też po jednym z ogrodów, a następnie udamy się na lekcję kaligrafii chińskiej. Po południu zobaczymy słynny Teatr Cieni czyli tradycyjny spektakl będący odmianą teatru lalek. Gwarantujemy, że będzie to niesamowite przeżycie. Tego dnia zobaczymy jeszcze Wielki Meczet – jeden z największych i najstarszych meczetów w całym kraju. Nocleg w Xi’an.

6 dzień: XI’AN – CHENGDU
Po śniadaniu zobaczymy słynną Terakotową Armię czyli zjawiskowy zbiór ponad ośmiu tysięcy figur wykonanych z terakoty. Te naturalnej wielkości posągi znajdują się w ogromnym grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi i przedstawiają licznych oficerów, żołnierzy, generałów, łuczników oraz zwierzęta (między innymi konie, bociany czy choćby żurawie). Według tradycyjnych, chińskich wierzeń Terakotowa Armia miała strzec zmarłego cesarza i pomóc mu w odzyskaniu cesarskiej władzy nawet po śmierci. Następnie przejazd na stację i transfer szybkim pociągiem do Chengdu. Transfer z do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Chengdu.

7 dzień: CHENGDU
Śniadanie. Następnie zobaczymy słynny posąg Wielkiego Buddy z Leshan. Ten mierzący 71 metrów wysokości siedzący Budda jest jednym z najwyższych posągów Buddy na świecie. W pobliżu znajduje się jedna z czterech najświętszych gór buddyzmu – góra Emei. Powrót do Chengdu. Po powrocie pospacerujemy po jednej z najsłynniejszych ulic miasta – ulicy Jinli, gdzie znajduje się mnóstwo tradycyjnych knajpek z pysznym, chińskim jedzeniem. Udamy się też do dzielnicy Kuan Zhai i zobaczymy handlową ulicę Chunxi pełną kramów z tradycyjnym rękodziełem czy pamiątkami. Nocleg w Chengdu.

8 dzień: CHENGDU – GUILIN
Po śniadaniu odwiedzimy rezerwat przyrody, w którym przebywają urocze pandy gigantyczne i inne rzadkie gatunki zwierząt, które potrzebują ochrony i pomocy. Następnie szybkim pociągiem ruszymy do Guilin. Po przyjeździe do Guilin transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Guilin.

9 dzień: GUILIN
Po śniadaniu opuścimy Guilin i udamy się na południe kraju, gdzie zobaczymy zjawiskowe tarasy ryżowe malowniczo rozciągające się na zboczach wzgórz. Te liczące nawet 500 lat pola nazywane bywają tarasami ryżowymi Grzbietu Smoka, bo stojąc na ich szczycie dostrzec można postać wijącego się smoka. Odwiedzimy też lokalne wioski: Yao i Zhuang. Powrót malowniczą trasą do Guilin. Nocleg w Guilin.

10 dzień: YANGSHUO
Po śniadaniu przejazd do Yangshuo. Rejs tradycyjną łodzią po rzece Li wśród bambusów, porośniętych pagórków i zapierających dech w piersiach pejzaży. Czas na relaks i odpoczynek. Po powrocie do Yangshuo pospacerujemy zabytkowym starym mieście oraz najstarszej ulicy. Udamy się też do znajdującej się nieopodal wioski i zobaczymy Moon Hill czyli słynne Księżycowe Wzgórze. Nocleg w Yangshuo.

11 dzień: YANGSHUO – GUILIN – SHANGHAJ
Po śniadaniu transfer do Guilin. Po przyjeździe udamy się do zjawiskowej jaskini Redd Flute nazywanej przez wielu Pałacem Sztuki Naturalnej. Ta wapienna jaskinia w swoim wnętrzu ukrywa nie tylko liczne stalaktyty, stalagmity i inne formacje skalne, ale też wielobarwnie podświetlone jezioro i inskrypcje. Następnie ruszymy w stronę wzgórza Fubo nazywanego Wzgórzem Ujarzmiającym Fale, skąd podziwiać będziemy okolicę. Niesamowite widoki gwarantowane. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Guilin i przelot do Szanghaju. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Szanghaju.

12 dzień: SHANGHAJ
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Shanghaju – miasta malowniczo położonego nad rzeką Jangcy. Pospacerujemy między innymi po zabytkowym ogrodzie Yuyuan znajdującym się w starej części miasta. Zobaczymy tam tradycyjne pawilony, zabytkowe kamienie o fantazyjnych kształtach czy zbiorniki wodne nad którymi utworzono mostki. Odwiedzimy też słynne muzeum Szanghaju, gdzie dowiemy się nieco na temat historii tego miasta. Tego dnia pospacerujemy też po ulicy Nankińskiej czyli jednej z największych ulic handlowych na świecie oraz po promenadzie Bund. Zobaczymy też jedną z najwyższych wież telewizyjnych świata mierzącą prawie 470 metrów. Nocleg w Szanghaju.

