Dlaczego warto?

 • Odwiedzisz Nepal
 • 8-tysięczne szczyty będą w zasięgu Twojej ręki
 • Będziesz podróżować w małych grupach (5-15 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot (Jurek Oleszek)

Nepal – wspaniały, egzotyczny kraj zagubiony pośród ogromnych gór u podnóży niebotycznych Himalajów. Kraj, w którym ośnieżone ośmiotysięczniki dzieli od tropikalnej dżungli tylko 100 km w poziomie i aż 8 km w pionie! To żywe średniowiecze w starych, pełnych pięknych świątyń miastach i zapierające dech w piersiach widoki na gigantyczne himalajskie szczyty. To także przepastne doliny, dżungle pełne dzikich zwierząt oraz niezwykła mieszanka etniczna, gdzie często co wioskę mieszkają ludzie mówiący innymi językami. Kraj, gdzie hinduizm miesza się z buddyzmem i gdzie można spotkać najprawdziwszą żywą boginię! A przede wszystkim to kraj gdzie ludzie choć czasem przerażająco biedni to jednak zawsze są pogodni!

Zapraszamy na wycieczkę w czasie której zobaczymy wyjątkowe miasta doliny Katmandu pełne zabytków, pięknych pałaców na wpisanych na listę UNESCO, punkt widokowy Nagarkot ze wspaniałą panoramą Himalajów, miejsce urodzin Buddy, czy też park narodowy z dżunglą pełną dzikich zwierząt, nosorożców, słoni, krokodyli, a nawet tygrysów!

Chcesz spędzić wakacje inaczej niż wszyscy? To jest wyprawa właśnie dla Ciebie! Dołącz do nas.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Katmandu (z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych).

2 dzień: KATMANDU
Przylot do Katmandu około południa. Po zakwaterowaniu spacer po starej części stolicy, pełnej wąskich uliczek, pięknych świątyń i pałaców królewskich, aż na plac Durbar. Pozwolimy oszołomić się kolorowemu, egzotycznemu, pełnemu życia wirowi stolicy. Oddamy też cześć żywej bogini. Nocleg w Katmandu.

3 dzień: KATMANDU – NAGARKOT
Po śniadaniu wycieczka do leżących w pobliżu świętych miejsc buddyzmu: stup Swajambu i Bodnath oraz do hinduistycznej świątyni Pasiupatinath. Po południu przejazd do Nagarkot, położonego ponad Doliną Katmandu. Nocleg w Nagarkot.

4 dzień: NAGARKOT – BHAKTAPUR
Przed śniadaniem zobaczymy wschód słońca zza szczytów Himalajów, przy dobrej widoczności może uda się dojrzeć Everest i Sziszapangmę. Po śniadaniu dwugodzinny spacer przez malownicze wioski. Przejazd do Bhaktapuru, najpiękniejszego ze starych miast w Dolinie Katmandu, gdzie będziemy chodzić po uliczkach jakby żywcem wyjętych z średniowiecza wśród wspaniałych świątyń i pałaców. Zamieszkamy w klimatycznym hotelu w starym domu na samym głównym placu miasta. Nocleg w Bhaktapurze.

5 dzień: BHAKTAPUR
Rano obudzi nas dzwonienie i modlitwy w pobliskiej świątyni Śiwy. Wycieczka do Patanu, trzeciego i najstarszego miasta w dolinie z  napakowanym do granic możliwości świątyniami placem Durbar, najlepszym w kraju muzeum sztuki nepalskiej w starym pałacu królewskim i wąskimi uliczkami. I tu będziemy mogli spotkać żywą boginię. Po południu wolny czas w Bhaktapurze. Nocleg w Bhaktapurze.

6 dzień: BHAKTAPUR  – BANDIPUR
Dziś wyruszamy poza dolinę. Krętymi, karkołomnymi drogami dotrzemy do miejsca, z którego odchodzi linowa kolejka do świątyni Durgi Manakamana, jednej z najważniejszych świątyń hinduistycznych w kraju, gdzie składa się ofiary ze zwierząt. Potem przejedziemy do malowniczego miasteczka Bandipur, z którego rozpościera się fantastyczna panorama szczytów masywu Manaslu i w dali Annapurny. Nocleg w Bandipurze.

