Zadzwoń, pomożemy Ci zaplanować idealne wakacje! 883 919 664

Chiny – klasycznie

Dlaczego warto?
  • Zwiedzisz m.in. Pekin, Chengdu czy Szanghaj
  • Zobaczysz część słynnego Muru Chińskiego i Zakazane Miasto
  • Poznasz chińską kulturę i zwyczaje Chińczyków
  • Będziesz podróżować w małej grupie (4-12 osób)
  • Będziesz nocować w 3* hotelach
  • Cały czas będzie z Tobą polskojęzyczny tour leader

Chiny to jedno z państw Azji i jedna z najstarszych cywilizacji świata. Kraj, który kojarzy się z ryżem, herbatą, wielomilionowymi miastami, świątyniami i naturą. I właśnie wszystko to będzie na wyciągnięcie naszej ręki. Naszą podróż rozpoczniemy od wizyty w Pekinie – klimatycznym mieście pełnym wspaniałych świątyń, chińskich dzielnic, uniwersytetów i zabytków. Stamtąd ruszymy do Xi’an, które słynie z imponującej Wielkiej Pagody Dzikich Gęsi. Odwiedzimy też Chengdu i Guilin, a nasza wyprawa zakończy się w Szanghaju malowniczo położonym nad rzeką Jangcy. Poznamy chińskie tradycje i zwyczaje, oswoimy się z chińską kulturą i spróbujemy tego, co w kuchni tego kraju najpyszniejsze. Oprócz podziwiania zabytków znajdziemy też czas na delektowanie się wspaniałymi widokami. Jeśli więc pragniesz poznać Chiny „od wewnątrz” nie wahaj się, wyjedź z nami do Chin, a pokażemy Ci w nich wszystko, co najwspanialsze.

Program

1

Dzień

Wylot z Warszawy.

2

Dzień

PEKIN

Przylot do Pekinu – stolicy Chin. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godzin przylotu odpoczynek po locie lub zwiedzanie, podczas którego zobaczymy między innymi Pałac Letni czyli miejsce odpoczynku cesarzy chińskich. Miejsce to słynie z imponującego Wzgórza Długowieczności, bliskości sztucznego jeziora Kunming, tradycyjnych pawilonów, pięknego ogrodu i pałaców. Po zwiedzaniu czas na odpoczynek. Nocleg w Pekinie.

3

Dzień

PEKIN

Po śniadaniu podróż w stronę słynnego Wielkiego Muru Chińskiego, który chronił północne Chiny przed najazdami nieproszonych gości. Dotrzemy do jednej z najlepiej zachowanych sekcji o nazwie Mutianyu, skąd podziwiać będziemy mury, wieże obronne, liczne fortyfikacje i zapierające dech w piersiach widoki. Tego dnia zobaczymy też kompleks grobowców dynastii Ming (w grobowcach spoczywa 13 z 16 cesarzy całej dynastii). Na koniec ujrzymy jeszcze olimpijski Stadion Narodowy nazywany Ptasim Gniazdem. Nocleg w Pekinie.

4

Dzień

PEKIN

Po śniadaniu zobaczymy między innymi słynną Świątynię Nieba czyli wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kompleks imponujących świątyń taoistycznych. Pospacerujemy też po placu Tian’anmen (nazywanym Placem Niebiańskiego Spokoju) będącym największym publicznym placem na świecie. Ujrzymy Zakazane Miasto czyli dawny kompleks pałaców cesarskich dwóch chińskich dynastii: Ming i Qing. Pałace powstawały zgodnie z zasadami tradycyjnej chińskiej architektury i wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako największa na świecie kolekcja bardzo dobrze zachowanych drewnianych konstrukcji. Po zwiedzaniu ruszymy rikszami po dzielnicy hutongów. Dowiemy się czym one są i dlaczego są tak popularne wśród miejscowych. Późnym popołudniem udamy się na stację, gdzie wsiądziemy w pociąg do Xi’an – jednego z najważniejszych historycznie miast Chin. Nocleg w pociągu.

5

Dzień

XI’AN

Nad ranem dotrzemy do Xi’an. Tego dnia zobaczymy między innymi Wielką Pagodę Dzikich Gęsi – buddyjską świątynię wzniesioną już w 652 roku (czyli za czasów panowania dynastii Tang). Przed wejściem do tej sakralnej budowli zobaczyć można posąg szanowanego mnicha i podróżnika Xuanzanga, który wielokrotnie przywoził sutry (buddyjskie księgi) i figurki Buddy z Indii do Chin i gromadził je właśnie w Wielkiej Pagodzie Dzikich Gęsi. Pospacerujemy też po jednym z ogrodów, a następnie udamy się na lekcję kaligrafii chińskiej. Po południu zobaczymy słynny Teatr Cieni czyli tradycyjny spektakl będący odmianą teatru lalek. Gwarantujemy, że będzie to niesamowite przeżycie. Tego dnia zobaczymy jeszcze Wielki Meczet – jeden z największych i najstarszych meczetów w całym kraju. Nocleg w Xi’an.