13 dzień: SZANGHAJ – ZHUJIAJIO – SZANGHAJ
Po śniadaniu odwiedzimy starożytne wodne miasto Zhujiajiao umiejscowione na przedmieściach Szanghaju. Następnie wrócimy do Szanghaju i udamy się do Świątyni Nefrytowego Buddy. Nazwa nie wzięła się znikąd, ponieważ posągi Buddy znajdujące się w jej wnętrzu pokryte są białym nefrytem. Czas wolny. Nocleg w Szanghaju.

14 dzień: POŻEGNANIE
Śniadanie. Następnie w zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/Ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (4000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa to ok. 3000 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • Przelot lokalny na trasie Guilin-Szanghaj
 • 12 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 1 nocleg w pociągu)
 • Śniadania
 • Bilety wstępu do atrakcji wspomnianych w programie
 • Wizę do Chin
 • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy minivan/bus; przelot lokalny na trasie Guilin-Szanghaj; transfery pociągami, rejsy łodzią)
 • Opiekę lokalnego przewodnika (w języku angielskim)
 • Opiekę polskojęzycznego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia (oprócz śniadań) – ok. 12 -20 USD/os./dzień
 • Zwyczajowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1370 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
 • 1 nocleg w pociągu

Galeria

 

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Chin na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy po powrocie z Chin). Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem, a wiza wliczona jest w cenę wyjazdu.

POGODA
Chiny to kraj zajmujący bardzo rozległe terytorium. Na terenie całego państwa występują trzy strefy klimatyczne: zwrotnikowa, umiarkowana i podzwrotnikowa. Klimat umiarkowany występuje w północnej i północno-wschodniej części Chin, południe kraju znajduje się pod wpływami klimatu zwrotnikowego, natomiast część wschodnia, zachodnia i środkowa charakteryzuje się klimatem podzwrotnikowym. Pogoda jest więc zależna od miejsca w którym jesteśmy.

CZAS
+6 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, +7 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym w Chinach jest język mandaryński.

RELIGIA
Najpopularniejszą religią w Chinach jest buddyzm. Wielu chińskich buddystów wyznaje też taoizm. W Chinach żyje niewielu wyznawców chrześcijaństwa czy islamu.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Chin jest RENMINDI (yuan). W Chinach nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY (ważne jednak, aby banknoty USD były wydane co najmniej po 2003 roku i nie były zniszczone), które bez problemu można wymienić w licznych kantorach i bankach. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów.

INTERNET/WI-FI
W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można kupić również kartę SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

KUCHNIA
Kuchnia chińska jest bardzo zróżnicowana. Generalnie pełna jest warzyw, ale w zależności od regionu różni się ona dodatkami, przyprawami i sposobami przyrządzania. Najbardziej popularne odmiany kuchni chińskiej to kuchnia pekińska, kantońska, syczuańska czy szanghajska. Podróżując po Chinach koniecznie spróbować trzeba dań z ryżem, potraw z ryb i owoców morza, pikantnych dań opartych na wołowinie i wieprzowinie, chińskich pierożków czy zup. Charakterystycznymi dodatkami do dań są między innymi sos sojowy, sos ostrygowy czy ocet ryżowy. Często jada się pałeczkami, co wbrew pozorom jest czynnością prostą i z łatwością można się tego nauczyć.

BEZPIECZEŃSTWO
Chiny są krajem niezwykle bezpiecznym, nie ma się więc czego obawiać planując tam podróż. Oczywiście jak wszędzie należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Tylko w niektórych hotelach wtyczki takie jak w Polsce. Trzeba więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Chin nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani: Paniom przydać mogą się chusty zakrywające ramiona, a Panom dłuższe spodnie (w Chinach nie obowiązują tak rygorystyczne zasady dotyczące ubioru jak w niektórych krajach, ale oczywiście odwiedzając miejsca święte należy podporządkować się miejscowym zwyczajom i nie należy być zbytnio roznegliżowanym)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą; sandały, klapki pod prysznic
– polar/sweter na chłodniejsze wieczory, lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jedwabne szale, obrazy na jedwabiu, jedwabne wachlarze
– pałeczki do jedzenia wykonane m.in. z bambusa, metalu czy hebanu
– chińską herbatę i zestawy porcelanowe do jej parzenia
– przyprawy, sosy, dodatki do dań (które nadadzą orientalnego charakteru potrawom)
– drobiazgi (figurki, ozdóbki, wisiorki, biżuteria, parasolki)

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy minivan/bus
 • Przelot lokalny na trasie Guilin-Szanghaj
 • Nocny pociąg na trasie Pekin – Xi’an
 • Szybki pociąg na trasach Xi’an-Chengdu i Chengdu-Guilin
 • Rejs łodzią

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.