Zapraszamy na niezapomnianą wyprawę do serca Tybetu! Odkryj z nami mistyczne piękno Góry Kailasz (Mount Kailash), serca duchowości i miejsca pielgrzymek dla milionów. Przyłącz się do nas w niezwykłej podróży, gdzie połączymy przejazd legendarną Koleją Tybetańską, odkrywanie tajemnic stolicy Tybetu Lhasy, wizytę w bazie Mount Everest, aż po uczestnictwo w buddyjskim święcie Saga Dawa i emocjonującej korze wokół świętej Góry Kailasz.
Dla kogo jest ta wyprawa? Czy jesteś spragniony duchowych przeżyć? A może pasjonujesz się majestatycznymi górami i nieustraszony jesteś w obliczu wyzwań, jakie stawia prawdziwa przygoda? Nasza wyprawa to idealna okazja dla każdego, kto pragnie zanurzyć się w głębi tybetańskiej duchowości, podziwiać monumentalną architekturę i sztukę, jak również dla miłośników niezwykłej przyrody i magicznych wschodów słońca nad Himalajami. Poczuj niezrównany duch miejsca i ślad, który zostawi w Tobie pielgrzymka wokół Góry Kailasz.
Kiedy wybrać się w tę podróż? Dołącz do nas podczas najbardziej uroczystego czasu w Tybecie – święta Saga Dawa, kiedy to cały Tybet celebruje życie Buddy, jego nauki i osiągnięcie nirwany. Jest to chwila, gdy święta Góra Kailasz staje się przestrzenią niezwykłych duchowych przeżyć dla pielgrzymów z całego świata. Weź udział w pielgrzymce kora, która jest drogą do szczęścia i duchowego oświecenia.
Doświadcz Niezapomnianych Przeżyć! Nie przegap okazji do uczestnictwa w wyprawie, która łączy w sobie duchowość, przygodę i odkrywanie jednych z najbardziej niesamowitych zakątków świata.
Przygotuj się na podróż, która zmieni Twoje życie. Odkryj Tybet w sposób, o jakim zawsze marzyłeś. Dołącz do nas już dziś!
Przylot do Pekinu. Kontynuacja podróży. Wylot z Pekinu do Xining, miasta leżącego w centralnych Chinach. Po przylocie do Xining transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w hotelu w Xining. W cenie kolacja.
Po śniadaniu przewidziano czas na relaks, dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności związanych z wjazdem do Tybetu oraz dokonanie zakupów przed wyruszeniem w podróż pociągiem do Lhasy. Kolejnym punktem programu jest transfer na stację kolejową, skąd rozpocznie się nasza nocna podróż do Lhasy w komfortowym wagonie sypialnym. Podróż ta, realizowana za pomocą słynnej Kolei Tybetańskiej, umożliwia stopniowe przyzwyczajanie się do wysokości, co jest kluczowe dla komfortowego pobytu w Tybecie. Cała trasa, licząca prawie dwa tysiące kilometrów, jest najwyżej położonym szlakiem kolejowym na świecie, z rekordową stacją Tanggula na wysokości 5068 m n.p.m. oraz tunelem Fenghuoshan, będącym najwyżej znajdującym się tunelem na świecie (4905 m n.p.m., długość 1338 metrów). Podczas niemal 24-godzinnej podróży będziemy mieli okazję podziwiać niezwykłe krajobrazy. Nocleg przewidziany jest w wagonie sypialnym, a w ramach wyżywienia zapewnione są śniadanie i lunch (istnieje możliwość dokupienia kolacji w formie boxu w pociągu).
Przybycie do Lhasy – metropolii i serca Tybetu. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Możliwość relaksu oraz dostosowania się do warunków wysokościowych. Lhasa rozciąga się na poziomie 3650 metrów nad poziomem morza. Pobyt obejmuje nocleg w hotelu w Lhasie z wliczonym śniadaniem i kolacją.