7 dzień: BANDIPUR – POKHARA
Z Bandipuru zejdziemy w dół krętymi ścieżkami, żeby wstąpić do tutejszej jaskini, może nie tak bardzo imponującej, ale za to jednej z największych w Himalajach. Potem przejedziemy do Pokhary i pospacerujemy nad brzegami jeziora Phewa Tal, w którym odbijają się śnieżnobiałe szczyty masywu Annapurny. Nocleg w Pokharze.

8 – 9 dzień: POKHARA
Dwa dni w malowniczej Pokharze poświęcimy na krótki spacer przez wioski na szczyt góry Sarangkot z najwspanialszą panoramą górską w Nepalu. Ogromny masyw Annapurny obramowany z lewa i prawa przez Dhaulagiri i Manaslu, a przed nami cudowny Maćhapućhre wyglądający jak najwyższy szczyt świata. Inny spacer przez wioski zaprowadzi nas do malutkiej, rodzinnej, ekologicznej plantacji kawy, gdzie oprócz wspaniałej kawy będziemy mogli skosztować kawowego miodu! Poza tym zwiedzimy jaskinie i niezwykłe wodospady. Noclegi w Pokharze.

10 dzień: POKHARA – LUMBINI
Malowniczymi, krętymi drogami jedziemy do położonego już na Nizinie Gangeskiej Lumbini, miejsca gdzie urodził się książę Siddhartha, który stał się Buddą. Park w Lumbini pełen jest współczesnych świątyń i klasztorów buddyjskich ze wszystkich krajów buddyjskich.  Nocleg w Lumbini.

11 dzień: LUMBINI – SAURAHA
Przejazd do wioski Sauraha położonej nad rzeką Rapti naprzeciw Parku Narodowego Czitwan. Nocleg w Sauraha.

12 – 13 dzień: SAURAHA
Dwa dni na zwiedzanie jednego z nielicznych na świecie parku narodowego, w którym żyją wielkie zwierzęta, po którym można chodzić piechotą. Pierwszego dnia kilka godzin będziemy chodzić po lesie starając się wytropić nosorożce, krokodyle i inne dzikie zwierzęta żyjące na wolności. Drugiego wjedziemy do parku na słoniach. Poza tym będziemy mogli wziąć udział w kąpaniu słoni i zobaczyć folklorystyczny koncert pieśni i tańców tutejszej mniejszości Tharu. Noclegi w Sauraha.

14 dzień: KATMANDU
I znów niezwykle krętymi, malowniczymi drogami przez miejscowość Daman w którym jeszcze raz będziemy mogli zobaczyć panoramę Himalajów, udamy się do Katmandu. Nocleg w Katmandu.

15 dzień: KATMANDU  
Czas wolny w Katmandu. Wieczorny wylot do Polski.

16 dzień: Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Terminy/Ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Część w PLN: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu;  II rata (3500 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna do 60 dni przed wyjazdem.
 • Część w USD: płatna pilotowi pierwszego dnia po przylocie na miejsce. Banknoty USD muszą być wydane po 1996 roku, nie mogą być zniszczone, zapisane.
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Kathmandu-Warszawa to ok. 3500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • 13 noclegów w pokojach 2 osobowych z łazienkami ( może się zdarzyć 1-2 noclegi z łazienkami na korytarzu)
 • 13 śniadań
 • Transport wynajętym busem
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy nepalskiej – 25 USD (płatne na lotnisku w Katmandu)
 • Pozostałych wydatków na jedzenie (ok. 10-15 USD/ dzień)
 • Napiwków dla kierowców
 • Istnieje możliwość lotu na spadolotni z Sarangkotu w Pokharze – płatne indywidualnie

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Galeria

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.