Dlaczego warto?

 • Zwiedzisz między innymi Tokio, Hiroszimę czy Osakę
 • Poznasz kulturę, zwyczaje i tradycje Japończyków
 • Spróbujesz pysznej, japońskiej kuchni
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będziesz pod opieką polskiego tour leadera

Japonia… kraj w którym ceni się harmonię i tradycje, a jedną z najważniejszych wartości jest szacunek. Kraj, który słynie z gwarnych uliczek, kolorowych dzielnic i wspaniałych świątyń. To właśnie tam spróbować można jednej z najzdrowszych, a zarazem najpyszniejszych kuchni na świecie i zobaczyć kolorowo ubrane gejsze. Miejsce, które słynie z herbaty, sztuki, anime, ulic handlowych, strzelistych wieżowców i tradycyjnych pawilonów.
Jeśli chcesz zasmakować w oryginalnej, zaskakującej i niezwykłej japońskiej kulturze, poznać życzliwych Japończyków i przeżyć przygodę życia to wiedz, że ta podróż pozwoli doświadczyć Ci wszystkiego, o czym marzysz. Wyjedź z nami do Kraju Kwitnącej Wiśni, a obiecujemy, że nie pożałujesz.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Warszawy do Tokio.

2 dzień: TOKIO
Przylot do Tokio. W zależności od godziny przylotu odpoczynek lub zwiedzanie. Tokio to stolica i największe miasto Japonii. To właśnie tam znajduje się najwyższa wieża świata czyli Skytree. Tokio to też miasto kolorowych, oryginalnych dzielnic. Jeśli czas pozwoli tego dnia udamy się w kierunku dzielnicy Asakusa, będącej jednym z najstarszych japońskich dystryktów gejsz. Zobaczymy tam buddyjską świątynię Sensō-ji będącą najstarszą budowlą w mieście (jej początki sięgają już VII wieku, a przez wielu uważana jest ona za symbol kraju). Następnie spacer po handlowej ulicy Nakamise, która powstała już pod koniec XVII wieku. Tradycyjne pawilony, kolorowe lampiony wiszące nad naszymi głowami, niezliczona ilość straganów. To tam napić się można zielonej herbaty, spróbować tradycyjnych, japońskich ciasteczek i kupić niemalże wszystko – od pałeczek, przez słodycze, aż po dość oryginalne plakaty japońskich idoli. To pozwoli nam się wczuć w miejscowy klimat. Dzięki temu podejrzymy też codzienność mieszkańców tego ogromnego, zróżnicowanego pod wieloma względami miasta. Nocleg w Tokio.

3 dzień: TOKIO
Śniadanie. Zwiedzanie Tokio. Tego dnia zobaczymy między innymi zabytkowy Pałac Cesarski będący główną rezydencją cesarza Japonii. Główne obiekty tego kompleksu to między innymi Baszta Fushimi, Pawilon Recepcyjny, Most nazywany „Mostem Podwójnym” czy Departament Muzyki. Całość zajmuje imponujący obszar – ponad 341 hektarów. Pospacerujemy też po przepięknym parku Ueno, który słynie z przepięknie kwitnących w okresie wiosennym wiśni. Po południu odwiedzimy też niesamowicie gwarną i zatłoczoną, ale klimatyczną japońską dzielnicę Shibuja (gdzie znajduje się jedna z najbardziej ruchliwych stacji kolejowych w Tokio). Jej częścią jest też dzielnica Harajuku – kolorowa dzielnica wykwintnej młodzieży. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

4 dzień: TOKIO – HAKONE
Śniadanie. Celem naszej dzisiejszej podróży jest słynny japoński region Hakone, położony na obszarze wyspy Honsiu. Miejsce to jest niezwykle malownicze, będzie więc okazja by odpocząć w przepięknym otoczeniu. Podziwiać stamtąd można między innymi majestatyczną górę Fudżi czyli najwyższy szczyt kraju będący jednocześnie czynnym starowulkanem. Nie bez powodu górę wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego, gdyż widok ten zapiera dech w piersiach i stanowi źródło inspiracji nie tylko artystycznej, ale i duchowej. Tam zobaczymy kraterowe jezioro Ashi (znane też jako jezioro Hakone lub jezioro Ashinoko). Jeśli pogoda pozwoli rejs po jeziorze. Po zakończeniu podróży udamy się na stację. Nocleg w okolicy Hakone.