Po zakończeniu śniadania rozpoczniemy program zwiedzania, a pierwszym punktem będzie Świątynia Johkang – najstarsza i najbardziej znacząca świątynia buddyjska w Tybecie, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świątynia Johkang, z historią sięgającą ponad 1300 lat, jest skarbnicą tybetańskiej kultury, w której przechowywany jest między innymi posąg Jowo, przedstawiający 12-letniego księcia Śakjamuniego, który później stał się Buddą. To miejsce, będące jednym z najświętszych w buddyzmie tybetańskim, przyciąga pielgrzymów z całego świata. W ich towarzystwie weźmiemy udział w kora, czyli tradycyjnym obrzędzie okrążania świątyni zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co pozwoli na głębszą kontemplację i doświadczenie wyjątkowej atmosfery tego miejsca. Nasz kolejny cel to Klasztor Sera, będący centrum szkolnictwa Gelugpa, podobnie jak Klasztor Drepung, który odwiedzimy następnego dnia. Założony na początku XV wieku Klasztor Sera obecnie jest domem dla kilkuset mnichów, co jest znacznym spadkiem w porównaniu do jego wcześniejszej działalności edukacyjnej. Słynie on z organizowanych tu wyjątkowych debat mnichów, których będziemy mieli okazję obserwować. Zwiedzimy również Wielką Salę Zgromadzeń i przejdziemy się uliczkami klasztoru. Potem udamy się na spacer po Barkhor – najstarszej i najbardziej znanej ulicy w Lhasie, gdzie znajduje się kolorowy targ oferujący tybetańskie dewocjonalia, rzemiosło i pamiątki, a wokół którego gromadzą się liczni pielgrzymi. Atmosfera tego miejsca jest naprawdę wyjątkowa, a czas spędzony tu pozwoli na zakupy i zrobienie zdjęć. W ciągu dnia zaplanowana jest również przerwa na odpoczynek. Nocleg odbędzie się w hotelu w Lhasie, a w cenie zawarte są śniadanie i kolacja.
Po zjedzeniu śniadania udamy się na zwiedzanie kluczowego zabytku Lhasy – Pałacu Potala. Obecnie pełniący rolę muzeum Pałac Potala, wzniesiony został w VII w. i od XVII w. służył jako zimowa rezydencja dla Dalai Lamów, duchowych przywódców tybetańskiego buddyzmu. Znajdujący się na szczycie Czerwonego Wzgórza, pałac dominuje nad miastem Lhasą. Jego struktura, mająca 117 metrów wysokości, obejmuje trzynaście kondygnacji i aż tysiąc pokoi, dwadzieścia tysięcy małych świątyń oraz ponad dwieście tysięcy figur Buddy. Składają się na niego Biały i Czerwony Pałac wraz z przyległymi konstrukcjami. Czerwony Pałac był centrum religijnym, w którym mieściły się sale modlitwy dla mnichów, kaplice, świątynie, biblioteki zawierające buddyjskie teksty, a także pagody oraz stupy z mumifikowanymi ciałami dalajlamów. W Białym Pałacu zlokalizowane były pomieszczenia mieszkalne, urzędy i drukarnia. Pałac ten symbolizuje buddyzm oraz kulturową tożsamość Tybetu i został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedzimy Klasztor Drepung, największy tybetański klasztor położony na górze Gambo Utse, niedaleko Lhasy. Założony w 1416 r., klasztor ten był znany z wysokiego poziomu nauczania i stanowił jedno z trzech kluczowych centrów szkoły Gelugpa (obok Klasztoru Sera i Ganden). Drepung był również pierwszą siedzibą dalajlamów przed przeniesieniem do Pałacu Potala. W swoich najlepszych czasach zamieszkiwało go i uczyło się w nim około 10 tysięcy mnichów, co czyniło go największym klasztorem na świecie. Obecnie mieszka i uczy się w nim tylko kilkuset mnichów. Podczas dzisiejszego zwiedzania będziemy mieli okazję na spacer po uliczkach tego rozległego zakonnego miasteczka, czas na refleksję nad tymi niezwykłymi miejscami, robienie zdjęć oraz obserwowanie codziennego życia i zwyczajów mnichów. Przewidziana jest również przerwa na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Lhasie, w cenie śniadanie i kolacja.
