Dlaczego warto?

 • Odwiedzisz Nepal i Tybet
 • Zobaczysz najwspanialsze świątyniestupy
 • 8-tysięczne szczyty będą w zasięgu Twojej ręki
 • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
 • Cały czas będzie z Tobą polski pilot (Jurek Oleszek)

Nasza przygoda rozpocznie się w Nepalu – wspaniałym, egzotycznym państwie zagubionym pośród ogromnych gór. To żywe średniowiecze w starych, pełnych pięknych świątyń miastach i zapierające dech w piersiach widoki na gigantyczne himalajskie szczyty. To także przepastne doliny czy dżungle pełne dzikich zwierząt. Stamtąd udamy się do Tybetu – zawsze trudno dostępnej mitycznej krainy, położonej niejako na dachu świata. To kraj pełen imponujących stup i świątyń, który stworzył niezwykle oryginalną, jedyną w swoim rodzaju kulturę. Choć kiedyś okrutnie doświadczony przez komunistyczną, chińską okupację to teraz powoli wraca do swoich korzeni i uchyla rąbka tajemnicy.

Chcesz spędzić wakacje inaczej niż wszyscy? Chcesz przeżyć przygodę taką, jak pierwsi podróżnicy? Wyrusz z nami w podróż od nizin gangesowych przez niebotyczne Himalaje aż na najwyższą wyżynę świata, a obiecujemy, że zapamiętasz ten wyjazd na bardzo długo.

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Katmandu (z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych).

2 dzień: KATMANDU
Przylot do Katmandu. Zakwaterowanie i odpoczynek. Tego dnia pozwolimy oszołomić się kolorowemu, egzotycznemu, pełnemu życia wirowi stolicy. Pospacerujemy wąskimi uliczkami i zobaczymy słynny plac Durbar (gdzie podziwiać można imponujące świątynie i pałace królewskie). Co więcej, to właśnie na placu toczy się codzienność mieszkańców, będzie więc okazja by zobaczyć jak Nepalczycy spędzają czas, pracują czy handlują. Oddamy też cześć Żywej Bogini (dowiemy się oczywiście kim ona jest i dlaczego jest tak czczoną osobą w tym świecie). Nocleg w Katmandu.

3 dzień: KATMANDU – CZITWAN – SAURAHA
Przez przepaściste doliny zjedziemy w dół na równiny do Czitwanu. Jest to jeden z nielicznych parków narodowych na świecie w których żyją wielkie zwierzęta, a po którym jednocześnie można chodzić piechotą. Nocleg w Saurasze.

4 dzień: SAURAHA
Dzisiaj czeka nas dzień pełen wrażeń. Najpierw przepłyniemy kawałek po rzece obserwując rzeczne ptaki, a potem kilka godzin będziemy chodzić po lesie wypatrując nosorożców, krokodyli i innych zwierząt. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć też tygrysa! Wieczorem mały spektakl pieśni i tańców lokalnego ludu Tharu. Nocleg w Saurasze.

5 dzień: SAURAHA – KATMANDU
Rano udamy się do parku na słoniach, potem będziemy mogli wziąć udział w ich kąpieli! Następnie udamy się w drogę powrotną do Katmandu. Nocleg w Katmandu.

6 dzień: KATMANDU
Dwa dni poświęcimy na poznawanie doliny Katmandu – serca Nepalu. Zobaczymy średniowieczne miasta Patan i Bhaktapur pełne pięknych świątyń. Naszym oczom ukaż się między innymi najważniejsza hinduistyczna świątynia kraju Pasiupatinath czy wielkie buddyjskie stupy Swajambhu i Bodnath. Nocleg w Katmandu.

7 dzień: KATMANDU
Drugi dzień zwiedzania Katmandu i okolic. Oczywiście nie zabraknie imponujących świątyń i innych miejscowych zabytków. Nocleg w Katmandu.

8 dzień: KATMANDU – KERUNG
Dziś zagłębimy się w głąb ogromnych dolin himalajskich, by po paru godzinach jazdy przez piękne nepalskie krajobrazy dotrzeć do granicy Nepalu z Tybetem. Po niezbędnych formalnościach na obu granicach ruszymy do Kerung na nocleg. Nocleg w Kerung.

9 dzień: KERUNG – TINGRI
Dziś podjeżdżamy pod górę na najwyższy płaskowyż świata, z rozległymi widokami tybetańskiego krajobrazu. Poczucia, że stajemy na dachu świata nie sposób porównać z niczym innym! Jeśli pogoda będzie sprzyjać podziwiać będziemy zapierającą dech w piersiach panoramę pięknych pasm Himalajów (w tym ośmiotysięczników Czo Oju i Siszapagma). Na koniec dnia dotrzemy do Tingri, gdzie odwiedzimy lokalny klasztor. Być może uda nam się po raz pierwszy zobaczyć Everest. Nocleg w Tingri.

10 dzień: TINGRI – RONGBUK
Przejazd do Rongbuk na wysokości 5100 metrów, wizyta w klasztorze i wędrówka do Everest Base Camp – oczywiście cały czas z hipnotyzującym widokiem najwyższej góry świata. Nocleg w Rongbuk.

11 dzień: RONGBUK – SZIGACE
Kontynuujemy wycieczkę malowniczą trasą na przełęcz Gjatczu La (5220 metrów), najwyższe przejście w drodze do Lhasy przez Lhatse, skąd droga na słynną górę Kailasz oddziela się na zachód. Nocleg w Szigace.

12 dzień: SZIGACE – GJANCE
Rano w Szigace (drugim największym mieście Tybetu) zwiedzimy Taszilumpo – klasztor będący siedzibą Panczenlamy, jednego z najważniejszych duchowych przywódców Tybetańczyków. Dalej pojedziemy do Gjance, by odwiedzić stupę Kumbum i klasztor Palkor. Nocleg w Gjance.

13 dzień: GJANCE – LHASA
Całodniowa przeprawa z zapierającymi dech w piersiach widokami przez przełęcze Karola (5010 metrów) i Kambala (4749 metrów). Po drodze kolorowe jezioro Jamdrok i największa tybetańska rzeka Jarlung czyli Brahmaputra. Nocleg w Lhasie.

14 dzień: LHASA
Rozpoczynamy zwiedzanie Lhasy – legendarnej, owianej tajemnicą stolicy Tybetu.  Przy najważniejszej świątyni buddyjskiej Dżokhang zagłębimy się w malowniczy tłum pielgrzymów często odmierzających drogę pielgrzymki długością swojego ciała. Obejdziemy słynną ulicę Barkhor, gdzie sacrum miesza się z profanum w postaci barwnego bazaru. Nocleg w Lhasie.

15 dzień: LHASA
Kontynuujemy zwiedzanie niezwykłej Lhasy. Odwiedzimy między innymi ogromny, wielopiętrowy pałac Potala, będący niegdyś siedzibą Dalajlamów. Zobaczymy także wielkie klasztory Drepung i Sera. Nocleg w Lhasie.

16 dzień: LHASA – KATMANDU
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Katmandu. Czas wolny w mieście. Nocleg w Katmandu.

17 dzień: KATMANDU
Dzień wolny w Katmandu do decyzji grupy. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

18 dzień: Przylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

UWAGI do programu:

 • Jako że to pora deszczowa nie należy się spodziewać zbyt wielu widoków gór w Nepalu. Za to w Tybecie rozległe i czyste widoki to norma. Ale jak to w naturze, gwarancji mieć nie można.
 • Trzeba też mieć na uwadze że Nepal to jeden z najbiedniejszych krajów świata, dodatkowo doświadczony przęz kataklizm, więc nie wszystko funkcjonuje tam idealnie.
 • Przyjedziemy też przez bardzo odludne tereny Tybetu, gdzie infrastruktura bywa skąpa.
 • Tybet leży na bardzo wysokiej wyżynie (3500-4000 m.n.p.m), w wielu miejscach przekraczać będziemy przełęcze 5000 m. Należy liczyć się z krótkim oddechem, a nawet przejawami choroby wysokościowej.
  Bus którym podróżujemy ma klimatyzację i butle tlenowe, jednak na noclegach może wystąpić bezsenność.
 • To bardziej wyprawa niż wycieczka!

Terminy/ceny

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 60 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.
  Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Katmandu-Warszawa to ok. 3500 PLN – im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 3500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa – Katmandu – Warszawa (do kwoty 3500 PLN)
 • Przelot lokalny na trasie Lhasa – Katmandu (do kwoty 1300 PLN)
 • 16 noclegów zgodnie z programem
 • Śniadania
 • Transport wynajętym busem w Nepalu i Tybecie
 • Pozwolenie na wjazd do Tybetu
 • Wizę do Tybetu
 • Bilety wstępu do miejsc wspomnianych w programie
 • Opiekę tybetańskiego przewodnika i lokalnego biura na terenie Tybetu
 • Opiekę polskiego przewodnika w Nepalu i Tybecie
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

 • Wizy nepalskiej – 25USD (płatne na lotnisku w Katmandu)
 • Wyżywienia nieujętego w programie (ok. 10-12 USD/ dzień)
 • Uznaniowych napiwków

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi:

 • w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami)
 • w Kerung i Tingri noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami)
 • w Rongbuk nocleg w schronisku (łazienka wspólna)

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Wjazd do Nepalu na podstawie paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) oraz opłaty uiszczanej na lotnisku w Katmandu (25 USD). Wjazd do Tybetu na podstawie paszportu (ważnego minimum 6 miesięcy od daty zakończenia podróży) oraz wizy. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi przed wyjazdem, a wiza do Tybetu wliczona jest w cenę wyjazdu.

Opis transportu

 • Wynajęty, komfortowy bus
 • Przelot lokalny na trasie Lhasa – Katmandu

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.