5 dzień: HAKONE – TOKIO – KANAZAWA
Po śniadaniu opuszczamy Hakone i ruszamy do Tokio. Z Tokio przejazd pociągiem do Kanazawy – miasta leżącego na wybrzeżu Morza Japońskiego. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Po południu zwiedzanie, podczas którego zobaczymy między innymi zamek ze znajdującym się nieopodal ogrodem Kenroku-en (uznawanym przez wielu za jeden z najpiękniejszych ogrodów całego kraju). Jako że Kanazawa kojarzy się z wszystkim tym, co „tradycyjnie japońskie” tego dnia pospacerujemy też po miejscach, które słyną z tradycyjnej herbaty, odwiedzimy dzielnice gejsz, spróbujemy lokalnych specjałów i odwiedzimy tętniący życiem miejscowy targ. Nocleg w Kanazawa.

6 dzień: KANAZAWA – SHIRAKAWAGO – KANAZAWA
Śniadanie. Dzisiaj poznamy Japonię od nieco innej strony, gdyż celem naszej dzisiejszej podróży będzie Shirakawa-go. Jest to położona w niezwykle malowniczej scenerii wioska – przepiękna przyroda, lokalny klimat, rozwijany od pokoleń styl architektoniczny. Podejrzymy codzienność mieszkańców oraz ich domy – tradycyjne gassho-zukuri czyli drewniane domki z charakterystycznymi, stromymi dachami przypominającymi ręce złożone do modlitwy. Na nocleg wracamy do Kanazawy.

7 dzień: KANAZAWA – OSAKA
Po śniadaniu ruszamy w drogę do Osaki – trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie, podczas którego zobaczymy między innymi słynny zamek Ōsaka nazywany Zamkiem Złotym lub Zamkiem Brokatowym. Na terenie kompleksu znajduje się 13 zjawiskowych obiektów, uznawanych za cenne nie tylko historycznie, ale i kulturowo. Następnie pospacerujemy po niezwykle kolorowej, oświetlonej niezliczoną ilością banerów i neonów dzielnicy Dotonbori. Będzie to kolejna okazja, by wtopić się w lokalny klimat. Odwiedzimy sklepiki z wielobarwnymi wystawami, zobaczymy co kupić można na straganach z pamiątkami, podejrzymy kolorowo ubranych Japończyków i spróbujemy lokalnych przysmaków. Nocleg w Osace.

8 dzień: OSAKA – KIOTO – OSAKA
Śniadanie, po którym wraz z lokalnym przewodnikiem ruszamy do Kioto uważanego przez wielu za kulturalne centrum Japonii. Miasto słynie z z niezliczonej ilości pałaców, ogrodów i chramów. Na początek udamy się do wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO świątyni Złotego Pawilonu. Następnie pociągiem ruszamy do dzielnicy Arashiyama, gdzie zobaczymy między innymi imponujący las bambusowy (będzie to okazja do ustrzelenia niezwykłych zdjęć!) czy zabytkowy most Togetsukyo zbudowany nad rzeką Katsura. Po południu odwiedzimy dzielnicę Gion czyli dzielnicę gejsz. Trudno wyobrazić sobie japońską kulturę bez postaci jakimi są tradycyjnie ubrane, umalowane i uczesane gejsze. Pospacerujemy też po ulicy Hanamikoji. Powrót do Osaki. Nocleg w Osaka.