Po zjedzonym śniadaniu udamy się w stronę Shigatse, które zajmuje pozycję drugiego co do wielkości miasta w Tybecie. Nasza podróż będzie przebiegać sławną Autostradą Przyjaźni, a do przejechania mamy około 400 km, co zajmie nam blisko 6 godzin. Po drodze będziemy mieli okazję podziwiać zachwycające pejzaże tybetańskie – widok na Himalaje, piękne wioski i miasta, modlitewne flagi migoczące na wietrze oraz stada tybetańskich zwierząt. Zaplanowaliśmy kilka przystanków na robienie zdjęć i chwilę relaksu. Jednym z miejsc, przy którym się zatrzymamy, będzie okolice Jeziora Yamdrok, zaliczanego do trzech świętych jezior Tybetu, obok Manasarovar i Namtso. Jezioro Yamdrok, leżące na wysokości 4450 m n.p.m., otaczają malownicze, ośnieżone szczyty. W słoneczne dni jezioro prezentuje się szczególnie pięknie, zwłaszcza z punktu widokowego na Przełęczy Kambala. Dalej w naszej podróży zatrzymamy się, by podziwiać Lodowiec Kharola, jeden z trzech głównych lodowców kontynentalnych w Tybecie, który spływa z góry Noijin Kangsang (7191 m n.p.m.), uznawanej za jedną z czterech świętych gór Tybetu. Następnie odwiedzimy Klasztor Palkor Czade (Baiju Temple), który jest centrum trzech tybetańskich tradycji buddyzmu: Gelug, Sakja i Drukpa kagju, założony na początku XV wieku. W jego obszarze znajduje się Kumbum, największy i najlepiej zachowany czorten (stupa) w Tybecie, zbudowany około 1440 roku. Kumbum posiada sześć kondygnacji, zwieńczonych złotą kopułą, a na każdym poziomie znajdują się dekoracyjne kaplice z malowidłami i posągami. Kumbum można oglądać, obchodząc go tradycyjnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W czasie rewolucji kulturalnej Klasztor Palkor Czade (Baiju Temple) uległ niemal całkowitemu zniszczeniu, przy czym z całego kompleksu trzynastu budynków ocalały jedynie dwa oraz stupa Kumbum. Niektóre posągi w kaplicach zostały zniszczone, ale freski z XIV wieku wewnątrz stupy przetrwały. Po przybyciu do Shigatse nastąpi zakwaterowanie w hotelu. W zależności od dostępnego czasu, zorganizujemy spacer po mieście, odwiedzimy lokalny bazar oraz spróbujemy tradycyjnej tybetańskiej herbaty z masłem. Nocleg w hotelu w Shigatse jest zaplanowany w cenie, wraz ze śniadaniem i kolacją.
Po zjedzeniu śniadania rozpoczynamy zwiedzanie kompleksu klasztornego Taszilunpo (Tashilhunpo Monastery), który jest częścią tradycji gelug. Został on wzniesiony w XV stuleciu i służył jako miejsce zamieszkania dla kolejnych Panchen Lamów, którzy zajmują drugie miejsce po Dalai Lamie w hierarchii tybetańskiego buddyzmu. Obecnie, podobnie jak w innych klasztorach tybetańskich, mieszka i uczy się tutaj znacznie mniej mnichów niż w przeszłości. W czasach największego rozkwitu klasztor ten był domem dla ponad czterech tysięcy mnichów, obecnie liczba ta zmniejszyła się do zaledwie kilkuset. W świątyni Jamkhang Chenmo znajduje się imponujący, 26-metrowy posąg Buddy Maitrei wykonany z brązu i pokryty złotem. Na terenie klasztoru znajdują się również czorteny, w których pochowani są Panczen Lamowie. Następnie udajemy się w kierunku bazy pod Mount Everest, pokonując dystans około 350 km. Podróż zajmie nam około 7 godzin. Po drodze zatrzymamy się przy Klasztorze Rongbuk, który, znajdując się na wysokości 5000 m n.p.m., jest najwyżej położonym klasztorem na świecie. Rongbuk jest częścią tradycji Nyingma. Kontynuujemy drogę do wioski Zhaxizong, umiejscowionej niedaleko bazy Mount Everest. Przewidziany jest spacer po okolicy i, przy sprzyjających warunkach pogodowych, możliwość podziwiania spektakularnego zachodu słońca na tle Himalajów. Będziemy mieli okazję do podziwiania zapierających dech w piersiach widoków na najwyższe góry świata, w tym na szczyty takie jak Mount Everest, Lhotse, Makalu i Cho Oyu. Zwiedzimy również bazę. Nocleg zapewniony jest w Guest House, w cenie zawarte są śniadanie i kolacja.