6

Dzień

XI’AN - CHENGDU

Po śniadaniu zobaczymy słynną Terakotową Armię czyli zjawiskowy zbiór ponad ośmiu tysięcy figur wykonanych z terakoty. Te naturalnej wielkości posągi znajdują się w ogromnym grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi i przedstawiają licznych oficerów, żołnierzy, generałów, łuczników oraz zwierzęta (między innymi konie, bociany czy choćby żurawie). Według tradycyjnych, chińskich wierzeń Terakotowa Armia miała strzec zmarłego cesarza i pomóc mu w odzyskaniu cesarskiej władzy nawet po śmierci. Następnie przejazd na stację i transfer szybkim pociągiem do Chengdu. Transfer z do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Chengdu.

7

Dzień

CHENGDU

Śniadanie. Następnie zobaczymy słynny posąg Wielkiego Buddy z Leshan. Ten mierzący 71 metrów wysokości siedzący Budda  jest jednym z najwyższych posągów Buddy na świecie. W pobliżu znajduje się jedna z czterech najświętszych gór buddyzmu – góra Emei. Powrót do Chengdu. Po powrocie pospacerujemy po jednej z najsłynniejszych ulic miasta – ulicy Jinli, gdzie znajduje się mnóstwo tradycyjnych knajpek z pysznym, chińskim jedzeniem. Udamy się też do dzielnicy Kuan Zhai i zobaczymy handlową ulicę Chunxi pełną kramów z tradycyjnym rękodziełem czy pamiątkami. Nocleg w Chengdu.

8

Dzień

CHENGDU – GUILIN

Po śniadaniu odwiedzimy rezerwat przyrody, w którym przebywają urocze pandy gigantyczne i inne rzadkie gatunki zwierząt, które potrzebują ochrony i pomocy. Następnie szybkim pociągiem ruszymy do Guilin. Po przyjeździe do Guilin transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w Guilin.

9

Dzień

GUILIN

Po śniadaniu opuścimy Guilin i udamy się na południe kraju, gdzie zobaczymy zjawiskowe tarasy ryżowe malowniczo rozciągające się na zboczach wzgórz. Te liczące nawet 500 lat pola nazywane bywają tarasami ryżowymi Grzbietu Smoka, bo stojąc na ich szczycie dostrzec można postać wijącego się smoka. Odwiedzimy też lokalne wioski: Yao i Zhuang. Powrót malowniczą trasą do Guilin. Nocleg w Guilin.

10

Dzień

YANGSHUO

Po śniadaniu przejazd do Yangshuo. Rejs tradycyjną łodzią po rzece Li wśród bambusów, porośniętych pagórków i zapierających dech w piersiach pejzaży. Czas na relaks i odpoczynek. Po powrocie do Yangshuo pospacerujemy zabytkowym starym mieście oraz najstarszej ulicy. Udamy się też do znajdującej się nieopodal wioski i zobaczymy Moon Hill czyli słynne Księżycowe Wzgórze. Nocleg w Yangshuo.

11

Dzień

YANGSHUO – GUILIN - SZANGHAJ

Po śniadaniu transfer do Guilin. Po przyjeździe udamy się do zjawiskowej jaskini Redd Flute nazywanej przez wielu Pałacem Sztuki Naturalnej. Ta wapienna jaskinia w swoim wnętrzu ukrywa nie tylko liczne stalaktyty, stalagmity i inne formacje skalne, ale też wielobarwnie podświetlone jezioro i inskrypcje. Następnie ruszymy w stronę wzgórza Fubo nazywanego Wzgórzem Ujarzmiającym Fale, skąd podziwiać będziemy okolicę. Niesamowite widoki gwarantowane. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Guilin i przelot do Szanghaju. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Szanghaju.

12

Dzień

SZANGHAJ

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Szanghaju – miasta malowniczo położonego nad rzeką Jangcy. Pospacerujemy między innymi po zabytkowym ogrodzie Yuyuan znajdującym się w starej części miasta. Zobaczymy tam tradycyjne pawilony, zabytkowe kamienie o fantazyjnych kształtach czy zbiorniki wodne nad którymi utworzono mostki. Odwiedzimy też słynne muzeum Szanghaju, gdzie dowiemy się nieco na temat historii tego miasta. Tego dnia pospacerujemy też po ulicy Nankińskiej czyli jednej z największych ulic handlowych na świecie oraz po promenadzie Bund. Zobaczymy też jedną z najwyższych wież telewizyjnych świata mierzącą prawie 470 metrów. Nocleg w Szanghaju.