9 dzień: OSAKA – NARA – OSAKA
Po śniadaniu (wraz z lokalnym przewodnikiem) ruszamy do Nara – pierwszej stolicy Japonii, która słynie z wielości zabytków (wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO). Zdecydowanie jest więc co podziwiać. Na początek zobaczymy niektóre z wielu świątyń buddyjskich. Odwiedzimy między innymi kompleks świątynny Tōdai-ji ze słynnym Pawilonem Wielkiego Buddy będący największą drewnianą budowlą świata. W pawilonie znajduje się cenny dla wszystkich wyznawców buddyzmu posąg Buddy Rushany mierzący ponad 16 metrów wysokości! Następnie przyjrzymy się kolorowemu chramowi shintoistycznemu Kasuga Taisha, który zbudowano już w VII wieku. Pospacerujemy też po znajdującym się nieopodal Parku Jeleni – jednym z najstarszych parków, po którym swobodnie spacerują jelenie Sika. Powrót do Osaki. Jeśli czas pozwoli spacer po handlowej dzielnicy Shinsaibashi. Nocleg w Osace.

10 dzień: OSAKA – HIMEJI – HIROSZIMA
Po śniadaniu udamy się do Himeji, by zobaczyć jedną z najstarszych, istniejących do dziś budowli Japonii. Zamek Białej Czapli (bo o tym zabytku mowa) nigdy nie został naruszony (ani przez wojny, ani przez trzęsienia ziemi), posiada status Skarbu Narodowego Japonii i zachwyca śnieżnobiałym kolorem tynku. Następnie wyruszymy pociągiem do Hiroszimy – japońskiego miasta na które podczas II wojny światowej została zrzucona bomba atomowa. Po wojnie starano się je odbudować, dzięki czemu współcześnie Hiroszima jest miastem odgrywającym bardzo ważną rolę na arenie międzynarodowej (niektórzy wręcz uważają miasto za Symbol Pokoju). Po przyjeździe pospacerujemy po mieście, zobaczymy między innymi Park Pamięci upamiętniający wydarzenia, który miały miejsce w 1945 roku. Nocleg w Hiroszimie.

11 dzień: HIROSZIMA – ITSUKUSHIMA – HIROSZIMA – TOKIO
Po śniadaniu ruszamy do Miyajima – wyspy znajdującej się na Wewnętrznym Morzu Japońskim, znanej potocznie jako wyspa Itsukushima. Tam wsiądziemy w prom, którym ruszymy w stronę jednego z najsłynniejszych japońskich chramów, którego początki sięgają już VI wieku. Powrót do Hiroszimy, skąd przejazd pociągiem do Tokio. Nocleg w Tokio.

12 dzień: TOKIO – NIKKO – TOKIO
Po śniadaniu ruszymy w podróż do Nikko. Znajdują się tam liczne świątynie, w tym jeden z najważniejszych japońskich kompleksów – kompleks chramów Nikkō Tōshō-gū wzniesiony ku czci pierwszego sioguna (wodza) z rodu Tokugawa. Obecnie jest to jego mauzoleum do którego licznie podróżują Japończycy. Warto pospacerować też po jednym z parków. Powrót pociągiem do Tokio. Czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tokio.

13 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin przelotów przejazd na lotnisko i wylot z Tokio. Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN
Terminy na rok 2020 już wkrótce.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie  Warszawa-Tokio-Warszawa to ok. 3000 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3000 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa (do kwoty 3000 PLN)
 • 12 noclegów zgodnie z programem w pokojach dwuosobowych (hotele 3*)
 • Śniadania
 • Transport zgodnie z programem – pociągi ekspresowe (Shinkansen, 1 klasa), pociągi, metro, autobusy miejskie, bus, prom
 • Bilet wstępu na teren Hakone
 • Całodniową wycieczkę do Shirakawago
 • Biletu wstępu zgodnie z programem
 • Opiekę anglojęzycznego przewodnika (zgodnie z programem)
 • Opiekę polskiego tour leadera
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie (koszt ok. 30-50 USD/dzień/osoba)
 • Uznaniowych napiwków
 • Dla chętnych dopłaty do gwarancji pokoju 1-os. – 2770 PLN

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu).
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe). Dla chętnych dopłata do gwarancji pokoju 1-os. – 2770 PLN.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Japonii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy).

Opis transportu

 • pociągi ekspresowe (Shinkansen, 1 klasa), pociągi, metro, autobusy miejskie, bus, prom

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.