O świcie będzie możliwość podziwiania spektakularnego wschodu słońca nad Himalajami, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. Po śniadaniu wyruszymy w podróż do Saga, pokonując trasę długą na około 360 km, co zajmie nam około 6 godzin. W trakcie podróży nasze oczy będą mogły cieszyć się malowniczymi pejzażami górskimi. W drodze zobaczyć można Sziszapangmę – czternasty co do wysokości szczyt na świecie, wynoszący 8012 m n.p.m., a także przylegające do niego, zachwycające swoim turkusowym kolorem, Jezioro Peikutso, które znajduje się na wysokości 4600 m n.p.m. Po przybyciu do Saga, odbędzie się zakwaterowanie w hotelu, gdzie spędzimy noc. Cena obejmuje śniadanie i kolację.
Po spożyciu śniadania nastąpi wyprawa do Darchen, leżącego w odległości około 500 km. Przewiduje się, że podróż zajmie ok. 10 godzin. Podczas niej uczestnicy będą mieli okazję podziwiać zachwycające widoki Himalajów, pustynnego Plateau Paryang oraz Góry Kailash. Darchen to mała miejscowość znajdująca się u stóp Góry Kailasz. Po przybyciu do celu zaplanowano zakwaterowanie w hotelu i czas na regenerację. Nocleg w Darchen przewidziano z zapewnionymi śniadaniem i kolacją.
Góra Kailash, znajdująca się na pustynnym płaskowyżu, który znajduje się na wysokości 4575 m n.p.m., osiąga 6714 m n.p.m. Charakteryzuje się czterema wyróżniającymi się ścianami i piramidalnym kształtem. Uznawana jest za najświętszą górę w Azji, czczoną w Buddyzmie, Hinduizmie, Dżinizmie oraz Bonie, animistycznej religii Tybetu. Starożytne teksty przedstawiają ją jako centrum świata, z uwagi na źródła czterech wielkich rzek płynących spod jej stóp: Indusu, Brahmaputry, Karnali (dopływu Gangesu) i Satledżu (największego dopływu Indusu).
Darchen służy jako punkt startowy kory, pielgrzymki dookoła Góry Kailasz. Zgodnie z tradycją, Hinduiści i Buddyści podążają w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, natomiast Dżiniści i wyznawcy Bon w kierunku przeciwnym. Pielgrzymka obejmuje 52-kilometrową trasę, którą można przejść na wysokości od 4600 do 5600 m n.p.m. Niektórzy pielgrzymi pokonują ją w piętnaście godzin, inni, wykonujący charakterystyczne pokłony co kilka kroków, potrzebują na to nawet trzy tygodnie. Pokłony te mają na celu uwolnienie od cierpienia i negatywnej karmy. Pielgrzymi najpierw unoszą ręce nad głową, a następnie opuszczają je na wysokość ust i piersi, co symbolizuje oczyszczenie umysłu, mowy i ciała. Następnie padają na ziemię, dotykając pięcioma punktami: czołem, dłońmi i kolanami, co reprezentuje pięć negatywnych emocji. Dzięki temu zwalczają negatywną energię, kierując ją w stronę ziemi.
Po zjedzeniu śniadania weźmiemy udział w uroczystościach Festivalu Saga Dawa, które są hołdem dla życia Buddy – od jego narodzin, poprzez nauczanie, aż po osiągnięcie stanu nirwany. Obchody tego święta mają miejsce w całym Tybecie, ale szczególnie uroczyście są celebrowane u stóp świętej Góry Kailasz (Mount Kailash). Kulminacyjnym punktem święta jest ceremonia ustawienia masztu, na którym zawiesza się flagi modlitewne. Potem mnisi i wierni w podniosłej i kolorowej procesji okrążają maszt. Chociaż, najbardziej doniosłym momentem dla pielgrzymów jest rozpoczęcie tradycyjnej kory – obchodu dookoła świętej Góry Kailasz (Mount Kailash), w który również my się włączymy, rozpoczynając trzydniową pielgrzymkę.
Nasza pielgrzymka zacznie się od powolnego marszu wraz z modlącymi się i śpiewającymi pielgrzymami, a do pokonania będziemy mieli około 20 km. Po sześciogodzinnej wędrówce dotrzemy do Dira Phuk, znajdującego się na wysokości 4750 m n.p.m. Pierwszy dzień podróży to niezapomniane doświadczenie zarówno duchowe, jak i fizyczne. Bliski kontakt z modlącymi się pielgrzymami i oszałamiające widoki sprawią, że to doświadczenie na zawsze zapadnie w naszej pamięci. W trakcie wędrówki odwiedzimy pagody, świątynię Qugu oraz klasztor Drira Phuk. Zatrzymamy się na nocleg w prostym, ale przytulnym pensjonacie w Dira Phuk, gdzie zapewnione zostaną śniadanie i kolacja.
Po śniadaniu będziemy kontynuować naszą wędrówkę. Naszym celem jest drugi dzień kory, czyli pielgrzymki dookoła Góry Kailasz (Mount Kailash). Przed nami około 24 km drogi, co prawdopodobnie zajmie nam między 7 a 8 godzin. Wyruszając z Dira-Phuk, nasza ścieżka będzie prowadziła w górę, w kierunku przełęczy Dolma La, która jest najwyższym punktem naszej trasy. Po drodze napotkamy na „mani”, kamienny mur stworzony przez pielgrzymów, na którym wyryte są mantry. Przełęcz Dolmo La, zdobiona flagami modlitewnymi i położona na wysokości około 5500 m n.p.m., będzie miejscem, gdzie po dotarciu na szczyt, będziemy mogli odpocząć i poświęcić chwilę na kontemplację razem z innymi pielgrzymami. Noc spędzimy w Zutul Phuk, gdzie zatrzymamy się w prostym, skromnie wyposażonym pensjonacie. Cena obejmuje śniadanie i kolację.
Po zjedzeniu śniadania rozpoczynamy trzeci dzień naszej marszowej pielgrzymki, z jeszcze 10 km do przejścia. Wędrówka powinna nam zająć około 7 godzin. Po trzech dniach marszu, w towarzystwie pielgrzymów, ponownie dotrzemy do Darchen. Mimo zmęczenia, będziemy przepełnieni pozytywnymi emocjami i wzbogaconymi o niezapomniane doświadczenia, kończąc naszą trzydniową pielgrzymkę. Następnie udamy się do jednego z trzech świętych jezior Tybetu – Jeziora Manasarovar (obok Jeziora Yamdrok, które odwiedziliśmy wcześniej, oraz Jeziora Namtso). Leżące na wysokości 4556 metrów Jezioro Manasarovar jest najwyżej położonym słodkowodnym jeziorem na świecie i stanowi święte miejsce dla wielu pielgrzymów, zarówno buddystów, jak i hinduistów. Wokół jeziora znajdują się buddyjskie klasztory, a okolicę zdobią kolorowe flagi modlitewne. Tradycja głosi, że kąpiel w jeziorze oczyszcza z win, grzechów i wszelkich negatywnych myśli. Pielgrzymi buddyjscy odbywają tutaj klasyczną korę, pokonując trasę 90 km. Obszar wokół jeziora zachwyca malowniczym krajobrazem, a jezioro samo w sobie urzeka różnorodnością kolorów, od błękitu po intensywną zieleń.
Następnie podróżujemy do Zada (Tsada), obszaru o niesamowitych krajobrazach z niezwykłymi skalnymi formacjami. Woda i wiatr przez tysiące lat ukształtowały tutaj ogromne skały, tworząc fantazyjne formy przypominające kamienny „las”, które w zależności od pory dnia świecą się różnymi barwami, od bieli po czerwień. Po przyjeździe do Zada (Tsada) zameldujemy się w hotelu, gdzie będzie czas na odpoczynek. Łączna długość podróży w ciągu dnia to około 230 km, co zajmie nam około 5 godzin. Przenocujemy w hotelu w Zada, gdzie w cenie zawarte są śniadanie i kolacja.
