Dlaczego warto?

 • Poznasz najpiękniejsze miejsca Argentyny i Urugwaju
 • Zobaczysz wodospady Iguazu od strony argentyńskiej i brazylijskiej
 • Zatańczysz tango w Buenos Aires
 • Będziesz podróżować w małych grupach (4-14 os.)
 • Razem z Tobą będzie polskojęzyczny pilot

Argentyna i Urugwaj to niesamowite miejsca, pełne wspaniałych zabytków, pysznego jedzenia i  uśmiechniętych mieszkańców. Zapraszamy Cię w niesamowitą podróż do dwóch krajów Ameryki Południowej, w trakcie której poznamy je od podszewki. Zobaczymy malownicze parki narodowe, zatańczymy tango w lokalnych klubach, spróbujemy najlepszych argentyńskich win, zasmakujemy w lokalnej kuchni, a to wszystko to jedynie początek niezapomnianej przygody…

Zobacz podobne wyjazdy

Program

1 dzień: Wylot z Polski do Buenos Aires.

2 dzień: BUENOS AIRES
Zwiedzanie Argentyny rozpoczniemy od poznania jej stolicy – Buenos Aires. Przespacerujemy się po najciekawszych dzielnicach, w których zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Dotrzemy m. in. do Casa Rosada, siedziby prezydenta, Plaza Dorrego oraz przespacerujemy się główna aleją miasta – Florida Street. Całodniowe zwiedzanie pozwoli nam na zobaczenie najważniejszych „top 25” w Buenos. Nocleg w Buenos Aires.

3 dzień: BUENOS AIRES  – PUERTO IGUAZU
Przejazd na krajowe lotnisko w Buenos Aires. Przelot do Puerto Iguazú. Nocleg w Puerto Iguazú.

4 dzień: WODOSPADY IGUAZU (Argentyna)
Tego dnia wyruszymy do Parku Narodowego Iguazú, gdzie zobaczymy las tropikalny, orchidee, motyle, a przede wszystkim Wodospady Iguazú po stronie Argentyny i rzekę Iguazú. Będzie czas na samodzielne poznawanie okolicy. A na koniec zostawiamy najlepsze – czyli prysznic pod wodospadem 🙂 Wsiadamy do łódki i ruszamy na ekscytujący rejs, po którym nikt nie wróci suchy. Na nocleg wrócimy do Puerto Iguazú.

5 dzień: WODOSPADY IGUAZU (Brazylia)
Po śniadaniu wrócimy do Parku Narodowego Iguazú. Dziś zobaczymy wodospady od strony brazylijskiej. Zobaczymy oczywiście tzw. Gardziel Diabła – największy z wodospadów i najlepiej widoczny właśnie od strony Brazylii. Ta część słynie z pięknego panoramicznego widoku i tęczy. Świetne zdjęcia – gwarantowane! Nocleg w Puerto Iguazú.

6 dzień: PUERTO IGUAZU – EL CALAFATE
Przejazd na lotnisko, przelot z Puerto Iguazú do El Calafate. Nocleg w El Calafate.

7 dzień:  PERITO MORENO
Tego dnia wyruszymy w stronę Parku Narodowego Los Glaciares, po drodze podziwiając Jezioro  Argentino, stepowe krajobrazy i zawsze zielone lasy deszczowe. Na koniec dojedziemy do miejsca, gdzie będzie można podziwiać niesamowity lodowiec Perito Moreno. Nocleg w El Calafate.

8 dzień: ESTANCIA CRISTINA
Po śniadaniu ruszymy na dalszą eksplorację okolicy, wybierzemy się do Punta Bandera, skąd wyruszymy w rejs do Estancia Cristina. W trakcie rejsu będziemy mieli okazję podziwiać niezwykły lodowiec Upsala. Po dotarciu do Estancia Cristina, zwiedzimy Muzeum Kostumbryzmu oraz z bliska zobaczymy lodowiec Upsala i Jezioro Guillermo. Na nocleg wrócimy do El Calafate.

9 dzień: EL CALAFATE  – BUENOS AIRES
Przejazd na lotnisko, przelot z El Calafate do Buenos Aires. Nocleg w Buenos Aires.

10 dzień: COLONIA DEL SACRAMENTO (Urugwaj)
Po śniadaniu przeprawimy się promem do Colonia del Sacramento, miasta w południowym Urugwaju. Na miejscu udamy się na spacer malowniczymi uliczkami miasta, zobaczymy zabytkowe budynki, forty i ślady hiszpańskiej i portugalskiej kolonizacji. Nocleg w Colonia del Sacramento.