13

Dzień

SZANGHAJ – ZHUJIAJIO - SZANGHAJ

Po śniadaniu odwiedzimy starożytne wodne miasto Zhujiajiao umiejscowione na przedmieściach Szanghaju. Następnie wrócimy do Szanghaju i udamy się do Świątyni Nefrytowego Buddy. Nazwa nie wzięła się znikąd, ponieważ posągi Buddy znajdujące się w jej wnętrzu pokryte są białym nefrytem. Czas wolny. Nocleg w Szanghaju.

14

Dzień

POŻEGNANIE

Śniadanie. Następnie w zależności od godzin wylotów transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe informacje

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przylot do Polski może być o jeden dzień później w zależności od godzin przelotów.

Terminy/ceny
Termin

Ten wyjazd realizujemy na zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany/a – skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie

UWAGA:

  • Płatności: zaliczka (500 PLN) płatna w momencie zapisu
  • BILET LOTNICZY – Dla Państwa wygody wyłączamy bilet z ceny głównej. Oczywiście pomagamy w wyszukaniu najlepszego połączenia oraz jeśli będzie takie życzenie – w zakupie. Współpracujemy z najlepszymi kasjerami, którzy będą do Państwa dyspozycji. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa to ok. 3000 PLN,  im wcześniej zakup, tym niższa cena (osoby zainteresowane wyjazdem prosimy więc o szybki kontakt, gdyż zwiększy to możliwość zakupu biletu w niższej cenie).
  • WIZA – mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Na chwilę obecną istnieje konieczność wizyty osobistej w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia odcisków palców.

Cena obejmuje

  • Przelot lokalny na trasie Guilin-Szanghaj
  • 12 noclegów zgodnie z programem (hotele 3*, 1 nocleg w pociągu)
  • Śniadania
  • Bilety wstępu do atrakcji wspomnianych w programie
  • Transport zgodnie z programem (wynajęty, komfortowy minivan/bus; przelot lokalny na trasie Guilin-Szanghaj; transfery pociągami, rejsy łodzią)
  • Opiekę lokalnego przewodnika (w języku angielskim)
    Opiekę polskojęzycznego tour leadera
  • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie obejmuje

  • Biletu lotniczego na trasie Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa (ok. 3000 PLN)
  • Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – 26 PLN
  • Wizy (ok. 650-700 PLN)
  • Wyżywienia (oprócz śniadań) – ok. 12 -20 USD/os./dzień
  • Zwyczajowych napiwków
  • Dla chętnych dopłaty do pokoju 1-os. – 1370 PLN
Jak się zapisać?

1

Krok

Zadzwoń do nas: kom. 883 919 664 lub  napisz maila: biuro@globzon.travel.pl lub wypełnij formularz na naszej stronie. Zdradź nam swoje podróżnicze marzenia.

2

Krok

Omówimy wszystkie szczegóły Twojego wyjazdu, odpowiemy na Twoje pytania. Po Twojej akceptacji, prześlemy umowę.

3

Krok

Będziesz mieć 2-3 dni na odesłanie umowy i wpłatę zaliczki.

4

Krok

Ty już możesz się pakować, a my zajmiemy się rezerwacjami noclegów, transportu i innych usług związanych z Twoją podróżą. Na 2-3 tygodnie przed wylotem, otrzymasz od nas szczegółowy informator dotyczący Twojego wyjazdu.

5

Krok

W drogę!!! Masz już wszystko, możesz ruszać. Oczywiście cały czas będziemy czuwać nad Twoją podróżą.

Zakwaterowanie
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
  • 1 nocleg w pociągu
Galeria
Szczegóły

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Obywatele RP wjeżdżają do Chin na podstawie wizy i ważnego paszportu (min. 6 miesięcy po powrocie z Chin). Mogą Państwo skorzystać z naszego polecenia. Współpracujemy z profesjonalnymi pośrednikami wizowymi, którzy pomogą Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Na chwilę obecną istnieje konieczność wizyty osobistej w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia odcisków palców.

POGODA
Chiny to kraj zajmujący bardzo rozległe terytorium. Na terenie całego państwa występują trzy strefy klimatyczne: zwrotnikowa, umiarkowana i podzwrotnikowa. Klimat umiarkowany występuje w północnej i północno-wschodniej części Chin, południe kraju znajduje się pod wpływami klimatu zwrotnikowego, natomiast część wschodnia, zachodnia i środkowa charakteryzuje się klimatem podzwrotnikowym. Pogoda jest więc zależna od miejsca w którym jesteśmy.

CZAS
+6 godzin w stosunku do czasu letniego w Polsce, +7 godzin w stosunku do czasu zimowego w Polsce.

JĘZYK
Językiem urzędowym w Chinach jest język mandaryński.

RELIGIA
Najpopularniejszą religią w Chinach jest buddyzm. Wielu chińskich buddystów wyznaje też taoizm. W Chinach żyje niewielu wyznawców chrześcijaństwa czy islamu.

WALUTA/PŁATNOŚCI
Walutą Chin jest RENMINDI (yuan). W Chinach nie ma możliwości wymiany polskich złotówek, dlatego polecamy zabrać EURO lub DOLARY (ważne jednak, aby banknoty USD były wydane co najmniej po 2003 roku i nie były zniszczone), które bez problemu można wymienić w licznych kantorach i bankach. W większych miastach nie ma także problemu z dostępem do bankomatów.

INTERNET/WI-FI
W większości hoteli i pensjonatów, restauracji zapewniona jest łączność za pomocą wi fi.

TELEFON
Koszty rozmów w roamingu są wysokie – ceny zależą od operatora, z którego usług korzystamy w Polsce. Przed wyjazdem należy sprawdzić jakie stawki oferuje, by potem nie być zaskoczonym rachunkiem. Można kupić również kartę SIM lokalnego operatora (proszę pamiętać o zdjęciu SIMLOCKa ze swojego telefonu, jeśli chcą Państwo skorzystać z lokalnych kart SIM).

KUCHNIA
Kuchnia chińska jest bardzo zróżnicowana. Generalnie pełna jest warzyw, ale w zależności od regionu różni się ona dodatkami, przyprawami i sposobami przyrządzania. Najbardziej popularne odmiany kuchni chińskiej to kuchnia pekińska, kantońska, syczuańska czy szanghajska. Podróżując po Chinach koniecznie spróbować trzeba dań z ryżem, potraw z ryb i owoców morza, pikantnych dań opartych na wołowinie i wieprzowinie, chińskich pierożków czy zup. Charakterystycznymi dodatkami do dań są między innymi sos sojowy, sos ostrygowy czy ocet ryżowy. Często jada się pałeczkami, co wbrew pozorom jest czynnością prostą i z łatwością można się tego nauczyć.

BEZPIECZEŃSTWO
Chiny są krajem niezwykle bezpiecznym, nie ma się więc czego obawiać planując tam podróż. Oczywiście jak wszędzie należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

WTYCZKI ELEKTRYCZNE/NAPIĘCIE
Tylko w niektórych hotelach wtyczki takie jak w Polsce. Trzeba więc zabrać ze sobą uniwersalną przejściówkę.

WODA
Jak prawie wszędzie na świecie należy unikać picia wody z kranu. Najlepiej pić wodę butelkowaną.

CHOROBY/SZCZEPIENIA
Przed wyjazdem do Chin nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia, ale warto zabezpieczyć się przede wszystkim przed tężcem i żółtaczką pokarmową. Oczywiście należy zachować też podstawowe zasady na miejscu, m.in. mycie owoców i warzyw przed spożyciem.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ
– do świątyń wchodzimy odpowiednio ubrani: Paniom przydać mogą się chusty zakrywające ramiona, a Panom dłuższe spodnie (w Chinach nie obowiązują tak rygorystyczne zasady dotyczące ubioru jak w niektórych krajach, ale oczywiście odwiedzając miejsca święte należy podporządkować się miejscowym zwyczajom i nie należy być zbytnio roznegliżowanym)
– krem z filtrem UV
– kapelusz/czapka/chusta na głowę
– wygodne buty trzymające kostkę z nieślizgającą się podeszwą; sandały, klapki pod prysznic
– polar/sweter na chłodniejsze wieczory, lekka kurtka przeciwdeszczowa

CO WARTO PRZYWIEŹĆ JAKO PAMIĄTKĘ
– jedwabne szale, obrazy na jedwabiu, jedwabne wachlarze
– pałeczki do jedzenia wykonane m.in. z bambusa, metalu czy hebanu
– chińską herbatę i zestawy porcelanowe do jej parzenia
– przyprawy, sosy, dodatki do dań (które nadadzą orientalnego charakteru potrawom)
– drobiazgi (figurki, ozdóbki, wisiorki, biżuteria, parasolki)

Opis transportu

  • Wynajęty, komfortowy minivan/bus
  • Przelot lokalny na trasie Guilin-Szanghaj
  • Nocny pociąg na trasie Pekin – Xi’an
  • Szybki pociąg na trasach Xi’an-Chengdu i Chengdu-Guilin
  • Rejsy łodzią
Zobacz podobne wyjazdy