Po zjedzeniu śniadania rozpoczniemy eksplorację ruin słynnego Królestwa Guge, założonego w IX wieku. To bogate i wpływowe królestwo przez 700 lat kontrolowało handel złotem, jedwabiem oraz przyprawami między Indiami a Chinami, mając swoje stolice w Tholing i Tsaparang. Królestwo Guge skapitulowało w 1630 roku, zdobyte przez sąsiednie Królestwo Ladakh (dzisiejsze Indie). Przez wiele lat Królestwo Guge było zapomniane, jego ruiny zostały odkryte dopiero w 1930 roku przez Giuseppe Tucci, włoskiego podróżnika i badacza kultur Wschodu. Do dzisiaj można tu podziwiać ruiny imponujących fortyfikacji, pałaców, stup oraz złożony system tuneli i jaskiń. Krajobraz tego obszaru również robi ogromne wrażenie. Ruiny dawnej stolicy, Tsaparang, położone na skalistym klifie i ruiny dawnego kompleksu klasztornego Tholing – kiedyś jednego z najważniejszych klasztorów w Tybecie, są szczególnie imponujące. Wzgórza pokryte są domami i jaskiniami mieszkalnymi, które dla bezpieczeństwa mieszkańców były otoczone murami obronnymi i połączone siecią tuneli. Po zwiedzaniu wrócimy do Darchen, gdzie zostaniemy zakwaterowani w hotelu. Czas na odpoczynek. Cała trasa wynosi około 250 km i zajmie nam to mniej więcej 5 godzin. Nocleg w hotelu w Darchen, w cenie śniadanie i kolacja.
Po spożyciu śniadania rozpoczniemy podróż powrotną do Saga, mając przed sobą dystans około 500 km. Szacuje się, że podróż zajmie nam około 10 godzin. W trakcie podróży planujemy kilka przystanków, aby móc zrobić zdjęcia w najbardziej malowniczych miejscach oraz aby umożliwić sobie moment odpoczynku. Po przybyciu do Saga nastąpi zakwaterowanie w hotelu, a następnie będzie czas na relaks. Nocleg zapewniony jest w hotelu w Saga. W cenę wliczone są śniadanie oraz kolacja.
Po zjedzeniu śniadania nastąpi podróż powrotna do Shigatse, którą pokonamy na trasie o długości około 450 km. Przejazd samochodem zajmie mniej więcej 9 – 10 godzin. W trakcie podróży planujemy kilkakrotne przystanki, aby móc zrobić zdjęcia w najbardziej malowniczych miejscach i umożliwić sobie krótką przerwę. Po przybyciu do Shigatse nastąpi zakwaterowanie w hotelu, gdzie będzie można odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Przewidziano nocleg w hotelu w Shigatse. W cenie zawarte są śniadanie i kolacja.
Po zjedzeniu wczesnego śniadania rozpocznie się podróż powrotna do Lhasa, która obejmuje przebycie dystansu około 280 km. Przejazd samochodem zajmie mniej więcej 5 – 6 godzin. Po przyjeździe do Lhasa zostanie zorganizowany transfer na lotnisko, skąd odbędzie się lot do Pekinu. Po przylocie do stolicy, przewidziany jest transfer do hotelu, gdzie nastąpi zakwaterowanie. Uczestnicy wyprawy będą mieli czas na relaks. Nocleg zaplanowano w hotelu w Pekinie.
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko w Pekinie. Wylot z Pekinu do Warszawy. Przylot do Warszawy.
Należy pamiętać, że przedstawiony program ma charakter orientacyjny. Może dojść do zmiany kolejności realizowanych atrakcji ze względu na kwestie logistyczne, lokalne warunki, pogodę czy zmiany w sytuacji politycznej.
Ważna Informacja – Uroczystości związane z Festiwalem SAGA DAWA będą miały miejsce wyłącznie w maju 2024 i czerwcu 2025. Natomiast Trzydniowa Pielgrzymka Kora dookoła Góry Kailash jest dostępna we wszystkich wyznaczonych terminach.
Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.
Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.
Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.
Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.
W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.