11 dzień:  COLONIA DEL SACRAMENTO  – MONTEVIDEO
Rano przejedziemy do Montevideo, gdzie odwiedzimy główny plac miasta Independencia, z figurą generała José Gervasio Artigasa – uczestnika walk o niepodległość kraju, a także okazały ratusz miejski – Palacio Salvo – najwyższy budynek w Urugwaju. Po południu będzie czas na samodzielne odkrywanie miasta. Nocleg w Montevideo.

12 dzień: PUNTA DEL ESTE
Dzisiaj poznamy Punta del Este – kurort nadmorski. Zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta, ale będzie także czas na plażowanie. Nocleg w Montevideo.

13 dzień: BUENOS AIRES
Przeprawa promowa do Buenos Aires. Nocleg w Buenos Aires.

14 dzień: BUENOS AIRES – argentyńskie TANGO
Tego dnia udamy się do La Ventana w samym sercu najstarszej dzielnicy Buenos Aires. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć pokaz tanga argentyńskiego. 35 artystów na scenie, 2 orkiestry, niesamowity klimat. Weźmiemy udział w niesamowitym spektaklu i spróbujemy własnych sił na parkiecie. Nocleg w Buenos Aires.

15 dzień: POŻEGNANIE
W zależności od godzin lotów, transfer na lotnisko, odprawa i wylot do Polski.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Przylot do Polski w zależności od lotów może nastąpić dzień później. 

Terminy/Cena

TERMIN
Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Cena podana w tabeli jest ceną od 1 osoby.

Jeśli w tabeli nie widzisz terminu, w którym chcesz pojechać – skontaktuj się z nami. Dopasujemy się do Ciebie w miarę naszych możliwości.

UWAGA:

 • Cena: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu; II rata (6000 PLN) płatna na ok. 90 dni przed wyjazdem lub w momencie zakupu biletów lotniczych; III rata (pozostała kwota) płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Przelot – Nasze biuro zajmie się zakupem biletów lotniczych. Po zebraniu się grupy, szukamy dla Państwa najkorzystniejszej opcji przelotu. Po zaakceptowaniu i wpłacie, dokonujemy zakupu.

Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Buenos Aires-Warszawa to ok. 4500 PLN –  im wcześniej zakup, tym niższa cena. Na miesiąc przed wyjazdem cena może przekraczać 4500 PLN. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, aby zwiększyć możliwość zakupu biletów po niższej cenie. Cena wyjazdu ulegnie zmianie wraz ze ze wzrostem cen biletów lotniczych oraz wzrostem cen walut.

Cena obejmuje

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Buenos Aires-Warszawa (do kwoty 4500 PLN)
 • Lokalne przeloty na trasie Buenos Aires – Puerto Iguazu, Puerto Iguazu – El Calafate, El Calafate – Buenos Aires
 • 14 noclegów w hotelach 3* i 4*
 • 13 śniadań, 1 lunch w El Calafate, 1 kolacja w La Ventana
 • Transport: wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Bilet na prom na trasie Buenos Aires-Colonia del Sacramento, Montevideo-Buenos Aires
 • Opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych anglojęzycznych przewodników
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

 • Wyżywienia nieujętego w programie
 • Napiwków
 • Wydatków na pamiątki

Jak się zapisać

1. Odwiedź nasze biuro w Krakowie – ul. Szlak 65 lub zadzwoń do nas: kom. 536 906 666 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie.
2. Omówimy wszystkie szczegóły, odpowiemy na Twoje pytania i jeśli wszystko zaakceptujesz podpiszemy umowę (osobiście lub w formie skanu)
3. Będziesz mieć 2-3 dni na wpłatę zaliczki.
4. Następnie zajmiemy się wyszukaniem najtańszego połączenia lotniczego dla Ciebie. Po zaakceptowaniu ceny – kupimy bilet. Możesz też samodzielnie się tym zająć.
5. 2-3 tygodnie przed wyjazdem otrzymasz od nas wyczerpujący informator na temat Twojego wyjazdu.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach 3 i 4*.

Galeria

Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Argentyny i Urugwaju na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu).

Opis transportu

 • Wynajęty komfortowy samochód/bus z klimatyzacją na całej trasie
 • Przeloty lokalne na trasie (Buenos Aires – Puerto Iguazu, Puerto Iguazu – El Calafate, El Calafate – Buenos Aires
 • Prom na trasie Buenos Aires-Colonia del Sacramento, Montevideo-Buenos Aires

Mapa

Chcesz zarezerwować wycieczkę? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu.